Ali Ay mazbatayı alıyor

Bursaspor'da yeniden başkanlığa seçilen Başkan Ali Ay ve yönetim kurulu, bugün Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde saat 14.00'te düzenlenecek törende genel kurul Divan başkanı İlhan Parseker'den mazbatalarını alacak.

Bursaspor‘da yeniden başkanlığa seçilen Başkan Ali Ay ve yönetim kurulu, bugün Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde saat 14.00’te düzenlenecek törende genel kurul Divan başkanı İlhan Parseker‘den mazbatalarını alacak. Yeşil beyazlı kulubün 25. başkanı olan Ali Ay ve ekibi daha sonra 3 yıllık yeni döneme başlayacak.

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Fikret Üstenci’nin takımı 40 puan ile küme düşmüştü. Ali Ay 38-39 puan ancak toplayabiliyor ama yine de seçiliyor. Bence Seçim sistemi hatalı. 2 turlu olup, %50’nin üzerinde oy alması gerekir Başkan seçilecek kişinin. Adam %30 oy ile başkan oluyor. %70 istemiyor bu adamı, nasıl olacak?

  52
  10
   1. @Fatih16 yorumuna yanıt olarak

    2. tur olsa 2 adaylı seçimde kimi isteyip kime istemedikleri ortaya çıkardı. Seçilen başkanda %50 oyu geçip herkesin başkanı olurdu. Bu durumda 900 kişi imza toplayıp olağanüstü genel kurul yaptırma hakkına sahip. Aç tüzüğü oku.

    11
    3
  1. @Abowww yorumuna yanıt olarak

   Kamil 4 seçenekli bir seçime giriliyor. En yakın rakibine 100 küsür fark atıyor. Diğer iki adayın oy toplamlarını geçiyor aldığı oy daha ne olacaktı. Sende ki beyni kuşa koysak kuş ters uçar.

   7
   18
 2. Onun eline aldigi bu mazbata
  Bursasporumuzun iflas kagidi olacak ne yazik ki…
  Iki senedir takimi perisan etti
  Bu sene de istikamet ptt ligi…
  Gaziantep eskisehir kocaeli ornekleri gibi…

  Gelecek sene bugunlerde gerceklik yapip insallah dogru cikmaz yanilirim..

  12
  3
 3. Cumartesi gününden itibaren yorumlara yazmak istemedim.Birkaç cümle ile kongreyi özetleyecek olursak:
  1- Sonuçta genel kurul üyelerinin oyları ile bu durumu yaşıyoruz.
  2- Seçilen Ali Ay ve ekibi ciddi bir muhalefet ile karşı karşıya olacaklardır. İlk hatasında ortalık tekrar karışacaktır ve bundan Bursaspor zarar görecektir.
  3- Passolig kırma ya da maçlara gelmeme kararı veren arkadaşlarıma saygı duymakla beraber ben bunun doğru bir yaklaşım olmadığı kanaatindeyim.
  4- Hayırlı olsun demekten başka bir şey demek istemiyorum.
  Birde kongre ile alakalı anlam veremediğim, kendim cevaplayamadığım bir kaç soru var. Onlarda:
  1- 2,5 sene içerisinde söylediği hiç bir sözü yerine getirememiş, yaptığı transferler ile tarihi bir fiyasko örneği sergileyen, kulüp tarihinin idare açık ara en kötü başkanı, adaylığını açıklama gereği bile duymadan divan kuruluna başvurusunu yapan bir adam neden bu göreve tekrar talip olur?
  2- Hadi diyelim ki o oldu. Tribünlerden kendisine yapılan istifa tezahüratlarına el kol hareketi yapıp küfürler eden, ancak kendisine küfür edenler mahkemeye veren, 2 sezondur takımı averaj takımı haline getirerek ŞAMPİYON apoletli camiamızın itibarını yerle bir eden, Divan kurulunda kendisini eleştirenlere burada konuşup defolup gidiyorsunuz diyerek hakaret eden, 3 Haziran 2017 de Trabzonda yaşanılanlar hala akıllarda ve kalplerde acılığını korur iken, 15-20 bin kişi ile istifaya davet edilen bir adam nasıl olur da tekrar bu kulübe başkan seçilir?
  Hakikatten anlamakta güçlük çekiyorum. Kongrenin şahsım adına iki güzel yönü,
  – Bağımsız aday Sn. Yalçın CAMBAZ ın denetleme kurulu başkanı seçilmesi,
  – Özlüce tesislerinin adının İBRAHİM YAZICI ÖZLÜCE tesisleri olarak değiştirilmesi.
  Not : Bu saatten sonra kimsenin birbirini kırmasının anlamı yok. Allah sonumuzu hayır etsin. Tüm BURSAPSORLULARA hayırlı ramazanlar dilerim.

  12
  3
 4. Hayırlısıı olsun bu sefer bu takım iyi olacak ben inanıyorum benim için kişiler değil kulüptur Bursaspor dur gene arkasından koşup gidecem kendini satanlardan olmıcam mübarek ayda dualarımız ve temennimiz iyi bir Bursaspor için

  6
  14
 5. evet seçim sistemi hatalı iki turlu seçim olması lazım en az oyu yüzde olarak alan aday başkan olmamlıdır bu acilen değiştirilmelidir birde blok oy kullanma tamamebn kaldırılmalıdır bunu tüzük değişikliğiyapılarak hayata geçirilmelidir üye kime oy verdiğini bile bilmeden başaknını seçiyor herkes gelip oyunu hür iradesiyle kullanması lazım oy veren ve oyunu satan üyeleri allaha havale ediyorum seneye takım küme düşerse bunu günahı ve vebali kongre üyelerinin olacaktır gene saçma sapan hocalar ve transferlere taraftar hazır olsun saygılar ankaradan 45 yıllık Bursasporlu

  5
  3
 6. İlk transfer isteği benden olsun..
  Süper Lig’deki Batalla’dan sonra en beğendiğim oyun kurucusu..
  Arjantinli 10 numara Göztepeli Scarione..

  3
  4
 7. Ali Ay mazbatayı alıyor bizde Babalara geldik.. Artık Kongre üyesi olup, klübün bizzat içinde olmak şart yoksa kırbacı vuran çok olur. Her platformda klübümüz için ne gerekliyse o yapılmalı artık birlik olup, kombine alıp, store dan destek olup, yapamıyorsa en sert şekilde protestomuzu Stadta yapmalıyız, klavyeden veya oturduğumuz yerden değil !

  3
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu