Ali Ay “Hedefimiz belli”

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, basın mensupları ile sohbet toplantısında bir araya geldi.

Ekonomiden bahsetmek istemediğini belirten Başkan Ali Ay “İki haftadır takımımız galip geliyor. Bu galibiyetlerin biraz tadını çıkartalım. İnşallah Antalya maçında da galip geliriz” dedi.

Son maçla ilgili değerlendirmelerine devam eden Başkan Ay “Bu hafta gördüğünüz gibi rakip Erzurumspor gayet iyi top oynadı. Lige yeni katılmalarına ve kısıtlı bütçelerine rağmen Erzurumspor’un iyi bir takım olduğunu gördük. Bunların arasında sıyrılıp Avrupa’ya gidilebilir de. Ligin ilk devresine değil de ikinci devresine bakmak lazım. Futbolcularımızın daha da çok çalışması lazım. Hedefimiz ilk 10 içersinde olmak.” dedi.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Ali Ayı eleştircek çok şey var da bu adam şampiyon takımı almadı ki. Körüstan ve bölükbaşı hırsızlarından sonra borçlarla dolu zor bir takımı aldı.

   28
   6
  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   teşhisi yanlış koyunca, doğal olarak tedavide yanlış oluyor.
   1- öncelikle Bursaspor 2010’un şampiyon takımı değil.
   2- kulüp 8 senedir düşüş içinde.
   3- bu düşüşün tek sorumlusu sadece yönetimler değil.
   4- gelinen noktada en az yönetimler kadar medya ve taraftarlarda aynı oranda sorumlu ve suçlu.
   5- sebebine gelince,
   şampiyonluk başarısını aramızda paylaşamadık, içimize sindiremedik, bir şampiyonlukla, yerli-yabancı, gelene-gidene, vurup-geçeriz hatasına düştük. şampiyon başkanı istifalara davet ettik, ültimatomlar verdik. protesto amaçlı tribünleri boşalttık. anderletch ve twente yenilgilerini dünyanın sonu sandık. oysa o mağlubiyetler bizim markalaşma yolunda ödememiz gereken zorunlu bedellerdi…
   6- şimdi yeniden doğru bir yola girildi. umarım geçmişten gerekli dersleri çıkarır ve bu kez yolumuzu kaybetmeyiz…

   30
   3
 1. başkan bugüne kadar çok çam devirdi, ancak bir yerde iş yapılıyorsa orada hatada olacaktır. ali ay benim babamın oğlu değil. burada onu savunuyorum anlamı çıkmasın. ama doğrularını da söylemek zorundayım.

  örneğin, samat hoca tercihi. bunlara yerel spor yorumcuları da dahil, kaç kişi samet hocayı getirirdi?!.
  sadece bu bile başkanın tüm hatalarını kapatmaya yeter.
  kadrodaki gençlerin varlıkları ve değerleri parayla ölçülür mü?!. ulusal medyada sürekli güzel futbolumuz, samet hoca ve gençleştirme operasyonumuz konuşuluyor. marka değerimiz yükseliyor. bunlardan daha güzel şehrin ve kulübün reklamı mı olur?!.

  bütün bunlar, bursasporun çok doğru bir yolda olduğu, ve geleceğinin bir çok takımdan daha parlak olduğunu gösteriyor.
  lütfen başkanı eleştirelim ama linç etmeyelim. şehrin ve kulübün biraz sakinliğe ihtiyacı var.
  kulüpte işler iyiye gittikçe bazı şeyler kendiliğinden yola girecek. mesela josua john. sözleşmesini feshetmiş. bunu başta kembo olmak üzere diğer istenmeyenlerde takip edecektir. çünkü bu tür adamlar birazda camiadaki kaotik ortamdan besleniyorlar ve gitmiyorlardı…

  15
  2
  1. @köşeli parantez yorumuna yanıt olarak

   Vay be adam ali ay ı savunuyor ve artı alıyor sizlere herşey müstehak Samet Bursaspor için doğru tercih değil bunu da yakın zamanda göreceksiniz bizimle uyuşma şansı yok bir kaç mağlubiyette neler olacağını hep beraber göreceğiz

   1
   3
  2. @köşeli parantez yorumuna yanıt olarak

   Samet Aybabayı ; İlk Ahmet Bozdemir Sonra Lemi Keskin En Son Da Hüseyin Akman Getirebiliriz Demişlerdi Yani İlk Fikri Atan Ahmet Bozdemirdi Samet Aybaba , Rıza Çalımbay Ve Adullah Avcı Dan Birini Getirmeyi Düşünüyorum Dedi Ali Ay’da Bir Nevi Çaldı Diyelim

   1
   3
   1. @CEYHUN yorumuna yanıt olarak

    sevgili arkadaşım söylediklerinde doğruluk payı olabilir ama bunlar yine de faraza kalıyor..
    gerçek olan samet hoca burada ve onunla anlaşan ali ay.
    a- takım süper ligin en genç takımı.
    b- en genç kaptanlar bizde.
    c- alt yapıdan en çok oyuncu oynatan biziz.
    d- en çok yerli, en az yabancı oynatanda biz.
    e- kolay kolay yemiyoruz, yenilmiyoruz.
    f- koşuyoruz, mücadele ediyoruz, oyundan düşmüyoruz.
    g- şans eseri kazandığımız bir tane bile maç yok. futbol şansı ve var! yanımızda olsa en az 5-6 basamak daha üstteydik.
    h- Bursaspor olacak ama biraz zamana ihtiyacı var. herkes bize hayran, nedense bizde başkalarına. futbol elbette eleştiriye açık bir oyun, fakat şimdi ne zamanı nede yeri. takımı rayından çıkarmanın bir alemi yok diye düşünüyorum.
    i- bize düşen bundan sonrası için timsah arenayı doldurup takımın yanında yer almak. çünkü bu takım bunu gerçekten hakediyor…

    11
    1
 2. Şehirde olumlu bir hava oluşmuşken neden çıkıp bu havayı dağıtırsın ki? Dost musun düşman mı gerçekten çözemiyorum Sn. Ali Ay!

  8
  7
 3. Özellikle transfer dönemlerinde büyük beklentiler içinde oluyor sonra da yönetime kızıyoruz.Oysa bu takımın gerçekleri bellidir..Asıl kızmamız gerekenler destek sözü verip destek olmayan sözde kent dinamikleridir.Bursa dan onca para kazanıp kentin tek takımına ilgisiz kalanlara biz de camia olarak ilgisiz kalmalıyız.Bu borcu senin benim 50-100 Tl lerimiz kapatamaz.Tamam milyon eurolar da vermeyin ama bu kadar seyirci de kalmayın.Sonuç olarak hatalar yapsa da bu adam hırsız değil.Tam tersine elindeki avucundakini bu kulübe veriyor.Uzaktan ahkam kesmek kolay…Neden destek vermeyi hiç bir kişi ya da kurum düşünmez ki?Maddi -manevi…

  5
  1
  1. @Dr.Levent Balcı yorumuna yanıt olarak

   değerli arkadaşım, sanki çözümü yanlış yerlerde arıyorsun gibi. bursa da para kazananların inisiyatifine ve insafına kaldıysak yanmışızdır. spora ilgisiz insanlardan futbola para aktarmalarını beklemek biraz saflık olur.
   bursasporu bu durumdan kurtaracak olan biz Bursasporlulardır.
   maçı başı neredeyse 10-20 liraya gelen kombineleri bitirsek ve her maçı dolu tribünlere oynasak sadece timsah arenanın geliri bursasporun transferinede, yedi sülalesine de yeter.
   kişi başı verdiğimiz o küçümsediğimiz 10-20 liralarla sağlanacak olan marka değerimiz son tahlilde 1000-2000 liralara tekabül eder.
   düşünsene, küfrün ve yabancı maddenin olmadığı, görsel şovların yaşandığı, her maç dolu bir arenanın spor camiasındaki etkiyi.
   işte o zaman yıllardır değerlendiremediğimiz timsah arenanın başta isim hakkı olmak üzere, diğer bütün ticari alanları değerinde ve kolayca pazarlanır.
   eksik olan 15 günde bir 10-20 lirasına kıyabilecek ve soğuk-sıcak demeden 2 saatini kulübüne ayırabilecek 40 bin cengaveri bulabilmek.
   3 milyonluk bir futbol kenti için bu zor olmasa gerek…

 4. Hedef 10. olmak sa hayırlı işler sana sen dalga mı geçiyor sun böyle idare edeceğini mi sanıyorsun Eyy.baskan ama tabii ligde bile kalmaktan aciz sin küme düşmeye oynamaktan 10 sıra Sana layık olabilir. Bursaya avrupa kupalarına katılmak hariç her durum ba sa ri siz lik tır.

  4
  4
 5. Bu kadroyla oyunla hedef anca ilk 10 olur doğru ama kadroyu oluşturan transfer yapan benmiyim sanki sensin , biz hedefi ilk 10 olan baskan istemiyoruz

  3
  9
 6. Yanlış anlamayın ama bu benim için bir hedef değil maalesef Bursaspor un ilk 10 un içinde zaten olması gerekir, ilk 5 sıra denirse hedef olarak sayılabilir onun dışında il 10 sıranın hedef olarak gösterilmesi, marifetmiş gibi açıklanması bile gülünç bana göre takımımız açısından.

  3
  3
 7. Allah rıza için iki galibiyet arka arkaya almaya duralım başkan yine çıktı hedef şu falan filan konuşmaya başladıysa bilin kötüye gidicez yine karamsar olmayalım tamam da abi bu adam ne zaman böyle konuşsa tepetaklak olmuyoz mu sorarım size bi tek ben mi dikkat ettim bu işe ama bekliyodum başkan dan böyle acıklama ne zaman çıkar diyordum. çıktı işte

  2
  5
 8. 26-PUAN ilkyarı için gerçekçi bi hedef, 2. yarıda da aynı performansı yakalarsak,
  50-52 PUAN bu sezon için İLK 8 ve ideal bir puan durumu olmuş olur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu