Ali Ay “Taraftarımızdan özür diliyorum”

Sahada yer alan futbolcuların kendilerini desteklemeye gelen taraftara yakışacak futbol oynamadığını belirten Ali Ay, ”Dünkü maçta ben çok üzüldüm. Gece uyku uyuyamadım. 25 bine yakın taraftarımız gelmişti. Her zaman şunu söylüyorum; Biz yenilebiliriz de bizden daha az bütçeli takımlara da yenilebiliriz ama öncelikle futbolcularımızın o hırslarını sahada göstermeleri lazım. Ben maalesef dün o hırsı sahada görmedim. Taraftarımız Türkiye’de futbolu en iyi bilen taraftar.  Taraftarımızda bunu istiyor ama maalesef biz bu işi dün yapamadık. Ben taraftarımızdan özür diliyorum. Bizim dünkü maçı kazanmamız lazımdı. Çünkü Avrupa’ya gidebilmemiz için bu maçın kazanılması şarttı.” diye konuştu. 

”Bütçemiz Akhisar’dan 4 kat pahalı”

Bursaspor‘un yüksek bütçeli bir takım olduğunu ve bunun sahaya yansımasını beklediklerini belirten başkan Ay, ”Akhisar başkanıyla görüştüm. Akhisar’ın yıllık bütçesi 50 milyon TL. En pahalı futbolcuları Rodallega 800 bin TL ücretle oynuyor. İkinci ligde oynayan basketbol takımları da var. Dün bizim futbolcularda gördüler. Bizim futbolcular onlara göre dört misli daha pahalı. Buradan herkesin ders çıkarması lazım. Bizlerde dersler çıkartıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl planlamamızı ona göre yapacağız. Çok başarılı bir Bursaspor kurmak için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Spor Alemi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu