Ali Ay “O zaman altına imzamı atarım!”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) kulüplerin mali yapılarının güçlendirilmesi ve daha sağlıklı bilançoya sahip olmaları için yapılan anlaşma hakkında Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay açıklamalarda bulundu.

Timsah Arena‘da basın mensupları ile toplantı yapan Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın ile bir görüşme gerçekleştirdi. Hüseyin Aydın da bizi Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nde toplantıya çağırdı. Tüm kulüp başkanları orada bulunduk. Gayet güzel ve yararlı bir toplantı oldu. Kulüplerin bu mali tablo ile devam edemeyeceklerin farkında olduklarını belirttiler.

Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği ve Bankalar Birliği bir çalışma yaptı. Daha henüz bitmiş bir şey yok. Ben bu işin hesabını, kitabını yapıyorum. Kulüplerin banka borçlarının 11 yıla yayılması konusunda bir çalışma var. Bana göre önemli olan burada ödenecek faizler. Bu faiz yükünün ardından nasıl kalkabileceğiz. Eğer ki biz buna güvenerek hareket edersek bu işin üsttesinden gelemeyiz. Devlet kesinlikle yaptırım yapacak. Puan silme, transfer yasağı gelecek. Yöneticilere maddi anlamda yapılmış harcamalardan sorumlu olacak. Ben bunların hepsinin altına imzamı atarım dedim.” dedi.

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bizde bunu istiyoruz her yönetim kendi borcundan sorumlu olmalı. Ayrıca yöneticiler maddi anlamda yapılmış harcamalardan sorumlu olursa sen yanarsın başkan 2-3 yıldır 2 düzine adam transfer ettin

  39
 2. Başakşehirin ne geliri var ki alabiliyor robinhoyu aldı daha yeni onlara niye yaptırım yok yoksa kollanıyor mu birileri tarafından

  17
  5
 3. kusura kalmayın ama:
  Yöneticilere maddi anlamda yapılmış harcamalardan sorumlu olacak. Ben bunların hepsinin altına imzamı atarım dedim
  Bunu demişse bu adama güvenilir. Bizi kandırıp şimdi borç batağında düşmüş bi takım olabilirdik. Emin olun arabacı falan gelseydi aynı ankaragücü gibi balonumuz ğpatlamıştı. Mesele bifumayı almak değil parasını ödemek. Biz maaş ödeyebilirsek 2. yarı ilk 5 e gireriz para alamayan ankaragücü gibi oynamayacak…

  8
  4
 4. 11 yıl borçlanmak mı ? 3 yılda + daydık hani başkan ? Uzun vadeye vs yaymaya gerek yok. Biz komple kapatmalıyız. Stad isim hakkı forma sponsorlukları tribün isimleri.. Satılacak futbolcular..

  3
  1
 5. 11 yıl bence çok uzun bir süre, en iyi ihtimal yıllık faiz oranı %10 bile olsa,
  11 yıllık sürede %110 FAİZ demek, kulübün 450 MİLYON TL borcunun 950 MİLYON TL
  olarak ödenmesi demek, 10 yıllık süreçte Ana paranın üstüne faiz %50 kısmı geçmeyecekse
  O zaman anlaşmaya imza atılabilir.

  2
  2
 6. BURSASPOR YA ŞİRKET OLMALI,KAMU YARARINA DERNEK OLDUĞU İÇİN DENETİM DEVLET TARAFINDAN İYİ YAPILMALI.BURSASPOR HER YIL AVRUPAYA OYNUYACAKSA TRANSFER POLİTİKASI %60 ALT YAPI VE YERLİ OYUNCU % 40 YABANCI OYUNCU TRANSFER EDİLMELİ.TRANSFER EDİLEN OYUNCULAR ÜLKELERİNİN EN AZ ÜMİT MİLLİ TAKIMLARINDA OYNUYOR OLMASI ŞARTI GETİRİLMELİ.SÖZLEŞMELER HER ZAMAN TL ÜZERİNDEN YAPILMALIDIR.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu