Ali Ay “UEFA Lisansında sorumluluk benim!”

Başkan Ali Ay, başta takım kaptanları olmak üzere tüm futbolcularla bireysel terapi gerçekleştiriyor. Oyuncularla yaptığı görüşmelerin detaylarını Bursa Hakimiyet‘e açıklayan Ali Ay, “Bu iş için geç kalmışım. Keşke bu toplantıları daha önce yapsaydım. Aslında en çok kendime kızıyorum” sözleriyle özeleştiride bulundu.

ONLAR DA ÇOK İSTEKLİ

Ali Ay, oyunculardan olumlu geri dönüş aldığının altını çizerek, “Onlar da çok istekliler. Futbolculara güven aşılıyoruz. Bursaspor’un bu olmadığından bahsediyoruz. Son üç maçı unutmalarını, kalan dört maçı da final havasında görmelerini istiyoruz. Bunun meyvelerini toplayacağımıza inanıyorum. Elbette bu tablo değişecek. Bunu hep birlikte başaracağız. Futbolcular da aynı düşünce içindeler. ‘Keşke bu toplantıları daha önce yapsaydık’ diyorlar. Ben de onların bu davranışlarından sonra kendi adıma iyice umutlandım” ifadelerini kullandı.

UEFA’DA SORUMLULUK BENİM

Bursaspor’un UEFA lisansı alamamasıyla ilgili konuşan Ali Ay, bu konuda tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu söyledi. Tomas Necid ve Deniz Yılmaz konusunda tüm yükümlülükleri yerine getirdiklerini belirten Ali Ay, “Bakaye Traore’nin 300 bin Euro’su kalmış. Ben arkadaşlara ‘Ödemezsek ne olur?’ diye sordum. ‘UEFA lisansı sıkıntıya girer’ diye söylediler. Bu yıl gidemeyeceğimiz için de o parayı ödemedim. Zaten ödeyecek de para kalmadı kulüpte” şeklinde görüş belirtti. Ali Ay, U19 Takımı’nın Şampiyonlar Ligi‘ne gidememe tehlikesi konusundaysa “Önümüzde 60 günlük bir süreç var. Ben gerekli finans desteğini verdim. Biraz da artık Bursalı sanayicilerden destek bekliyorum. Elbette bu sıkıntı çözülecek” diye konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu