Ali ay “Taraftarımıza rica ediyorum”

Ali Ay Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan Beşiktaş maçında çıkan olaylar nedeniyle gelen 165 bin TL'lik para cezasına çok üzüldüğünü söyledi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu‘ndan Beşiktaş maçında çıkan olaylar nedeniyle gelen 165 bin TL’lik para cezasına çok üzüldüğünü söyleyen Ali Ay, “Taraftarımıza rica ediyorum. Ne olur yapmasınlar. 165 bin lira ceza geldi. Parasal zararın yanı sıra bir de kendi sahamızdan bizim için en önemli gücümüz olan taraftarımızdan mahrum kalıyoruz. Bu konuda taraftarımızdan daha duyarlı olmalarını istiyorum” şeklinde görüş belirtti.

36 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Taraftar grupları bu konuyla ilgili bir araya gelip kufur, kufurlu tezahurat ve sahaya yabancı madde atmayla ilgili kararlar alip uygulamaya geçmeli.

  151
  3
  1. @Ercan yorumuna yanıt olarak

   PASOLİG NE İÇİN VAR ?? SADECE YANDAŞ BANKAYA CUKKA İÇİNMİ VAR? TESPİT ETSİN CEZASI VERİLSİN BÜTÜN TRİBÜNÜN NE SUÇU VAR? TESPİT ET ANINDA AL. DİĞERLERİNEDE CAYDIRICI OLSUN. PASOLİG FALAN PALAVRA SADECE TRİLYONLARCA SÖĞÜŞ SİSTEMİ

   1
   1
  2. @Ercan yorumuna yanıt olarak

   Çıkışlarda girişler gibi turnikeden yapılmalı, kameralardan tespit edilen suçlular karakola alınmalı. Attıkları cisimlerde CEPLERİNE sokulmalı. Bireysel ve caydırıcı cezalandırma olmadan bu iş çözülmez.

   5
   2
  3. @Ercan yorumuna yanıt olarak

   Takım üzerindeki taraftar baskısı yetmiyormuş gibi birde başımıza saha kapatma ve para cezaları gelmeye başladı.
   Amigolar ayakta uyuyor. Bursa rakipler için deplasman olmaktan çıktı haberleri yok. Ayrıca TFF ye ödenen enayi vergileri! Boşalan kasamız, şehrin ve kulübün düşen marka değeri ve futbolcu performanslarının tamamı tribünlerin eseri !!!

   43
   2
  4. @Ercan yorumuna yanıt olarak

   abi çözelim şu sahaya atılan maddeleri çözelim su peş peşe edilen küfürleri artık ya allah aşkına bızbuyuk takımız şampıyon takımız ya ornek bı topluluguz eskıden boyle degıldık bız ya

   47
   1. @utkuy224 yorumuna yanıt olarak

    Stadyuma girişlerde seyircilere kötü tezahürat ve saha olaylarından dolayı kulübe kesilen cezaları içeren broşürler dağıtılsın belki faydası olur.

    14
  1. @faty yorumuna yanıt olarak

   Cehaleti kabul etmiyorlarsa geriye bir tek şık kalıyor o da, “” Bizanslı! “” Çünkü bursalıyım deyip bursa ya bu kadar zarar vermek Akıl-mantık işi değil.

   18
  2. @faty yorumuna yanıt olarak

   Aynen cehalet konusuna katiliyorum millet kolayini bulmus hemen ickiye atiyorlar sucu avrupa da macta icki satiyorlar ama kimse sahaya birsey atmiyor sorunun kaynaginin aile terbiyesinden ahlaktan egitimden gectigini kimse kabullenmiyor tek suclu icki kendinizi kandirmaya devam edin.

   18
 2. Bu konu çok önemli, kimin dediği değil, herkesin düşünmesi gereken bir konu. Bu, Bursa’nın tüm Türkiyede nasıl anımsatıldığı ile ilgili bir konu. Birgün başka bir şehre gidip bursa taraftarı böyle böyle denilmesindense, bursalılar çok kültürlü ateşli çok zarif insanlar denilmesini, sana o gözle bakılmasını istiyorsanız bunu herkes düşünecek ve buna göre hareket edecek.

  Burada tüm sorumluluk, tribün liderlerindedir. Anasına bak kızını al köşesine bak kızını al. Tribün atmosferi, dizayn edilebilir bir şey. Tribünleri coşku içinde, güzel marşlar söyleyerek, tepki anlarında bursaspor taraftarına özel, manalı ama kibar kısa ve öz tepki sözlerile farklı bir atmosfere taşımak mümkün. Taraftarın tüm anlarında davranışları ve sözleridizayn edilebilir. Biraz tecrübe ve akıl gerektiriyor.

  17
 3. Kimse kusura bakmasın ama bizim taraftar adam olmaz. Senelerdir böyle gelmiş böyle gidiyor. Yabancılar da maç öncesi bir pub a gidip biralarını içip maça geliyor ama hiçbir olay çıkarmıyorlar, çünkü eğitimli ve kültürlü insanlar. Bizimkilerse stadın önünde biraları içip şişeleri yerlere atıp affedersiniz stadda öküz gibi küfür ediyor. Bunlara laf anlatsan da anlamazlar ki. Bir maç susar sonra yine küfüre devam. Analarının karnından küfürle doğmuşlar sanki, ne büyük marifet dimi küfür edebilmek.

  15
 4. Eski radikal sistemine dönelim. Küfür edeni madde atanı biz kendi içimizde çözelim. Yaptırımı anlık uygulayalım. Bak o zaman nasıl da azalıyor bu saha olayları.

  12
 5. ifşa edin atanları, foto video çekin , ki kameralar neden bu kişileri ifşa etmior.hani şahsa yönelikti czalar? itiraz edin cezaya.atanlar yargılansın onlar ödesin.seni hocayı alayınızı tehdit eden, duka denilen şahsa bile bişey yapamıyorsunuz? twitter adresinde açık açık tehdit edior adam.

 6. İşiniz gücünüz başkanlara sallamak yöneticilere sallamak kolaysa çıkın delikanlı gibi verin servetinizde para olun yönetici
  Ali ay gibi siyasi bir adamı Başkan yaparsanız olacağı bu
  Diğer başkanlarda farklı değil
  Fikret üstenci başkanken bu kulüp düştü Sakarya’da düştüğümüzde maçtan sonrA Bursa’ya kadar o yol bitmedi
  Herkes ban şan şöhret bursada tanınma peşinde nemalanma peşinde
  Tek Başkan tanıtım İbrahim yazıcı
  Lobi sahibi vizyon sahibi para sahibi hiç tanımmaya ihtiyacı yok onu bile mahkemelerde süründürdü bu şehrin kendini bilmezleri
  Herkes akıllı olacak aklını başına toplayacak

  7
  4
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Önce Badji nin maaşı ödensin. Joshua johnu taksitle ödeyin hatta maaş yerine kestane , ceviz filan verin . Para yok deyip gönderin. Süründürün

   5
   31
 7. O zaman maç baslamadan tüm tribüne küfür ettiren ve mac bitanee kadar ceza almamız icin herşeyi yapan liderlere nota verin taraftara değil.. Bu saatten sonrada hiç bi liderin bu armayı sevdigini düşünmüyorum jimnastigi sevmiyoruz düşmanımızda ama kulup bu haldeyken ve küfür bize birşey kazandırmayacagını bile bile küfür ettirmek hainlik alçaklık net..

 8. Kimse boş konuşmasın. Taraftarı futboldan, Bursaspor aşkından soğutmaya gayret göstermesin.
  PASSOLİG denen laneti uygulamaya geçirin. Başka bir şey istemiyoruz.
  Taşkınlık yapanı, madde atanı, küfredeni tespit et ve cezayı kişiye ver.
  Al sana adalet, al sana kesin çözüm.

 9. Sen 165bin TL’nin peşine düşceğini ayda 150bin TL bırakan Bursasporun Otoparkına sahip çıksaydın Bi Bursaspor başkanı olarak !!!!!

  1
  23
  1. @Txs yorumuna yanıt olarak

   Sen ilk önce kendi üzerine düşen sorumluluğu yerine getir
   Doğru düzgün adam gibi kulübüne zarar vermiyecek şekilde taraftarlığını yap sonrA git başka hesapların sorgulamasını yap

   Sizin gibi belei bedavacı çıkarcı üçkuruşa bilet peşinde koşan sözüm ona taraftar bozuntuları önce kendinizden hesap sorun

   Dışarıda adam olamamış ne kadar mandaval varsa statta küfür edip madde atınca adam oluyorum zannediyorlar kendilerini
   Zaten Ali ay denen bu kulübün başına gelmiş en basiretsiz iş bilmez kukla başkanı da ondan sonrA en son sen sorgula

   Taraftarı taraftar değil yöneticisi yönetici değil
   Medyası medya değil

   Bu kulüp yine Allah’ın yardımıyla hala süperlig de

   Menfaat peşinde olmayan bir tane adam çıkaramadı şu koskoca şehir İbrahim yazıcıdan başka yazık be

   3
   4
 10. Çocuk yaşlardan beri maçları teksas türübününde takip eden biri olarak ilk defa bu sene kuzey kaleden kombine almak istedim. Sevdiğim bir kişinin hatrına kendime oıluma ve yeğenime gittim kombineleri yine teksastan aldım. Sağolsun şaşırtmadılar beni ve yine ceza aldındılar. Yazıklar olsun diyorum . En fazla kanıma dokunan olayda selimin bu olaylara ve küfürlü tezahuratlara hiç tepki vermeyip engellemek için hiç bir şey yapmayışı. Günahtır bu camiyaya,bende bu başkandan haz etmiyorum fazla ama takımıma zarar vermekte istemiyorum. Zaten bize yıllardır düşmünca tavır almış bir tff var karşımızda ve bu çakalların eline koz veriyoruz en fazlada bu zoruma gidiyor.

  1. @16spor yorumuna yanıt olarak

   Arkdaş
   Bu kulüpte yöneticilik yapmış bir abin olarak diyorum ki

   Ne başkanı başkan
   Ne yöneticisi yönetici
   Ne medyası medya
   Ne tardtarı taraftar

   Hele menfaat peşinde koşan amigo taraftar şiderleri varki hiç sorma

   Yönetimlerle ne için ne pazarlıklar yapıyorlar aklınız durur

   O yüzden de bu kulüo bir arpa boyu yol alamaz

   4
   1
 11. Biz Kuzey kale arkası 108 blok kombine sahibi taraftarlar olarak radikal mıdır ne olduğu belli olmayan siyah tişört giyen kendini bilmez taraftar grubunun kurbanları olarak ceza aldık ben hakkımı helal etmiyorum bunlar 109 bloktaydi 108 e geçti ben ceza yiycem bu sazanlar yine öbür maçta girecekler stada buna çözüm bulunsun herkes Kendi bloğunda otursun

 12. Beşiktaş maçı öncesi söylediğim herşey oldu…Kendi Bursasporlu zanneden zavallılar kulübü yine zarara uğrattı…Ali Ay size fazla demiştim…

 13. Aslında sorunun çözümü belli;
  Atanın farklı bireyler olup, cezayı yiyenin kulüp olması sorunun kaynağı
  Cezayı yiyen kulüp, sahaya yabancı madde atan, küfr eden, taşkınlık yapan
  isimleri belirleyip, cezanın bir kısmını dahi o bireylere kantıları ve mahkeme
  kararlarıyla ödettirme imkanı olsa, bir kaç haftaya kalmaz ortada ne küfr,
  ne yabancı madde kalır bence olması gereken atraksiyonu yapanın sonuçlarına katlanması

 14. Avrupa ve AMERİKA kıtasından da maçları izliyorum.Orada da alkolle gelip hır çıkartan,yanlış yapan oluyor amma CEZA ŞAHSA VERİLİYOR ve O CEZA adı gibi CAYDIRICI CEZA.
  Bizde PASSOLİG ile bunu önleyeceğiz dediler amma bu sadece taraftarı,futbol ve sporseveri SÖĞÜŞLEME OLARAK KULLANILIYOR.

  BURSA ve BURSASPOR’u seven herkişi yabancı madde atanı,sin-kaflı söz söyleyeni uyarmalı.Maçtan sonra da o cezaya neden olanları ismen biliyorsak ihbar etmeliyşiz.KULÜP BU KONUDA TRİBÜNLERE DENETİCİ ADAM GİBİ ADAM YERLEŞTİRSİN.

 15. Yabancı madde atılan tribünlerdeki 10 bin kişi görmemiş mi bu atanları veya kameralar ya allah aşkına kim bunlar evet hatalıyım ama kesinlikle ali ay in taraftarlar kelimesi ağzına almasın taraftara en ağır küfürü toplantılarda ettiğini kulüp çalışanları söylüyor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı