Ali Ay konuşurken salonu terkettiler!

Bursaspor'un Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda gelen eleştirilere sert yanıt veren Ali Ay'ın bir cümlesi tansiyonu yükseltmeye yetti.

Bursaspor‘un Olağan Divan Kurulu Toplantısı tamamlanamadı. Üyelerden gelen eleştirilere yanıt veren Başkan Ali Ay‘ın kullandığı ‘Affedersin defolup gidiyorlar‘ cümlesi üzerine üyelerin büyük bölümü salonu terk etti. Ali Ay özür dilemesine karşın üyeler salona dönmeyince Divan Kurulu sona erdi.

GEMİ SU ALIYOR BAŞKAN

Bursaspor Divan Kurulu olaylı geçti. Timsah Arena‘da gerçekleştirilen Divan Başkanlık Kurulu toplantısında ilk sözü Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç aldı. Sevinç, Ali Ay yönetimine eleştiri yüklü konuşmasında, “Bıçak kemiğe dayanmıştır. Dayanmaktan da öteye geçmiş, artık kemiğe zarar verir duruma gelmiştir. Takımımızın sevenlerini mutlu edecek seviyeye getirilmesi sizlerin borcunuz, görevinizdir. Ekonomik sıkıntıları görmekteyiz. Çabalarınızı da görmezden gelemeyiz. Ama bir türlü sportif ve idari istikrarın sağlanamaması maalesef endişe vericidir. Tüm Bursasporluların beklentisi en kısa sürede futbol takımımızda yaşanan sorunların çözülmesidir. Sayın başkan, gemi su alıyor. Herkes sizin dalgalarla boğuştuğunuzu değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştırmayacağınızı sorgulayacaktır” ifadelerini kullandı. İdris Sevinç‘in konuşmasının ardından kürsüye çıkarak söz alan diğer üyeler de Ali Ay yönetimine eleştiri dozunu artırdı.

ÜYELER SALONU TERK ETTİ

Üyelerden sonra bu kez Başkan Ali Ay kürsüye çıktı. Takımın durumundan bahseden Ali Ay, “Sizlerden rica ediyorum. Ortadaki negatif enerjiyi kaldıralım. Ben takımımızdan memnunum. Transferler içinde sadece Moussa Sow’da hata yaptığımızı düşünüyorum. Ben Paul Le Guen’i gönderseydim 20 tane sorunumuz olacaktı. Ama şu an sadece 1 sorunumuz var” dedi. Konuşmasının ilerleyen bölümlerinde gelen eleştiriler üzerine sert ifadeler kullanan Başkan Ali Ay, “Eleştirirken herkes aynaya baksın. Gelip burada konuşuyorsunuz. Eninde sonuna beni daha da kızdıracaksınız. Geliyor burada konuşuyorlar içlerini boşaltıyorlar. Affedersin defolup gidiyorlar” dedi. Ali Ay’ın bu sözlerine üyeler tepki gösterdi. Tansiyon yükseldi ve bazı üyeler toplantıyı terk etti. Başkan Ali Ay bu gelişme üzerine “Haddimi aştım özür dilerim” dedi. Bu da toplantıyı terk eden üyelerin salona geri dönmesini sağlamayınca Başkan Ali Ay konuşmasını yarıda bıraktı ve Divan toplantısı sona erdi.

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Dün akşamdan akılda kalan 3-4 cümle var.
  1- 3000 kişi geliyor 60 tane forma satılmış.
  2- 350 Milyonun altına benden başka girecek varsa çıksın görelim.
  3- Bu akşam maça çıkması ve kendisinden bir hayli beklenti olan Sow hakkında hata yaptığını söylemesi.
  4- Burada konuşuyorlar sonra defolup gidiyorlar söylemi.

  Sonuç: İşi bilmiyor, eleştiriye tahammülü yok, kendisini bulunmaz hint kumaşı sanıyor, ukala, dik kafalı vs. örnekler çoğaltılabilir. Kritik dönemlerde kulübümüze verdiğiniz BORÇ tan ötürü teşekkür ederiz. Ama bu takım sizin kadar kötü bir başkan görmüş müdür ben hatırlamıyorum. (not: kimse şu kadar para verdi şunu yaptı bunu yaptı diye boş muhabbet yapmasın.).

  Temenni : Allah tez zamanda camiamıza yakışacak, BURSASPOR başkanlığının ne olduğunu bilecek, camiamızı toparlayacak idareciler nasip etsin.

  74
  3
  1. @bsbs yorumuna yanıt olarak

   İnatlar egolar koltuk sevdaları uğruna eriyip giden bir bursaspor oluyoruz. Afedersinde sende bi git başkan.

   8
   2
  2. @bsbs yorumuna yanıt olarak

   ali ay defolup git bu kulüpten kimse seni istemiyor niye diretiyorsun yoksa kulüp içinde birşeyler mi karıştırıyorsun… bölükbaşı ve körüstandan farkın yok…. bu zamana kadar ibrahim yazıcı başkan gibi birisi gelmedi…inşallah ibrahim yazıcı başkan gibi bir adam gelir başkanlığa….mayısta gene bu seçilirse bu sefer gerçekten düşeriz

   18
   5
  1. @HakoBaba yorumuna yanıt olarak

   bu adama oy vereninde …….. / sinan bakış , sercan , jhon , badu , agu , shehu , ekong , faty , merter , serdar kurtuluş ,sane , bilal , furkan özçal , ismail , jovic , jem karacan , tom de sutter bunları ali ay beyefendi getirdi….doğru dürüst adam gibi 4 veya 5 oyuncu getirseydi bu kadar borç olmazdı…çöp oyunculara para verip durdun şimdi hatanı telafi etmek için para veriyon iyi bir başkan görünmek için kalan çöplerini de al git artık çöplerini evinde mi beslersin veya fabrikanda mı onu sen düşün

   9
   4
 2. Bu kulübün kimse kusura bakmasın ama herşeyi ayrı bir sorun ayrı bir komedi.Yahu kardeşim kaç yaşında insanlarsınız salon terketmek falan nedir ne bileyim söz hakkı vs olursa ver cevabını medenice adam özür de dilemiş zaten herkes yüklenince kızgınlıkla söylenmiş bir söz.Bir diğer şey eleştiriye gelince herkes eleştiriyor dalgalarla bogusuyoruz evet kaç kişi destek oluyor bu takıma kaç kişi sponsorluk veriyor başkana güvenmiyorlar vs.laflarını geçelim bu takım şampiyon oldu sponsor bulamadı ya böyle birşey var mi ?Ali aycı değilim artık bırakmasından yanayım evet ama yerine gelir diyebileceğimiz insanlar da çok az malesef inşallah şu seçimde kulübe gerçekten katkı koyan genç isimler olur kongrede de seçilirler.Artık para puldan çok dinamizm ve futbol aklı önemli.Çünkü önemli olan kulübe para vermek değil kulübü para kazanır hale getirmek.

  16
  16
  1. @teksas1963 yorumuna yanıt olarak

   Dünyanın en güzel stadyum projelerinden biri bizim stadyum. Ama ne oldu tamamen yanlış bir kararla şehrin en can alıcı noktalarında birine bu stadı diktiler. Bakın yaptılar demiyorum çünkü yapamadılar stadı bitiremiyorlar abi bu 7 senedir bitmiyor stadyum inşaatı. Bitmeyen stadyuma sponsor arıyorlar bulamayınca vay kardeşim bize kimse sponsor olmuyor. Allah aşkına bi kendinize sorun dünya veya ülkede dev bir iş adamı olsam bu stada isim hakkı için para öder miyim? Şimdi diyeceksiniz ki stadyum ne alaka? Dünyanın her yerinde yeni stadyum takıma hem maddi hem de sportif anlamda ivme kazandırır. Bizde maddi olarak bakıyorum evet borçların artışı ciddi anlamda ivme kazanmış. Sportif olarak bakıyorum Atatürk stadında sahaya hapsettiğimiz takımlar bugün yeni stadyumda bize 3-4 atıyor..

   17
   2
   1. @Omer Bisiren yorumuna yanıt olarak

    ALTEPE TURİSTLER GELENLER STADI GÖRSÜNDE BENDE ÖVÜNİYİM DİYE ACEMLERE YAPTI….ASLIN DA KÖFTECİ YUSUFUN ARKASINDA BÜYÜK ARSA VAR ORAYA YAPILACAKTI..MALTEPE DE ÖVÜNİYİM DİYE O ARSAYI BIRAKTI GELDİ ŞEHRİN MERKEZİNE YAPTI….ŞUAN DA ALTEPENİN BANKA HESABINDA 13 MİYON KÜSÜR PARASI VAR TABİ NEREDEN ÇIKARTIYSA….ALTEPENİN YATACAK YERİ YOK

    7
    5
     1. @En Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

      ŞEHRİN ORTASINA YAPILMASI MANTIKSIZDI….YAPILACAKSADA ATATÜRK STADIMIZIN ORYA YAPABİLİRLERDİ NORMALDE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TERMİNALE DOĞRU GİDERKEN O TARAFLARDA YAPILMASI VEYA AYNI YERİNE YAPILMASI İÇİN EMİR VERDİ AMA ALTEPE GİTTİ DEPREM RİSKİ OLAN YERE YAPTI MAZALLAH DEPREM OLSA KİMSE SAĞ ÇIKAMAZ O STADDAN ZATEN ERDOĞAN BAYA BİR KIZDI MALTEPECİĞE AMA NE FAYDA EDER Kİ OLAN GENE BİZİM GİBİ TARAFTARA OLUYOR

 3. işte kalite bu kumaş bu, fazlasını beklemek de en az bunun kadar cahillikten öteye gidemiyor maalesef, aylardır kendi kendimizi böylece avutup duruyoruz, iki-üç eleştiriyi dinleyip de feyz alamayan yönetimden kriz yönetmesini bekliyoruz, peh!

  8
  2
 4. Senin suyun ısındı kaynadı, şuanda çaydanlik simsiyah oldu. Öyle bir ortam yarattın kı ne dediysen hep tersi çıktı. Yeter diyorum artık yeter aynaya bakıyorum diyorsun ama hala görmüyorsan koltuk sevdadandır. Mübarek cuma günü ne olur bak kimseyi zorlama.
  He bugün galip gelincek buna eminim ve yenecegiz ama sen mutlu olacaksın ama biz asla..

  8
  3
 5. Demekki ahpap tanidik torpilli kiseler degil hakeden ve prof insanlarin kulupte olmasi lazimmis demi sayin Ali Ay ?

  6
  3
 6. Dur sen dur seçime az kaldı esameniz kalmıyacak inşallah ben şimdi merak ediyorum sow u nasıl oynatıcan böylesi önemli bir maçta bu açıklamaları yapmak akıl işi değil artık sağlıklıda düşünemiyor. YAZIK BURSASPORUMA

  6
  3
 7. bu herifin her divan kurulu bir ayrı skandal, birinde kurulu yarım bırakıp namaza gider, birinde taraftara sanki 3 yaşındaki çocuğuyla konuşurmuşçasına defolup gidiyorlar der, hadi namaz kılıyosun, en azından yalan söyleme dürüst ol bari, ama nerdee, yalanın bini bir para

 8. tek yapmamız gereken şey maçtan önce futbolculara oley çektirmemek ve maç başladığında sırtımızı dönüp 90 dk BURSASPOR SEN ÇOK YAŞA CANIM FEDA OLSUN SANA bestesini söylemek!!!

  2
  7
 9. TARAFTARI..BURSASPORA GÖNÜL VERENLERİN üstünden taraftarı vUrmayın…TARAFTAR ne yapsın..işi bilmeyen..adama işi teslim eden taraftarmı..kim soruyorum..kim ?..tabiki ÇORBACILAR..bu sıkıntılara düşmemizin tek sabebi…ÇORBACILARIN KALİTESİNİN DÜŞMESİNDEN DİR..BURSASPORA BAŞKAN OLACAK İNSANLARIN KALİTESİNİN DÜŞMESİ…YAZIK ALTIN GİBİ BİR ŞEHİR…ALTIN GİBİ İNSANLAR.VE TARAFTAR…FAKAT .İŞİ BİLMEZ..ADAYLAR BAŞKANLAR..

  2
  2
 10. baskan ALI Ay sımdı gorevı bıraksın tekrar turbunden gelen bırılerı baskan olur Alı Aya sahıp cıkalım bu adam gerc ek bursasporlu yanlısım olabılır dıyor sakın olup bumacı almalıyız bakın kongrede eskı baskan ve yonetıcılerden gelen varmı yok nıye herkezı kusturdukte ondan yakında corbacıların elıne duserız bu gıdısle

  1
  14
 11. Recep bölükbaşına sövdük Hırsızın önde gideniydi ama futboldan ve idareden az çok anlıyordu. Bu çalmadan daha fazla borca soktu takımı. Ve cümle aleme rezil etti.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu