Ali Ay “Onların ipliklerini pazara çıkartacağım!”

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, Divan Kurulu'ndan çok sert açıklamalar yaptı. Başkan Ay, "Biz her anlamda ölümüne bir savaş veriyoruz. Ama bütün çabalarımız sabote edildi. Bizle işbirliği yapmaya hazır olan insanları vazgeçirdiler. Stat isim hakkı için yurtdışı kaynaklarımızın önünü kestiler. Bunların görevi Bursaspor düşmanlığı. İpliklerini pazara çıkartacağım" dedi.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, Divan Kurulu üyelerine hitap etti.

Başkan Ali Ay yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Değerli divan, Bursaspor camiası olarak içinde bulunduğumuz sürecin, ne denli zorlu olduğunu sizler de en az bizim kadar farkındasınız. Aslına bakılırsa bu süreç, sadece kulüp olarak bizim değil, hem ülkemiz hem de ülke futbolu adına çok ciddi bir sınav niteliği taşımakta. Spor kulüplerinin yaşadığı kriz, aynı zamanda içinde bir takım fırsatları da mutlaka barındırıyor ama biz, Bursaspor ailesi olarak maalesef, bir olma ve birlikte hareket etme özelliğimizi, belli başlı nedenlerden dolayı uzunca bir süredir unutmuş durumdayız.

Bölündük, parçalandık ve birbirine düşman insanlar haline getirildik.

Kongrelerden sonra kimin kazandığına ya da kaybettiğine bakmaksızın, asıl kazananın Bursaspor olması için herkesin taşın altına elini koyması gerekirken, taş üstüne çıkanlar ve alttaki elleri ezmeye çalışan insanlar ortaya çıktı. Ve onlar başta sosyal medya olmak üzere, tribünlerde de zehirli dilleriyle düşmanlığı körükleyerek, parçalanmayı hızlandırmak için ellerinden geleni yaptılar.

Her yazılana her konuşulana inanıyor, doğru mu değil mi hiç tartmadan, başkalarını yargılamaktan, aşağılamaktan ve itibarsızlaştırmaktan çekinmiyoruz. Üç senedir özellikle ikinci yarılarda puan cetvelinin alt sıralarında olmanın sorumlularından biri tabi ki biziz, ama sadece biz değiliz. Geçmişe dönüp muhasebe yaparsak, neden bu durumda olduğumuzun cevabını buluruz ama şimdi zaman muhasebe zamanı değil. Şimdi suçlu arama, fatura kesme zamanı değil. Konyaspor maçı sırasında başlayan ve maçın bitime 17 dakika kala hız kazanan protestoların takımı ne hale getirdiğini gördük.

Peki Sivas maçında ne gördük. Son ana kadar umudunu yitirmeyen, takımının arkasında duran taraftarın, son saniye golünü nasıl çağırdığını, futbolcularımızın da bu çağrıya nasıl cevap verdiğini hep birlikte gördük. İşte bu iki maç, yanlıştan döndüğümüzün, en çarpıcı fotoğrafıdır. Değerli Divan, biz hep birlikte, sizlerle beraber ekonomik ve sportif manada ölümüne bir savaş verirken, ne yapıldı biliyor musunuz? Bursaspor’a nefes aldıracak, Bursaspor’u büyük bir dertten kurtaracak bütün çabalarımız sabote edildi.

Akaryakıt, depolama ve diğer alanlarla ilgili yaptığımız her görüşmede, bizimle işbirliği yapmaya hazır insanların arkasından dolanıp, onları yalan yanlış bilgilerle vazgeçirdiler. Hatta Timsah Arena ismi konusunda yurt dışı temaslarımız sırasında bile Bursaspor’un önünü tıkamak için ellerinden geleni yaptılar. Bunlar Bursaspor’a pusu atan insanlar. Asıl acı olan, bunların arasında, Bursaspor’a hizmet için sizin karşınıza çıkanların bulunması. Bunların hepsini günü gelince konuşacağız. Onların ipliğini pazara çıkarmadan bize rahat yok. Kesinlikle söz veriyorum. Kim olduklarını da biliyoruz. Bunların asıl mesleği Bursaspor düşmanlığıdır. En iyi bildikleri iş itibar suikastçiliğidir…

Değerli Divan, biliyorum sadece benim değil, sizin de, dışarıdaki insanların da söyleyecek çok şeyi vardır mutlaka. Ama vaktimizi, bütün enerjimizi konuşmaya, eleştirmeye, suçlamaya ya da bizim açımızdan bakıldığında kendimizi savunmaya harcadığımız için, sahadaki takımı herkes unuttu. Bu iklim, dünyanın en iyi takımını da bozmaya yeter. Bu gerginlik ve güvensizlik, dünyanın en iyi oyuncularını da, bir anda en kötü oyuncuya dönüştürebilir. Bunun en güzel örneğini cumartesi akşamı statta hep birlikte yaşadık. Dolayısıyla sizden rica ediyorum. Önümüzde birbirinden önemli 10 maç ve o maçlarda alınabilecek 30 puan bizi bekliyor. Hiç olmazsa şimdi, bütün hesapları bir kenara bırakıp, aynı Sivas maçında olduğu gibi sadece ve sadece maçlarımıza odaklanalım. Tek amacımız oyuncularımızı motive etmek ve sonuç ne olursa olsun onları yüreklendirmek olsun. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Bu oyuncular sahaya takım elbiseyle, gömlekle değil, Bursaspor’un formasıyla çıkıyor ve en nihayetinde bizi, tarihimizi ve onurumuzu temsil ediyorlar. Gelin, hep birlikte takım olmayı başaralım ve bize hiç yakışmayan şu noktadan çok daha yukarılara çıkalım.

Değerli divan… Allah’ın izniyle bu hafta Ankara deplasmanından da galibiyetle dönebilecek güce ve özgüvene sahibiz. Sonrasında sahamızda oynayacağımız Galatasaray maçı, bu camianın gerçek gücünü göstermesi için büyük bir fırsat maçı olarak bizi bekliyor. Maç maç düşüneceğiz ve bu çemberin içinden hep birlikte çıkacağız. Değerli arkadaşlar. Tabi bizim Bursaspor Kulübü olarak tek problemimiz, saha içindeki durumumuz değil. Çok kapsamlı bir şekilde, içinde bulunduğumuz mali durumu ve buradan çıkışımızla ilgili plan ve stratejilerimizi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Ancak biliyorsunuz önümüzde bir mali genel kurul var. Bu genel kurulda, o güne kadar detayları da ortaya çıkacak olan Bankalar Birliği’nin borçların yapılandırmasıyla ilgili çalışmalarını da sizlerle paylaşacağım.

Ama şimdi, biraz önce söylediğim gibi, sportif olarak yaşadığımız sıkıntıları el birliği ile çözüme kavuşturmak için seferber olmak zorundayız. Bu konuda gerek yönetim olarak biz, gerekse sizler ve tribündeki taraftarlarımız, umarım tek yumruk olur ve ihtiyacımız olan puanları toplarız.

Sizleri tekrar saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

49 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Memleketi yönetenler de aynı hikayeleri anlatarak senelerce insanları uyuttu! Dış güçler masalına Ali Ay da katılmış! Yiyin beyler bu lafları hiç bıdıbıdı yapmayın!

  176
  33
  1. @Green Prusa yorumuna yanıt olarak

   İnsanları zan altında bırakamamalısın.İsim verip kanıtlarıyla beraber açıklaman gerekir.Ayrıca Bu taraftar senden bıktı başkan.sportif başarın sıfır ve sen hala o koltukta nasıl oturabiliyorsun?Yaptığın yanlış transferlerin maliyetlerinin oluşturduğu kambur,transfer yasağı rezaleti,kupalarda 2.lig takımına elenme, her sene kümede kalmaya oynama ve neticesinde başarısızlıklarının cezasını kim ödeyecek?Sportif başarın sıfır ve sen hala masal anlatmaktan bıkmadın.

   18
   1
  2. @Green Prusa yorumuna yanıt olarak

   Başkan bunlara birşey anlatamassın bunlar levenet kızılada küfür ettiler bunlar 100lira aidatı da vermezler maça girmek için beleş bilet ararlar bunlara kimseyi beğendiremessin bunların hepsini kulübe sokmucan bunlar çapulcu

   20
   47
  3. @Green Prusa yorumuna yanıt olarak

   İyi valla be belediye arsa tarla fabrika versin,satın ,kulüp yönetin.Başarı olmayınca zamanı gelince felan gibi söylemler,başarı var mı?yok.eee o zaman bence başkan sezon sonu kongre yapmak istemiyor kılıf uydurmaya çıkıyorlar divan lokantasındaki İdrisiyle seçim önü bozbey hamlesi beni böyle düşündürdü.

   27
   3
  4. @Green Prusa yorumuna yanıt olarak

   Memleketi yönetenler diye Ak Partiyi kötülemeye çalışıyorsan gerçekten sen ve senin gibiler uykudasınız.
   Hatta beyniniz uyuşmuş.
   2001’li yıllarda bu ülke batıyordu. 16 bankası batırılmış, Merkez ve Halk bankası boşaltılmıştı. Biz aklımızı sizin gibi peynir ekmekle yemedik.
   Şu an kriz yaşıyoruz diye başarıları yok sayamazsın.
   Savunduğun zihniyetin bu ülkeye kazandırdıklarını say da sizin ve olduğunuz bir görelim.
   Bu ülkeye bir dikili ağacı olmayan zihniyeti bana nimet gibi gösterme!

   30
   67
   1. @Bursa Aşığı yorumuna yanıt olarak

    Dikili ağaç mı bıraktınız? Özelleştirme adı altında ne varsa sattınız. Bir de bu platformu Bursasporun sorunlarına çözüm üretme yerine siyasi amacınız için kullanıyorsunuz.

    1. @abc yorumuna yanıt olarak

     Ecevit zamaninda tup kuyruklari gaz kuyruklari vardi diyor sizin tayfa ama o donem ecevitin kibrisi aldigini bu sebeple amerikanin ambargo uyguladigini soylemiyorlar sizinkiler ne istedilerse verdiler ama hala kuyruk var haci nasil olcak isidden korktular suleyman sah turbesini koruyamadilar rahibi alamazlar diyordu reisiniz ozel ucakla gitti ulkesine, ulkemizin resmi kurumunda kurdistan bayragi da asildigini gordu bu gozler sayenizde.

     14
     4
  5. @Green Prusa yorumuna yanıt olarak

   Bence bizi aşan konular var gladio,tapınakçılar gibime geliyor.He bide her gelen başkan zamanı gelince açıklama yapacağım diyor kimse birşey açıklamıyor.

   32
   2
  6. @Green Prusa yorumuna yanıt olarak

   Hala siyaseti olaylara dahil etmeye çalışıosunuz yazık. Bırakın kardeşim siyaseti sokmayın herkesin 1 oyu var gider istediğine verir . Her başlığın altında bi siyasi yorum ayıp be. Taraftar değil hampacısınız çorba peşindesiniz. Sizin gibiler yüzünden bugün Bursaspor bu halde. Ne zaman doğru seçim yaptınız ki!!!

   35
   5
 2. İçimizdeki İrlandalılar ı arkana önüne sağına soluna baktığın zaman göremedin mi ?????? Hadi ilk sene çıraklık dönemindi hadi ikinci ci kalfalık döneminde anlayamadın. … Bu üçüncü dönemin yani ustalık dönemi ….. Hala takım düşmemeye oynuyorsa ……. VAH Kİ VAAH. ..

  95
  8
 3. Biz taraftar olarak hiç birini bilmeyiz. Ayrıca bilmek zorunda da değiliz. Biz bilet alırız, alışveriş yaparız, katkı koyarız. Bizim işimiz budur. Siz de işinizi yapın. Bursaspor çok borçlu ise devir almasaydınız? Aday olmasaydınız? Komplo falan taraftarı ilgilendirmez başkan? Bize ne? Açıkla madem? Niye bekliyorsun? Boş laflar bunlar? Yalan demiyorum, yanlış demiyorum, boş.

  69
  4
 4. İsim vererek konuşursan daha iyi olur Her transferin fiyasko hatasısın 3 yıldır Ama suçlu taraftar oldu ya lafa gelince ben hacı adamım diyosun ama yalancısın isim ver başkan senin yönetimin 200 bin dolar borç vermiyo ama deplasmana giderken uçak parasını diğer masrafları klüb kaŕşılıyo ama kombine alan forma alan ben taraftar suçlu eeee yol al başkan yanındaki avantacilarla

  58
  4
 5. Senin iyi insan oldugundan hicbir suphem yok ama futbolda anlamiorsun tabikide bursanin onune tas koyanlari cikar cikarki aday bile olamasinlar ama sende bu isleri birak

  49
  4
  1. @Dro yorumuna yanıt olarak

   Renktas bu adamin actigi yata ve deforme 5 sene kapatilmayacak ne iyi adami gordugum en art niyetli ve gamsiz adam

   13
   1
 6. Biliyorsan açıkla.

  Kim Bursaspor’un önüne set olabilecek kadar güçlüymüş biz de bilelim.
  Ama bu açıklamayı Suat Paçacı yazdığına göre aklınca gündem değiştirip kongre havasından çıkacağınızı düşündünüz. YE MEZ LER o kongre yapılacak sen istesen de istemesen de.

  41
  3
  1. @Bursalı.gururlu yorumuna yanıt olarak

   Levent Kızıl bu saatten sonra bir daha Bursaspor yazısının önünden bile geçmez.Bosuna heves etmeyin.3 yıldır küme düşmeye oynatan başkanı şak şak yağmuruna tutanlar ,Levent kızıl gibi süper lige taşıyan başkana sandalye fırlattılar ve onun gibi bir değeri küstürdüler.Anca ruyanizda görürsünüz Levent kızılı.Ligde kalırsak Ali ay , geriye kalan süresini bile tamamlar.Demisti dersiniz.Corbacisi bol olan takımın yolu ancak küme düşmemek olur.

   44
   4
 7. Dış güçler, dış gücler. Bu cumle bile senin beceriksiz olduğunu gösterir. Demek ki cok pasif duruyorsun ki, dis gucler kukla gibi seninle oynuyor.

  21
  3
 8. Beyler alinur aktaş cunki mayısda kongre bidaha OLCAK ve alinur aktaş gitmişse ORDA söyler veya başkan olamayan başkanlardan bahsediyor olabilir

  14
  4
 9. Ya git ama artik siktin be 3 yildir bu transferleri yapanin ipligini pazara cikar tabanca takim yapacagim deyip kumeye oynatan bayramdan sonra buyuk supriz var deyip sona hatirlamiyorum deyip insanlarla dalga gecen kafasiz adamin ipligini pazara cikar biktirdin artik ya utanmiyorsunda terbiyesiz adam

  13
  2
 10. Bu böyle söyleyince aklıma mağdur edebiyatı yapıp iktidar olanlar geldi… Açık konuş başkan yalpalama… Kimmiş Bursaspor’a çelme takanlar anlat… Yoksa biz senden biliriz bak ispatlayamazsan altında kalırsın söylediklerinin… Allah göstermesin takım küme düşerse bahane hazırlıyor kendisi için derler ona göre.

  12
  2
 11. Inşallah 31 martta senden de ağabeylerinden de kurtulcaz.iyi adamsin ama bursasporu mahfettin başkan.beceremedin.sayginliğini tüketmeden yollari ayiralim.aklimizda dürüst adamdi ama yapamadı olarak kal.

  12
  3
 12. Sn Ali Ay,

  Başarısız bir yönetici olduğunu birçok kez ispatladın. İnsan psikolojisinden de anlamıyorsun. Yapılan eleştirileri de yorumlayamıyorsun.
  Be adam konuştukça insanı çıldırtıyorsun. Senin olumlu icraatını engelleyen seni değil BURSASPOR’u engellemiş sayılır. Senin de bunları taraftar ile paylaşmak gibi bir sorumluluğun var. Günü gelince açıklayacağım ne demek? Söyleyecek bir şeyin varsa derhal açıkla. Bir daha da sakın başkanlığa aday olma!
  Senin başarısızlığını fırsat bilerek algı operasyonu yapan zihniyete maşa olma artık.
  KONUŞMA VE ÇEK GİT!

  11
  1
 13. Şu anda kaçıncıyız,üç yıldır ne çektik,50 transferi sen yapmadınmı,bu takımı sen kurmadınmı,para para deyip ağlamadınmı,tamam artık diye aday olanların karşısına çıkıp verdiğğm kadar daha verceğim demedinmi,gibi gibi yüzlerce şey yazılır ve senden cevap beklerinken sen dış mihraklara yıktın işi oldu bitti yok öyle bir şey laf salatası bunun adı bizde bu salatadan yemeyiz mali kongrede gorusuruz

  9
  1
 14. Hep mazeret hep mazeret senin dışında herkes suçlu.Taş koyuyorlarsa taşı temizleyeceksin sizin oradaki göreviniz bu.Problem çözeceksin problem yaratmayacaksın.

 15. Lemi Keskin kongreden sonra her gun başka birseyle ortaya cikti. Hemen ardından Alinur Aktas. Peki bu insanlari buraya Cavit Caglar ve Akparti getirmedi mi? Si. Di ne oldu da desteklerini cektiler. Bazi gerçekleri gorun artik. Bu isler oyle boş laflarla olmuyor ne yazık ki.

  4
  3
 16. Sayın başkan allah var çok çabaladın çok emek ve para harcadın ama olmuyor olacağında gözükmüyor önüne tas koyanlar olduğuna kesinlikle inaniyorum çünkü aynısını rahmetli başkanada yaptılar o ne yapti bu çakallara rağmen şampiyon oldu çıta cok yüksek

  3
  8
 17. İşini iyi yapamayan suçu bilinmeyen düşmanlara atar bilindük hikaye açıkla o suçlu kümmiş biz de öprenelim 3 senedir bu transferleri de onlar mu yaptı takıma bu sene devre arasında transfer yapmak istemiyorum diyen de mi ınlardı anlat hikayeyi dış güçler içimizdeki hainler en büyük hain sensin başkan

 18. Yine tam motive olmuşken yapılan açıklama 3 senedir hep aynı tiyatro şimdiden yazıyorum Ankaragücü bizi yener bu adam ne zaman rüzgarı arkamıza aldıktan sonra konuştuğunda puan kaybettik istiyorsanız bakın..

 19. GRENPUSA NİKLİ ARKADAŞ SEN ZANNEDİYORMUSUN Kİ GÖRÜNENLE YAŞANAN AYNI BU ÜLKEDE HERŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ OLSA ŞU AN İLK ÜÇ İÇİNDEYDİK GELİŞMİŞLİKTE HER KONUDA SENİN DÜNYADAN HABERİN YOK GALİBA DÜNYADA EN PAHALI LİG SIRALAMASINDA 6 .YIZ BAŞARIYA BAK 250. Mİ NE NEDEN ADALETSİZ YÖNETME ŞEKLİNDEN TUTTA AKLINA NE GELİRSE

  1
  1
 20. 3 yil dan beri dis güclermi baskan 3 yildan beri düsmeye aboneyiz. Hangi basarin var 3 yilda taraftar transfer diyor hoca transfer diyor sen dis güc kimse su güc anlat. Bursasporun tek sorumlusu sen sin paranyoksa bir projen yoksa neden baskan olmak istiyorsun TARIH seni unutmaz baskan

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu