Ali Ay’dan adaylık açıklaması

Bursa.com Spor Müdürü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Bursaspor eski başkanı Ali Ay’a aday olup olmayacağını sordum.

Bursaspor kongresi öncesi camiada “Kimler aday olacak?” Sorusunun cevabı aranıyor.

Aday olacağını ifade eden, bu yönde çalışmalar yapan isimler var. Kendilerini hem basın yoluyla hem de sosyal medya hesaplarıyla ifade edip vaatlerini, çalışmalarını paylaşıyorlar.

Takdir kamuoyunun tabi ki.

Şahsen cumartesi günü listeler netleşene kadar adaylar hakkında yorum yapmak istemiyorum.

İfade ettiğim gibi aday adayları kendilerini medya yoluyla anlatıyor, tanıtmaya çalışıyor. 

Ancak aday olup olmayacağı merak edilen, camia kulislerinde tartışılan eski Başkan Ali Ay ile ilgili sağlıklı bilgi alınamıyor.  

Ben de o kısmı aydınlatmak adına kendisine ulaştım ve niyetini sordum.  

Uzun bir konuşmamız oldu. Özetleyerek kendisinin ağzından çıkanları sizlere aktarmak istiyorum.

Evet eski Başkan Ali Ay’ın yaklaşan kongre öncesi görüşleri şöyle…

“Açıkçası adaylık ile ilgili bir süredir çalışmalar yapıyorum. Hesap, kitap, neye ihtiyaç var bir süredir çalışıyorum. Tahtanın açılması ve takımı Süper Lige döndürmek için transfer dahil 100 milyon liradan fazla acil paraya ihtiyaç olduğunu gördüm. Anlaşma yoluna gidilerek bu rakam belki biraz daha düşürülebilir yani bu sıkıntı çözülebilir.

TEK VE GÜÇLÜ BİR ADAYLI KONGRE OLMALI

Ancak Bursaspor camiasının asıl ihtiyacı olan şey güven ve birliktelik.

Bunun için de açıkça söylüyorum güçlü ve tek adaylı bir kongre olması gerekiyor.

Çünkü muhalefet olduğunda bir türlü o gerekli birliktelik sağlanamıyor.

ADAYLARI GÖRÜNCE VAZGEÇTİM 

Evet adaylık için çalışmalar yaptım, hazırlandım; ancak çıkan adayları görünce vazgeçtim diyebilirim.

Zira böyle bir atmosferde seçime girmek istemiyorum.

Benim sanayici çevrem çok geniş. Göreve çok daha güçlü bir şekilde dönebilirdim.

Birde sürekli benim paramı kurtarmak için aday olacağım sürekli yazılıp çiziliyor.

Ben çok iyi bir Bursasporluyum takımı buradan çıkarmayı en çok benim isteyeceğime inanmak istenilmiyor.

Şu anki duruma ne kadar üzüldüğümü kimse bilmiyor. Sürekli algı operasyonları yapıldı, yapılmaya devam da ediliyor benim için.

HATALARIM OLDU AMA KALSAYDIM FARKLI OLURDU

Benim de çok hatalarım oldu. Tabi ki. En büyük sorumluluk benim bunu kabul ediyorum. Mali konulardaki sıkıntı bizi kötü bir sürece itti.

Biz aslında mali alanı iyi yönetiyorduk. Sadece Le Guen döneminde limitleri aşmak zorunda kaldık. Sonrasında o dönem ihtiyaç olan mali kaynağı hiçbir yerden bulamadık. Kimse destek olmadı. Ben de o dönem mali destek için müsait değildim ve bir tıkanma yaşadık.

Ama emin olun, ben kalsaydım, geçen sene Süper Lig’e geçen sene dönerdik ve borç 300 milyon seviyesine inerdi.

MENFAATLER BURSASPOR SEVGİSİNİN ÖNÜNE GEÇMİŞ 

Mali konuları geçtim, Bursaspor camiasının ne büyük problemi menfaatlerin Bursaspor sevgisinin önüne geçmiş olması. İnanın bu her kesime sirayet etmiş durumda. Bu anlayıştan kurtulmak gerekiyor. İnanın muhatap olduğum kişiler arasında Bursasporluyum diyenlerin çoğu menfaatlerini ön planda tutuyordu.

Ben Bursaspor’un başarısı için tüm bunları yine göğüslemeye hazırdım; ancak dediğim gibi bu şartlarda bir seçime girmeyi düşünmüyorum. Kısacası beni vazgeçiren mali tablo değil mevcut seçim atmosferi diyebilirim.

Dilerim seçilecek başkan adayı başarılı olur ve Bursaspor’umuzu ait olduğu Süper Lig’e çıkarır. Yarın öbür gün dilerim olmaz ama bana ihtiyaç olur da “Gel Ali Başkan” denirse o zaman görevden tabi ki kaçmam”

Evet Ali Ay’ın ifadeleri özetle böyleydi.  

Yazmamamı rica ettiği söylemleri, sitemleri de oldu tabi ki. Ancak merak edilen “Aday olacak mı?” sorusunun cevabını ve nedenini açıkça ifade etti. 

Ayın 15’indeki başvuruya kadar kararı değişir mi bilemiyorum; ama şu an için aday olmaktan vazgeçmiş durumda. 

Takdir sizlerin…

Tüm Bursaspor Camiasının Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.  

Sevdiklerinizle, sağlıkla, daha nice bayramlara ulaşmanız dileğiyle… 

116 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Adama ayıp olmuş ya özür dileyip tekrar Ali ayı tek aday çıkartalım gönlünü alalım bursa camiası olarak kıymetini bilelemiş bu camia senin menejer takımları kurarsan futboldan zerre kadar bilgin yoksa 30 kuruş etemeyecek adamlara 1 milyon Euro verirsen yıllık olacağı buydu Ali efendi birde. Borç 300 incekmis pehhh az destekli salla da belki inanan 1060 daha çıkar sana

  2. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Gelir gene der 1. lig ayarında kadro kurcam 1 sene daha kümede sallanıp dururuz bırak kurmayı elimizdeki gençler fazla deyip onlardan bile tutup satar bu süper ligden düşenler çıkar biz gene kalırız projeleri olan siyasetle alakası olmayan takımı şirketleşmeye götürüp transferler yapçak adam gibi başkan EMİN ADANUR dur.

   8
   6
   1. @İNADINA yorumuna yanıt olarak

    Ali Ay ismi tüylerimi ürpertiyor. Cinler tepeme çıkıyor ama, yukarda Allah var. Bu Emin Adanur’u, Acarhoroz’u üst üste koy, 5’le çarp, gene de Ali Ay’ın sağ bacağı etmezler. Bunu herkes bilitor. Ama bakın şimdi bu yoruma her iki adayın trolleri eksi üstüne eksi basacak. Olsun. Bu dediğimi bugün Bursa’da aklı başında kime söyleseniz aynı şeyi söyler. Evet Ali Ay Bursasporu küme düşürerek cinayet işlemiştir, fakat bu durum, onun şimdiki adaylardan çok daha kaliteli bir portre olduğu gerçeğini değiştirmez.

    2
    4
   2. @İNADINA yorumuna yanıt olarak

    Sağdan soldan duyduğu projeleri yapçak o koltukta otururken yapçaktın Ali efendi yapçaklarını notere onaylatıp tastikletsen bile çok zor senin o iş Erkan Kamatta Bursaspor Bitcoin çıkartçam diyomuş biriside dio onun bn beynine coim :DD

    3
    2
  3. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Para kimde ise o gelsin gerisi bizi ilgilendirmez .ali veli 49-50 farketmez bursaspor ait olduğu yere gelsin yeter.bakın Ali umrumda değil ama bşr konuya parmak basmak gerek samet bizde kötü ama ads yi lige çıkarttı.şampyion kadroda katkısıda vardı.o kötü bu kötü ertuğrul kötü kubilay kötü bilmem ne kötü ne iyi?Ali emin farketmez Bursaspor ait olduğubyere gelsin.Artık bu taraftar profesyonel olmalı.Belki Ali Akman karakter yoksunu ama sonuna kadar kullansaydık başka olurdu.adamın cıcığını çıkartacaksın.duygu ile bir yere gelemeyiz.

   9
   3
  4. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   400 milyon borç var mantar tabancasi sen mi başkanlık yapcan boş yorumlar yapmayın başka kapıya cepte kimse yok rüzgar yapmayın saygın iş adamlari bursasporumuza her zaman lazım

   9
   10
  5. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Bu haberi Kamat başa geldiği vakit saklamıştım “7 Senede Tepetaklak” diye bir haberdi – senelere göre borç ve Bursaspor’un Başkanları Yönetimler!

   36 MİLYON HARCANDI, 64,4 MİLYON KAZANILDI -EURO!

   Bursaspor, 2011-12’den itibaren transfer ettiği 121 oyuncu için yaklaşık 36 milyon Euro harcadı. 35 oyuncu satışından ise 64,4 milyon Euro gelir elde etti. İbrahim Yazıcı’nın 2013’teki vefatı nedeniyle yapılan olağanüstü kongrede kulübün kısa vadeli borcu 15 milyon 229 lira, uzun vadeli borcu ise 76 milyon 78 bin lira olarak açıklandı. Yani yeşil-beyazlılar 2013-14 sezonuna 91 milyon 307 bin lira borçla girdi.

   Recep Bölükbaşı yönetimi 19 Ocak 2016’da ibra edilmezken hukuk işlerinden sorumlu yönetici Konuralp Yeşil, kulübün 2019’a kadarki borcunun 270 milyon TL olduğunu açıkladı.

   2011-12’de on dört oyuncu transfer edilirken yeşil-beyazlılar bu oyuncular için 10 milyon 200 bin Euro harcadı. Bursaspor sattığı oyunculardan ise 7 milyon 600 bin Euro gelir elde etti.

   2012-13’te kadrosunu 9’u bonservisle toplamda 11 oyuncuyla güçlendiren Bursaspor’un kasasından bu oyuncular için 3 milyon 600 bin Euro çıktı. Alfred N’Diaye ve Turgay Bahadır’ı satan yeşil-beyazlılar bu transferlerden 5 milyon 700 bin Euro kazandı ve transfer dönemini kârla kapattı.

   2013-14 sezonunda 3’ü kiralık 15 futbolcuyu transfer eden ve bu futbolculara 2 milyon 700 bin Euro harcayan Bursaspor Pablo Batalla, Scott Carson ve Murat Yıldırım’ın satışlarından ise 4 milyon 500 bin Euro elde etti ve transfer dönemini yine kârla kapattı.

   2011-12’DEN BU YANA İLK KEZ TRANSFERDE EKSİ BÜTÇE 2014-15’TE

   2014-15’te ikisi kiralık altı oyuncu transfer eden Bursasapor’un kasasından bu oyuncular için 2 milyon 700 bin Euro çıkarken Ethem Pülgir, Ferhat Kiraz ve İbrahim Öztürk’ün satışlarından 767 bin Euro gelir elde edildi ve 2011-12’den sonra ilk kez transfer eksi bütçeyle kapatıldı.

   2015-16’DA YAKLAŞIK 15 MİLYON EURO KÂR EDİLDİ

   2015-16’da altısı kiralık olmak üzere yirmi transfer gerçekleştiren Bursaspor bu oyuncular için 7 milyon 610 bin Euro ödedi. Cedric Bakambu, Ozan Tufan, Enes Ünal, Volkan Şen, Şener Özbayraklı, Batuhan Altıntaş’ın satışlarından ise 23 milyon 430 bin Euro gelir elde edildi. Yaklaşık 15,5 milyon kâr oluştu.

   OCAK 2016’DA BORÇ 300 MİLYON LİRA OLARAK AÇIKLANDI

   10 Ocak 2016’da göreve gelen Ali Ay, Nisan 2016’da yaptığı açıklamada borcun 300 milyon lira olduğunu duyurdu.

   2016-17’de biri kiralık on üç transfer yapan Bursaspor’un kasasından bu oyuncular için 1 milyon 640 bin Euro çıktı. Serdar Aziz, Balazs Dzsudzsak, Zeki Çelik, Luis Advincula, Tomas Necid, Tom De Sutter’in transferlerinden ise 9 milyon 750 bin Euro gelir elde edildi ve yaklaşık 8 milyon Euro kâr sağlandı.

   2017-18 sezonunda üçü kiralık on üç oyuncuyu renklerine bağlayan Bursaspor bu oyuncular için 4 milyon 440 bin Euro ödedi. Oyuncu satamayan yeşil-beyazlıların zararı yaklaşık 4,5 milyon Euro oldu.

   2018-19’da altısı kiralık olmak üzere on iki oyuncuyu transfer eden ve 2 milyon 480 bin Euro harcayan Timsah, William Ekong, Harun Tekin, Aziz Behich, John Bostock, Titi, Dzon Delarge’nin satışlarından 8 milyon 920 bin Euro kazanarak yaklaşık 6 milyon Euro kâr elde etti.

   MART 2019’DA BORÇ 440 MİLYON SINIRINA DAYANDI

   Yeşil-beyazlıların 31 Mart 2019’daki kongresinde borcun 437 milyon 911 bin liraya geldiği duyurulurken 23 Haziran 2019’da Ali Ay ve yönetimi ibra edilmedi, 15 Mart 2020’de de kulüp üyeliğinden ihraç edildi.

   23 Haziran 2019’da borç 483 milyon 200 lira civarı olarak açıklanırken 27 Kasım 2019’da 447 milyon lira olarak duyuruldu.

   2019-20 sezonunda üçü kiralık on yedi futbolcuyu renklerine bağlayan Bursaspor bu transferler için para harcamazken Umut Meraş, Ertuğrul Ersoy, Muhammed Şengezer, Stephane Badji, Muhammed Sarıkaya’nın satışlarından 3 milyon 720 bin Euro kazandı ve yine kâr etti.

   30 Ağustos 2020’de Erkan Kamat başkanlığındaki yönetim göreve gelirken borcun 428 milyon TL olduğu kaydedildi.

   Son 10 sene araştırılması lazım çünkü gelen TFF Televizyon ve Banka Paraları var Futbolcu Transferlerinden Kazınalın Üstüne ve Borç Devamlı Artı Bu Paralar Nereye Gittide Elektrikler Bile Ödenmemiş? Kayyum Atanması Şart Bu Böyle Yürümez!

   18
  6. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Sayın Ali ay, Çık medyanın karşısına; tüm temlikleri kaldırıyorum, Bursasporu çok yanlış yönettim, gereksiz transferler yaparak kulübü borç batağına sürükledim, haksız yere kulübün mal varlığına el koydum, üzerime aldığım arsaları kulübe geri veriyorum ancak kendimi böyle “temizlerim” bütün Bursa’nın Ahını aldım, bu vebal bana çok ağır oldu, Hakkınızı helal edin, bu saatten sonra aday olmaya “Yüzüm” zaten yok..Bursasporun Süper lige dönmesi için herşeyi yapmaya hazırım de!

   19
   4
  7. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Üzücü bir şekilde bu şahsın aday olursa tekrar seçilebileceğini düşünüyorum.Sebebi de her geçen yıl zihniyet olarak daha da geriye gitmemiz.Ruhunu belediyeye satan Teksas temizlendi mi? Hayır! Eski yönetimlerden hesap soruldu mu? Hayır! Bir arpa boyu ileriye gittik mi? Hayır! Bugün seçim olsa,yine çorbacılara verirler parayı bastirirlar oyları bu kuklaya ve sonrasında amatöre doğru gideriz.Bir kişi de gikini çıkaramaz.Bursaspor üzücü şekilde siyasetin kucağında inim inim inleyerek sektirilen bir varlığa dönüşmüştür.Gecenlerde Necati Kartal Bey’in de belirttiği gibi ruhu kalmadı artık şehrin.

   23
   8
  8. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   vay anasını adam bide gel ali başkan dememizi bekliyo bunadımı bu ne bu kulüp senin yüzünden burda senin yüzünden 2 yıldır parasal olarak hiçbişey kazanamıyor bu yüzden bu mali tablo ortada yani kısaca bu takımın bu halde olmasının en büyük sebebi sensin koca şehrin ahı bedduası var üstünde ben olsam bursayı terkederim adama bak gel ali başkan dememizi bekliyo ya mümkünse sen bi daha bu kulübün yakınından bile geçme

   57
   15
   1. @pmb10 yorumuna yanıt olarak

    Ali ay takımı öyle batırdıki Mustafa er olmasaydı Eskişehir le elele giderdik, ve çıkmış âhkâm kesiyor

    7
    3
   2. @pmb10 yorumuna yanıt olarak

    Borç var borç boş mesajlar atıp durmayın iyi sizin yüzünüzden sanayici iş adamları aday olmuyo bı kaybolun gidin…

    10
    1
  9. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Baştan söyleyeyim, Ali Ay’a oy vermedim, vermem de. Tarafsız gözle bakarsak, Son açıkladıkları mali tabloda aslında finansal olarak döviz kurundaki fark göze alınarak ilerleme vardı ancak sportif başarısızlık olduğu için kötü başkan oldu. Eğer takım başarılı olsaydı, büyük başkan derdi herkes. Spor kulüpleri ne kadar iyi yönetilirse yönetilsin, sportif başarı yoksa başarısızsındır. Gençlerbirliği Cavcav sayesinde yıllarca belirli seviyede kaldı, ancak amaçlarını kendi zaten söylüyordu. Oyuncu satıp, mali açıdan iyi olan, orta seviye bir kulüp. Başa oynamak isteseydi kulübün altından kalkamayacağını gayet iyi biliyordu ve kendi açılarından hep başarılı oldular. Stancu’yu bile kitlemişlerdi bize. Herkese hayırlı bayramlar. 🙂

   58
   23
   1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

    Şehir takımı olmak çok büyük avantaj. Ancak kulübün medyası ve taraftarı nitelikliyse.
    Bursa da herşeye karışmak için kişinin, BEN BURSASPORLUYUM! demesi yeterli sebep.
    Oysa futbol çok başlılığı sevmeyen bir oyun.
    Cavcavın başarısı, tüm kararları kendisinin alması ile alakalı.

  10. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Zamanında takımı kim küme düşürdü? Ali Ay mı yoksa futbolcular mı? Son maçlarda kendi sahamızda goztepe ya da Akhisar yenmiş olsaydık şimdi buralarda olmazdık, dusmemizin büyük sorumlusu o zamanki futbolcular, ali ay ne yapsın o mu çıkıp oynayacaktı!

   59
   125
   1. @Şerefsizler yorumuna yanıt olarak

    akhisar ve göztepe maçı kabus başkanın bi suçu yok genelde suçlu tabi takım oynamadı hırs kimsede yoktu bu futbolcular bursayı sevseydi hepsi bedava imzalarlardı takımı biz düşürdük biz çıkaracagız

    6
    1
   2. @Şerefsizler yorumuna yanıt olarak

    Ali Ay ‘ın işi futbol oynamâk değildi elbet,onun işi aileyi korumaktı,hala da koruyabilir,Bu takımdan alacaklarını bağışlasın mesela,seçilecek başkana destek olabilir ve biraz olsun nefes aldırabilr

    8
    2
   3. @Şerefsizler yorumuna yanıt olarak

    Utanmadan bu yorumu yapabiliyor oluşunuz bile Bursaspor’un artık kapatılması gerektiğinin en büyük göstergesi.Hala utanmadan bu siyasi kuklayi savunanlarin olduğunu görmek daha da kötüye gideceğimizin en büyük delaleti.

    12
    14
    1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

     ne ali ay’ı, ne veli güneş’i, ne 1060 ı? sevgili kardeşim.
     bu kulübü kimlerin düşürdüğünü öğrenene kadar yazmaya devam.
     işte kulübü bu hale getirenler.
     – Rahmetli yazıcıyı istifaya davet edenler.
     – ona ültimatomlar verenler.
     – gitmesi ve bırakması için tribünleri terk edenler. (2.500 ortalama) üstelik şampiyon olmuş, 5 sene aralıksız avrupaya gitmiş. süper lig dördüncüsü iken ki Bursaspor’u.
     – şenol güneşin bir çok ilklerin ve en’lerin o muhteşem takımını paso ligi protesto ediyoruz bahanesiyle sap gibi ortada bırakanlar. (4 bin ortalama)
     – iki basit hatasında kendi oyuncusunu ıslıklayanlar, yuhalayanlar.
     – şamil’i alana bilmem kim yanında bedava! diyerek onları aşağılayanlar. sahada ağlatanlar, bununla da yetinmeyip dövenler.
     – sonra da ”ne varmış bunda. aynısını fener taraftarı da rüştüye yapmıştı!” diyerek olayları meşrulaştırmaya çalışan sözüm ona gazoz gibi keskin Bursasporlular…

     16
     3
  11. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   sayın ali ay belki iyi bir sanayici ve is adamı olbilirsin ama bir futbol kulübü yönetemiyeceğin açık açık meydanda sana bu saatten sonra aklı başında bir taraftar gel başkan ol demez ancak bu kulübe bir faydam olsun istiyorsan gel şu temlikleri kaldır hiç olmazsa bu işi becerebilecek arkadaşların önünü aç,sen paranı yine bursaspordan ergeç alırsın iyi bayramlar dilerim

   60
   8
 1. Sayın Ali ay sana hiç oy vermedim ama şimdi adaylığını bekliyorum bu takımı bu hale düşüren sensin gel bu takımı tekrar dan aldığın yere bırak ancak ismini böyle aklarsın bu camia tarafından emin ol şu an kongre üyelerinin yarısı bu düşünceye sahiptir mübarek bayram günü bu takımı kimsesizliğe itmeye hiç kimsenin hakkı yok bu yorumu okuyacağını düşünüyorum ve doğru kararı vereceğini biliyorum yazında belirtmişsin iyi bir Bursaspor luyum diye göster ozaman bizde seni alkışlayalım

  134
  66
  1. @Abdullah1963 yorumuna yanıt olarak

   Ya sasirmissiniz…Bu adamı kulüpten içeri sokarsan yarıya dusen taraftarı komple kaybedersin.alacaklari için kulubun kalanını satan bu degilmi.tahtayi açıp bir forvet bir 10 numara almayıp küme dusuren sen değil misin.Kendini aklamak için 2 cümle kurmuşsun yanında yandaş gibi ayıptır arkadaş ayıp.Madem biseyler yapabiliyorsun başkan olmadanda şeffaf bir şekilde yaparsın..yapta görelim…hikayeye karnınız yok..

   4
   6
  2. @Abdullah1963 yorumuna yanıt olarak

   Yahu dalga mı geçiyorsunuz? Kafayı mı yediniz? Bu adam bize yıllarca kan ağlatıp daha sonra küme düşüren, aynı zamanda kulübün marka değerini de yerle bir eden beceriksiz,vizyonsuz yaşlı dedenin teki değil mi? Hala utanmadan arlanmadan bu adamdan medem umabiliyorsunuz ya şunu söyleyeyim siz Bursasporu sevmiyorsunuz o kadar. Bu adam Allah muhafaza başkan olursa ne bu takımın maçını izlerim ne kombine ne store dan bir şey alırım ,futbol izlemeyı bırakırım milli maçlar haricinde o kadara kadar bu adamın yaşattıklarını asla unutmayacağım asla!

   4
   5
   1. @Iznik.16 yorumuna yanıt olarak

    Bence Tarık Çapçı da medet umuyor. Ali Ay’ı bi şişirmiş ki, anlaşılan Ali Ay gelirse Bursaspor kulübü medya ve iletişim müdürü belli oldu. Tarık Çapçı. Hayırlı olsun

    3
    6
  3. @Abdullah1963 yorumuna yanıt olarak

   HER NEKADAR EKSİLERSENİZ TÜM RENKTAŞLARIMIN CANLARI SAĞOLSUN BENDE ALİ AYIN BAŞKAN OLMASINI NEKADAR ÇOK İSTEMESEMDE BURSASPORUMU BU HALE KENDİ HATALARI GETİRDİ ,GELSİN HERŞEYİ DÜZELTSİN , HAYIRLI BAYRAMLAR

   8
   3
  4. @Abdullah1963 yorumuna yanıt olarak

   Zeka seviyenin normal olduğunu düşündüğüm için A.A. için gel başkan ol demeni kötü bir şaka olarak yorumluyorum. Bu adam milyar dolarlar ile gelse ve bu takımı çıkarmak istese yine çıkaramaz. Bunu hala anlamadınız. Saka gibisiniz. Allah A.A ve tüm Bursaspor düşmanlarını camiamızdan uzak eylesin.

   44
   31
   1. @sabri yorumuna yanıt olarak

    Sen ol 400 milyon borç var klavye canavarı menfaatiniz yok teneke gibi ses çıkarmayan bu takımın sanayici iş adamlarına ihtiyacı var Bursaspor’un sizin gibi boş adama ihtiyacı yok bı yarariniz yok zararıniz olmasın..

    9
    1
   1. @bursayildirim16 yorumuna yanıt olarak

    Arkadaş 600milyon borç var topçulara para verdim hep cebimden dedi,adamlar oynamadı küme düştük ne vermiş,en son kalan arazileri üzerine geçiriyordu,az gururu varsa bursaaporluyum diye gezinecekse,alacağını hibe etsin aday olacağına,zarardan kar en büyük ve tek yaptığı doğru bu olur

    32
    16
    1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

     Rb sadece bi sezonda 20 milyon euro üzeri adam sattı. Bi sonraki sezon de sutterler dzsudzsaklar mert günoklar bilmem neler getirdi takım 10.luklarda gezdi burası çemişgezek mi borçlanmaktan korkmayalım dendi asıl kırılma orda başladı. Sportif anlamda tam rezaletti ali ay dönemi ama mali anlamda kırılmayı ali ayın yaptığını düşünmüyorum geldiğinde 100 milyon liralarda vergi borçları vardı ki o zamanki euro kurunu düşününce durumun kötülüğü daha iyi anlaşılıyo

     37
     5
 2. Senin adın adaylıkla bile anılıyorsa yazıklar olsun. Algıya gerek yok kim ne algı yapacak senin için. Yaptıkların ortada kimse senin kafandaki düşüncelere bakmaz Bursaspor’a ne kazandırdın ne kaybettirdin ona bakar.

  57
  41
 3. Başkanlığa devam etseydim, takımın borcunu 300 milyona indirirdim diyor. Peki neden o zaman başkan olduğu 3 dönemde takımın toplam borcunu 2 katına çıkardı. Bununla da yetinmeyip, takımı küme düşürdü. Demek ki lafla ekmek gemisi yürümüyormuş!!!
  Kendisi gerçek Bursaspor’u da, neden o zaman alacaklarına karşılık federasyondan gelecek paraya temlik koyarak, takımın nakit akışını kitledin,gerçek bursasporlusun da neden o zaman takımın arazilerine çöktüm. Daha söylenecek çok lafım var da terbiyem müsade etmiyor.

  45
  6
   1. @Taraftar yorumuna yanıt olarak

    3 yıl üst üste başkanlık yapmış, takımı küme düşürmüş ve başarısız olmuş bir Ali Ay dan, hâlâ medet umuluyorsa, diyecek birşey yok.

    1
    2
 4. Eski taraftar olsa, ligde kaldığımız Trabzon maçından sonra seni tekme tokat kovardi kulüpten. Ne zaman devam etti o maçtan sonra , kulüp bitti.

  38
  5
 5. Kimi kimleri dinlersek ( Ben seçilirsem daha iyi işler yapacağım. Şöyle yapacağım böyle yapacağım.) Diyorlar . Artık kime kimlere güveneceğimiz şaşırdık. Beyler ömürler gidiyor. Yıllar gidiyor . OLAN BURSA ya BURSASPOR a oluyor. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

  34
  4
 6. Bu kulübü adaylığını açıklayan adaylar arasında en güçlü ve transfer yasağı kaldıracak kişi senin olduğunu tüm bursa biliyor ve buna sebep bu kulübü düzlüğe çıkaracak baskanda sensin adaylığını acikla ve bizi ait olduğumuz lige götür Ali Baskan

  28
  32
 7. Delikanlıysa aday olsun ve yaptığı bu enkazı kaldırsın!!!!
  Böyle bişi olmayacaksa da haber yapıp milletin sinirleriyle oynamayın…

  25
  21
 8. Bursaspor’da başkan olmak için önce taraftar teste sokucak çok biliyorlar dışardan 20 TL çakma forma alıp 1 kuruş menfaati olmayanlar başkan seciyo Bursaspor küme duscek bırakın gelsin hiç kafaniz çalışmiyo…başkan mi var adanura çok güvenmeyin Ali ay kişilik olarak sanayi iş adamı olarak çok daha iyi işler yapar biraz kafanızı çalıştırın ya boş kafalar çok borcu var kulübün kimse gelmez güçlü başkanları terslemeyin ..

  24
  18
  1. @Bursasporlular yorumuna yanıt olarak

   Ya bir git Allahını seversen bir git 3 sene başkanlık yaptı 2 kere seçildi bol bol parası da vardı sonuç? Bu adamda akıl ve vizyon yok yoook milyon dolarlarla gelse bu adam bu kulübü çıkaramaz arkadaşlar anlayın. Emin adanur gibi genç vizyoner bir başkana ihtiyacı var bu kulübün eskimiş pas tutmuş adamlar uzak durmalı artık.

   3
   3
 9. Recep bolukbasi dan sonra bütün ihale sana kaldı ama inanıyorum kötü bı adam değilsin bu kadar borç varken yükünü sirtlaniyorsan helal olsun sana bu arada aile şirketimiz var kimsenin parasına puluna ihtiyacım yok…

  24
  20
 10. Mevcut adaylar çok kötü.Ali ayı destekleyelim baskı yapalım.bu camiaya çok büyük borcu var ödeyecektir.

  23
  36
  1. @Okanbursa yorumuna yanıt olarak

   Evet yaa. Mevcut adaylar Ali Ay’ın yanında çaycı olur ancak. Haa, Ali Ay kötü başkanlık yaptı, takımı düşürdü, o ayrı. Ama mevcut başkanların kalibresi Ali Ay’ın onda biri bile olamaz. Gerçek bu.

 11. ŞAMPİYON kulübün kaç sene başkanlığını yaptın.Hala hata diyorsun bu takım bu taraftar artık hata istemiyor.Ulan lavoboya(yönetim olarak)gitmişsiniz veresiye yazdırmışsınız hala adaylık diyorsun.Bi gidin ya!!!

  22
  3
 12. Yanındakiler tarafından kolayca kandırılabilen, zayıf karakterli, köhne bir başkandı. Planlı, iyi bir yönetici değil. Başkanlığı zamanı enerjisi de çok zayıftı. Dediği gibi yaptığı hatalardan dolayı gerçekten çok üzülüyorsa, formaya, stada sponsor olacaksa olsun.
  Bunun dışında başkan, yönetici olmayı bırak maça girişte bilet bile sattırmam kendisine.

  Bursaspor’lu unutmaz!

  21
  4
 13. SADECE BIR MAC KAZANDIRACAK 1 ADAM ALMADIN 10 MIL.LAZIM DEDIN
  HEM KENDINI REZIL ETTIN
  HEM BURSA SPORU
  BİZDE GECEN YIL GELEN. 90 MILYON LIRA PARAYI MESUT MESTAN DENEN ADAMA
  TESLIM EFEREK SON KURSUNU ATTIK
  BUGUNKU AKLIN OLSA
  O SANTRAFORU EMINIM HEMEN ALIRDIN
  AMA IS ISTEN GECTI
  HA
  BENIM FİKRİME GELINCE
  BEN SENI BADKAN YAPARDIM
  CUNKU KIMSEYE INANMIYORUM
  SEN DUSURDUN SEN CIKAR DERDIM

  21
  17
  1. @Hasan5 yorumuna yanıt olarak

   Düşmemizde sadece Ali Ay mı suçlu yoksa ondan önceki yönetimi o yönetimi kimse sorgulamıyor bir sürü futbolcu satıldı o dönemde kulüp Ali Ay,a borçlu bırakılmasını Bence Ali bey kendini suçlu hissettiği için gelmek istiyor ama aynı hataları yapmaz bence

   6
   1
 14. Sen kendine ve bize ( desçilerin hariç) iyilik yap Bursaspor’umuzdan uzak dur yoksa bayramlık ağzımı açacağım. Beni günaha sokacaksın. Senden ricam ve ayrıca özellikle yazarlardan ricam şunun sıfatını bırak ismini bile burada görmek istemiyorum. Lütfen nabız yoklamayı bırakın artık yeter. Boş muhabbetlere gerek yok. Bu gün den itibaren Bursaspor’umuz için ne yapılabilir onunla ilgili düşüncelere bakalım. Saygılar

  19
  4
 15. Iyi Bayramlar tüm Bursaspor Camiasi na…..
  Bayrami bize zehir etmek için mi bunun resmini koydunuz buraya insanda biraz saygı ve insaf olur !
  Bursaspor umuzu donuna kadar soymaya kalkmış içecek suyuna dahi temlik koydurmuş bu zat utanmadan bir daha mı gelecek ?
  İstanbul takımı taraftarları bize kıcıyla gülüyorlar su borcunuzu biz ödeyelim diyorlar !
  Adam Dortmund derken meğerse burada amatörde oynayan Dortmund u kastetmiş bari o zaman doğru söyleseydin de bu kadar küfür ve beddua almasaydın,gerci sen kendin demiştin Bursaspor u o kadar küçülteceğim ki …. Demiştin…
  Boşver sen torun torba işlerine bak,düşersek de Allah büyüktür vardır bir hesabı….

  17
  3
 16. Oy vermedim çok eleştirdiğim oldu çoğunluk iyi netlilinde şüpe yok ne etin ne yaptın ama klüp parasız kalmadı doğruya da eyvalla ama cevrendekilere inandın seni bitirdiler şimdi yeni yönetimin çevresinde turluyorlar sadece bir tavsiye nikelinde bu ali ayı ikna edin etmeseniz pişmanlık ise yaramaz sonradan denemesi bedava

  17
  23
 17. Kongre üyesiyim ilk dönem dışında Ali Ay’a oy atmadım. 1060 dan biri kesinlikle değilim. Ama mevcut 2 adaya baktığımda bence aday olmalı, şu an için başka çare yok. En azından transfer tahtasını açıp borçları finanse edebilecek güç ve çevreye sahip.

  16
  7
 18. GELSİN bu takımı düşürdüğü yerden çıkarsın bundan güçlü aday ben bursa’da göremiyorum bu işle horozoğlu,adanur la falan la filan la olmaz arkadaş

  7
  4
 19. Arkadaşlar başkan seçme luxumuz yok bu takıma sanayici iş adamı lazım varsa cebinde 100 milyonu olan gelsin futbolcular para bekliyo acil para lazım yaptınız aciklamalari çoğu anlamsız kimse Bursaspor’a sahip cikmiyo ortamı vermeyin başkan adaylarini görelim….

 20. Kongre üyesiyim ilk dönem dışında Ali Ay’a oy atmadım. 1060 dan biri kesinlikle değilim. Ama mevcut 2 adaya baktığımda bence aday olmalı, şu an için başka çare yok. En azından transfer tahtasını açıp borçları finanse edebilecek güç ve çevreye sahip.

  6
  4
 21. Hala buyuk olcude ali ay ı savunanlar varya bu corba ne tatliymis arkadas,onur karakter,itibar,yerlerde yaziklar olsun size,yaziklar olsun dun kufredip bugun medet umanlara,ama size koymaz bu laflar corbacilar,cunku sizin icinbursaspor yok siyaset var,belediye var,nemalanmak var,ihanet var…

  5
  1
 22. Tmm aya kızıyoruz halkiıyız ama bu takımı çıkarabilecek tek güç yine ay gibi gözüküyor. Mestana erkan yavşagıa gğç olarak 100 basar. Bu sezon yavşak erkan sadece eldeki futbolculaın maaşlarının yarısını ödeyebilseydi elimizi kolumuzu sallaya, saiiaya süper ligde idik.

  5
  3
 23. Yani diyor ki: “1. Lig’e düşürüp bir virgül koydum. Başkan olursam amatöre kadar düşürüp noktayı da koyacağım.”

  4
  3
 24. Şu adamı haber yapmayın. Resmini koymayın. Bir kongre üyesi olarak azabın bozuluyor. Bayram günü ağzımı bozacagım.
  Tarık Capcı sen de konuşacak başka adam bulamadın mı?

  4
  6
 25. SENİNLE ÇOK GÜZEL YÜRÜRDÜKTE BU FUTBOL CAMİASI SENİN TECRÜBESİZLİĞİNDEN YARARLANIP KAZ GİBİ SOYDULAR BU İŞE KALKIŞIRSIN VEYA KALKIŞMAZSIN EĞER KALKIŞACAKSAN YANINA TARAFTARIN SEVDİĞİ ADAMLARI ALICAKSIN O ADAMLAR SANA KEFİL OLACAK YOKSA SENDEN Bİ CACIK OLMAZ

  4
  4
 26. Tofaş Renonun sevgili yöneticileri sizinde artık Bursaspor kongre ve yönetiminde geç de kalınsa bulunmanız gerekmiyormu.

 27. Bence araştırma komisyonu kurulmalı mali bilanço son 5 yıl detaylı bir şekilde incelenmeli.süreç tamamlanıca kim kulübü bataklığa götürdüyse bilerek yada bilmiyerek zarara uğrattığı o paraları faiziyle kulübe geri ödemeli. hakkında da idari soruşturma başlatılmalı dava açılmalıdır.hem böylece suçsuz insanlarda töhmet altında kalmaktan kurtulur suçlular cezasını çeker ve bu tipler kongrelerde kulubü yağma hasanın böreği görüp aday olmaya heveslenmezler.

  3
  2
 28. sen bir daha gelirsen buradan da bir alt lige düşeriz. nasıl bir yüzsüzlük bu. ilk dönem kötüydük bir daha aday oldun çıraklıktı artık usta oldum dedin küme düşürdün. hala utanmadan adaylık çalışması yaptım diyorsun. Bursaspor’u bu kadar seviyorsan yapabileceğin en hayırlı şey alacaklarını kulübe bağışlaman. Bundan fazlası elinden gelmez

  3
  3
 29. Adam eninde sonunda bana geliceksiniz ayaklarıma kapanacaksiniz demek istemiş sen onu rüyanda görürsün ali dede hadi başka kapıya yeter kanımızı emdiginiz

  3
  4
 30. Kalsaydım herşey farklı olurdu demiş 🙂 aynen aga amatöre kadar yolu var. Dahası bu herife inanan bir 1060 tane daha mal var içimizde. Açıkça söylemek gerekirse bu tayfa tam bir Bursa ve Bursaspor düşmanı. Dertleri cepleri. Bu taraftarda mal çok. Aday olsun gene seçilir.

  3
  4
  1. @Halo yorumuna yanıt olarak

   Doğru konuş, şu andaki durumda var mı daha iyisi, Ali Ay beceriksiz ama iyi bir Bursasporlu itibarını ve parasını kurtarmak istiyorsa bu sefer az hata yapacaktır diye düşünüyorum.
   Ben 1060 dan biri değilim ama senin tabirin ikinci mal grubuna girme adayıyım. Eğer Ali Ay yada daha güçlü sanayici çıkarsa seçime giderim yoksa çıkan 2 aday için yaktığım benzine değmez.

   4
   2
 31. Bu adamı hala tekrar aday görmeyi isteyen bir çoğunluk varsa çocukluğumdan beri desteklediğim ve uğruna hertürlü kavgaya girdiğim bu camiayı desteklemiyorum. Eğer bu ali ay geldiğinde süper lige çıkacaksak çıkmayalım batalım daha iyi

 32. Bursaspor a yapılacak en iyi en hayırlı iş Selim in açtığı davayı herbir Bursasporlu Bursalının kendi davası görüp savunması ve takip etmesidir. kim bu kulübe ihanet etti kim bu kulübü kendi çıkarlarına alet ettiyse hem Allah katında hemde adalet önünde hesap vermeli kulube zarar verenlere örnek olacak cezaya çarptırılmalıdır ki yalnız Bursaya değil tüm kuluplere de örnek olsun.

 33. Şurdaki kendini taraftar zannedenler için kimin başkan olacağı hiçbir önemi yok. Standart küfürler için sadece isim lazım. Kk Kim olur bilmem ama olunca göreceğiz

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu