Ali Ay’an TFF’ye sert tepki!

Başkan Ali Ay, hakem hatalarına karşı en sert uyarıları yaptıklarını söyledi.

Başkan Ay, ‘Peş peşe gelen hakem hatalarını peşinen kabullenmiş değiliz. Bazı şeyler ulu orta ve açık şekilde söylenmez ama bilin ki Bursaspor sahipsiz değildir‘ dedi.

Gemlik Bursaspor Taraftarlar Derneği‘nin düzenlediği 14. Geleneksel Dayanışma Gecesi renkli görüntülere sahne olurken, organizasyona Bursaspor Başkanı Ali Ay‘ın Merkez Hakem Kurulu ve hakem hatalarına yönelik sözleri damga vurdu…. Gemlik Bölge Parkı‘ndaki organizasyon yeşil beyaz meşaleler ile aydınlandı.

Geceye Taraftarlar Derneği Başkanı Cihan Gökmen‘in daveti üzerine Bursaspor Başkanı Ali Ay, AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Bursasporlu futbolcular Furkan Emre Ünver, Aytaç Kara ve ilçede bulunan kulüplerin başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

ZAMAN ZAMAN ÜZÜLDÜK…

Bursaspor‘un gücünü taraftarından ve tribünden alan en büyük şehir kulübü olduğunu söyleyen Başkan Ay, ‘Bu sezon Allah’ın izniyle bütün Bursasporluların yüzünü güldürecek sonuçlar alacağımıza yürekten inanıyorum. Taraftarımızın takıma ve hocasına inandığını hissediyorum.

İşte bizi bu başarıya taşıyacak olan bu güven ve inançtır. Tabi bu 5 haftada kazanabileceğimiz hatta kazanmayı hak ettiğimiz maçları malesef başta VAR olmak üzere berabere tamamladık. Şu anda 4 değil en az 10 puan olması gerekiyordu. Her şeye rağmen bu kayıpları telafi edeceğiz‘ dedi.

KABULLENMİŞ DEĞİLİZ…

MHK Başkanı ile görüştüğünü de ifade eden Başkan Ay, şunları söyledi: ‘Durumu kendisine de izah ettim. Sonra detaylı şekilde basın mensuplarıyla basın toplantısında bunları dile getireceğim. Özellikle şunu da belirtmek istiyorum; Ben ve yönetim kurulum peş peşe gelen hakem hataları nedeniyle yaşadığımız mağduriyeti peşinen kabullenmiş değiliz.

Bursaspor’un hakkını hem Federasyon hem de Merkez Hakem Kurulu nezdinde ısrarla aramaya en sert şekilde uyarımızı yapmaya devam ediyoruz. Bazı şeyler ulu orta ve açık şekilde söylenmez ama bilin ki Bursaspor sahipsiz değildir.

Bursaspor hizmet etmeli

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da, dernek yöneticilerinin, sporun sevdirilmesi ve yeşil beyazlıların maçlarına daha çok taraftar taşınması noktasında güzel bir çaba içinde olduklarını söyledi. Yılmaz, ‘Gemlikspor da Bursaspor’a hizmet etmeli’ dedi. Gemlik Taraftarlar Derneği Başkanı Cihan Gökmen de, ‘Bizler şehrimizin moral kaynağı olan Bursaspor’umuz için mücadele ediyoruz. Bursaspor ve spor aşkını tüm Gemlik’e yayabilmek için uğraş veriyoruz‘ diye konuştu.

Bursasporlu futbolcuların imzaladığı forma 16 bin TL’ye satıldı…

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sert tepkinim şu şekilde gerçekleştiği belirtildi : ” Vallahi 155’i ararın bak! Biz burda top oynuyoeeah! ” Yerim sizin sert tepkinizi.Gram sevmesemde Bursa basını canımız yandı diyince , gelecek tepkiyi absorbe etmek adına açıklama yaptığınızı beyni olmayan kuşlar bile biliyor.Milletin tepkisi sinsin diye hikayeden açıklamalar.Ali Ay’ın başka bir yalanı.Baska bir şey değil.Hadi inanmış gibi yapalım da , daha fazla konuşup canımızı sıkmasın sayın ay.

  24
  22
  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   tribüne oynama. ali aya muhalefetten başka hiç bir özelliğin yok. başkanın kapasitesini zaten herkes biliyor. zamanı gelince nasılsa gidecek. temcit pilavı gibi ikide bir başkanı gündeme getirme. oluşan olumlu havayı bozma. yeter artık. başkanın yetersizliği yerine, birazda takımın performansı ön plana çıksın…

   2
   4
   1. @Asa yorumuna yanıt olarak

    Kendinize şunu sormanızı rica ediyorum.”VAR” sistemi 4 maçta da bizim aleyhimize işledi ve 4 maçta da ses çıkarmayan bir başkanla karşılaştık.Hatta rize maçından sonra da ses çıkarmayacaktı da ilk defa bursa basını olumlu bir hareket yaparak samet hoca ile birlikte sisteme olan tepkisini dile getirdi ve başkan da tepkimizi koyduk dedi.Bunların hikaye olduğunu hepimiz biliyoruz.Bugüne kadar iyiye iyi kötüye kötü dedim.Atanasov’u habersiz getirdiklerinde de helal olsun dedim.Bu hareketlere de yanlış diyorum.Ben ne yapsa kötüleyim mantığında değilim ama siz , ” Ne yapsa bursaspor un başkanıdır.Savunayım. ” mantığındasınız.

    4
    4
    1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

     green man sen başka bir dünyada mı yaşıon kardeş! he adam sölediya fb maçından sonra sert tepki gösterdi ya sen o arada neredeydin şuraya boş yorum yapmayın.dünyadan hiç haberin yok gelmişsin buraya yer kaplıorsun!başkanı lekelemekden vazgeçin artık zamanı gelince gidicek zaten!takıma zarar verionuz böle yaparak!

 2. Her şey ulu orta söylenmez ama ortada yenen bir hak oldu mu masa yumruğunuzu vurmayı bileceksiniz sayın başkan. Çünkü bu takım sizin kişisel şirketiniz veya malınız değil. Bütün bir şehrin ortak değeri bu takım.

  11
  2
 3. kulüp olarak tepki vermek lazım.. Diğer canı yanan Anadolu kulüplerini örgütlemek lazım… Sakhonun golüyle Babel’in ki arasında zerre kadar fark yok.. Konya maçından elle oynama, Fener maçında elle oynama… Bu Var sadece bize mi var…

  7
  2
 4. Sayın baskan.
  Fb maçından hemen sonra ulusal kameraların karşısına gecip Bursaspor sahipsiz değildir tüm hakem camiasina sesleniyorum artık yeter aklınızı başınıza alın diyebilseydiniz o maçtan sonraki haksızlıklar olmayabilirdi.
  Altıncı hafta rakip b fk ve siz diyorsunuz ki her şey ulu orta söylenmez.
  Hayır sayin başkan tam da ulu orta alenen soylenme zamanı.
  Eğer bunu yapmazsanız b fk maçında ulu orta puanlarınızı götürürler ve siz geç kalmış olursunuz.
  Çünkü artık lig olgunlaştı ve biz hala dört puandayiz.
  Bu akşam da olası puan kayıpları takımı yeniden olumsuz havaya sokabilir.
  Son iki yılda yaşananların bir daha geriye gelmemesi için konuşun sayin başkan hem de ulu orta konuşun.
  Saygılarımla……

  7
  3
 5. Herşey ulu orta söylenme zde nedir arkadaş, tam bi faciasın sen Ali dede, ne içiyon gerçekten çok merak ediyom
  Ulu orta söylenmez dediğin şey, ülkenin 5.BÜYÜK KULÜBÜ olan senin de Başkan olduğun kulübün hakkı gasp ediliyo
  Maddi olarak, kayıp yaşıyoruz, galip gelememe stresi yaşamaya başlıyoruz, taraftarın hevesi kırılıyor,
  Şehrin kenetlenmesine sebep olacak, FB ve BJK maçlarında yapılan yanlışlar doğru çalınsa,
  Alınacak galibiyetlerle bu kulüp, bu şehir tekrar takımına sahip çıkacak, stadyum dolmaya başlayacak
  Belki de 25-30 BİN KOMBİNE satılacak ama sen neyin kafasındasın, şimdi konuşmucan da ne zaman konuşcan
  Bundan sonra ULU ORTA boş muhabbet de yapma artık, görmek istemiyoz seni kameralar karşısında

  2
  1
 6. Ya seni kimse sallamıyor. Bunu defalarca gördük. Bu ligde hakkı en rahat yenen kulüp bursaspor oldu sayende. Sert tepki vermişler de falan filan kargalar güler bu dediğinize

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı