Ali Ay’dan Aziz Yıldırım’a tepki!

FutbolArenaBursaspor Başkanı Ali Ay, Fenerbahçe  Başkanı Aziz Yıldırım‘ın 2010’daki şampiyonlukla ilgili sözlerine yanıt verdi. Ali Ay, “Aziz Yıldırıml’a ilgili geçmişte ne düşünüyorsam bugün de aynı şekilde düşünüyorum” dedi.

“AZİZ YILDIRIM HEP AYNI”

Bursaspor Başkanı Alî Ay, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın yeşil-beyazlı kulübün 2010 yılında elde ettiği şampiyonlukla ilgili yaptığı açıklamaları gündemde tutmamak adına ciddiye almadıklarını açıkladı. Ali Ay, Aziz Yıldırım’ın camianın tepkisini çeken açıklamaları hakkında konuşmanın yersiz olduğuna vurgu yaptı ve “Ne diyeyim, Aziz Yıldırım hep aynı. Onunla ilgili PFDK’dan ceza aldığım zaman ne düşünüyorsam şu anda da aynı düşünceye sahibim” şeklinde görüş belirtti. 

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Bursaspor için ne demişti?

Aziz Yıldırım Euroleague şampiyonluğu sonrası FB TV’ye yaptığı açıklamada Bursaspor’un şampiyon olduğu 2009-2010 sezonuna göndermede bulunmuştu. Yıldırım, “2007’de zaten şampiyon olduk. O ara bozulmasaydı takım güçlenerek devam edecekti ama bu önlendi” diyen Aziz Yıldırım, “Nasıl önlendi?” sorusuna,” FETÖ bu güçlenmemizi önledi. Sonra 2009-2010’da Trabzon‘a geldiğimizde bir başka takım şampiyon oldu ve içeride Trabzonspor‘u yenemedik. Yine FETÖ orada şampiyonluğumuza engel oldu” sözleriyle yanıt vermişti. Yıldırım’ın bu sözleri Bursaspor camiasından büyük tepki çekmişti.

 

Bursaspor Başkanı Ali Ay neden ceza aldı?

Bursaspor Kulübü, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, “2009-2010’u incelesinler. Fenerbahçe, şampiyonluğu Bursaspor’a kaptırdı. Bursaspor’da bir menajerin kaç oyuncusu vardı. 1998’den bu yana bütün şampiyonluklar incelensin” sözlerine resmi siteden yanıt vermiş, ve bu nedenle başkan Ali Ay PFDK tarafından 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin TL para cezasına çarptırılmıştı.

İşte cezaya neden olan o açıklama…

Bursaspor Kulübü olarak, 2010 yılındaki tertemiz şampiyonluğumuzla ilgili sakladığımız, gizlediğimiz, bizim bilmediğimiz ya da bilip de söylemediğimiz hiçbir şey yok…

Ancak kaybettiği her şampiyonluğun, her Avrupa‘dan elenişin ardından, başka şampiyonluklara çamur atarak, başarısızlığını ve beceriksizliğini örtmeye çalışan, kendi çıkarları için gözünü kırpmadan öfkeyi örgütleyen birinin, dün gece yine ‘o sezon incelensin’, ‘bu sezona bakılsın‘ diyerek geçmişi karalamaya çalışması, acizliğin, zavallılığın, çaresizliğin, kendi bataklığından kurtulmaya çalışmanın bir göstergesidir. 2010 yılındaki o tarihi şampiyonluk Türkiye’nin içine sinmeseydi eğer, o gece neredeyse bütün Türkiye, sokağa çıkıp Bursaspor‘un şampiyonluk sevincine ortak olabilir miydi?

Alnımız ak, başımız dik. 2010 sezonunun incelenmesine hiç bir itirazımız yok. Attığımız 65 gol, 23 galibiyet ve 75 puan incelensin. 2-0’dan 3-2’lik Kadıköy zaferi incelensin.

Ama asıl incelenmesi gereken, attığımız golleri 6 sene sonra saha dışında çıkartmaya çalışanların gayretidir. Tapelerde ortaya çıkan ‘Bursaspor’u hesaba katmamışız’ ifadesi de incelenmelidir, sürülen tarlalar da… Bizim şampiyonluğumuzun incelenmesi uzun sürmez ama sıra diğer şampiyonluklara geldiğinde vakit yetmeyebilir.

Şike yaptık ama herkes yaptı” diyen biz değiliz…

Yaptıysak kulüp için yaptık”, “Yaptık ama sahaya yansımadı” da demedik.

Biz, topu eliyle önüne aldığını hakeme itiraf edip, attığı golü iptal ettirecek kadar haysiyetli bir futbolcu grubuyla o temiz şampiyonluğu elde ettik

İddia edildiği gibi o sezon menajerlerin sahip olduğu oyuncuların hangi takımlarda oynadığına bakılması kafi gelmezse eğer, o sezon giydiğimiz ayakkabıların içleri de kontrol edilebilir. Biz kendimizden eminiz…

Ancak asıl endişemiz, millet olarak elbirliği ile omuz omuza yarattığımız dayanışma ve huzur ikliminin bu gündemle zarar görme ihtimalidir.

Farklı görüş ve renklerin kardeşliğine dair çok güçlü temellerin atıldığı, tek millet refleksiyle tek bayrak altında toplandığımız o 15 Temmuz ruhunu zedeleyecek hiç bir tartışma ve kısır çekişmenin İçinde yer almak istemediğimizin bilinmesini istiyoruz.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu