Ali Ay “Mali tablo malumunuz!”

Başkan Ali Ay, gündeme ilişkin konular ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerimiz’de gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Başkanımız Ali Ay, şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Böyle bir basın toplantısı yapma gereği duydum. Çünkü çok fazla bilgi kirliliği var. Bundan doğal olarak bizler de etkileniyoruz. Taraftarımız etkileniyor. Bunlara biraz açıklık getirelim. Biliyorsunuz hepimiz Bursaspor için uğraşıyoruz. Kongre teveccüh gösterdi tekrar bizleri seçti. İkinci defa bu görevin başındayım. Kucaklayıcı  olacağımı kongrede de söyledim. Ama sizlerden de şunu rica ediyorum, başarı için hepimizin uğraşması lazım. O kadar çok şey yazılıp çiziliyor ki, burada genç arkadaşlarımız var maalesef algı da yapılıyor. Eğer Bursaspor başarılı olsun istiyorsak üstesinden el birliği ile gelmemiz lazım. Bundan sonra biraz daha dikkat ederiz diye düşünüyorum. Öncelikle, Mustafa Er hocamızın görevi bırakmasının nedenleri konusunda bugüne kadar bilgisi olmayanlar aslı astarı olmayan birçok şey yazdı, buna değinmek istiyorum. Çeşitli senaryolar yazıldı ve gerçekmiş gibi aktarıldı. Daha önce de söylemim Mustafa Hoca bizim projemiz ve değerimizdir. Biz kendisini alacağı karar konusunda kulüp olarak yönlendirmedik, zorlamadık. Kendi kararıydı. Ve hatta ben İngiltere’ye eğitim almak üzere gitmesini çok istemiştim. Kendisi futbol direktörlüğünü seçti. Mustafa hoca son derece dürüst ve namuslu bir insandır. Konu transfer olunca öyle iğrenç iftiralar, o denli yalan yanlış suçlamalar ortaya atılıyor ki, o da u çarkın içinde doğal olarak bulunmak istemedi. Dürüst insanların en büyük sermayesi onurdur. Ve onlar da bu dedikodu ve çamur atma düzeninin içinde olmak istemezler. Masum insanların üzerine bile sürülen lekeleri gördükçe Mustafa hocanın ben bu işte yokum demesini de anlamak lazım. Kendisini ikna edemedim. Öyle şeyler söylendi ki konuyla alakalı, Samet hoca istememiş güya… Külliyen yalan. Ben istiyorsam, yönetimimi istiyorsa Samet hoca da ister. Bu kulübün patronu benim, Samet hoca da saha içinin patronudur.  Mustafa hocaya bu kapı asla kapanmaz. Mustafa hoca bizim değerlerimizden biridir.

Diğer konu Paul Le Guen’in transferi ile ilgili ortaya atılan çirkin iddialar. Eleştiriye açık bir insanım. Eleştiri olmasa kimse kendini geliştiremez. Ama yalan ve iftiraya hayır. Bundan böyle yalancı ve iftiracı ile sonuna kadar mücadele edeceğim. Ne aynı masada otururum ne de Bursaspor’un sınırları içine sokarım.

Bakın sözde gazeteci diyor ki, Fransız’la güya 1 milyon 200 bin Euro’ya anlaşmışız ama sonradan 1,5 milyon Euro demiş. Hasan Parlakay ve Hüseyin Gedik beni ikna etmiş. Ben bağırıp çağırmışım kabul etmişim ve sondana o 300 bin Euro’luk fark menajerlerle paylaşılmış. Yahu kuldan çekinmiyorsun Allah’tan kork bari. Baştan sona yalan ve iftira. Bir kere iddia edildiği gibi ne Fransa’daki ne de İstanbul’daki görüşmelerde Hasan Parlakay yoktu. Zaten niyetinin ne olduğu belli… Diyorlar ki kulüp cevap vermedi. Sükut ikrardan gelir, ipe sapa gelmez yazının neresine cevap vereyim. 300 bin Euro’luk senedi gösterip menajerlere verilmiş diyor. Be adam ben senedi hocaya vermişim, yıllık alacağının bir bölümüne istinaden. O da arkasını ciro edip kullanmış. Kime vereceğini bana mı soracak? Adamlar da gidip kırdırmış. Bu senet hocaya verilmiş senet. Nasıl kullanıldığından bana ne. Kulüp nerede olayla muhatap hale geldi? Senedin son sahibi bizden ödemeyi istediği an. Siz neyin haberciliğini yapıyorsunuz? Buna yalan hafif kalır. İftiranın ta kendisi. Bu iftiranın sahibi bu bedelini hukuken de öder. Kimse kusura bakmasın. Hem iftira atacaksın hem de ben gazetecilik yapıyorum diyeceksin. Hüseyin Gedik ile ilgili kararımızı da buna bağlayıp prim yapmaya çalışıyor utanmadan. Bu mesele ile ilgili uzaktan yakından ilgisi yok. Tamamen icra kurulumuzun ve benim tasarrufumdur.

En çok yazılan şeyler transfer döneminde çıkıyor. Şimdi sorularınızı alabilirim. Çoğunuz yaşça küçüksünüz. Abi kardeş ilişkisi ile geldik bugüne kadar. Bundan sonra da aynı samimiyetle devam edelim.

Mustafa Er’in Samet Aybaba yerine getirilmesi daha doğru olmaz mıydı? sorusuna Başkanımız Ali Ay, “Trabzonspor maçından sonra görüştüm. Bizim için hoca çok önemli. Geçen sene Le Guen gibi marka bir hoca getirdik. Ama uyum olmadı. 8 hafta arkasında durdum. 2010 yılı öncesi gelmiş bir Samet hocamız var. Gençlere verdiği önem ortada. Bunu değerlendirdik. Sivas’ta çok düşük bütçelerle ortayla koyduğu geçen seneki başarısını dikkate aldık. Hocayı kaçırmak istemedik. Tabi ki sportif direktör öncelik olmalıydı ama olmadı. Mustafa hoca ile bu yola çıktık ama olmadı. Maalesef 2+2’nin 4 etmediği tek yer futbol camiası. İnşallah bu sene başarılı oluruz.

“Samet hocanın aldığı ücret çok tartışıldı. Bu konuda neler söylersiniz?” sorusuna Başkanımız, “Oturduk konuştuk. Ben Alanya ile görüştüm. Alanya 3,5 milyon vermiş. Hocaya gelen son teklif de 4,5 civarıydı. Samet hocaya daha fazla verilmiş gibi gözükebilir ama bugün Samet hoca ile karşılaştırabileceğimiz kaç hoca var üst klasmanda. Diğer hocaları da değerlendirdiğimizde çok büyük para olduğunu düşünmüyorum. Piyasayı siz de biliyorsunuz.

Mustafa Er ve Hüseyin Gedik’in ayrılması transferi sekteye uğratacak mı?” sorusuna Ali Ay, “Hocamız 4 futbolcu istedi. Orta saha, kanat, forvet olmak üzere. Gidecek olan futbolculara da bağlı bu. Geçen seneki yanlışları bir daha yapmak istemiyorum. Yeni transfer maliyet demek. Aşağı yukarı isimler belli. Bifouma ile de ilgileniyorduk. Ama Ankaragücü’ne imza attı. Kardeş kulübümüze de hayırlı olsun. Badji’yi biliyorsunuz. Forvet var, iki üç isim var. Onlarla ilgili çalışmalarımız var. Hem Mustafa Hoca’nin izlediği, hem de Ilgaz Çınar tarafından sunulan ve Samet Hoca’nın verdiği isimler ile ilgili çalışmalarımız var. Temmuza kadar bir ya da ikisini bitiririz diye umuyorum” yanıtını verdi.

Yeni bir futbol direktörü düşünüyor musunuz ? Ayrıca Kadroda düşünülmeyen futbolcularla ilgili son durum nedir?” sorusuna ise Başkanımız Ali Ay şu yanıtı verdi: “Samet hoca gelecek hafta burada olacak, tekrar oturup görüşeceğiz. Çalışmak istemediğini söyledi bazı isimleri değerlendireceğiz. Bize de maliyetli futbolcular üstesinden geliriz inşallah. Almak çok kolay ama satmak daha zor. Dünya kupasında 3 futbolcumuz var onlarda da ilgili gelişme olabilir. İnşallah değerlerini bulurlar satarız. Futbol direktörü ile ilgili de çalışmamız var. Hemen olsun bugün olsun diye gitmek istemiyorum. Zor bir seçim çünkü. Mustafa hocanın gitmesine en fazla üzülenlerden biri benim. İki alternatif var. Ya daha önce bu işi yapmış tecrübeli ya da futbolu bilen lisanı bilen eski futbolcularımızdan biri de olabilir.”

Mali tablo ortada bununla ilgili gelir gelir getirici projeler hakkında gelişmeler var mı?” sorusuna Başkanımız, “Herkes biliyor mali tablonun ne olduğunu. Her gün konuşuyorum. Şu an Türkiye seçime gidiyor. Başbakan yardımcımızla beraberdik onunla da konuştuk. Şu an en büyük problem mali tablo. Arkadaşlarımızla beraber çalışmalar yapıyoruz. Belediye başkanımız valimiz ile konuştuk. Seçimden sonra oturup elimizdeki projeleri değerlendireceğiz. En fazla ihtiyacımız olan kişiler valimiz ve belediye başkanımız. Kombinelerimiz satışa çıkacak. Çok büyük gelir beklentisi içinde değiliz oradan. Sponsorluklar ön ve arka forma reklam sponsorluğu çalışmalarımız var. Mümkün olduğu kadar daha fazla gelir nasıl elde ederiz onun için uğraşıyoruz. 270 milyon ödememiz var gelecek sene. 100-110 milyon gibi futbola ayrılan bütçe. Bunun için bir an evvel kaynak bulmamız lazım. 120-130 ilave kaynak bulmamız lazım ki bu işi götürelim” dedi.

22 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu şehirde mali tablodan şu an bahsetmemesi gereken tek adam sensin ! Zorla mı aday yaptılar seni ? Borç , para bizi ilgilendirmez. Tekrar aday olup seçildiysen ben başarı istiyorum. Avrupa istiyorum kardeşim ! İşte o kadar ! …

  62
  5
  1. @TimSaH yorumuna yanıt olarak

   Hani bursasporun borcu abartılacak kadar değildi seçim öncesi sen dedin bunu şimdi neyi kiviriyorsun el aleme yalancı iftiracı derken dön bak bakalım sen ne yapmışsın

   14
 2. Toplantıda ben ihracatcıyım ben dolar euro kurunun nereye gideceğini çok iyi anlarım dediniz ama bütün mali euro üzerinden ve zamanında kurun bu kadar bizi zora sokacağını düşünmüyorum demiştiniz bir de toplantıda gazetecilere eleştiriye açığım fakat yalana açık değilim dediniz inanın o kadar çok yalan söylediniz ki artık herşeyi elinize yüzünüze bulaştırmaya başladınız Allah sonumuzu hayır etsin.

  34
  2
 3. seni seçenlere git anlat masallarını. inşallah bu sene karabükspor gibi oluruz. bursaspor layık olduğu bir başkanı var.

  25
  6
  1. @ff yorumuna yanıt olarak

   Birader böyle deme.Kızsakta bu kulüp bizim.Mecburen katlanacak ve sahip çıkacağız.Başkanın her lafında Mustafa Hocanın ismi geçiyor.Bence bu çocuğu geri getirmeye çalışsa bizim için iyi olmazmı?Hem Samet efendi kontrol altında tutulur.Bununda yetkilerini arttır ve paraları menejerlere yedirme!Ne dersiniz?Bir kerede doğru bir şey yap başkan

   8
   5
   1. @Mustafa Hocayı ikna et Başkan! yorumuna yanıt olarak

    borç azalacak dedi ne oldu 2 ye katlandı. 2 sezondor ligde kalmaya oynuyoruz. peki kim tekrar seçildi. yine ali ay. bursaspor dışında hangi kulüp şampiyon olmuş bir takımı 2 yıldır ligde kalmaya oynatıp tekrar seçtirir. bursaspora herşey müstehaktır. hiç bir başarıyı haketmiyor. gs fb bjk 2.olsa hemen başkan kızağa çekilir biz 2 yıldır ligde kalmaya oynuyoruz ne oluyor. bursaspor hak ettiği adam ali aydır. hayırlı oldun tepe tepe kullansın başkanlarını.

    9
    1
 4. ah ali dede vah ali dede burası spor kulubu siyası parti veya belediye lokali değil. sen demedinmi tecrübe kazandık diye bu mali tabloyu en iyi bilen sendin bile bile geldin aday oldun başkanda oldun e hadi görelim tecrübeni dicemde sen sade aglanmakta tecrübe kazanmıssin hala belediyeden validen medet umuyon yazık ne hale geldik

  18
  1
 5. Ali Ay’a , ona oy veren 1060 kişiye, onun seçilmesine sebep olan atanan ve seçilen siyasilere hakkımı helal etmiyorum. Ehil olmayan, son derece başarısız, planı programı projesi bulunmayan, vasıfsız, verdiği sözlerin hiç birini tutmayan, gelir üretemeyen, tarihin en başarısız başkanını orada tuttuğunuz için ahirette çok çekeceğiniz var siyasiler haberiniz olsun. Bunların hesabının ahirette fitil fitil burnunuzdan gelmesi için sürekli dua ettiğimi de bilmenizi isterim. Ali Ay yüzünden taraftarlarda oluşan her üzüntü, her hastalık her öfkenin bizde oluşturduğu tahribatın karşılığını ahirette tek tek sizden isteyeceğim. Çünkü siz hata değil yanlış yaptınız. Kasıtlı olarak Bursasporumuzun bu hale düşmesine sebep oldunuz. Bursaspor’un başarısız olmasını önemsemeyip, kendi çıkarına göre hareket ettiniz.

  17
  2
 6. Ulan Seçilmeden önce Mangalda KÜL bırakmıyorsunuz..
  Seçilince Yan çizmeye başlıyorsunuz..
  Vallahi hepinize YAZIK be koca adamlar hatta iş adamlarsınız..
  YALAN SİZİN ÇİĞERİNİZE YAPIŞMIŞ ARTIK…
  İnsanın gözünün içine bakarak yalan söyleyebiliyorsunuz..
  Rahmetli İBRAHİM YAZICI DAN BAŞKA BAŞKAN, ADAM, TARAFTAR, FUTBOL AŞIĞI Bİ İNSAN DAHA GELMEZ..

  15
  1
 7. İnsana sorarlar mali tabloyu biliyordun da niye aday oldun… daha da siyasetçilerden destek bekliyorsun… yazık klübümün taraftarı hangi kafada, koltuktakiler hangi kafada…ağlamaya erken başladınız, niye seçtiniz kongre üyeleri açıklayın bakalım…yazık gerçekten

  7
  1
 8. arkadaslar bir daha ki seçime adaylığımı koyacam ali bey bu takım mı küme düşürmezse yerine ben gelirsem vaatlerim şöyle.şeffaf sponsorlarla ayağa kalkmış kendi öz kaynaklarıyla ayakta duran.genç futbolculara ve altyapıya önem veren dünyanın her yerinden futbolcu izleyip veri tabanına kaydeden bir scout ekibi ile çalışıcam büyük bursaspor taraftarına sesleniyorum beni seçin

 9. DAHA BİR AY OLDU NERDEYSE BAŞLADI MALİ TABLO BÖYLE İŞTE ŞÖYLE DİYE AMA SENDE SUÇ YOK SENİ YİNE SEÇEN BİZİM ASALAK TARAFTAR ÇORBACI TARAFTAR GRUBUNN DA SUÇ VAR.2 SENE DÜŞÜLMEDİ ALLAHIN HAKKIN 3 DEYİP DÜŞÜRÜRSÜN BU SENELİGDEN TAKIMI.

 10. Bu yazıyı iyi okuyun..!
  Bu Takım Bu Sene DÜŞER..
  Kongrede bu adamı seçip tekrar başkan yapanlar sizlere hakkımı helal etmiyorum.
  iki sezon düşmekten son anda yırtmış, personel maaşlarını , futbolcu alacaklarını ödeyememiş, UEFA ve Ulusal Kulüp Lisansı alamamış, Bu kulübü yönetemeyen Ali AY’ ı tekrar Başkan seçtiniz. Helal olsun sizlere rahat uyuyun emi..

 11. Senin gibi vizyonsuz kişiliksiz başkan görmemiştir bu klüp rezillikte başka bu klübe hiç birşey vermedin yalan zaten senin ismin olmuş gerçi seni oraya oturtan şehrin gelenleri varya yaladığın ayıptır be günahtır üç kuruş insanların futbol zevki var asgari maaşla çalışan bir şehire yapılan bu işler terbiyesizliktir kişiliksizlik karaktersizkti sizin amacınız nedir yaa 2 senedir karaktersizlik üstüne katarak gidiyosunuz ya yapamıyosan defolup gidiçeksin kardeşi senin yüzünden kimse günaha giremeze ya insanları stadtan armadan soğuttunuz okadar sinirliyimki yazamıyorum

 12. Futbola siyaset girince durum ortada.. Beceriksiz adamlar haketmediği yerde ve anlatıyor da anlatıyor. Pardon ağlanıyor da ağlanıyor, bağlı olduğu yerlere sesleniyor..

 13. BU SADE SATMA KREDI CEKME birileri loca alirsa onla kulübü yönetecek . ya bu SÖYLEDIGIN seyleri saten kulüp baskanda olmasa yapar sen ne yaptin neeee yapacaksin . hani senin projen ya bu adam birisinin elin de kalir buraya yaziyorum . oyunculari satarsan nasil yukarilara uefa kupasina oynayacak bu ya ne sacma konusuyor bu

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu