Ali Ay “Lig bitmeden belki genel kurul yapabiliriz”

Başlıkta okuduğunuz cümle Bursaspor Başkanı Ali Ay’a ait… Sohbet ederken konu “Tüzük”ten açıldı… “Taslak bize ulaştı arkadaşlarımız inceliyor. En son ben bakacağım” dedi. “Yönetim kurulu sayısını ne düşünüyorsun” diye sordum Başkan Ay’a, “Ben 7 olması taraftarıyım ama 9 olması yönünde görüşler var. Henüz karar vermedik” dedi. “Peki tüzük değiştikten sonra, ufukta seçimli olağanüstü genel kurul var mı?” diye devam ettim. Başkan, ağzındaki baklayı çıkardı:“Henüz erken ama olabilir. Lig bitmeden belki bir genel kurul yapabiliriz… Gerçekten mali anlamda sıkıntılı süreçler yaşıyoruz. Kalıcı gelirler üretmek için de paraya ihtiyaç var. Çekmeyi düşündüğümüz krediden en 20 milyon lira kalıcı gelirlere ayırabiliriz.”

Aslında, hem kulüp hem de dışarısında tüzük kongresinden bir seçimli genel kurul yapılacağı/yapılması gerektiği şeklinde konuşmalar geçiyordu… Hatta, yönetim içinde eğer bir kongre olursa bir daha yönetime girmek istemeyenlerin de olduğunu duyuyoruz… Ali Ay, hem mali açıdan hem de önünü daha net görebilme adına güven tazelemek isteyebilir ki, sözlerinden de onu çıkarabiliriz herhalde… 

Orhan Güney / Olay 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu