Ali Ay “Şu an için bir yorumda bulunmayacağım!”

Yönetimin tüm olumlu adımlarını geri çeviren oyunculara, Konyaspor galibiyet primlerinin ödeneceği, takımın da bugün İstanbul'a gideceği öğrenildi... 

Fenerbahçe maçı öncesi alacaklarını bahane göstererek idman boykotu yapan Bursasporlu futbolcular dün sabahki antrenmana da çıkmadılar…

Camianın büyük tepkisine rağmen yeşil-beyazlılar isyanlarını sürdüren bazı oyuncuların yine kondisyon salonunda çalıştığı öğrenildi…

Bursasporlu yöneticilerin dün de ikna çabalarına olumlu yanıt vermeyen oyuncuların beğenmedikleri rakamın 20 milyon lira olduğu öne sürüldü…

PARAYI KABUL ETMEDİLER

Başkan Ali Ay’ın ‘2 maaş peşin 2 maaş da senet verelim’ önerisinin içinde ayrıca Konyaspor maçının galibiyet primi de olduğu buna rağmen takımın geri adım atmadığı dile getirildi…

Hedefte ise yabancı oyuncular var… Futbolcuların, 20 milyon lirayı bulan 2 maaş ve prim sözüne karşılık yönetimden 28 milyon lira (3 maaş ve Konyaspor galibiyeti primi) verilmediği takdirde idman boykotuna devam edeceklerini bildirdiği ifade edildi.

BUGÜN ÇIKABİLİRLER

Başkan Ay, futbolcuların tepki çeken idmana çıkmama kararına rağmen Konyaspor galibiyet primini bugün takıma dağıtacağını söyledi. Ay, ‘Şu an için bir yorumda bulunmak istemiyorum. Futbolculara daha önceden verdiğim bir söz olan primlerini Fenerbahçe maçı öncesi dağıtacağız‘ diye konuştu.

Yeşil-beyazlı futbolcuların, iki günlük antrenman boykotuna bugün son verip yapacakları idmanın ardından İstanbul’a hareket edecekleri öğrenildi.

 

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ya ne primi veröeyin prim mrim antrenmana çıkmıypr diye ceza verin hatta yahu bi laf vardı ya demirin tuncuna insanın piçine kaldık harbiden öyle Bursaspor tarihinin en karaktersiz oyuncuları şu iki sezona sığmış yazık vallahi çok yazık

  56
  5
  1. @Omer Bisiren yorumuna yanıt olarak

   Aynen öyle renktaşım.Ayrica anlamadığım galibiyete prim var hatta bazen ekstra prim var mağlubiyete ceza yok.Fabrikada çalışan işini yaptığı için prim alıyormu ekstra iş yaptığında prim alıyor.

 2. – Kriz ve Risk Yönetimi (Koç Uni)
  – Kültürler arası iletişim (Galatasaray Uni)
  – İkna Stratejileri ( Koç Uni)
  – Nicel Karar alma Teknikleri (Boğaziçi)

  Daha 40 tane sayabilirim. Ülkenin üst düzey üniversitelerinde bu konular örnekleri ile birlikte ders olarak okutulur.
  Futbol kulübü sosyal ve ekonomik bir olgudur. Mühendis kafası ile yönetilemez. Temel Sermayesi insandır.
  Yönetim ; bir tarafta futbolcular ve teknik heyet , diğer tarafta basın ve iletişim kanalları ile yönlendirilen
  TARAFTAR arasında uyum sağlayan fonksiyonel özelliklere sahip bir yapı olmalıdır.
  Kazanç ya da Kar BAŞARI dan ibarettir. Somut değildir. Satılamaz, devredilemez, depolanamaz ve endüstriyel bir seri üretime dönüştürülemez. Bu yönüyle zorluk derecesi üst düzey bir işletmedir.

  Günümüz Türk futbol kulüpleri bir ikisi hariç sadece tek adamla ve onun etrafında kümelenen , her şeyi bildiğini sanan
  yancılar/dolandırıcılar tarafından yönetilmeye çalışıldığı için eski parayla katrilyonlarca borcun içine batmıştır. Batmaya da devam etmektedir.

  Başkanı yeni açıkladığı için örneği Trabzonspor dan verelim. Trabzonsporun borcu hemen hemen 210 Milyon euro’dur.
  Takımın temel sermayesi olan futbolcu kadrosunun tamamının değeri yaklaşık 53,7 milyon euro civarındadır. Gayrimenkullerini filanda hesaba katarsak bu rakam 60 milyon olur.

  Yani… bir işletme düşününün varlıklarının/borçlarına oranı % 350 ye dayanmıştır. Buradan bir çıkış olabilir mi ?..Mümkün mü…?
  Bu oran Bursasporda % 200 seviyesindedir ve sürekli artmaya devam etmektedir.Türkiye’de bütün futbol kulüpleri gırtlağına kadar borca batmıştır. Öte yandan Futbol Kulübünü sevk ve idare edebilmenin , taraftar ile iletişim kurabilmenin yegane yolu olan BAŞARI uğruna AHLAK/ETİK arkalara itilmiş , kazanmak için AHLAKSIZLIĞIN her türü mübah sayılmıştır.

  Bugün…Bursaspor’da yaşananlar bu ahlaksızlığın FUTBOLCULAR’DA ortaya çıkmış halidir. Ve bu duruma üzülüyoruz.
  Ama bu çokta şaşılacak bir hal değildir. Yarın… emin olun başka kulüplerde de benzerleri ortaya çıkacaktır.

  Bu kaostan kolay bir çıkış yolu asla yoktur. Bu körlükle ve bu kalitesiz Başkan/Yancı aklı ile ÇIKIŞ HİÇ YOKTUR….
  Bursaspor ya da Türkiye’de her hangi bir kulüp için iyi bir futbolcu kadrosundan ziyade;
  Sosyal ve İdari Bilimlere inanç,
  bu inancı hayata geçirecek profesyonel MANAGEMENT ekibi,
  ve en önemlisi SABRA ve ZAMANA ihtiyaç vardır.

  Futbol Kulübünü , bir Endüstri şirketinden ayırıp işini kolaylaştıran en paha biçilmez özelliği ise müşterilerin aslında TARAFTAR olması işletmeye olan KARŞILIKSIZ SEVGİSİDİR…..

  52
 3. Ödeyin adamların parasını.ben primi anlamıyorum, adamlar kupa mı aldı sanki. Adama lig maçı kazandı diye pirim mi verilir. İşleri zaten ligde başarılı olmak ama maaşlarını ödeyin kardeşim.

  26
  1
 4. Başkan, futboldan anlamıyorsun anladık ama insanları yönetmeyi de mi hiç bilmiyorsun? Şampiyon takımı ne hallere düşürdün? Tüm haberlerde bu rezillik var. Kaç gündür televizyona bakasım yok. Yazık çok yazık…

  21
  6
 5. Bizler asgari ücretle çalışıp colugumuzun çocuğumuzun riskindan alip cebinizden para verip deplasmanlara takımı desteklemeye gidiyoruz.bu arkadaşlar trilyonlarca oynayip. ve Bursaspor gibi bir takımda oynadığının farkında olmadan eylem yapıyorlar.bence sezon sonu artık gereğinin yapılması şart oldi

  20
  1
  1. @Teksas 19631963 yorumuna yanıt olarak

   Yazdıklarınızda haklısınız ancak ana husus şu ki, futbolcular için futbol profesyonel bir iş sadece, duygularıyla oynamıyorlar. Takım adamlara sözleşme yapmış, şu kadar para verecem demiş ama para vermemiş, bu durumda boykot/grev oyuncuların hakkıdır.

   Şimdi şöyle düşünün, siz asgari ücretle çalıştığınız yerde 4 ay boyunca maaş almasanız ne olur? aynı verimle çalışmaya devam edebilir misiniz, veyahut işe gider misinzi en başta?

   futbolcuların trilyonluk sözleşmeleri önemli değil, eğer bu adamlar trilyonları haketmiyorlarsa takım bu adamlara trilyonluk sözleşme yapmamalıydı, madem sözleşmeyi yapıp, bir borcun, yükümlülüğün altına girmişsin, takım olarak bu borcun altından kalkılması lazım ama yok.

   Eğer takım sezon başından önümüzdeki tüm sezonu kapsayan bir mali plan oluştursa(eldeki kadroya göre tahmini maç kazanma sayısı, önceki sezonlardan kombine, bilet store satışlarından gelebilecek tahmini gelirler, istatistik yardımıyla üç aşağı beş yukarı belirlenebilir) ve futbolculara eldeki veriler ışığında sözleşme yapıp ücret önerse, ayağını yorganına göre uzatsa bunların hiçbiri olmaz, ama nerede bizde öyle profesyonel anlayış.

 6. Ay dede şu an bi açıklama yapmayacağım demiş. Hangi yüzle neyin açıklamasını yapıcan? İşte Bursasporu getirdiğin nokta.İşta kurduğunuz takım. Bak o çok güvenip kamyon dolusu paralar döktüğün Agu’lar Gugu’lar, 30 santimlik Kembo’lar seni nasıl sattı ve yarı yolda bıraktı. Demekki neymiş sen bu işi bilmiyormuşsun. Bu gerçek 2 senedir devamlı suratına patlıyor. Tokat gibi. Ama sende yüzsurat hacı Murat. Hâlâ başkan adayı olmayı düşünüyorsun. Yazıklar olsun sana

  14
  3
  1. @Nusret yorumuna yanıt olarak

   Parasıyla rezil oluyor. Ama sanıyorum nu adam mozoşis. Kendi kendine acı vermekten hoşlanıyor. Bence ruh durumu iyi değil. Acilen müşahede atına alınmalı. 112 Acili arayıp hemen bir ambulans gödermeli İlayda Tekstile.

 7. BU FORMAYI DA BU KLUBÜN EKMEĞİNİ DE HAK ETMİYOSUNUZ. YA ADAM GİBİ ADABINIZLA OYNAYIN YA DA S*KTİR OLUN GİDİN, GEREKİRSE KÜME DÜŞELİM EN DİBE VURALIM AMA FORMANIN HAKKINI VEREN, YEDİĞİ KABA S*ÇMAYAN FUTBOLCULARLA OYNAYALIM HERKES GİDER BİZ KALIRIZ!

  13
 8. Tek kelimeyle karaktersizlik. Kimse burda yok size bir ay maaş vermeseler işe gitmezsiniz bilmem ne diyerek boşa duyar kasmasın. Bu tribünlere cebindeki son parasını bilete verip gelen insanlar var, bu lavuklar kendilerini maça daha iyi verebilsin, daha iyi top oynayabilsin de şu takım küme düşmesin diye yüzlerce kilometre yol çekip deplasmana giden kardeşlerimiz var, bu takımın renklerine hayatını adayıp vefat eden insanlar var ulan ne bu rahatlık. He suçlular ama sadece bunlar suçlu değil durumun bu noktaya kadar gelmesine sebep olan,başta Ali Ay olmak üzere, yöneticiler de en az bunlar kadar suçlu.

 9. Bursa medyası,şu anki yönetimi ve başkanı çok güzel kolluyor.ve bu taraftar uyumaya devam ediyor.futbolcuların yaptığı asla doğru değildir.ama yönetimde sütten çıkmış ak kaşık değildir.bu boykot belki aylarca paralarını alamayan kulüp çalışanlarınında işine yarar.

  6
  1
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   bu site alenen açık açık ali aya çalışıyor bu çok net bir şekilde belli oluyor başkan adaylarının aciklamalarini bile yayinlamiyor yatıyor lar kalkıyorlar ali ay iyi diyor lan işte bunlar yüzünden bu hale geldi bu kulüp

 10. 2 maaş peşin 2 maaşta senet dediğine göre futbolcuların 4 maaşı verilmemiş demek, Ali ay sen niye başkan olmustun sanırım kulübü borç yükünden kurtarmak için ama geldiğimiz durumda borçların arttığı ve futbolcu ve klüp çalışanlarının maaşlarını aylardır alamadığını öğreniyoruz acaba sen değilde başkanlığa sembolik olarak bir kukla koysaydik bu durum bu kadar kötü olabilir miydi ?

  1
  1
 11. Haklarıdır alacaklar bu işin içinde futbolcuları dışarıdan destekleyen giden hoca ve içimizdeki İrlandalılar olduğuna kesinlikle kalıbımı basarım. Yönetimi daha da kötü göstermek için bastırıyorlar

 12. kümede kalmamiz garantilensin tüm yabancilari yollayin..seneye türk futbolculara yönelin ve türk lirasi üzerinden anlasmalar yapin seneye Problem cikmaz

 13. Arkadaş daha ne kadar hatırlatmamız gerekiyor bizim size bu durumu;
  BURSASPOR KULÜBÜ sadece bir futbol kulübü değildir, bir çok branşı olan SPOR KULÜBÜ’dür.
  BUGÜN SAAT:18:00’de BURSA ATATÜRK SPOR SALONU’nda,
  BURSASPOR DURMAZLAR BASKETBOL KULÜBÜMÜZ’ün PLAY-OFF karşılaşması vardır.
  Bir duyuru, bir haber, şehri PLAY-OFF havasına sokacak bir manşet paylaşın, bu ne ihmalkarlık, sorumsuzluk,
  Artık kenetlenip Basketbol kulübümüzü hakettiği SÜPER LİG seviyesine çıkması için destek vermeliyiz.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu