Ali Ay “Passolig’i istemiyorum”

Başkan Ali Ay programda oldukça samimi açıklamalar yaptı. Bursa.com Spor Müdürü Tarık Çapçı ve Bursa.com Spor Yazarı Serkan Yetişmişoğlu’nun sorularını yanıtlayan Ali Ay dikkat çekici ifadeler kullandı.

İşte Ali Ay’ın dikkat çeken röportajı:

“Şu anda 20 puan ile ligde 4. Sırada bulunuyoruz. Bu sezon iki puan ortalaması ile oynuyoruz. Taraftarımız bu sonucu aslında beklemiyordu. Karabük’ten de 3 puan ile dönmek istiyorduk ama kısmet değilmiş. Bunu biz sizinle hem Avusturya kampında hem de sonrasında görüştük. Yaptığımız transferler karakterli isimlerden oluştu. Şamil’i gördünüz nasıl fedakarlık yaparak oynadı. Önemli olan Bursaspor’un bu fedakarlığı yapabilecek isimlerden oluşmasıdır. Son dört maçtır gol yemiyoruz. Forvetlerimiz de tam  anlamıyla hazır olduğunda gerçek Bursaspor’u tam anlamıyla hissettireceğiz.”

-TRANSFER İÇİN ZAMANIMIZ VAR

“Devre arası daha gelmedi. Önümüzde daha 6 maçımız var. Oyuncularımızın kalan maçlarda göstereceği performansa göre değerlendirme yapacağız. Hem taraftarımızı hem de sizleri dinleyeceğiz. Scout ekibimiz var. Her mevkii için oyuncu listemiz hazır. Hocamız ile konuşacağız değerlendireceğiz. Bizler de başarılı olmak istiyoruz. Transferi değerlendireceğiz.”

-FURKAN’IN AMELİYATINI BEKİYORUZ

“Kubilay ile 2020 yılına kadar sözleşmemiz var. Altyapı için Adnan Örnek bir yapılanmaya gitti. Şu anda bizim takımdan U-21’e futbolcu verebiliyoruz. Bizler hazırlık yapıyoruz. Altyapı takımlarımız daha da iyi olacak.Takımdan ayrılacak oyuncular için hocamız karar verecek. Satalım dediği oyuncuyu satarız. Furkan Özçal’ın menajeri ile görüştük. Talihsiz bir sakatlık yaşadı. Yaklaşık 1 yıl gibi olamayacak. Ameliyatından sonra bir değerlendirme yapacağız.”

-BENİM ÖNCELİĞİM KREDİLERİ KAPATMAK

“15-16 milyon faiz ödersek. Yapılandırmalarımız oldu vergi ile ilgili olarak. Geçmiş dönemden 5-6 milyon gibi menajerlik ödemesi olacak. Çalışanların maaşları da olunca aylık 12 milyon gibi bir ödememiz oluyor. Yeni gelir getirici projelerimiz olmalı. Sezon sonuna kadar 80-85 milyon gibi bir ödemem yapmamız gerekiyor. Kredi çekeceğiz. 15-16 milyon gibi bir faizi olacak. Bizlere acil olarak para lazım olacak. Taraftarımız bizi yanlış anladılar. 100 milyon kredi çekip 6-7 senede geri ödeyelim dedik. Valimiz, Belediye Başkanımız, Bakanımız Müezzinoğlu bizler yardımcı oluyorlar. Limit ne kadar yüksek olursa projemiz o derecede gelir getirici olacaktır. Keşke Ziraat Bankası bana 250 milyonluk kredi açsa o zaman çok rahatlarız. Bu para ile 500 milyon kazanabiliriz. Projeye göre kazanımımız çoğalacak. Denizbank’tan ne kadar kredi çıkacak bilemiyoruz. Ancak 100 milyon Bursaspor’un borçları için kullanılacak. Geri kalan para projeler için kullanılacak. Taraftarlarımız bizleri yanlış anlamasınlar. Biz yönetim olarak 1,5 sene daha görev başında olacağız. Önümüzdeki yıl olağan kongre olacak. Faizlerden kurtulmayı amaçlıyoruz. 100 milyon krediden 70 milyonunu kullanacağız. Böyle bir imkanımız varken. Bu durumu değerlendirmemiz gerekiyor. Biz 120 milyon istedik ama 150 milyonluk kredi açılsın istedik. Bu hafta sonuçlanacağını düşünüyoruz. Biz geldiğimizde 100 Bin lira bulamıyorduk. Biz 100 milyonu alalım ki ödeme planımız belli olsun rahatlayalım. Şimdi ne ödeme olanımız ne tarihimiz belli değil.” 

-STAD İSİM HAKKI İÇİN GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRÜYOR

“Cumhurbaşkanımız ile görüştük. Bakanımız Müezzinoğlu da reklam için görüşmelerde bulunuyor. Stad isim hakkı için Türk firmalarının olması biraz zor gibi gözüküyor. Arap işadamları ile Timsah Arena’yı gezdik. Onların içinde bir menajer vardı. Organizasyon işi yapan iyi bir isim oluyor kendileri. Kendilerinden ülkelerinde tanıtım yapmalarını istedik. Renault ile görüştük onlardan haber bekliyoruz. Tribün isim hakkı sponsorluğu olarak. Localar ile ilgili birkaç işadamında istek var. O ambiansı hep beraber yaşayalım. Belediye Başkanımız ile devamlı olarak görüşüyoruz. Stadın bitmesi için kendisi de çabalıyor. Öyle sanıyorum ki Timsah kafasında 5-6 ay içinde bir bitiş olacak. Emniyet ile görüşüyoruz. 600 araçlık otopark için çalışmalar sürüyor. 2-3 hafta içinde hazır olacak inşallah.”

-HİBRİT ÇİME GEÇEBİLİRİZ

“Sahanın zemini sıkıntılı onunla ilgili çalışmalar sürüyor. Yeni makinalar aldık. Tofaş tribünü tarafı oldukça iyi durumda. Ancak Teksas tarafı çok da iyi değil. Eğer bu durumda olursa hibrit çime geçmeyi düşünüyoruz. Federasyon bu çim sahanın devamını istiyor. Hibrite çok sıcak bakmıyorlar ama değerlendireceğiz.”

-ESKİ YÖNETİM İÇİN TOP SAVCILIKTA

“Biz kongre üyeleri ibra etmeyince dosyaları hazırlayıp savcılığa verdik. Bundan sonra bizim bir dahlimiz olamaz. Artık savcılık konu ile ilgileniyor.”

-TFF’YE RESTİM İŞE YARADI

“Altyapı olmadan Bursaspor olamaz. Bazı takımlar gibi çok gelirimiz yok. Yeniden bir şampiyonluk olacaksa bu altyapıdan yetişen oyuncular ile olacak. Federasyon ile görüştük. Bizim kadar altyapıyla ilgilenen başka bir takım yok. Onların bakışı alt liglerden oyuncu almak. Ama Bursaspor yıllık 4-5 milyon harcayarak altyapıya yatırım yapıyor. TFF’den hiçbir şey almıyor. Belki de oradaki hocalarımızın maaşlarını TFF ödeyecek. Benim verdiğim mesajlar yerine ulaştı diye düşünüyorum.”

-OYUNCULARIMIZA DESTEK OLMALIYIZ

“Sane bize 325 Bin Euro maliyetle geldi. Kendi aramızda bu konuları değerlendirdik. Sane’den zarar etmeyiz. Kendisini kullanacağız. Nasıl bir oyuncu olduğunu herkese gösterecek. Önemli olan bize katılan oyuncuların önemidir. Sane’de riske girdik. Ama göreceksiniz daha da iyi olacak. Takımımız 4. durumda. Şamil, Merter, ve İsmail hakkında çok şeyler söylendi. Bu futbolcularımızı onore etmeliyiz ki performansları yükselsin. Merter ve İsmail tepki aldılar ama toparlandılar. Bilal böyle bir oyuncu değil. O biraz daha dağılmış gibi ve toparlayamadı.”

-TARAFTARIMIZIN TEPKİSİNİ ANLIYORUM

“Serkan Kurtuluş eski futbolcumuz idman yapıyor hiç sıkıntı değil. İdman yapmak istediği için sorun yaratmadık. Vakıfköy’de onun çalışması bir şey kaybettirmez. Taraftarımız belki tepkilerinde haklı olabilir. Ama ben bize yapılan tepkilere üzülüyorum. Advincula’nın menajeri ile görüştük. Eski kulübüne satabiliriz. Olmazsa da bizim futbolcumuz gelir burada oynar.”

-VAKIFKÖY İÇİN YENİ TESİS YAPACAĞIZ

“Vakıfköy’de lise ile ilgili 20 derslikli bir okul yapacağız. Yıldırım Belediyesi bir proje hazırlıyor. Orayı hemen bitirmeyi hedefliyoruz. Vakıfköy’de ki eski tesisi yıkıp yenisini yapmayı hedefliyoruz. Bursa’nın batı kısmına da Bursaspor Kolejini kurmak istiyoruz.”

-FERNANDAO İÇİN BÜTÇEMİZ YOK

“Fernandao transferi için bizim bütçemiz yeterli değil. Onu alırsak bizim elimizdeki oyuncuların  durumunu değiştirmemiz gerekiyor. Batalla 1 Milyon 200 Bin alırken Fernandao yüksek alırsa, Batalla’ya 2 Milyon vermem gerekir. Bizim mali yapımız şu anda çok iyi değil. Elimde 15 Milyon olsa kredileri kapatıp futbolcularıma veririm.”

-BEN PASSOLİG İLE ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM

“Passolig 2023 yılına kadar sözleşmesi var. Bizimle o yıldan sonrasına yeni sözleşme istediler. Biz imzalamadık. O dönemden sonra aramız bozuldu Aktifbank ile ama biz Passolig ile çalışmak istemiyoruz.”

-YENİ TÜZÜĞÜ HAZIRLAMAK İSTİYORUZ

“Bursaspor Tüzüğü için ben Ali Ademoğlu ve Hakan Dinçtürk ile görüşmeler yapıyoruz. Her teklife açık olduğumuzu belirttim. Ömer Keskin ile çalışılan bir proje var. Divan Kurulunun yaptığı bir proje var. Burada tüzüğü tamamen yenilemektense eski tüzüğün yenilenmesi ile ilgili çalışmalarımız var. Kongre üyeleri seçilmeli. Biz şampiyon olduğumuzda bu tüzük ile şampiyon olduk. Bazı kongre üyelerinin paralarını öderseniz blok oy ile satın almış olursunuz. Ayrı bir kurul kurarak bu değerlendirmeyi yapacağız. Herkes başkan adayı olamayacak. Bağış yapılarak adaylık olamıyor. Bazı eksikleri düzenleyip çalışmalarımızı sonlandıracağız. Bunu kamuoyu ile paylaşacağız. 15 kişilik yönetim kurulunda farklı fikirler oluşuyor. Bende bu tüzük ile 7 kişilik bir yönetim kurulu oluşturmak istiyorum. Ben huzur olmayan yerde çalışamam genel kurula gideriz. Biz Bursaspor olarak yüzde 15 küçülmeye gideceğiz. Bir saat çalışıp 7 saat çalışmayan personelimiz var. Yıl başına kadar tüm değerlendirmeleri yapacağız.”

“Hedefimiz Avrupa’ya gitmek. TFF’den maç saatleri ile ilgili olarak görüşmeler yaptık. Değişiklikler istedik ancak maalesef olmadı. Çok iyi bir yerde ligi bitireceğimize inanıyorum. Stada gelip bizi desteklesinler.”

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu