Ali Ay neden göreve geldi?

haberinadresi.com Spor Müdürü Tolgay Ataokay'ın bugünkü köşe yazısıdır.

Ahmet Bozdemir belirli bir rakamla göreve geleceğini ve borçlar konusunda hiçbir sıkıntıları olmadığını söyledi…

Hüseyin Akdemir kulübün ayakları üzerinde durması gerektiğini söyledi, projeleri aktardı, böyle bir konudan bahsetmedi ancak ticari gücü ve ekibindeki kişilerin Bursaspor sevgisi ile birlikte maddi güçleri; “Para konusunda Akdemir sıkıntı yaşamaz” dedirtti.

Lemi Keskin de fon ile karşımıza çıktı ve; “O fon gelmezse Ali Ay gibi oluruz ancak fondan para gelme ihtimali bile, Ali Ay’ın içinde bulunduğu durumdan daha umut vericidir” dedi…

Ali Ay ise yanlışlarını düzelteceğini söylerken bol bol dinamik ziyareti gerçekleştirdi! Siyasilere gitti, seçimden seçime ortaya çıkan ve deyimi yerindeyse Bursaspor söz konusu olduğunda yaralı parmağa bir eylemde bulunmayı bırakın parmağı dahi görmeyen kişilerden destekler aldı…

Artık ne sözler verildiyse; Ali Ay yalnız kaldı… En baştan söylemekte fayda var! Bir Bursaspor başkanının (her kim olursa) maddi akışı sağlayamayıp; “Seçimi bekliyoruz” açıklaması yapması çok acı verici bir durumdur…

Sayın Ali Ay…

Siz neye güvenerek göreve geldiniz? Projeleriniz nerede?

B Planınız neden yok?

Bursaspor‘da harekete geçmek için siyasi iradeyi beklemek proje midir?

Seçilmek için siyasi iradeyi kullandınız kabul, peki hiç mi proje üretmediniz?

Siz seçilin diye hangi lisanssız menajer telefonla üyeleri aradı?

Mustafa Er‘in görevden ayrılmasının gerçek sebebi ne?

Yoksa bu kulübü siz yönetmiyor musunuz?

Haciz haberlerine niye sessiz kalıyorsunuz?

Hüseyin Gedik neden görevinden alındı? Madem bir haberle yıllardır çalışan bir kişiyi görevden alıyorsunuz, neden o haberi yapan Adnan Alp’i tesislere sokmuyorsunuz?

Hani şeffaf olacaktınız?

Bu kadar maddi sıkıntıda olan bir kulüp nasıl transfer yapacak?

Yine aynı senaryoyu uygulayıp, garip oyuncular transfer edip sezon ortasında maaşlarını veremeyince trollerle futbolculara mı saldırtacaksınız sosyal medyadan?

Yoksa içerideki paranızı kurtarmak için mi göreve geldiniz? Bu soruların hiçbirisine cevap veremeyeceğinizi biliyoruz!

Bilerek ve isteyerek pimi çekip, bombayı kendi kucağınıza koydunuz ve patlayacağınız günü bekliyorsunuz!

Sessizlik geninizde var…

Bu yazının ardından beni tesislere sokmama kararı ile de uğraşmayın…

Siz orada olduğunuz sürece ben zaten tesislere girmeme kararı aldım…

Dinamiklerin, siyasi iradenin değil, Bursasporlular‘ın yönettiği bir Bursaspor olana kadar da bu tavrımı devam ettireceğime emin olabilirsiniz!

38 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   aslında gerçek olan su ki ali ay 2 sezondur takımı küme düşmeye oynatarak alanyadan gs den 5 6 fark yiyerek tabanca gibi takım kuracam deyip istatistiklerde iki sezondur dibi gören bursasporu şampiyonluk görmüş yeri gelmiş ucuz takımlara sahayı dar eden o bursasporu unutturup sıradan bir anadolu takımıyla bile transferde rekabet edemeyen her maç taraftarı bu senede bitsin diyerek maçlarını izlediği ve ne hikmetse kimsenin giginin çıkmadığı bir bursaspor izleterek sonra vay efendim 1060 üye koca şehri yönlendiriyo diye dovunen taraftar demekki bu tarafar 3 milyonluk şehirde en az 1 miyon bursasporlu var ama 1060 kişi ne derse o bunu kabullenen taraftar aynı benim gibi sadece pc den yorum yapiyo lafa gelince herkes konuşuyo ama icraat yok böyle taraftar olduğu sürece ali ay gider o 1060 kişi veli ayı getirir.

   14
   3
  2. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Maalesef siyasete gırtlağa kadar bulaştık.Taraftar hikaye oldu.Gerçek taraftar küstürüldü.Dünyanın hiç bir yerinde şampiyon olmuş takım 2 sene üst üste küme rezilliğinde kıl payı kurtulacak sonra yeni dönemde o Başkan seçilecek bu imkansızdır.Bunun bana göre tek açıklaması Başkan parasını alıp çekip gidecek gibi duruyor.Çünkü bunun başka mantıklı açıklaması olamaz.İşine gelmeyeni tesise koymamak olurmu?Orhsn Güney’de tesiste spor proğramı yapsın bumudur adalet?

   40
   6
   1. @Özer yorumuna yanıt olarak

    O zaman buradan Bursaspor u bizim gibi siyasi menfaatler çerçevesinde sevmeyen herkesi geri dönmeye ve şehrimizin tek takımına sahip çıkmaya çağırıyorum.Gelin kongre üyesi olun ve bu rezaletlere dur deyin.Biz başka adaylara oy vermeye çalışarak engel olmaya çalıştık olmadı ama bu sefer iş ciddi.Göz göre göre bağıra bağıra küme düşeceğiz.Bu işin şakası kalmadı.

    7
    2
  1. @Abowww yorumuna yanıt olarak

   Medya, taraftar, yönetim el ele hep beraber PTT ye!
   Bu kadar uyumsuz bir üçlü bu ligi gerçekten haketmiyor.
   Stat var, tribün kültürü var. Organizasyon yok…

   12
  2. @Abowww yorumuna yanıt olarak

   Seçime giren LEMİ KESKİN ile HÜSEYİN AKDEMİR birleşip
   Ali Ay’ı çok rahat başkanlıktan edebilirlerdi fakat onlar bunu tercih etmek
   yerine göz göre göre Ali Ay’ın tekrar seçilmesine sessiz kaldılar.

   27
   1
  3. @Abowww yorumuna yanıt olarak

   Senin o Lemi diye hitap edip hesapta aşağılamaya çalışştığın o kişi, hem Bursasporluluk konusunda, hem proje üretme konusunda, hem de bugüne dek Bursaspora hizmet verme konusunda, başta sen olmak üzere, Ali Ay ve tüm yönetimini toptan havaya atıp, alayınızı dizinde sektirdikten sonra gömleğinin göğüs cebine indirir. İnsanları tanıadan klavye delikanlılığı yapmayın. Çok yiyiyosa çıkarsnortaya, ben bu işi herkesteniyi iliyorum der ve görevlere talip olursun.

   35
   9
 1. Ali ay bence gitsin. Belediyenin çöp ihalesini alsın onun en güzel yapaçağı ondan anca bu olur nerde gereksiz boş beleş adam var hepsini topladı kulübe şimdi kendi kayboldu vizyonsun insan

  13
 2. Ali Ay yönetiminin parası yok. Yönetimde Ali Ay’dan başka para verecek kimse de yok. Benim anladığım gelir kaynağı olarak maliyetli oyuncuların sözleşmesini fes etmeyi ve oyuncu satmayı düşünüyorlar. Kembo, delarge, necid ve sercan istenmeyen adamlar, gönderilebilirlerse onlara ödenecek para cepte kalacak. Ama ya gitmezlerse ne olacak? Yönetim daha önce bazı oyunculara yaptığı gibi bu oyuncuları kampa götürmeyerek ayrılmaya zorluyor. Bu tehlikeli bir oyun. Bu oyuncular hiç bir yere gitmezler ise yattıkları yerden paralarını alırlar. Hepsinin sözleşmesi var. Doğru olan bu oyuncuları kampa alıp, gerekise hazırlık maçlarında oynatıp form durumlarını korumaktır. Bu şekilde daha iyi müşteri bulabilirsiniz. Satamazsanız da faydalanırsınız. Zira ben bahsedilen bütçe ile bu yönetim ve teknik ekibin gönderilmek istenenlerden daha iyi oyuncular bulabileckerlni düşünmüyorum. Diğer yandan aziz, şehuu, harun gibi oyuncuların satılması gündemde. İyi bir gelir elde edilmesini umut ederiz ama gerçekleşmeden bu kaynağa da güvenmek doğru olmaz. Sonuç olarak yönetim gerçekleşme garantisi olmayan iki kaynağa güvenerek transfer yapmak istiyor. Tam Ali Ay’a yakışan bir yaklaşım

  7
  2
 3. Ağzına sağlık kardeşim,paradan vazgeçtik bu adamda vizyon yok, mır mır konuşması adamı deli ediyor, Sayın Ali Ay gel bu inadından vazgeç torpille seçildiğin belli(blok oylar) gel bu başkanlığı gerçek sahibine, Hüseyin Akdemir’e teslim et.Akıllı ol rezil olma,hakkını helal et biraz ağır kaçtı ama yapacak başka birşey yok.sen bu sikletin adamı değilsin,çok dürüst olmak, herkesten çok Bursaspor’u sevmek bazen zarar veriyor,Belediye başkanımızla,birlikte,gidin Hüseyin Akdemir’e.Hakkını teslim edin. Sanırım yüzde 99 Bursa taraftarı aynı fikri taşır diyorum.

  7
  1
 4. 2 sene de takımı düşürmeyi beceremedi takıma yararından çok zararı olan oyuncu tam alamadım ondan geldi. oyuncuların mutsuz olma sebebi zaten yönetimdi. ama bizim salak taraftar galyana gelip le guen harcadı ve maalesef ki bu seneki başlangıç geçen senekiler gibi olursa samet hocayı da harcar bu salak taraftar.

  6
  2
 5. ZAMAN BİRLİK ZAMANI ZAMAN DESTEK OLMA ZAMANI TARAFTAR BÖYLE YAPARSA LİG BAŞLAMADAN KÜMEYE DÜŞERİZ BİZ TAKIMA SAHİP ÇIKALIM BU TARAFTARLI TAKIM DÜŞMEZ DAHA İYİ OLACAK SABIR SABIR TAM DESTEK

  6
  19
  1. @CAMCI yorumuna yanıt olarak

   Seçim sonuçlandığı am dedim ki ; temmuza kalmaz BAŞKA BURSASPOR YOK! CULAR piyasaya çıkar… evet bu ilk örnek arkadaşlar. Bunun devamı yorumları çok görücez. İlk önce yönetici sonra teknik adam ardından bir basın mensubu. Son olarak trübün liderlerinden babuş dahil… hee işin özüne gelirsek hayvan TERLİ ! Formada yok kombinede yok maça da gitmiyorum.. zaten stada araçlada yaya olarakta gitmek sıkıntı alırım çerezimi evimde izlerim.. buraya kadar bu çöpleri izlemeye mi geldik diye de hiç stres yaşamam… tertemiz mis mis..

   1. @Ms1 yorumuna yanıt olarak

    belki kızacaksın ama. evde kalmakla en doğrusunu yaparsın. zaten bursasporun başına taa şampiyonluktan bu yana ne geliyorsa maça gidip destek olmak yerine, onu/bunu, gerekli/gereksiz, zamanlı/zamansız, yerli/yabancı, genç/tecrübeli demeden yapılan protestolar yüzünden gelmiştir.
    sanıyorsunuz, futbol sadece teknik-taktik-fizik-kondisyondan ibaret bir oyun. oysa bu oyunun % 90 ı moral-motivasyon-öz güvendir. çünkü içinde ”İNSAN FAKTÖRÜ” vardır.
    siz sözünüzde durun, iddia ve yemin ediyorum Bursaspor her gün biraz daha hızla iyileşecek ve eski günlerine dönmeye başlayacaktır.
    ne yazık ki, ülke geneli ve bursa özelinde öyle bir profil oluşturuldu ki, ”kişisel ego, öfke, ön yargım tatmin olduktan sonra ülke ve Bursaspor sevgisi teferruattır!” anlayışı yerleşti.
    şimdi, ”dünyanın en doğru ve en güzel işlerini yapsan da seni istemiyorum!” diyen bir anlayışa neyi anlatabilirsin ki.?!
    aslında yazacak çok şey var da gerek yok. dedim ya ”ahhh bu ön yargılar!”

 6. kimse burda boş yapmasın başka bir kulüp olsa taraftarları böyle bir yönetimi zorla istifa ettirirdi ama artık taraftarda bitmiş 2 yıldır küme düşmemeye oynayan bir kulüp var ve bunu yapan yönetim 2.kez seçiliyor ancak taraftardan kuru gürültüler dışında bir icraat yok bursaspor ali ayın değil hepimizindir şuan bursaspor taraftarının yapması gereken somut bir adım atmasıdır.

 7. Neden Ali Ay bu kadar eleştiriliyor anlamıyorum daha ne yapsın size yaranmak için bundan daha iyisi mi gelicek sanki….
  Şaka yaw şaka bu kulüp bu adamdan kurtulmadığı sürece hergün daha çok batağa saplanıyor, hergün andığım 1060 kişiye buradan birkez daha selam gönderiyorum.

  4
  2
 8. Arkadaşlar siyasi irade deyipte neden ak partili belediye başkanı ve vali yönetiyor bursasporumuzu demiuorsunuz biz ne zaman siyasetten ayrıldık başarılı olduk şampiyon olduğumuz sene rahmetli başkanimizla siyasilerin arası hep bozuktu kulüpte yine para yoktu ama şampiyon olduk neden mi herkes bir kulüp nasıl davranır biliyordu ve şimdi bizim ali başkan neden ve niçin başkan olduğundan habersiz zavallı gibi kulüpte para yok deyip geziyor o zaman demezlermi adama nerede soyunduysan orada giyin diye

  3
  3
 9. seçimi beklemek. dolar çok yuksek. seçimden sonra düşer,düştükten snra transfer yaparız demek istemitir buyuk ıhtımal.haklı o konuda

 10. Ali ay parasını kurtarmıştır bile. Boşuna mı koydu muhasebecisini de yönetime. Yoksa ince eleyip sık dokuyan adam böyle mi transfer yapar. Senelik 1 milyon eurodan aşağı alan transferi yok adamın. Oyununa bak adamların 100 bin euro vermezsin. Ama senelerdir bu böyle. Hiçbir yönetim yada transfer komitesi üzerinden para kazanamayacağı adamı transfer etmedi şu takıma.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu