Ali Ay “Para geldiği gibi gidiyor!”

Başkan Ay 'Birlikteliği sağlayamazsak açık ve net söylüyorum Bursaspor'u kötü günler bekliyor. Yönetim yalnız başına bu işin üstünden gelemez. Gelin hep beraber el birliğiyle bu işi yapalım.' dedi.

Bursaspor Başkanı Ali Ay, bu akşam Avusturya’da katıldığı ‘Spor Masası’nda, kulübün mali durumundan, transfere kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Bursaspor’u düzlüğe çıkarmak için uğraş verdiklerini ifade eden Başkan Ay ‘Birlikteliği sağlayamazsak açık ve net söylüyorum Bursaspor’u kötü günler bekliyor. Belediye Başkanımıza, Valimize, İbrahim Burkay’a teşekkür ediyorum. Yönetim yalnız başına bu işin üstünden gelemez. Bizler nereye kadar katkı yapacağız?. 8.5 milyon Euro’nun üzerinde bir katkımız var. 12 milyon Euro geriden gidiyoruz. Bursaspor için bütün sanayiciler, işadamları, esnaf, taraftar, herkes elinden geldiği kadar katkı yapsın‘ dedi.

BURSASPOR’U BIRAKSINLAR

Kombine satışları hakkında bilgi veren Başkan Ali Ay ‘Kombinede rakamları düşürdük. Buna rağmen rakam 7 bin 500’lerde. 2 bin 500’de DOSAB aldı. OSB, BTSO bütün biletleri taraftarlara dağıtacakmış diye birşey duydum. Bu işin organizesini BTSO yapıyor. Bizim konuşmamızda bu kombineler fabrikalara dağıtılacak. Böylece diğer taraftarlarımızı kattığımız zaman rakamı 40 bin olarak düşündük. Kombine alan taraftarlara teşekkür ediyorum. Bursasporlu böyle olur. Beklemediler aldılar. 200 lira verip kombine alamayacaksa Bursaspor’u bıraksınlar. Sonra ‘Başkan transfer yapsana’ diyorlar. Bunlardan gelir elde edeceğiz ki, borçları ödeyelim.‘diye konuştu.

AYAK BASTI PARASI GİDİYOR!

Görev sürecinde birçok sıkıntı yaşadığını belirten Başkan Ay ‘Çok bunaldım. Bazen bırakıp gitmeyi düşündüm. Bırakıp gitsin diyenler vardır mutlaka. Sağlık olsun. Dedim ki, sezon sonuna kadar buradayız. 1 senemiz var. Projelerimiz inşallah gerçekleştiririz. Şuan bankalarda bu projeler için 50 milyonluk limit var. Sponsor olan kişiler belli başlı kişiler. Bunu genele yayılmasını istiyorum. Gelin hep beraber el birliğiyle bu işi yapalım. Bunu yapacak kapasitemiz var. Beklentimiz var. Projeleri hayata geçirmek için de para lazım. Gelen bütün paralar bankaya gidiyor. 32 milyona yakın ayak bastı parası geliyor, 30 milyonu bankaya gidiyor.‘ şeklinde konuştu.

Kamp iyi geçiyor

Avusturya‘da oyuncuların durumundan memnun olduğunu ifade eden Başkan Ali Ay ‘Kamp iyi gidiyor. En büyük problem hava şartları. Ancak çocuklar yağmur çamur demeden çalışıyorlar. Hazırlık maçlarımızı iptal ediyoruz çünkü futbolcuları riske atmak istemiyoruz. Çok fazla yıldırım, şimşek çakıyor. Allah korusun. Bunlar için maçları iptal ettik. Memnun oyuncular şuan. Hoca çok memnum. Güzel bir hazırlık dönemi geçiyor.‘dedi.

Badu bugün belli olacak

Transferi gündemde olan Badu için son aşamaya geldiklerini ifade eden Başkan Ay ‘Udinese’den Badu’yla görüşüyoruz. Kendisi onay verdi. Kiralama bedeli için ile arkadaşlar konuşuyor. Yarın (bugün) cevap verecekler. Hocanın istediği bir isim. Sonuna kadar gideceğiz.‘ ifadelerini kullandı.

 

27 tane loca satıldı

‘Loca satışları çok önemli. 27 loca satıldı. 43 tane locamız var. Kapı isimleri var. 2 tribün ismi var. Bunların toplam değeri 8-10 milyon doları buluyor. Yapılsa belki günü yakalayacağız. 

Messi’yi alsak ‘boyu kısa’ derler

Ali Ay ‘Herkes aklı selim hareket etsin.Biz de hata yaptık ama elimde belli bir bütçe var. Bir kesim ise sadece krizden besleniyor‘ dedi.

Başkan Ali Ay, camiaya ise şu mesajı verdi: ‘Dedikodu olmasın. Benim herkese kapım açık. Bursaspor bu hale geldiyse dedikodular yüzünden geldi. Yani bizde maalesef herkes konuşuyor ve yazıyor. Ama katkı koyan hiç kimse yok. Bize beceriksiz diyorlar. Biz de hata yaptık ama elimde belli bir bütçe var. O bütçeyle hareket etmem gerekiyor. Bizim diğer kulüpler gibi harcayacak büyük paramız yok. Yeni çıkan kulüpler 80 milyonla başlıyor. Biz eksi 300 milyonla başlıyoruz. Ben o eleştirenlerden daha çok seviyorum Bursaspor’u. Herkes aklı selim hareket etsin. Gelir yok, gelir belli.

BİR HOCA AVUKATI VERMİŞ

‘Eski bir hoca avukata vermiş bizi, Eski hocalardan birisi daha dava açmak üzere. Bunlarda Bursasporluyum diye geçiniyor. Böyle Bursasporluluk olmaz. Herkesin ismini vereceğim. Öyle çocuk oyuncağı değil bu işler. 2 sene sonra gelip görev yapmak ister. Bunları görünce üzülüyorum. Herkes aklı selim hareket etsin. Yüzde 80’i böyle. Onlarda biliyor kulübün durumu. Ama bir kesim sadece krizden besleniyorlar. Onların niyeti Bursaspor falan değil. Onlara Messi’yi getirsen ‘Boyu kısa’derler.’

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu