Ali Ay, TFF’den prim istedi

Bursaspor Başkanı Ali Ay, gelecek sezonun 'İbrahim Yazıcı Sezonu' olmasını istediklerini TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e ilettiklerini ve konunun görüşüleceğini belirtti.

“Teşvik primleri ile ilgili konuştuk. Biz Bursaspor olarak altyapıya ne kadar önem verdiğimizi, liglerde oynayan futbolcu sayısı olarak en yukarıda olduğumuzu, milli takımda da en az 5-6 oyuncumuz olduğunu söyledik. Alt kategorilerde de aynı anda 23-24’e yakın milli olan oyuncumuz oldu. Altyapı bizim için rakamsal olarak 8-9 milyon TL’ye yakın gideri var. Ben de başkana, ‘Bu kadar futbolcu veriyoruz ama, en azından futbolcu başına prim verilmesi adına bir çalışma olsun’ dedim. Bununla ilgili çalışma yapılacak.”

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Üstleri bilmem ama altlaradaki milli takım seçimleri çok saibeli özellikle istanbul kulüplerinden seciliyor. Altyas kategorilerimde seçilmek önem kazanırsa secenlerde genellikle yakın olduğu kulüplerden seçecektir.

  22
  3
 2. Ülke futbolunu kalkındırmak istiyorsak tüm milli takımlar düzeyimde katılan oyuncu sayısına göre prim verilmesi hem altyapıya daha çok değer verilmesini hemde BAŞARININ TEŞVİKİ ile futbolumuzun kalkınması sağlanmış olacaktır.
  TABİİKİ BU İSTİSMAR EDİLMEDEN,AYIRIM VE İMTİYAZ OLMADAN MÜMKÜNDÜR.

  11
  3
  1. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

   Bu ara için ağlamak değildir. Bu hakkımızı aramaktır zira milli takimin her yaş grubuna bu kadar oyuncu verip federasyondan maddi destek alamamak haksızlıktır.

   20
   3
 3. Eğer oyuncu başına para verilirse İstanbul takımlarından başka oyuncu çağrılmaz alt yaş kategorilerinde de

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu