Ali Ay’dan açıklama bekleniyor!

Bursaspor Bağımsız Denetleme Kurulu'nun Yeşil Beyazlı kulübe ait iki taşınmazın, kulüpten alacağına karşılık Başkan Ali Ay'a satıldığı yönünde yayınladığı rapor gündem yarattı. Camia konuyla ilgili Başkan Ali Ay'dan açıklama bekliyor.

Bursaspor’da Bağımsız Denetim Kurulu’nun Yeşil Beyazlı kulübe ait iki taşınmazının başkan Ali Ay’a alacağına karşılık devredilmesiyle ilgili yayınladığı rapor futbol kamuoyunda büyük ses getirdi. Yalçın Cambaz başkanlığındaki denetim kurulunun yayınladığı raporda, yönetim kurulu karar defteri incelendiğinde kulübe ait Dereçavuş’ta bulunan 28 bin m2’lik 11 milyon TL bedelle ihaleye çıkan ancak satılamayan arazinin 11 milyon 500 bin TL eksper raporuna göre 11 milyon 500 bin TL bedelle başkan Ali Ay’a satıldığı ve 21 Mart 2013 tarihindeki Euro kuru üze-rinden kulübün Ali Ay’a olan borcundan mahsup edildiği belirtildi. Raporda ayrıca yine kulübe ait Yunuseli’nde konuşlu 4 bin 205 m2’lik arazinin 15 milyon TL bedelle başkan Ali Ay’a satıldığı, 20 Mart 2019 tarihli Euro kuru üzerinden kulübün Ali Ay’a olan borcundan mahsup edilmesine karar verildiği duyuruldu.

1 YIL İÇİNDE SATIŞ NOTU

Raporda buna ek olarak 21 Mart 2019 tarihi itibariyle konu edilen iki taşınmazın Ali Ay’a devrinden itibaren 1 yıl içinde belirtilen satış bedellerinden yüksek bir fiyatla satılması halinde başkan Ali Ay’ın Bursaspor’dan taşınmaz alırken ödediği bedelin üzerinde elde ettiği rakamı Bursaspor Kulübü Derneği’ne ödeyeceği notunun bulunduğu açıklandı. Yalçın Cambaz başkanlığındaki Bağımsız Denetim Kurulu’nun yayınladığı ve Bursaspor camiasının büyük tepkisini toplayan bu duyurunun kulübün resmi yayın organları yerine üyelerin kendi sosyal medya hesaplarından yapılması dikkat çekti. Şimdi gözler her iki arazinin kendisine devredilmesiyle ilgili başkan Ali Ay’ın yapacağı açıklamaya çevrildi. Konuyla ilgili Bursa Hakimiyet’e konuşan Bursaspor’da yatırımlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Ömer Faruk Şahin bugün ya da yarın kamuoyuna bir açıklama yapacaklarını söyledi.

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Hacivat yorumuna yanıt olarak

   Hangi açıklama bu adam İstanbul tarafından bursayı bitirmek için geldi ve bitirdi şimdi mal varlığını alıp bursa külü ünü tarihe gömüyor,,, hadi geçmiş ola

   14
   1
  2. @Hacivat yorumuna yanıt olarak

   Ali ay Allah gözünü doyursun TL olarak verdiğin borcu € üzerinden alıyorsun sen nasıl Bursasporlusun bu yetmemiş gibi kalıcı gelir olan mallarımızı kelepire alıyorsun bunların hayrını göremezsin inşallah daha bu dünyada çıksın sanki borcu biz yaptık ilk Başkan olduğunda borç 220 trilyondu şimdi 500 trilyon oldu aradaki fark 280 trilyon bu paralar nereye gitti sen bunun hesabını ver 3 sezondur bizi düşürmek için bütün kötülükleri yapıyorsun sana oy atan 1060 kişide büyük vebal var onlarıda Allah bildiği gibi yapsın Bursasporumuzun bir kuruşunu kimler yediyse haram zıkkım olsun.

   16
   1
  3. @Hacivat yorumuna yanıt olarak

   Yazmayayım yazmayayım dedim ama dayanamadım son iki gündür. Açıklama şöyle gelecek, kulübün borçlarını yapılandırmak adına bu arazileri üzerime alarak kulüpten alacağım miktarı düşürdüm ve böylelikle borç yapılandırması aşamasında olduğumuzdan kulübümüzün risk puanı daha düşük çıkacak ve borcumuz için çekeceğimiz kredinin faizi biraz daha düşük olacaktır. Hatta düşük risk nedeniyle geri ödeme süresini dahi uzatabiliriz. Bu süre içerisinde de bu taşınmazları satarak Bursaspor’a gelir sağlayacağım. Bu nedenle bir yıl içerisinde satıldığı takdirde kara geçilen miktar Bursaspor’a ödenecek maddesi koydurdum. Sonuçta üzerime olan bir taşınmazı satıp kar etmeyeceğim, satılırsa kulüpten alacağımı alacağım ve İnşallah satılır da Bursasporumuzda kazanır. Ali Ay olsam anca bu kadar olurdu sanırım 🙂

   18
   1
  4. @Hacivat yorumuna yanıt olarak

   Transfer tahtasını açmayıp,takıma takviye yapmayarak,en büyük ihaneti yaptı.zaten,bir adam neler değiştiriyor örnek,Atıf Şeyşu.belkide küme düşeceğiz.

   19
   1
   1. @Kiraly yorumuna yanıt olarak

    Açıklamayı da daha çok beklersiniz.Ulkenin her tarafı rant,yalan,dolan, sahtekarlık,duzenbazlik,yalan,dolandan kırılıyor.Yapanin yaptıkları yanına kâr kalacak.Bu kadar basit.

    33
    8
 1. Ibrahim yazici sağlığı bozulduğu halde, bursaspor uefaya gidecek diye o deplasman senin bu deplasman benim koştururken canini verdi..o günlerden bugünlere..

  50
  1
 2. YA SEN KOSKOCA BURSASPORUN BAŞKANISIN İKİ GÜNDÜR HAKKINDA BİR SÜRÜ İDDALAR KANITLAR VAR VE SUSUYORSUN ÇIK KONUŞ YANIT BEKLİYORUZ.AYRICA BİZİM DİVAN KURULUMUZ VAR DI GALİBA YANLIŞ MI HATIRLIYORUM ALLAH AŞKINA SİZ NE İŞ YAPIYORSUNUZ Bİ SİLKELENİN YA

  8
  1
 3. Çık açıkla Ali Ay.Arazilere çokmek icin belediyeye katlı otoparki peskes cekip arazileri imara actirdigini.tribündeki bikac yalakayı belediyeden besleyip susturdugunu.Takım iyice dusme potasına girincede planı uyguladıgını aciklada herkes rahatlasın.Bu takım düserse sen ve senin gibi rantcılara gercek Bursasporlular hakkini helal etmicek bunu bil.

  7
  1
 4. devlet yasa çıkardı futbolcular bile kuru 5.10 dan sabitledi sen 6.2 den 6.5 den borcunu geri alıyorsun ne güzel memleket bursapora tl borç ver 2 senede döviz %50 artsın %15-%20 faize aldığın krediden minumum %30 para kazan bir de bursapora şu kadar borç verdim borç vermedin yatırım yaptın şimdi de arazilerine konuyorsun takımı düşürdüğün için üstelik verdiğin zarar menejerlere yedirdiğiniz paralar bu borcunun kaç katı belli değil

  7
  1
 5. Hasan’ın arazileri için yapılan toplantıyı hatırlayalım. kahvaltılı rezil çatal bıçak sesleri arasında Cem Öztürk’ün eline tutuşturulmuş bir yazı ve inkar edilme.

  Sonra Hasan kendisini aklamak için taraftarla toplanıyor ve onlara inkar ettik ama o araziler ailemin diyor.

  Bugün de buna benzer bir senaryo olur. Ömer Faruk Şahin’in eline verirler yazıyı “çok kritik süreçten geçiyoruz bunların zamanı değil, sezon sonu hesaplaşırız, ben geçici olarak arazileri aldım. fazlasını verecek olan varsa buyursun gelsin” pişkinliği sergilenecek.

  Tek çare bugün çıkıp kongre tarihini aldık. Biz bu işi beceremedik demeleri.

  Dilerim Allah’tan, Bursaspor’a bu kadar camiadan, spordan uzak insanları yönetici olmalarını nasip etmesin.

  4
  1
 6. Kur farkından paran değerlensin bide min bedelle hazır arazileri üstüne al ondan sonra biz haram yemeyiz. Peki…

 7. Bu şehir ne başkanlar gördü. Cavit Çağlarlar Fikret Üstenciler Recep Bölükbaşılar. Bu da geçer sen kafana takma Bursam. 😀

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu