Ali Ay: ‘Hedefimiz sportif ve mali başarı’

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Bursaspor‘un kulüp başkanı Ali Ay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yönetim kurulu olarak 19 Ocak’ta gerçekleştirilen genel kurulda göreve seçildiklerini ve o günün üzerinden yaklaşık 6,5 ay geçtiğini hatırlattı.

Göreve geldiklerinde Bursaspor’un mali tablosunun çok iyi olmadığını herkesin bildiğini dile getiren Ay, “Onunla ilgili çok uğraş verdik. İlk geldiğimiz günlerde 35 milyon liraya yakın bir para ödendi.” dedi.

Seçildikleri ilk günlerde yeşil-beyazlı kulüpte günü yakalayabilmek için 145-150 milyon liraya yakın bir paraya ihtiyaç olduğunu söylediğini hatırlatan Ay, şöyle konuştu:

“Öyle tahmin ediyorum gelecek ay sonu itibarıyla günü yakalayacağız ama banka borçları hariç. Banka borçlarını ödemek için de elimizde bazı projelerimiz var. Allah’ın izniyle gelecek sene bu aylara sıfır banka borcuyla girmeyi düşünüyoruz. Bunun yanında sportif başarıyı unutmamamız lazım. Hedefimiz her ikisinde de başarıya ulaşmak.”

“Tekmeye kafa koyacak topçular aldık” 

Ali Ay, transferde karakterli futbolcular almaya dikkat ettiklerini belirterek, “Tekmeye kafa koyacak topçular aldık. Yeni sezonda sahada pres yapan, saldıran ve taraftarını memnun eden bir Bursaspor görmek istiyorum. İnşallah bunda da başarılı olacağız.” dedi.

“Bursaspor Bursasporlu topçularla şampiyon olacak”

Bursaspor altyapısının kendisine göre şu an hala yeterli olmadığına dikkati çeken Ay, “En az 3-4 topçunun her sene Bursaspor’a kazandırılması lazım ki Bursaspor kendi yetiştirdiği evlatlarıyla başarılı olsun. Bursaspor şampiyon olacaksa tekrar Bursasporlu topçularla olacak. Bunu da herkes böyle bilsin.” diye konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı