Ali Ay “Yönetim kurulunu değiştireceğim!”

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, Mayıs ayında yapılacak Olağan Genel Kurulda aday olması durumunda yönetim kurulunu büyük ölçüde yenileyeceğini açıkladı.

Başkan Ali Ay kararını bir iki hafta içinde açıklayacağını belirtirken adaylığını açıklaması halinde yönetimde büyük bir revizyon yapacağını ifade etti.

Başkan Ay “Bursa’da en büyük problemimiz iş adamlarının Bursasporlu olmaması. Bizlere destek olmuyorlar. Bazı şeyleri neden yapamadığımızı anlatmak için kulübün ekonomik şartlarını ifade ediyorum. Bu açıklamalarım ile tepki de alıyorum ama maddi anlamda maalesef güçlü olamıyoruz. Bana “ağlayan başkan ” diyorlar. Varsın desinler. Yeter ki durumumuzu herkes anlasın. Taraftarımızın Mahfel’i Bursaspor işletsin diye bir isteği var. Arkadaşlarla görüşüp, Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a da konuyu anlatacağım. Bursaspor’a fayda sağlayacaksa neden olmasın. Yeniden aday olursam maddi anlamda çok daha güçlü bir yönetim kurulu oluşturacağım. Sadece bir kişinin bu işi omuzlaması ile olmuyor.” dedi.

33 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Tum camia dâhil Büyük sehir belediye herkes.Bursapor menfaatine uygun hareket etmeli Medya da herkes de bursasporumuzun yaninda olmali .Şampiyon olmayı hakeden bir camia Taraftarlar dır geçen seninin özrünü telefi edin bu sene veya önümuzdeki sene tekrar lue ile şampiyon olacağımıza inandırn bizii

  26
  1
 2. Sakın sakın aday olma iki sezon dur su taraftara neler yaşattın çektirdin daha yasatmican nemalum sen git torunlarına ailenle vakit geçir

  22
  39
 3. Mahfeli bursaspor işletmememli eğer klup işletirse storelerden de göründüğü üzere olan müşterisinide kaybeder çorbacılarda para ödemeden yer içer fakat gelirler klube verilebilir

  19
  8
 4. Değişmesi gereken sizsiniz sayın başkan, iyi niyetli biri olabilirsiniz ama bu takımı yönetecek kapasitede değilsiniz. Lütfen kendinizi de taraftarı da daha fazla üzmeyin, aday olmayın.

  15
  9
 5. Başkan yeni uuandı.senin yönetimindekiler bırak iş bilmemeyi klubü nasıl söğüşleriz diye uğraşıyor.zaten bu yöneticiler gitmezse sen gideceksin az kaldı.hep beraber daha iyi olmak için gerçek Bursasporlu maddi manevi destek olacak insanları seçersen senin için de camia içinde çok daha iyi olur.

  14
  5
 6. Başkan sakın aday olma iş bilen, daha güçlü biri gelsin yeter artık amatörce kulüp yönettiğiniz, Butsasporumuzu yaptığın yanlışlarla dahada ekonomik vs batıracaksın ısrar etme, söylediklerini bile tutup yapamadın, işi bilen bir yönetim şart oğlu şarttır.

  15
  12
 7. sevgili başkanım,
  1- futbol adamı olmadığınız verdiğiniz demeçlerden belli oluyor. ancak bu bir suç ve ayıp değil. herkesin her şeyi bilme zorunluluğu yok.
  2- paralı başkan ya da paralı yönetici şart değil. bu anlayış, kulübü ”parayı veren düdüğü çalar” yönetim tarzına götürüyor. zaten bu gün düştüğümüz durumun 1. sebebi bu.
  3- futbol yönetimi çok başlılığı sevmez. önceliğiniz, kulübün başına ilke, prensip ve kurallar çerçevesinde, kısa ve uzun vadeli hedefler koyup bunları doğru bir şekilde hayata geçirecek güvenilir ve donanımlı bir ”futbol aklı” yani sportif direktörü bulup getirmek olmalı.
  4- paralı yönetici aramayın. futbol, çok ”pahalı oyuncaktır” ve de bu sektör tam bir ”dipsiz kuyudur” buna kimsenin parası yetmez.
  5- düzgün bir insansınız. bence gelecek sezon da devam edin ancak, sportif kararlara ve medya ile ilişkilere pek girmeyin. bırakın, bu tür işleri alacağınız profesyonel yapsın. zaten örnekleri var, m.united, real, barca vs. gibi büyük kulüplerin başkanlarını çok kimse tanımaz bile…

  14
  6
  1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

   Gelecek sezonun değil, gelecek 3 yılın seçimini yapıyorz, en ufak başarısızlığında da muhtemelen OLAĞANÜSTÜ KONGREYE gidip, kendi artık bırakır, ben bu adamı 3 yıl daha çekmek istemiyorum

   7
   4
 8. YALAN KONUŞUYORSUN MALASEF TABANCA TAKIM NEREDE DÜNYA STARI NEREDE BEN KEFİLİM ÇOK EFENDİLER DEDİĞİN DENİZ BİLAL NEREDE STAT İŞİ, BİTTİ DEDİN NEREDE BEN YALANCI BAŞKAN DİNLEMEK İSTEMİYORUM RAHMETLİ YAZICI ZAMANINDA BS TV KURULDU BU SİTELER ONLA BAŞLADI AMA ADAMI HİÇ GÖREMİYORDUK SİZ HER MİKROFON DA SINIZ BU İŞ SİZE FAZLA GELDİ AĞALAR.

  13
  14
 9. demek yine aday olacaksın ali ay ama bu sefer o koltuğa oturamıcana eminim.kulübü ne hallere soktun geldiğinden beri.sana hala oy vercek insan bursaporluyum diye gezmesin.

  13
  9
 10. Sayın Başkan;sadece 1kişinin omuzlamasıyla olmadığını hepimiz geçen sezon çok net gördüķ.Sizden hariç ortada 1,5 – 2 tane yönetici var takımla biraz olsun ilgilenen başka da bir Allah’ın kulu yok ve ortada bir yönetim yok.Bunun sonucu olarak da işte geçen sezon son maçta mucizevi bir şekilde!!! lig de kalabildik.Biz taraftarlar ve kongre üyeleri olarak sizin maddi ve manevi katkılarınızı,iyi niyetli çabalarınızı,birşeyler yapabilme,başarabilme isteğinizi ve arzunuzu,ama maddi ve manevi olarak çok yalnız kaldığınızı,artılarınızı ve eksilerinizi,hatalarınızı,yanlış icraatlarınızı,olumsuzluklarınızı,başarısızlıklarınızı,futbol ve futbolcu konuları hakkında bilgilerinizin yetersiz oluşunu ve profesyonel destek almanız gerektiğini vs. herşeyi çok net gördük,yaşadık.
  Sayın Başkan;sonra bizler taraftarlar ve kongre üyeleri olarak,hem sizleri hem de kulübümüzün menfaatlerini düşündüğümüz için geçen sezon Trabzonspor maçından sonra olağanüstü kongre yapılabilmesi için kongre üyeleri olarak imza topladık ve divana teslim edildi,sonra her ne hikmetse sümen altı edildi,iş yokuşa sürüldü,kanun,kural tanınmadı,bunları yapan yaptıran da kulübün her zerre ve hücresine giren,kulübün bütün iç işlerine karışan başkanları seçtiren,seçtirmeyen,hocaları bile tayin eden siyaset olsa gerek!!!
  Başta siz ve yönetiminiz,daha sonra divan başkanlığı ve kurulu,olağanüstü kongre isteyenlerin ve imza toplayanların hepsini size karşı,rakip,düşman,tehdit vs. olarak gördünüz,öyle sandınız ve algıladınız.
  Oysa düşündüğünüz gibi hepsi öyle değildi,başta da söylediğimiz gibi insanlar hem sizi hemde kulübü düşündüğü için böyle bir istekte bulundu.Sizin olağanüstü kongreye gitmeniz herşeyin sonu değil,belki de daha iyi ve güzel şeylerin bir başlangıcı olacaktı,bunu yapmadınız ve divan da bunu engelledi ve kulübün 1 senesi çöpe gittiği gibi,önümüzde ki en az 2-3 sene de sakata gelmiş oldu,kulübün önü kapandı,geleceği karardı.Sadece en az 50-60 trilyon kulübün size borcu var sayın başkan,kısa ve uzun vadede başka borçları var,ortada takım kalmayacak gidecekler ve kiralıklar var,yeni takım kurulması gerekecek,gelecek olanlar bunların hangi birini nasıl yapacak,bu şartlarda kimler nasıl çıkacak.1 sene deyip geçmeyin maddi ve manevi bir sürü şeye tesir edip kulübün gidişatını ve geleceğini de etkiliyor.Herşey yerinde zamanında olduğu ve yapıldığı zaman makbul olur,iş işten geçince,kıymeti kalmayınca değil.
  Biz kongre üyeleri olarak şunu yapmanızı bekler ve isterdik;nasıl ki rahmetli Yazıcı başarılı olduğu halde kongre isteyenler ve aday olmak isteyenler çıktığında,her zaman tamam buyrun hodri meydan dedi ve her seferinde kazandı ve tokatı bastı,kendine ve icraatlarına güvendiği için bunu yaptı,sizde kendinizi ve Bursaspor’un menfaatlerini düşünüp kongre kararı almalı,daha güçlü bir liste ile tekrar aday olabilirdiniz,bir kere üyeler size teveccüh göstermiş neden yine kazanma şansınız olmasın,neden sizde maddi ve manevi daha güçlü,yenilenmiş,taze bir yönetimle devam etmeyesiniz,sizinde omuzunuzdaki yükler azalsa,rahat bir nefes alsanız,eliniz güçlense,daha iyi icraatlar yapabilme imkanına kavuşsanız,bunun keyfini yaşayıp,tatsanız fena mı olurdu? Yazık değil mi size de,koskoca Bursaspor’un herşeyini 1 kişi halledebilir mi?maçlarda şeref tribününde yerinize oturduğunuzda rahat,stressiz bir maç izlemek sizinde hakkınız değil mi? neden bunları kendinize çok gördünüz,bir insan kendisine neden bu kadar kötülük ve düşmanlık yapar,olağanüstü kongre kararı almayarak yalnızlığı siz seçtiniz,kendinizi ve Bursaspor’u ateşe attınız.Farzedin kongrede seçilemediniz o zamanda camia hizmetleriniz ve iyi niyetli çabalarınız ve fedakarlıklarınız için size teşükkür ederdi,kulüpten iyi ayrılır ve iyi bir şekilde anılırdınız.Biz kendi aramızda sizi ve kulübümüzün geleceğini bu kadar düşünürken,siz kendinizin ve kulübümüzün geleceğini bizim kadar düşünüp acımadınız,bir insan kendisine ve çok sevdiğini iddia ettiği kulübüne bu kadar kötülüğü nasıl yapabilir anlamak çok güç ve üzüntü verici.
  Sayın Başkan;son olarak biz herşeyi daha önceden gördüğümüz için(görünen köy kılavuz istemez),bugün işlerin ve durumların bu hallere geleceğini bildiğimiz için,herkesin ve en başta Bursaspor’umuzun menfaati için olağanüstü kongre istedik ve imza topladık,başta da söylediğimiz gibi siz bizleri kötü,düşman,hain,rakip,tehdit gibi gördünüz ve zannettiniz.Her zaman ki gibi taraftarı ve camiayı maalesef çok gerilerden takip ediyorsunuz,bizim 1 sene önce gördüğümüz,söylediğimiz şeyleri sizler bugün görüyor ve söylüyorsunuz,eninde sonunda dediğimiz noktaya geliyorsunuz,çünkü doğru 1 tane ve aklın yolu birdir,size günaydın demekten başka ne denir bilmiyorum,yalnız şuna seviniyorum,en büyük düşmanınızın,rakibinizin kendiniz olduğunuzu herhalde çok şükür anlamışsınızdır ve görmüşsünüzdür artık.Herkese hayırlı akşamlar, selamlar,saygılar.

  9
  2
 11. BENCE ALİ AY KESİNLİKLE YENİDEN BAŞKAN OLMALI. KULÜBÜN BORCUNU BU KADAR ŞEFFAF ŞEKİLDE HALKA SUNAN BAŞKAN DAHA GÖRMEDİM. İLK GELDİĞİ SEZON HATA YAPMIŞ OLABİLİR AMA BU SEZON BENCE GAYET İYİ. OYUNCU SEÇİMLERİ TEKNİK ADAM SEÇİMİ. İNSANLAR 2 MAÇ YENİLİNCE 10 MAÇ ÜST ÜSTE YENMEMİZİ SAĞLAYAN ADAMA BİLE SÖVER. KİMSEYİ DİNLEME BAŞKAN ADAY OL. NE KÖRÜSTANLAR NE BÖLÜKBAŞILAR GÖRDÜK. ALİ AY İYİDİR İYİ.!!!!!!

  7
  14
  1. @DÜŞÜNEN BİRİ yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay Erkan Körüstan ve Recep Bölükbaşı yönetimlerinin devamından ibarettir. Şu an bulunduğumuz durumun baş mimarı olan yönetimin en yetkili ikinci yöneticidir.Ali Ay bugünkü hikaye değildir anlayacağınız.Frey, Taiwo gibi isimler Ali Ay’ın 2. başkan olduğu dönemde transfer edildi.Frey bugün hala bu kulübün başına dert oluyor.Geçen sene kariyerlerinde görmedikleri paralara imza attırılan ve hala yattığı yerden bu kulüpten para kazanan futbolcuları, klüpten içeri sokmayacağız denen menajerlerin kulüpte elini kolunu sallayarak gezmesini, oluşturulan vasıfsız scout ekibinin fiyasko transferlerini 2 katına çıkan borcu da hesaba katıp bir daha bir düşünün bence.

  2. @DÜŞÜNEN BİRİ yorumuna yanıt olarak

   kesinlikle haklısın. Taraftar erkan körüstan ve recep bölükbaşı faciası sonrası Ali Ay’ın değerini anlayamadı diye düşünüyorum. Tıpkı şenol güneş gibi, gittikten sonra özler oldular.

   7
   11
  3. @DÜŞÜNEN BİRİ yorumuna yanıt olarak

   Bu kulüp şampiyon oldu.şampiyon.şampiyonluktan sonrada her sene öyle böyle avrupa kupalarına katıldı.Ali Ay döneminde ne oldu?küme düşüyorduk küme.bu senede çokta iyi gitmiyoruz yani.Ali ay bence bırakmalı.

   10
   4
 12. Vizyonlu,akıllı,çalışkan ve futboldan anlayan kişileri seç,tek başına maddi anlamda güçlü Yöneticiler dersen YİNE BOZUM olursun,tıpkı şimdiki seçtiğin Yönetici arkadaşlarında olduğun gibi !

  5
  3
 13. Çok haklısın Sayın Başkan, yönetim kurulu KOMPLE değişmeli yani buna sen de dahil olmalısın, bu kulübü yönetecek potansiyel ve vizyonda olduğunu düşünmüyorum, seni bu koltukta 3 yıl daha görmeye tahammül edemez bu şehir, bir an önce yollar ayrılmalı, VİZYON sahibi, kaliteli ve genç isimler BURSASPORUMU artık yönetmeli, örneğin; MURAT YAKIN…

  4
  3
 14. Ali AY dürüst ve bu işi severek yapan bir adam.Ama şu anki listesindekilerin çoğu çakal.Onları temizler ve sağlam bir liste oluşturursa oyum ona olur.Borçsuz bir kulüp ve sağlam 2 transfer yeter.Ben Le Guen den de çok memnunum…Ucuza kaliteli futbolcular bulur hocamız.

  1
  5
 15. Yemin ediyorum Pablonun sözleşmesini uzatmazsan sana oy filan vermem…..Bursaspor tarihinin Bursayı ,Bursasporu ve Bursaspor sevdalılarını en çok seven adam gibi adam,haydi koçum geçmiş olsun,inşallah Malatya maçında sahada olursun senin olduğun Bursaspor her zaman çok daha güzel

  1. @Cengiz OĞUZ yorumuna yanıt olarak

   pablo istemiyorsa ne yapacaksın istemiyorsa zorlamı imzalattıracaksın. adam 365 yaşında her sene geriye gidiyor. desene biz pablo gibi bir oyuncu istiyoruz diye.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu