Ali Ay “Stancu’dan memnunum”

Bursaspor Başkanı Ali Ay, EnBursa.com’da Barış Yalım’ın hazırladığı ‘Pres Programı’nın ilk bölüm konuğu oldu. Başkan Ay, herkesin merak ettiği soruları tek tek cevapladı.

Öncelikle günün anlam ve önemine değinen Başkan Ay, “Bugün Atatürk’ü anıyoruz. Bize böyle bir ülkeyi bıraktığı için kendisinden Allah razı olsun” dedi.

Başkan Ali Ay, takımın son durumu ile ilgili bilgi vererek röportaja şu sözlerle başladı: “Az evvel bir haber aldım. Agu sakatlanmış. Nijerya Milli Takımı’ndan affını istedi. MR’ı çekilecek. Umarım kötü bir şeyi yoktur. Sakatlarımızdan Emre’nin dönmesine çok sevindim. 1,5 senedir 3-4 maç oynadı. Onun da sahaya inmesi ile bizim takımı daha da kuvvetlendi. Şu ana kadar iyi gidiyoruz. Belki 2-3 puan daha üstüne koyabilirdik. Devre bitimine kadar en üst düzeyde puan alıp, en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Teknik heyet ve oyuncularımız çok çalışıyor. Çalıştıkları içinde biz meyveleri topluyoruz.

HEPSİ ‘CUK’ DİYE OTURDU

(Sezon başında yaptığınız transfer hakkında şimdi ne düşünüyorsunuz?)

“Geçen sene büyük dersler çıkarttık. Ne yaptık; çok fazla araştırma yaptık. Scout ekibi iyi çalıştı. Taraftarlarımız bilmiyor ama onların yanında benim ayrıca danıştığım insanlar da vardı. Ayrıca hocamızla beraber kararlar verdik. Neticede transferler, nokta transferlerdi. Hepsi ‘cuk’ diye oturdu. Kanatların üstünde çok durmuştuk ama hocamız sistemini değiştirdi. Ancak hocamız kanatlarda da muhakkak faydalanacak. Bazen maç içerisinde sistem değişiyor ve onlara da ihtiyacımız oluyor. Bunun kararını hocamız verecek.”

BENİM DE GÖNLÜM TRANSFER İSTİYOR AMA…

(Devre arasında transfer hamlesi gelecek mi?)

“Benim fabrikamda çalışan insanlar gününde ve zamanında maaşlarını alırlar. Burada da aynı sistemi oturtmaya çalıştım ama gelirlerimizi fazla arttıramadık. Burada önemli olan kendi elimizdeki futbolcuların, teknik kadronun maaşlarını zamanında ödeyebilmek. Ben onlara borçluyken dışarıdan transfer yapmanın hiçbir anlamı yok. Benim gönlümde transfer istiyor. En az iki transfer gerekli olduğunu biliyorum. Ancak bunları konuşmak henüz erken. Oyuncularımızdan memnunuz. Devre arası hocamızla oturup konuşacağız, karar vereceğiz. Gidecek oyuncularımız var. Belki onların yerine oyuncu düşünebiliriz.”

BEN STANCU’DAN MEMNUNUM!

(Fernandao’nun ismi geçiyor. Bursaspor’a yeniden gelecek mi?)

“Şu anda ben Stancu’dan çok memnunum. Hocamız da çok memnun. Ama devre arası transfer döneminde ne olur bilinmez. O zaman karar vereceğiz.”

TAMAMEN YALAN HABER

(Harun Tekin ve Aziz Behic’in Fenerbahçe’ye gideceği yönünde çıkan haberler hakkında ne söylersiniz?)

“O konuyu geçin. Tamamen yalan bir haber.“

TİMSAH ARENA İÇİN GÜZEL HABERLER ALIYORUZ

(Timsah Arena’nın isim hakkı ile ilgili somut bir gelişme var mı?)

“Konuyla ilgili birçok firma ile görüşüyoruz. Hepsi 1 ay içinde şekillenecek. Sadece Türkiye değil, bütün dünyanın durumu şu an içler acısı. Bu şartlar altında çok zor. Biz 1.5 aydan beri bu işin üstüne baya konsantre olduk. Güzel haberler alıyoruz. Bitmeden bir şey söyleyemiyorum. İnşallah olur.”

BEN DAHA NE KADAR DAYACANAĞIM?

(Cebinizden kulübe 50 milyon TL para verdiniz. Bu önümüzdeki süreçte de devam edecek mi?)

“Stat projesi onun için yapıyoruz. Ben daha ne kadar dayanacağım bu işe? Bununla ilgili sanayicilerle ve şehrin ileri gelenleri ile konuşuyoruz. Sponsorlukları arttırmaya çalışıyoruz. Pazarlama ekibi de çalışıyor ama borcumuza karşılık yaptığımız sponsorluklar devede kulak. O yüzden daha fazla çalışmalıyız.”

KANSERLİ YERLERİ KESMEK LAZIM

(Yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’la görüştünüz mü?)

Yeni belediye başkanımız geldi. Onunla bir görüşmemiz olacak. Bakalım bir an evvel el birliği ile bu işin üstesinden gelmeliyiz. Gelirlerimiz, giderlerimize göre çok az. Bursaspor böyle devam ederse, biz gitsek bile, her yıl 40 milyona yakın açık verir. Bununla ilgili, ben belki 15-20 gün sonra divanda bazı şeyleri konuşacağım. Radikal kararlar almamız lazım. Ben Bursaspor’u seven birisi olarak konuşuyorum. Böyle giderse bu iş yürümez. Çünkü kanserli yerleri kısa sürede kesmek lazım.”

ŞU ANDA ONA KAFA YORMUYORUM

(Yeni dönemde başkanlığa tekrar adaylığınızı koyacak mısınız?)

“Şu anda ona kafa yormuyorum. Tek üzerinde kafa yorduğum şey mali tabloda istediğim yere gelebilmek.”

O TARAFTARLAR OLMASA BU İŞ YAPILACAK İŞ DEĞİL

(Bu sezon taraftarın ilgisini nasıl buluyorsunuz?)

“Onlardan Allah razı olsun. Ben her zaman söylüyorum. O taraftarlar olmasa bu iş yapılacak iş değil. Hakikaten yağmur demiyorlar, kar demiyorlar, soğuk-sıcak demiyorlar takımlarını sonuna kadar destekliyorlar. Bütün Türkiye’ye örnek oluyorlar. Bizim taraftarımızın çoğu asgari ücret alan insanlar. Ceplerinden 200-300 TL’sin Bursaspor’a veriyorlar. Taraftarlarımızın bu duyarlı davranışlarını, diğer beyaz yakalılardan da bekliyorum. Bize katkı yapanları ayırıyorum.”

LE GUEN’LE UZUN VADELİ ÇALIŞMAK İSTERİM

(Paul Le Guen’le uzun vadeli projeleriniz var mı?)

Le Guen’in 2 yıllık anlaşması var. Biz hocamızdan çok memnunuz. Onun kararını Mayıs’ta vermek lazım. Ama ben kendisi ile uzun vadeli çalışmak isterim. Çünkü ben istikrardan yanayım. Gençlere de çok önem veriyor. Onları oynatıyor. Ben eğer devam edersem, yaş ortalamamızı 23’e çekerim.”

HOCALARIMIZIN DA EĞİTİLMESİ LAZIM

(Milli Takım’ın her kategorisinde Vakıfköy imzası var. Altyapı ile ilgili düşünceleriniz neler?)

“Altyapı ile ilgili bilgi ve raporları alıyorum. Hummalı bir çalışma var. Seçtiğimiz komiteye de teşekkür ediyorum. Seçimlerde iyi kararlar vermek lazım. Hocalarımızın da iyi eğitilmesi lazım. Bu futbolcuları hocalar yetiştiriyor. Biz gerekenleri yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonrası hocalarımıza kalıyor. Hele şu anki ortamda ilgimiz artması lazım. Milli takımı gördük. Kupalara katılamıyoruz. Altyapıya önem vermezsek başarı gelmez.”

BARIŞ ÇOK HEYECANLIYDI

(Harun ve Barış’ın Milli Takım performansını nasıl buldunuz?)

Harun iyiydi. Hatalı gol yemedi. Barış çok heyecanlıydı. İlk defa milli oldu. İkisi de önemli futbolcumuz”

YILDIRIM DEMİRÖREN’LE GÖRÜŞTÜM, GÖRÜŞECEĞİM

(Göztepe maçının saatinde değişiklikle ilgili bir gelişme var mı?)

Göztepe maçının saati ile ilgili 2 gün önce Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’le görüştüm. O da, ‘Başkanım şu anda milli maç var. Konuyla ben de ilgileneceğim’ dedi. Biz yazımızı yazdık gönderdik ama ret cevabı geldi. Şimdi TFF başkanıyla görüşeceğiz. Bir şeyler yapabilirse yapacak, aksi takdirde aynı saatte oynayacağız.”

TEK HANDİKAPIMIZ, PARASIZ BİR CAMİAYIZ

(Son olarak camiaya seslenmek istediğiniz bir konu var mı?)

“Camiaya teşekkür ediyorum. Bize güveniyorlar. Güven ortamını yakaladık. Ama biraz daha takımlarına sahip çıksınlar. El birliği ile bu durumları aşacağız. Duyarlı olsunlar. Sadece kendileri değil, etraflarına da Bursaspor’u aşılasınlar. Onlar da sponsor bulabilirler. Bursaspor büyük bir camia. Tek handikapımız parasız bir camia. Varsa fikir ve projeleri hepsine açığız. Bursaspor’u bir tık daha nasıl yukarı çıkartabiliriz? Bunu düşünmemiz gerekiyor. Bursaspor’u desteklesinler. İşi, parmakla değil, bedenleri ile tutsunlar. Taraftara diyecek bir şeyim yok. Onlar gerekeni yapıyor. 22 bin ortalamaya oynuyoruz. Ancak Bursaspor taraftarı 30 bin altına düşmemesi lazım.”

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Pablo10batalla yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim ne twumasisi ya ,kaç tane maçını izlediniz adamın,2 gol atıyolar hemen havaya giriyonuz,bize ligi tanıyan adamlar lazım,Güray vural,,weliton,ömer bayram,bütçeyede bakarsak bunlar daha uygun isimler.

   2
   26
   1. @Okan yorumuna yanıt olarak

    Şampiyonlar ligi ve avrupa ligi maçlarının hepsini izledim aga istersen izlediğim sitenin linkini vereyim sende izle adam gayet kaliteli futbol oynuyor ve bizde çok iş yapar

    28
    1
 1. Ah baskan ah keske su taraftari biraz dinlesen..Sezon basi Stancu yerine iyi bir forvet alsaydin simdi cinconla liderlik savasi veriyorduk..Hocayi dinle ve 2 yari istedigi forveti getir baskan..

  23
  2
 2. Bizim belimizi altyapı doğrultacak açık ve net eğer borçlardan kurtulursak zımba gibi bir BURSASPOR izleriz hayırlısı.

  16
  4
 3. Stancu’dan veya herhangi bir oyuncudan memnun olup olmama konusuna bırakın da hoca karar versin.Zira siz bu işlere karışınca işler tepetaklak gitmeye başlıyor.

  13
  1
 4. Bu stadın isim hakkı eğer şu stadyum ismini yıllık 3 milyon eurodan 5 yıl + 5 yıl opsiyonlu olarak konuşuluyor . İlk 5 yıl için gelecek para 70 milyon TL yapıyor . Bu para kesinlikle bankadan çekilen en yüksek faiz oranı işleyen krediyi kapatmak için kullanılmalı . Ve mümkün olduğu kadar çok oynayamayan oyuncular kulüpten gönderilmelidir .

  10
  2
 5. Yahu önce şu sercani,denizi,Sinan’ı,merteri,saneyi,jovici,johnu,Furkan ozcali,ismaili,serdari bir gönderelim ondan sonra stancuda memnun olunur mu tartışılır.Sirtimizda bu kadar kan emici yatarak Bursa’nın parasını emen faydasizlar as kadrosu varken stancudan bende memnun olmak zorunda kalırım tabi.

  9
  2
 6. Sağlam bir forvet farkını bazı maçlarda ortaya koyabilir , tek başına maçı alabilir, yani ligi normalde bitireceğimizin pozisyonundan en az 3-4 basamak üstünde bitirebiliriz.Eğer bu kadroyla ligi 10. bitirdiğimizi varsayarsak sağlam forvetle en az 7. bitiririz.Örnek veriyorum kaliteli bir forvetimiz olsa gs maçını kazanırdık.3 puan 3 puandır.Bir de diğer maçları düşünün..Bunu kalan 17 maça döktüğümüzde arada inanılmaz bir puan fark olabilir.Ligin ilk yarısında kalan maçlarımız oldukça güzel.Ben ligi ilk 5 içersinde bitireceğimizi düşünüyorum.Eğer ikinci yarıya iyi bir forvetle başlarsak.Ligin sonuna kadar üst sıralarda tutanabiliriz.Tabiki de bunların garantisi yok.Ama bir de bu bakış açısından bakmanızı isterim.

  5
  1
 7. ”’TEK HANDİKAPIMIZ PARASIZ CAMİAYIZ!”’
  buna katılmıyorum. aslında bu sektörde paradan bol bir şey yok. tek eksiğimiz camia olarak paranın yönünü kulübün kasasına yönlendirme becerisini gösteremememiz. nedenlerine gelince.
  1- başkan: Bursaspor başkanlığı için, sportif anlamda bilgi-birikim-donanım bakımından yeterli değil. bir diğer önemli eksiği de camiayı yönlendirecek ve arkasından getirebilecek liderlik özelliği yok. ancak ekonomik krizin tek sorumlusu başkan değil.
  2- yerel medya: tamamen sonuç odaklı. teoride kurumsallığı savunup, pratikte kulübe sonuçlar üzerinden vuruyorlar. dünyanın futbolda gelişmiş hiç bir ülkesinde bu işin profesyonelleri bir gün de kahraman-hain, deha-cahil, yıldız-kazma ilan edilmiyor.
  3- taraftar: bana göre bu kulübün gerçek sahibi ve tek kurtarıcısı. medya ve yönetimdeki olumsuzlukları bir kenara bırakıp mutlaka devreye girmeli. bütün eksiğine rağmen şu an timsah arenada takım için gerekli olan güzel bir hibrit zemin, taraftar için de 45 bin koltuk hazır. şehrin ve kulübün MARKA DEĞERİ için bu koltukların mutlaka dolması lazım. marka değeri demek, para demek, transfer demek, gelişimin, kurumsallaşmanın önünün açılması demek. sonucunda kalıcı ve büyük başarılar demek…

  5
  1
 8. Su coplerden 2 3 tane gonder de bi forvet al … bide stancudan memnunum diyo lan insan stancuyu kadroda gorunce mac izleyesi gelmiyor stancu ne fayda yapti hangi maci aldi ne yap et forvet al kirala bise yap

  4
  25
  1. @Kiyt yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşım sanırım bu sezon sen BURSASPORUM UN maçlarını izlemiyosun. Çünkü izlesen stancunun nasıl cabaladigini bişeyler yapmaya çalıştığını ve yaptığını görürdün. Yorum Yaparken 2 kez düşünün sırf yönetimi eleştirmek için yorum yapmayin

   10
   1
 9. ben yönetimi asla mali yönden eleştitmiyor ve destekliyorum. ama futboldan futbolcudan anlamıyor. onun için futboluda futbolcu transferinide le guene bıraksın. ve acilen bilal merter john sercan furkan sinan faty deniz gibi çöpleri elden çıkartıp boş yere para vermeken kurtulsun bunlara vereceğimiz parayla bir sağ bek birde forvet alırız yeter. yönetimi mali açıdanda sonuna kadar destekliyorum allah razı olsun. ama yalvarırım futbola futbolcu transferine karışma le guene bırak

  2
  1

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu