Ali Ay ile Selim Kurtulan kavgası!

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay’ın yaptığı konuşmada, “Buraya gelip konuşup, defolup gidiyorlar” sözleri Divan Kurulunu karıştırdı. Bunun üzerine birçok üye toplantıyı terk ederken, İdris Sevinç'in baskısıyla Ali Ay tüm üyelerden özür diledi.

SELİM KURTULAN: BU İŞİ YAPAMIYORSUNUZ BIRAKIN

Daha sonra üyeler divan kurulunda söz alarak konuşmalarda bulundu. Selim Kurtulan, “Çok iyi Bursasporlusunuz ama bu işi yapamıyorsunuz. Bırakın gidin. Gerçekten olmuyor. Verdiğiniz sözleri yerine getirmediniz. Borç azaltılacak dendi, arttı, başarı dediniz gelmedi. İyi de gitse kötüde gitse taraftarlar yarın takımı desteklesin. Kulübü kim yönetiyor bilemiyorum. Kulübün bankalara 100 trilyon kredi var. Bankalar kulübün 16-17 milyon TL’sini yani bir yıllık gideriyor” dedi.

Konuşmaların ardından Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, yapılan eleştirilere cevap verdi.

Ali Ay ilk olarak Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç’in sorularına yanıt verirken, “Yangın çalışma yerinin tamamlanmasının ardından yer açılacaktır. O zaman yerine getirilecektir. Son 10 yılın başkan, yönetici ve futbolcuların isimleri hazırlanıyor, liste olarak sitede de yayınlayabilir veya bir sonraki toplantıda verebiliriz” diyerek eleştirilere şöyle cevap verdi:

ELEŞTİRİLERE CEVAP

“Mayıs ayında görüşeceğiz. Başkan adayları açıklamalarda bulunuyor. Selim kardeşim benim devam etmemi istemiyor. 350 milyonun altına girecek olan varsa gelir buraya adaylığını açıklar. Stadın altındaki dükkanlarla ilgili 2 ay önce belediye başkanı, vali, emniyet müdürüyle toplantı yaptık. En büyük handikap 1.güvenlik alanıydı. O olduğu müddet içerisinde kiralanması mümkün değil. Güvenlik alanını gören kimse burayı kiralamaya gelmez. Bir maçta denenecek. Ardından serbest bırakacaklar. Çalışma yapıyoruz. Aylık 200 euro gibi rakam hesapladık. 2-3 firma çalışma yapıyor.”

35-40 PUAN ALMIŞ BAŞKAN OLMAK İSTERDİM

“Buraya geldiğimde  35-40 puan almış olmayı isterdim. Egosu olan değil biri  değilim, aynaya bakıyorum. Yaptığımız yanlışları da görüyoruz. Bu takım hepimizin takımı. Son 5-6 maçtın negatif enerji geliyor. Sosyal medyada, basında eleştiriler oluyor. Birlik olmalıyız. Sakatlarımız çok oldu. Diğer takımlarda çok kuvvetli. Çıkan takımlar sıfır borçla başladı. Bizimkilerde iyi ama sadece Sow transferinde hata yaptık diye düşünüyorum. O da takıma katkı koyacaktır. Herkes hocanın gönderilmesini istedi. Ben Le Guen ile konuştuğumda, en büyük değerlerimizden biriydi. Kimseden bir ses çıkmadı. Le Guen’i gönderseydim 20 sorun çıkacaktı. Onu istemeyenlere göre 1 sorunumuz var. Kupada elenmiş olmamız, takım üzerinde moral bozukluğu yarattı.”

NEFGATİF ENERJİYİ VERMEYELİM        

“İlk yarıdaki puanları Kayseri maçı sonrası topladık. Kayseri’yi yenersek sadece 3 Puan geride kalmış olacağız. Sakatlıklar, formsuzluklar nedeniyle değişiklikler olumsuzluk yarattı. Geçen yılın travmaları devam ediyor. Bunun için negatif enerji vermeyelim. Oyuncularımız Kayseri maçını almak için söz verdiler. Maaşların yatırmamasından mı denildi. Ama bu Türkiye’nin gerçeği. Çünkü gelirimiz yeterli değil. Sattığımız kombine Beşiktaş’ın bir maçlık hasılatı. İmza gününü devam ettirelim denildi. Herkes çok güzel konuşuyor. Atıyor, tutuyor çekilip gidiyor. 3 bin arkadaş gelmiş, 5 bin TL’lik alışveriş yapılmış. Defolup gidiyorlar.”

AY DİVANDAN ÖZÜR DİLEDİ

Bu söz üzerine Selim Kurtulan’ın üzerine korumanın gitmesiyle salonda elektriklenme yaşandı. Defolun gidin sözü üzerine birçok divan kurulu üyesi toplantı salonunu terk etti. İdris Sevinç’in ‘özür dileyin’ demesi üzerine başkan özür diledi.

31 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Gozluk yorumuna yanıt olarak

   350 milyon lira borcu cebinden mi ödüyeccek sanki başkan olacak kişi ne saçma konuşmuş başakşehir başkanına bakın şirketleşmesi lazım diyor kulüplerin yoksa başkanlar gelip gelip kulüpleri sömürüp gidiyor diyor bence haklı bunu bir başkan kendi itiraf ediyor başka söze ne hacet. köklü değişim şart bu kulübümüze

   4
   3
  1. @aziz yorumuna yanıt olarak

   Sow yerinde olsam oynamam abi ,niye oynayayım ufacık bir sebep söyleyin ..Yarım sezonluk gelmişin onunda yarısı bitmiş sonra gelmiş başkan ölçüp biçmeden konuşuyor, adamın oynayacağı varsada oynamaz bu saatten sonra.

   58
   6
 1. Pasa Selim e cogumuz corbaci diyor ama koca Bursada kimse onun gibi gercekleri kulup baskanlarinin yuzune soyleyemiyor..
  Bir onceki donem yine kongrede Recep bolukbasinin ogluyla olan tartismasi..Daha sonra Erkan korustan ile mac cikisi tekme tokat kavgasi..Ve bugun gercekleri yine baskanin yuzune haykirmasi..
  Severiz sevmeyiz ama Pasa Selime cesaretinden dolayi hakkini vermeliyiz..
  Saolasin hep var olasin be reis..
  Not : 17 yildir tribunlerdeyim kendisini vallahi billahi sahsi olarak tanimiyorum..

  90
  36
 2. Başkan öyle bir konuşuyorsun ki, dünyada bu işi yapabilecek tek sen varsın. Eğer dediğin gibiyse sen neden duruyorsun? Bırak git kardeşim. Başkan da bulunur kulüp borcunun altına giren de. Bursaspor şampiyonluktan sonra senin kadar “Başarısız” Başkan görmedi.

  75
  4
 3. Başkan tabanca dedi bizi avrupa konuşacak dedi borçlar bitecek dedi istanbul takımlarına 2 senedir galip gelemedik düşmemeye oynadım git artık ali

  66
  4
 4. Bu işin içinde bir iş var.bu kadar başarısız bir başkanın göreve devam etme isteğindeki ısrar beni korkutuyor. anlaşılan bu adam Bursasporu bitirene kadar vazgeçmeyecek.

  44
  6
 5. Başkan maalesef konuşmayı camiaya mesaj vermeyi bilmiyor hatta çam deviriyor.Yarın gazetelerde manşet “Sow transferinde hata yaptık” olacaktır.

  34
  1
 6. Başkanım güya Almanya’da okudun.İsin eğitimini de aldın.Fakat gel gelelim Kapalıçarşı esnafı gibi yonetiyorsun kulübü.Bende yurt dışında senin bölümünü okuyan bir Bursasporluyum.Sag elinle sol kulağını tutmaya calisiyosun.Yaptigin tek şey bu.Beceremiyorsan ya profesyonel adam al kulube yada aday olma.İyiye gitmiyoruz sende biliyosun.Cok fedekarlik yaptin fakat lütfen paranla değil aklinla konuş.Sana doğru yolu gostericektir.Saygilarimla.

  18
  3
 7. İçimizdeki İrlandalılar bitmediği sürece bu işler böyle gideceğe benzer.Amipler gibi bölüne bölüne büyüyoruz. Ama yıkamıcaklar. Yıkılmıyacağız. Bir öleceğiz ama Bin doğacağız. Çünkü biz BURSASPOR uz bu böyle biline.

  10
  21
 8. Hey yavrum hey koskoca kulüp başkanı kenar mahalle çıkması bir amigo parçasıyla diyalog yaşayabiliyor. Neden bu durumdayız belli oluyor.

  8
  3
 9. Gerçekten takımımı düşündü yoksa diğer adaylardan alınan vaat ve çorbalarımı kustu şüpheli bence teksas tribünlerini bitiren amigo sanada istifa..

  6
  2
 10. Bursasporumuzu bitiren ali ay değil RECEP BOLUKBASİ dir arkadaşlar.. sadece 1 2 transfer ile kadroyu bozmak şartıyla şampiyon yapacağım diyen Şenol gunesi gonderen batallayi bize kusturen transfer rekoru kırıp bir lira borç ödemeyen recep bolukbasidir bu günlerin sorumlusu şahsi kanaatim.. Ali ay resmen bir enkaz aldı ama altından kalkamadi beceremedi. … bırak başkan olmuyor zorlama….

  6
  1
 11. Selim sen de bu isi yapamıyorsun takımın geride v3ya beraberken hep beraber hep beraber nedir ya yeni bi tezahürat yok sen de yapamuyosun

  5
  1
 12. sow transferinde hata yaptık dersen bunu sowa söylerler ve bu adamdan bundan sonra bize hayır gelmez çok acemi ve cahil başkanımız var malesef…

  3
  2
 13. Bir defa bu takımın birden fazla taraftar grubunun olması hata. Yok efendim Texas, yok efendim Ünitimsah, yok efendim bilmem ne. Hepimiz aynı takımı tutuyoruz, aynı renklere, aynı armaya aşığız, bölünüp bozulmanın anlamı yok. İkincisi Selim Kurtulan isimli şahıs işini ne kadar düzgün yapıyor sormak lazım. Texas’ın 50.yıl kutlamalarına belli başlı kişilerin davet edilmesi bunun apaçık bir kanıtıdır.

  Gel gelelim başkana, “…3 bin arkadaş gelmiş, 5 bin TL’lik alışveriş yapılmış. Defolup gidiyorlar.” şeklinde bir cümle sarf ediyor konuşması esnasında. Bu, taraftara karşı düpedüz bir saygısızlıktır, şahsım adına konuşuyorum, gerçi orada bulunmadım ya da söz konusu günde stada gitmedim fakat şunu söylemeliyim ki başkanın o sözleri benim nezdimde bardağı taşıran son damla olmuştur. Bu kadar açık ve net. Sayın Ali Ay, bu sözleriyle kalan bütün oy potansiyelini de tüketmiştir.

 14. Ali Ay.Hamza Hamza oğlunu getirdi.Adam Bursasporum en iyi adamlarını yolladı dandik adamları getirdi.sonra onlar elden çıkartmaya uğraştı.Hamza hata dedi.Takim son anda kümede kaldı.Leguen de bir hata..Spada bir hata.Sowu ıtiraf etti.Ismail Ertekin üç kuruş parayı çok görüp 5 kuruş fazla verdi.saçma adamlar geldi…hal ortada.Ismail hoca gelseydi gelecek futbolcular şimdi transfer piyasasında gözde..İş bilenin kılıç kuşananın

  1
  2
 15. Baskan Azize ile Kanka yazdigimda herkes basmisti eksileri simdi anladiniz insallah bu adam kankasina da söz vermis Bursasporu bitirecegim intikamini alacagim demis..küme düsürmekle birakmayacak Bursasporumu tamamen yok edecek bu ……siz.. ne ..

 16. Her şey geçen sezonun ikinci yarısında başladı takım öyle bi çöküyo ki kayseri maçını kazanamsak ali ay düşürebilir bizi kümeye geçen sene son maçta ligde kalmamız bi kere olur bi daha olmaz ali ay ısrat etme istifa et yeter artık sayende mayısı iple çeker olduk

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu