Ali Ay “Gün artık birlik olma günü”

Sönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy‘un sorularını yanıtlayan Ali Ay, futbolculara yapılacak ödemeler hakkında bilgi verdi. Ali Ay, “Aşağı yukarı 7,5 milyon TL’ye yakın bir ödememiz vardı. Onun 4,5 milyon lirasını hazırladık. Herhalde 2-2,5 milyon TL eksiğimiz var onu da tamamlamaya çalışıyoruz. Onu da halledeceğiz. Futbolculara benim daha önce vermiş olduğum senetlerini ödeyeceğiz. Durum finansal olarak içler acısı. Ben tekrar burdan bütün sanayicilere ve taraftarlara sesleniyorum. Gün artık birlik olma günü. Bursasporumuzu ayağa kaldırma günü. Sadece yönetici katkılarıyla bu işin altından kalkamayız” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANIMIZ DA ÜZÜLDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede bu durumu kendilerine anlattığını ifade eden Bursaspor Başkanı Ali Ay, “Herkesten rica ediyorum. Reklam bütçelerini ona göre ayarlasınlar. Bursaspor’a reklam bütçelerinden katkı versinler. Stat isim hakkıyla ilgili konuşmalar oluyor. Bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız da çok üzüldü.Dev bir stat yaptık. Niye Bursalı sanayiciler, işadamları, marka firmaları ilgi göstermiyor’ diye o da sitemkar konuştu. Onlarla ilgili de yakın zamanda bazı gelişmeler olabilir. Ama tabii bugün ya da yarın olabilecek şeyler değil. Sezon sonuna kadar ya da yeni sezona kadar bunların da hallolması lazım ki Bursaspor düzlüğe çıksın” ifadelerini kullandı.

4,5 MİLYON EURO’YA ULAŞTI

Bursaspor Başkanı Ali Ay, futbolcu alacaklarını ödemek için yine kendisi elini cebine attı. Ali Ay, dün kulübe 850 bin dolar daha katkı koydu. Ali Ay’ın yanı sıra yöneticilerden Cem Öztürk’ün de 300 bin dolarlık bir katkı yaptığı öğrenildi. Ali Ay’ın göreve geldiği günden bu yana kulübe yaptığı katkı 4,5 milyon Euro’ya ulaştı.

DANIŞMA KURULU BELLİ OLDU

Bursaspor’da yenilenen tüzük gereği oluşturulan altyapı danışma kurulunun üyeleri belli oldu. Buna göre Dr. Recai Özdemir ile birlikte kurulda, Prof. Dr. Tahir Baştaymaz ve eski yönetim kurulu üyesi İlyas Acar kurulda görev yapacak. Kurulla ilgili yönetim kurulu kararının bugün çıkması bekleniyor.

RAPOR BEKLİYORUM

Scout ekibinin çalışmaları hakkında da bilgi veren Ali Ay, “Arkadaşlar Saraybosna, Ukrayna, Hırvatistan ve Fransa’ya gitti. Burada tespit ettiğimiz futbolcular vardı. Onları izlediler. Raporlarını bekliyoruz. Bir kere izlemeyle kesinlikle artık futbolcu almayacağız. En az 2-3 kere izleyeceğiz. Bütçemize uygun ama Bursaspor’a faydalı olacak futbolcularla ilgileniyoruz. İnşallah bu sene bu konuda başarılı oluruz” dedi.

MALAKÇI’DAN KULÜBE İCRA

Bursaspor’da Recep Bölükbaşı döneminde görev alan eski yönetim kurulu üyesi Osman Malakçı, 350 bin TL tutarındaki alacağını tahsil edemediği için kulübe avukatı aracılığıyla icra takibi başlattı. Başkan Ali Ay, bunun yanı sıra Balazs Dzsudzsak‘ın da menajerinin 190 bin Euro tutarındaki icrasıyla uğraştıklarını söyledi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu