Ali Ay “Ver be kardeşim o parayı”

Ali Ay, Timsah Arena'ya kaçak girişlerle alakalı çok sert ifadeler kullandı.

Ali Ay “Bizim turnike sisteminin yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu konuyu araştırmaları için dört arkadaşı görevlendirdim. Kaçak giriş var mı diye bütün kameraları kontrol edilecek.  Maça gelen kişinin vereceği para 20 TL, 40 TL. Ver be kardeşim o parayı. Bu kul hakkına giriyor. Nedir bu? Burada herkesin yardımcı olması gerekiyor. Deşifre edelim. Gönüllü gözlemci de düşündüm ama onun da arkasına bir adam koymak lazım. Ahlak bozulmuş. Ver 20 TL adam gibi gir. 5 kuruş menfaati yok, sosyal medyadan yazıyor. Yazık. Benim damarıma da bastınız. Bu konuyu Pazar günü de konuştuk. Forma almazsın, bilet almazsın, yönetimden hesap sorarsın. Böyle gitmez bu iş. Erzurumspor maçında tribünde en az 5 bin fazla adam vardı.” dedi.

45 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Kendisine kızarız severiz sevmeyiz ama bu konuda sonuna kadar haklı. Bilet ve kombine fiyatları gayet makul hala kaçak peşinde taraftar. Biraz elinizi vicdanınıza koyun.

  196
 2. Başkan haklı modern bir stadyum yaptılar kaçak giriş 10 kat arttı yazık 20TL verme kaçak gir sonra yönetime ona buna hakaret et küfür et üstelik bunların sebebi olarak takım PFDK dan ceza yesin. Sen BURSASPOR lu olamazsın arkadaş

  100
 3. Polis sokuyor tanıdıklarını. Laf edince de tersliyor. Her maç denk geliyor. Çıkart güvenlik kameralarından dava aç da görelim samimiyetini Ali AY

  86
  5
 4. Bu konuda sana katılıyorum başkan kapıdaki görevlilerden alınsın o paralar hem polis hemde özel güvenlik versin hesabını içeri su sokmazlar ama adamı sokarlar ayıpya

  74
  1. @Sedat yorumuna yanıt olarak

   polisiye tedbirlerle olacak işler değil. bunun için, bilinç, aidyet, kulüp sevgisi lazım. en çokta beleşçiler konuşuyor. çünkü Bursasporlu değiller.

   45
 5. Sapına kadar haklısın başkan her maç en az beşbin kişi fazla var ama biletli seyirci 20 bin 22 bin bulun çözüm sokmayin kardeşim

  52
 6. ben kombinemi alıyorum nerden baksan her sene 500-1000 liralık store alışverişim var ama başkan yine yanlışssın orada bedava giren adama kızmayacaksın bu bedavacıları sokanlara kızacaksın bunlar kim klüp çalışanları klüp güvenlik görevlileri ve polisler bunların da çaresi var kendi bünyende olanları bul kov klüpten ,polislesleri bul git emniyet müdürüne şikayet et emniyet müdürü birşey yapmıyorsa bu alenen hırsızlığa girdiği için emniyet müdürü dahil savcılığa şikayet et bunları yapmayıp beleşçi giren adama kızıyorsun her zamanki gibi yanlışssın ,yada birilerine yaranma peşindesin o biletsiz girenlerin çoğu da bursaporlu değildir seni seçenler gibi beleşçi tayfa işte en iyi sen bilirsin bunları

  36
  4
 7. Baskan sanada bi tuyo ben vereyim.hani stadin altinda satis magazasi var ya hani bizim meshur STORE.iste orada bir kapi var tirbune cikilan oradan girenleri bi gorsen dudaklarin ucuklar.

  33
  1
 8. onları aldıranlar polisler kardeşim kendi giriş kapısından sokuyorlar ? polisleride almayın ? kendi güvenliklerin ile güvenlik sağla polis ile değil ??? kaç kere gördük…..

  29
  1
 9. Taraftar sayısı 22 bin dedi şok oldum en az 30 binkişivardı ben her sene kombinemi alırım bedava girenlere hakkı o helal etmiyorum

  28
 10. Sayın başkan kaçak girişleri taraftarda değilde güvenlik güçlerinde arayıp tespit ettirseniz.Özellikle maraton tarafında bulunan sahaya çıkan tünellerden bir kameralara bakın önemli maçlarda kaçar kaçar giriş var.

  27
 11. İçeriye kimlerin nasıl girdiğini bilmem kaçtane kameradan tespit etmeleri son dercee kolay. Çöüzümü de basit ama işte kim yapacak bu işleri.

  Kulüp buna bile çare bulamıyorsa ne diyelim ki.

  20
  1
 12. Onu hesabını özel güvenlik diye koyduğun adamlarla emniyete sorucaksın turnikelerin yanındaki kapıları kime emanet ediyorsan ona soracaksın ali efendi burdan atmak tutmakla olmuyor bu işler ben bir emniyet görevlisin 5 kişi sokarken kendi gözümle gördüm birde beşiktaş maçında hemde bu kişiler beşiktaşlı incele kameraları ama ğöz yumma taraftar degil tek suçlusu bizzat kendinizsiniz.

  16
  2
 13. Başkan içeriye giren beleşçiler BURSASPOR taraftarı değil emniyet güçlerinin soktuğu rakip taraftarlar. Dikkat edin genelde üç büyükler belli anadolu kulüpleri Erzurum Sivas Malatya Trabzon Rize diğer maçlara bakın bu kadar kaçak oluyor mu.

  15
  1
 14. Ben 10 yaşında ki oğluma bile kombine aldım. Yanımız da bir amca 2 çocuğuyla ya da torunuyla giriyor ve bize utanmadan biraz sıkışır mısınız diyor. Çok sağlam kontrol yapılmalı. BURSASPORU gerçekten seven çocuğuna bile kombine alır. Bu takıma gönül veren BURSASTORE dan lisanslı ürün alır.

  13
 15. Başkan bu konuda haklı. Kul hakkı. Peki yaptığı yanlış transferlerle boşa giden paralar ne olacak?

  12
  3
 16. Turnike değil yan taraftaki kapı açılıyor oradan gruplar halinde insanlar giriyor.
  Maraton altta hep şahit olduğum olaydır.
  Biz paso kart okumuyor diye cebelleşirken yandam kapışar açılıp eş dost içeri alınıyor ya koyuyor adama…
  Giren tribüncü olsa onada eyvallahta adam ortaya oturup maç seyredeceğini sanıyor . Her maç bu tipleri kaldırmaktan yıldık…

  11
 17. Onu özel güvenlik şirketinin yöneticilerine söyleyeceksin. Parayı vermeyenlere basın yoluyla bağırıp çağırmakla bir şey elde edemezsin. Stada kaçak giriş yapılmasına vesile olan kim varsa tek tek feshedecekler iş akdini. Bak bakalım bir daha kaçak giriş oluyor mu? Ne tesadüftür ki takımın ceza almasına en çok sebep olanlar da yine bu kaçak girenler.

 18. bence kapıdaki turnikeler kapldırılıp. dışarıdaş bariyerler kaldırılarak buraya konulmalııdır turnikler. hem kaçak olmaz hemde stada girereken sıra olmadan daha hızlı geçiş olur. görüntü kirliliği olan bariyerlerden de kurtulmanın çözümü budur.

  8
  1
 19. Adam Sonuna Kadar Haklı Kombine Alma Her Maç Aktarma Bekle Klübe Katkın Sıfır Sonrada Ali Ay Transfer Yap

 20. ÜCRET ÖDEMEDEN Stada girenlere,kaçak girenlere yol verene,yeteri kadar tedbir almayıp ihmal edenlere aylardır personel olupta maaş alamıyanların hakkına girdiğinizi hatırlatırııım.

  Başkan ve yönetimin bu konuda sitemi haklı amma YÖNETİCİ SİZLERSİNİZ.Bu kaçağa siz mani olmanın yolunu bulacaksınız.
  Manav Cafer,büfeci Selahatdin,temizlikçi Cevriye abla mani olacak değil.

  yöneticilik makamı ŞİKAYETTEN ÖNCE icra makamıdır SEVGİLİ BAŞKANIM.

  7
  2
 21. haklı kesinlikle bu konuda en çokta polisler ve güvenlikler sokuyor tanıdıklarını her tribün girişine en az 3 4 görevli koyun derim kaçak girişe önlem olarak

 22. kaç kere tanıklık ettim, adamlar iki kişi turnikeye giriyor. Güvenliklerin umru değil. Güvenliklerin kulübün güvenliğiyse iş kolay, kaçak girişin tespit edildiği yerdekilerin maaşından kesersin miktarı. Yok emniyet, belediye tarafından falan gönderiliyorsa da görüşmelerinizi onlarla yapın.

 23. Hep ağlıyorsun be Başkan, bi kerede çözüm odaklı ol,
  Turnikeye gelmeden önce giriş kapılarında sözde polis görevlileri herkesin,
  Passo kartlarını sistemden maç bileti yüklü olup olmadıgını kontrol etmiyo mu,
  Maç bileti yüklü olmayan da turnikeye gönderilmeden stad dışına çıkartılmalı,
  bu kadar basit ve kolay bi durum, polis bu uygulamayı yapmıyorsa gerekirse,
  Sen kulüp olarak maça giriş saatinde 2 saat boyunca 20 tane bilet kontrol elemanı alıcaksın,
  Herkesin elinde barkod, maç bileti olmayanı stad iç tarafına sokmayacaksın.

 24. Tamam başkan haklıda böyle konuşuyorsunda sezon başı bana kombine vermedin başkan ben kredi karttimdan taksitle BURSASPORUMUZA destek olsim diye aldim senin kulede olan bi tanesi sezon basi biletler yujlendi diye gozum kulagimla duydum bunedir o kisilerden farkin varmi senin baskan sen ilk once beles kombimeyi kesceksin.
  !!

 25. Kacak girenlerin parasini bursa emniyet mudurunden alin .. Storeden stada giris yapilan yerdeki kulup calisanlarindan alin ..belediyenin kombine dagittigi kisilerden alin

 26. Sayın başkan ağlanma icraat yap. Site yönetimi umarım ulaştırır bu yazıyı. Stada dışarıdan birinin alınabilmesinin iki yolu var. 1) turnikeler açılmadan önce güvenlik elemanı gibi girmek veya yetkili sivil giyimli polislerin yanında sivil olarak girmek bu tabiki biraz riskli hem sokan hem giriş yapan için. 2) turnikeler arka taraftan müdahale edilip açılma gibi durumu yoksa ; turnike yanında çıkış kapıları var bunlar engelli girişi olarakta kullanılıyor ,1e 2 diye tabir ettiğimiz şekilde fazla giriş olursa bir kişiyi çıkarmak içinde kullanılıyor veya başkasının passoligini kullanan şahsı çıkarmak için. Ambulans girişi gibi bir noktadan da olabilir fakat o zamanda trübün giriş kapısı açılmalı saha tarafından. Yani kaçak giriş yapılabilecek yerler belli. Bu noktaları emniyet müdürüyle konuşup tamamen o memurdan sorumlu olacak şekilde polis mi koyarsınız yoksa kulübün belirleyeceği yetki vereceği bir sivil yetkili mi orası size kalmış.Yetkide belli emniyet memsubu ve güvenlik görevlisi olduğunu hem kurum kimliğiyle hem orjinal kimliğiyle gösterip kanıtlayacak girecek, çıkışlar serbest. Zor birşey yok sadece doğru yerde doğru yetkileri kullanın. Yetkilinin sivil olmasında fayda var çünkü polisler ve güvenlik arası doğal olarak ahbap çavuş ilişkisi hep vardır nazı geçebilir birbirlerine. Kaldı ki bu iş sizin işiniz de değil taraftar ve stadyumdan sorumlı yönetici kimse onun işi. Kısaca başkan sızlanmayı bırak millet o stada ışınlanarak girmiyo giriş deliklerini tıka olsun bitsin.

 27. Ali AY başkanımız yaklaşık 5000 kişi kaçak giriş yaptı diyor.Düşünün kombinesini ve biletini almış bir bedel ödemiş futbolsever maça giriyor ve PFDK’dan sıra,tribün ve stad cezası geldiğinde bilhassa KOMBİNE BEDELİ ÖDEYEN insanlara nahak yere ceza verilmiş olmuyormu.

  PASSOLİG ile hani sadece suçlularbedel ödeyeceekti.Demek ki bizde işler hatır-gönül ve hala ahbap-çavuş ilişkileri olarak devam ediyor.

  Bu PASSOLİG ya doğru kullanılsın ya da İPTAL EDİLSİN.Hem taraftarın hem de kulüplerin gelirlerine sülük gibi yapıştırdılar bu haliyle.

 28. Başkan eğer bu konuda samimi isen her maç beleşe locaya vip e eşini dostunu sokma hak veriyim sana ayrıca stadın guvenlik amiri ne işe yarıyor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu