Ali Ay yönetimini ibra etmeyeceğiz!

Bursaspor başkan adayı Mesut Mestan'ın listesinde yer alan bazı kişileri içinde barındıran 224 Bursa ve Bursaspor Gönüllüleri Derneği üyeleri yayınladıkları bildiriyle genel kurulda Ali Ay yönetimini ibra etmeyeceklerini açıkladı.

Dernekten yapılan açıklamada, Mestan‘ın listesinde yer almalarına karşın görüşlerinin değişmediğine vurgu yapıldı ve “224 Bursa ve Bursaspor Gönüllüleri Derneği olarak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul‘da Sn. Mesut Mestan‘ın adaylığını koyduğu listede avukat arkadaşlarımızın gerek yönetim kurulunda gerekse disiplin kurulunda aday olarak yer almış olmaları, Bursaspor‘un halihazırdaki Başkanı Sn. Ali Ay ve onun yönetim kurulunu ibra edeceğimiz anlamına gelmediği gibi, ayrıca ismimizin aday olarak geçtiği yahut geçmediği tüm kurullarda ileride gerçekleşebilecek herhangi bir suiistimale göz yumacağımız anlamına kesinlikle gelmemektedir. Her ne olursa olsun, mevcut başkan Sn. Ali Ay ve onun yönetim kurulu kesinlikle ve kesinlikle ibra etmeyeceğiz.” görüşüne yer verildi.

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

   Böyle yazma bak kardeş. Seni de atarar karga tulumba gibi siteden,Amigo Selim’e yaptıkları gibi. Kötü olursun. Sen en iyisi en büyük başkan Ali Ay falan de, geç.

   8
   2
  2. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

   Bolukbasi ibra edildigi sirada salondaydim. Orurum baskani elleri gorelim dedi ( Ibra edenler/ ibra etmeyenler) Ibra etmeyenlerin sayisi cogunluktayken kavga ile baski baris caris ile insanlarin ellerini indirttiler….. Oturum baskani sayi bile almadan Ibra edilmistir dedi… Yani diyecegim su ki kimi kime ibra ettirmemeye calisiyorsunuz????? Ah benim Sig goruslu , gaz ile calisan taraftarim. O is Mesut Mestan tek aday olarak secime girdigi andan itibaren gecti. Gecmis olsun……

   9
   1
  3. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

   İnanmis gibi yapın.Bolukbasini da ibra etmeyeceklerdi.Adamı sonunda hukuken akladılar.Neyi ibra etmiceksiniz.Caglar ,akp vs bir gözdağı verir hepiniz indirirsiniz elleri.Bu kadar basit.Esmeye gurlemeye geldi mi herkes tribünlere fırtına koparıyor.İcraate gelince yaprak kipirdamiyor ama…

   22
   3
  1. @Asa yorumuna yanıt olarak

   MARMARA GAZETESİ
   MEHMET ALİ YİLMAZ KOSE YAZISI Örneğin:
   Çanta satın alınan Abidin Bölükbaşı’nın, kulüp başkanı Recep Bölükbaşı’yla akrabalığı bulunmamaktadır.
   Recep Bölükbaşı’nın oğlu Kadir Bölükbaşı’nın Slovenya’daki kampa katılmadığı ve bin 155 liralık uçak biletinin KULLANILMADIĞI görülmüştür.

   BG Limited Şirketiyle sözleşme imzalandığı 27.10.2015 tarihinde şüpheli Faruk Bakgör BU ŞİRKETİN ORTAĞI DEĞİLDİR.

   Bakambu’ya verilen 1 milyon Euro, Villa Real Kulübü tarafından kendisine ödenmiş olup, kulübün kasasına girmiş ve futbolcuya ödenmiş değildir.

   Kulüp 2014 yılında 68 milyon 474 bin 851 lira, 2015 yılındaysa 159 milyon 164 bin 198 lira satış geliri elde etmiş olup, kulübün bilançosunda 2014 yılındaki AKTİF TOPLAMI (mevcutlar ve alacaklar) 157 milyon 664 bin 280 lira, 2015 yılındaysa 238 milyon 666 bin 447 liradır.

   Bu nedenlerle söz konusu raporlarda sözü edilen cüzi miktarlardaki harcama ve ödemeler bir tutanakla veya gider belgesiyle belgelendirilebilecek hususlardır.

   Bu nedenlerle sonuç olarak:

   Bursaspor Kulübü Derneği’nin eski yöneticileri olan şüphelilerin eylem ve işlemlerinin spor ekonomisinin zorunlulukları ve şartlarına bağlı olarak gerçekleştirildiği, derneği zarara uğratma kasıtlarına işaret eden somut bilgi ve belge bulunmadığı, derneğe ait bir şeyi mal edinmedikleri, sahte belge düzenlemedikleri ve kullanmadıkları…

   Dernek faaliyet ve işlemlerini esas alarak şüphelilerden Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bölükbaşı, Necmettin Kocaman (Futbol Şubesinden sorumlu) ve Kemal Güler’in (Mali işlerden sorumlu) yürüttükleri, diğer yönetim kurulu üyesi olan şüphelilerin faaliyet ve işlemlerden yeterli bilgiye sahip olmadıkları, harcamaları prosedür gereği imzaladıkları, Ersin Birnican, Ersan Kayabaş ve Kaner Yavuz’un denetim kurulu üyesi oldukları, bu kişilerin yönetim kurulunun aldığı kararlara ve yönetim tarzına müdahale yetkilerinin olmadığı kanaatine varılmıştır.
   Sayın Cumhuriyet Başsavcılığının takdirlerine sunulur.

   Bilirkişi kurulu

   Kenan Tepe, Emekli Sayıştay Uzman Denetçisi
   M. Korhan Perek, Spor Hukuku Uzmanı
   Nuh Çetinkaya, Spor Hukuku Uzmanı”

   tüm Bursalılar’ın Recep BÖLÜKBAŞI’ndan kuvvetli bir ÖZÜR BORCU var yukarıdaki tabloya göre!

   Nitekim, bu “bilirkişi raporunu” da değerlendiren Bursa 5’nci Asliye Ceza Mahkemesi tümü hakkında daha önce dilekçeye bakan Cumhuriyet Savcısının verdiği “takipsizlik” kararını onayladı.

   Ha! Agresif davranarak medyayla, spor camiasıyla doğru ilişki kuramadı Bölükbaşı, kendisini anlatamadı, en büyük hatalarından biri de buydu işte.

   Örneğin bindiği lüks makam aracının Erkan Körüstan zamanında yapılan bir sözleşmeyle uzun vadeli kiralandığını, Bölükbaşı gerek olmadığı için iade etmeye kalktığında şirketin bunu kabul etmediğini, onun da kızıp “madem öyle bundan sonra s.çmaya bile o araçla gideceğim a. koyim” dediğini ben yeni öğrendim mesela!

   Sonra, Balat’ta “kızına ve oğluna ev aldığı” yönünde iddialar da vardı.

   Hani baştan taksitle almış da transferlerden sonra gidip paralarını peşin ödemiş filan…

   Kızına, oğluna, hatta gelinine kadar tüm banka hesaplarını ve mal varlıklarını incelemiş savcılık!

   Hiçbir şey çıkmamış!

   Çok günahını aldı herkes adamın, hem de pek çok.

   Geçen onca zamanda Bölükbaşı’na demedik laf bırakmadı millet.

   Daha soruşturma tamamlanmadan adı tüm dosyalara “borçlu” olarak eklendi.

   Şirketi küçüldü, hacizlerle, icralarla boğuşmak zorunda kaldı.

   Uykusuz, sinir harbiyle geçirilen geceler…

   Tertemiz çıktı üstelik de “yargı kararıyla” sonra ama.

   Bursaspor’un şimdiki kulüp başkanı Ali Ay, Ay dedemiz…

   Ben senin yerine olsam Recep Bölükbaşı ve arkadaşlarını da davet ederek önce bir basın toplantısı düzenler, kameralar önünde onlardan özür dilerim bu sonuç üzerine, sonra da güzel bir akşam yemeğinde ağırlarım hepsini.

   Hepsinin “ahı” var üzerinde, “helallik” almazsan sen de iflah etmezsin ona göre!

 1. Evet evet nasıl aday olduğunuzu kimleri kandırdığınızı geçen gün gördük !!!! Neler yapacağınızın teminatı bu !!!!

  15
  2
  1. @VİPBABA yorumuna yanıt olarak

   Bırakın disiplini misiplini. Yıldırım Hacıoğlu da sizin üyeniz. Yönetim kurulunda. Ben samimi Bursasporluyum diyen kişi o listede yer almaz. Mestan için derneğinizin ismini lekemeleyin

   8
   2
   1. @Cevdet yorumuna yanıt olarak

    şu dernek kadar taraftarın yanında olan dernek varmı..hiç bir şey bilmeden sallıyorsun cevdet efendi..benim bugün mesut mestanın başkanlığını kabul etmesemde bu grup yönetimde olduğu için içim rahat..

   2. @Cevdet yorumuna yanıt olarak

    Aciklamada yonetim ve disiplin kurulu listesi diyor zaten. Iyi okusan anlarsin. Hem sen olaydin yonetime talip. Yok iste kardesim baska aday yok. Ne yapilsin. Aklima yatan aday bulamadim. Ben bu surecin disinda kalayim o zaman mi densin. Sende azicik cesur ol. Buradan ona buna bos laf sallayacagina bursasporun menfaati icin calis.

    1
    1
 2. Bizim taraftarları anlamak mümkün değil ! Kimse Mesut Mestan ı begenmiyor peki başka aday var da bizim mi haberimiz yok…Süreyi uzatalım da ne demek Bursaspor mahalle takımı mı bugüne kadar akılları neredeydi Zaten uzasa da başka bir aday çıkmaz köstek olmak amaç ki yeni yönetim birşey yapamadan sezon başlasın…Mesut Mestan a siyasetin adayı diyenler biraz kumdan çıkarın kafanızı cincon siyasete yalvarmasa Şampiyon falan olamazdı Başak Göz gözü yener biz ligte kalırdık..Bırakın bunları da o terbiyesiz Cebrail i kaç kişi kınadı !

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu