Ali Ay “Gerçekten deniz bitti!”

S Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'un bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

3 Kasım’da kaleme aldığım ‘Bu tehlike daha büyük‘ başlıklı yazımın temasını Bursaspor Kulübü‘nün eski teknik direktörü Paul Le Guen‘e olan borcu oluşturuyordu…
Fransız çalıştırıcı ve yardımcılarına yaklaşık 1 milyon Euro’luk borcun ilk taksitini oluşturan 260 bin Euro’nun en geç dün ödenmesi gerektiğinin altını çizmiştim…
Ödenmemesi halinde de Paul Le Guen ve yardımcılarının toplam borcun tamamını tek seferde alma hakkını elde edeceğine, bunun yanı sıra kulübe transfer yasağı gelebileceğine vurgu yapmıştım…
Bursaspor Kulübü dün Paul Le Guen ve yardımcılarına 260 bin Euro’luk ilk taksiti ödemedi…
Bunu bizzat başkan Ali Ay açıkladı…
Ali Ay ile yaptığım görüşmeyi size doğrudan aktarıyorum…
Çok önceden bir yazında ‘Deniz bitti’ başlığını atmıştın. Evet, gerçekten deniz bitti. Bıçak kemiğe dayandı. Paul Le Guen‘e ödemeyi yapamadık. Kredi borcumuzdan dolayı banka gelen tüm parayı tahsil ediyor. Günlük ihtiyaçlar da var. Daha önce bir şekilde finans sağlıyordum. Fakat artık ben de yapamayacağım. Bankaların kredi faizlerini görüyorsunuz. Bu şartlarda ben nasıl kredi çekip bu parayı ödeyeyim. Kulübü buraya kadar getirdik. Bundan sonra artık ne olur bilmiyorum.”
Ali Ay bu açıklamaları yaparken 28 bin metrekarelik arazinin ivedilikle satılması halinde bir nebze olsun rahatlayabileceklerini fakat piyasaların sıkışıklığı nedeniyle 20 milyon TL‘ye satışa koydukları araziye talip çıkmadığını da ekledi…

40 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. her transfer döneminde çöplere milyon euroları şaçacağına iki tane kaliteli adam alsaydın şuan klübün borcu harcı olmazdı ne kendin futboldan anlıyosun nede etrafındaki yamyamlar klübün borcu senin döneminde ikiye katlandı ortadada küme de kalmaktan başka başarın yok madem elle tutulur projende yoktu ne diye aday oldun dur tahmin edeyim sattığın aziz harun gibi adamlarla klübe verdiğin borç paraları almak tek derdin bursaspor senin umrunda değil yoksa çoktan bırakırdın sayende projeleri olan adylarda seçilemedi paranı tahsil ettiysen bir an önce git zaten bıktık artık 3 senedir her açıklamarında ağlayan başkan görmekten…

  89
  5
  1. @osm16 yorumuna yanıt olarak

   Bugün itibariyle,Kulübün içinde bulunduğu sıkıntıları,aşabileceğine inanan,ben bu kulübü, düzlüğe çıkarırım,yeterki istifa etsin,Ali Ay,ın verdiği paralarıda vermeye hazırım diyecek,başkan adayı çıkarmı acaba?

   19
   3
  2. @osm16 yorumuna yanıt olarak

   ayrıca bu senede klübün maç kazanamamasının tek sorumlusu sensin yasin öztekin göztepeyi sırtlıyo her maç golü var ne onu alabildin nede kamili bu senede sayende kanatsız oynuyo takım 3 yıldır akıllanmadın taraftar 3 senedir bas bas bağırıyo her galibiyet 2,5 trilyon diye bu iki kanattan en az birini alsaydın samet hocanında ısrarla istediği sonuç bu tablo olmazdı en azından 4 galibiyet daha fazla alırdık buda 10 tirilyon eder va stada daha fazla gelen taraftar daha fazla satılan kombine buda 5 trilyon daha fazla kazanç ederdi ettimi sana 15 trilyon dolayısıyla bugün 260 bin euro gibi rakamları rahat öderdi klüp hesap çok basit herşey ortada sen hala arsa satılsın diye bekliyon atı alan üsküdarı çoktan geçti kaybedilen puanların telafisi yok yazık koca şaöpiyon olmuş şehire yazıkk…

   47
   9
   1. @osm16 yorumuna yanıt olarak

    yahu neden eksiliyorsunuz adamı tamamen doğru söylediklerinin bunların olacağını Ali Ay bilmiyor muydu? Sanki başka birileri yönetimdeydi, takımı böyle saatli bomba yapıp onun kucağına mı verdiler? Son iki yılın tüm planlaması Ali Ay ve yönetimlerindeydi. Üstelik belediyeden parsel parsel arazi kapatıp satmadı mı bu yönetim? Adam gibi çıkıp seçim sürecinde bana destek çıkan “şehrin dinamitleri” şimdi üç maymunu oynuyor desene?

    26
    4
 2. Bu güne kadar hep umutluydum sizden ama bu günden sonra Arsa marsa satıp kulübü daha fazla zarara sokmadan usulca görevi bırakmanızı rica ediyorum Ali Bey.

  35
  13
 3. 4-5 ay önce Kongre Salonunda seçilmek için bin takla atarken,bütün CAHİL CÜHEYLA GURUPLARI yanına çekerken böyle demiyordun ama ! 4 ayda ne değiştide deniz bitti ! Döviz kuru artmış ! Bak geri geliyor şimdi ! Sen stadın ismini satabildinmi ? Stadın altındaki dükkanları kiralayabildinmi ? Elindeki değerli futbolcuları değerinde satabildinmi ? Transferde komisyonculara yem olmadan iş bitirebildinmi ? Daha sana sorulacak çok soru var ama hepsine vereceğin cevap koca bir IIHH olacağı için çok soruyada gerek yok !!!

  30
 4. sevgili başkan, oturduğun koltuk şikayet değil icraat makamı.
  oturduğun koltuğun bir bedeli olduğunu bilmen gerekirdi.
  yapamayacaktın, neden insanlara umut verip başkan oldun?
  hadi ilkinde bilmiyordun, ikinciye neden tekrar aday oldun?
  evet gelinen noktadan tek sorumlusu sen değilsin. medya ve taraftarı da hesaba katman gerekirdi. çünkü futbol denen bu oyun, öyle sanıldığı gibi basit ve sevimli gösteriden ibaret değil. bu oyunun ülkemizde ki tam adı egoizmdir…
  egonun baskın olduğu yerlerde iki kere iki hiç bir zaman dört etmez.
  egoların cirit attığı yerlerde asla dün ve yarın yoktur. bugün vardır.
  öncelikle bunları öğrenmen gerekirdi…

  28
 5. Vergini’ye 700 bin euro veren adam mı bunları söylüyor? Ya da BJK’nin aldığına pişman olduğu Umut Nayir’e milyonlar bayılan adam mı?

  19
  7
  1. @ersin can yorumuna yanıt olarak

   Eğer Kubilaya sahip çıksaydınız bugün umut burada değildi. Artık kubinin gollerini arena yerine ekranlardan seyredersin.

   9
   5
   1. @Aydın havası yorumuna yanıt olarak

    tamam artı verdim de, Kubilay’ı istemeyen taraftardı.Yerden yere vurdular, istenmeyen adam ilan ettiler, Ali AY da verdi.Gol atıncamı kıymete bindi

 6. Taşıma su ile değirmen dönemez.
  Bu kulübün daha ilk günden ben finanse ederim deyip ciddi anlamda proje üretememiş olmanız nedeniyle kulüp bu durumda eğer sizler ciddi anlamda proje üretip ciddi anlamda bu işi profesyonellere bırakıp ilk gun itibariyle kurumsallaşma yönüne gitseydiniz şu anda çok farklı şeyler konuşuluyor olurdu.
  Deniz bittiğine göre kara göründü bakalim ne hamleler yapılacak.

  14
 7. Bir kurumun şeffaf ve iyi DENETLENİR OLMASI ŞARTTIR.
  Denetimde eksiklik olursa,kurumun üyeleri,ortakları olaya yeteri kadar dikkat ve hassasiyet göstermezse bu yaşanılanlar kaçınılmazdır.
  BURSASPOR ve diğer kulüplerimiz tabiri caizse yıllardır ‘BEN YAPTIM OLDU,mantığı ile idare ediliyor gibi yönetilmiş.
  Bir takımın sezon içinde oynayacağı maç sayısı,kazanma ihtimali yüksek maç sayısı ve kaybetme potansiyeli gözüken maç sayısı üç aşağı beş yukarı bellidir.
  Sportif başarı olduğunda da tribünlerin dolması yüksek ihtimaldir.Fakat bizim sportif başarıda fıtıklı sezonlar yaşamamız,yanlış transfer politikalarının ana sonucudur.Özellikle yabancı oyuncu ve hoca transferi çoook iyi ve dikkatli yapılması gereken iştir.
  Yerli oyuncu ve hocaya derdini anlatabilir,mühlet ister ve alabilirsin.Yabancı işini para kısmında özellikle profesyonelce yapar.Oynarken verimli olmamış mış o bunun öneminde değildir.Çıktım oynadım olmadı der.Hoca ben takımı çalıştırdım üzerime düşeni yaptım der gider.
  BURSASPOR da bu borcu yapanların borcun en az % 50 için 3 yıl ödemesiz 5-10 yıl vadeli finansman sağlamaları şarttır.
  Taraftar maça gelir,deplasmana gider o kısıtlı bütçesi ile bunu yapıyorsa reklamını,çevre yapmasını bilen yöneticilerde bu yükü omuzlasınlar.

  10
 8. Madem aday oldun 1060 kişi tarafından seçildin ki durumu biliyordun, problem yaratma problemi çözün.Bu problemin yarısı senin eserin.Ucuz eti aldın yahni olmadı hooop çöpe olmadı yine ucuz et aldın olmadı hooop çöpe tabii ki kulüp batar.Boşa harcanan bu kadar çok para varken. Hiç bizlere ağlanma size kim destek verdi ise onlara ağla.Artık bıktık.Nedeni olmadığımız sorun bizleri çok ama çok üzüyor. Beceriksizlikleriniz den dolayı takımımızı yok edeceksiniz.Madem yapamıyorsunuz seçime gidin bizde sizden siz de bizden kurtulun.

  7
  2
 9. çok kısa bir soru sorayım ali ay neden aday oldun ? yapamayacaksan olmasaydın ben bursaporu senden çok seviyorum bursaporun bir kuruşu yedirmem ama aday olmuyorum sen niye aday oldun

 10. Adama sorarlar madem yapcak bişeyin yok neden klubün başına tekrardan geldin yarın futbolcuların parasınıda ödemiceksin defol git bu takımdan ilk başından beni seni zerre istemedim bu takıma daha bunlar iyi günler futbolcular para isteyince ne yapmıcaksın ne anlatıcaksın onlara ali DEDE mahfettin güzelim BURSASPORu defol git artık Yeter ??

  6
  1
 11. deniz bittiyse ırmakta yüzsün.
  Geçen hafta sallarken iyiydi.5milyon euro artıya geçicez diyordu.
  Galip gelince ne diyeceğini bilmiyor uçuyor,sonra berabere kalınca kuyrugunu sıkıştırıyor yok diye.

  6
  1
 12. İnat uğruna ikinci sefer başkan oldun durum ortada iken bu çaba niye amacın ne bir başkan her gün ağlamaz kent dinamikleri diyorsun eğer ibrahim yazıcı gibi bir lafı ile ayağı kaldıran bir başkan olsaydın paranda çevrende olurdu biz de bu durumlara düşmezdik ne kendini ne de bizi yıpratmaktan vazgeç bir an önce istifa et

  6
  1
 13. Hal durum ortada,çok açik bir sekilde batiyoruz.
  Laf lakirtisina ihtiyaç yok,hemen napilmalidir,bu sorgulanmalisir,cevap acil bir sekilde bulunmalidir.
  saka yok YAZIK.
  yapilacak en kisa surede kongreye gidilmelidir.
  kongre yapilacak sure uzak ise çikacak olan baskan adaylari anlasmali bir sekilde yonetime alinmali ve kongre zamani da kongre olmali.Bu sekilde bu batistan kurtulmaliyiz.
  Buradan tum is adamlarina çagrimdir.
  Sayin Kizil veya bir baskasi.sizlei bekliyoruz.Lutfen Bursaspor kulubumuzu elbirligiyle hep beraber kurtarin.

 14. Yapacağın şey belli Sayın Ali dede,
  Yol yakınken bu hafta tüm yerel basını toplayıp yönetiminle birlikte basın açıklaması yap,
  Şu an ki ekonomik krizin ciddiyetini tüm basın karşısında açıkla,
  Bu kulübü artık yönetemeyeceğini açıklayıp, olağanüstü genel kurul çağrısı yapmalısın,
  İlkyarı maçları bitmeden genel kurul yapılıp, bu kulübün yönetebilecek gerçek kişilere,
  Koltuğu devretmelisin, genel kurul üyeleri de artık akıllanmış olmaları ümidiyle,
  Projesi olan, bu kulübü yönetebilecek, profesyonel isimlere bu koltuğu emanet etmeli

 15. ne hikmetse muhasebecisi hasan parlakay ile ilgili söylentiler araştırılmaya başlanınca dedenin paraları bitti 260.000 euro için kulube transfer yasağı gelirse yazıklar olsun. BANA KALIRSA ALİ DEDE BİR YERLERE REST ÇEKİYOR

  3
  1
 16. Bu işin tek çıkar yolu bursasporlu işadamları ne bileyim ahmet bozdemir hüseyin akdemir lemi keskin bunların üçü birinin başkanlığında toplanıp uzun vadede kulübe bir plan program yapıp kulübü kurtarmak başka hiç bir çare de yok bu şekilde bursasporumuz göz göre göre antep in samsun un durumuna düşçek ??

 17. Şuraya bir kere bir şey yazmadım sürekli girip okurum ve seni de anlamaya çalışıyordum ve sonunda anladım artık yeter başkan sen verdiğin paraları aldın demek ki şimdi deniz bitti diyosun bu şehri salak yerine koyuyosun artık çek git nereye gidiyorsan biz de başımızın çaresine bakalım elbet bu şehir ayakta alır.Ha olurda kalmaz ise zaten biz kaldırımda desteklemeye hazırız ama yeterki sen git

  1. @Can16 yorumuna yanıt olarak

   Ulan yiğit çıktığımı bi tane babayiğit borcu kapatacaz keş para gösterdimide millet ona oy vermedi? Ne boş yapıyonuz körüstan geldi yazıcının abisini ozaman aday seçmediler sizin gibi çorbacılar istemedi körüstan geldi paraları Coftiledi Arkadan kısır döngü geldi bölükbaşı donumuza kadar sattı parayı aldı gitti ee bu döngü hep sürsünmü gelen geçen batırsın istifa edip kaçsın Yok ya sonra 2. 3. Lige sımarmayın kesin sesinizi

 18. 15 Ekim tarihinde sosyal medyada aynen yazdığım gibi ;

  “Hedeflenen sona doğru adım adım gidiliyor.. Bursa Büyükşehir Belediyespor Futbol Takımı şimdiden hayırlı olsun..”

  1
  5
 19. Nerde lan zengin sözde bursasporlular işçiler sanayiciler Bursa’nın önde gelenleri nerde ? Bu adam cebinden 20 milyon Euro verdi daha ne yapsın tek başına.. allah belalarını bu körüstanla bölükbaşının bizleri bu hallere soktu rahmetli başkanın kemikleri sızlıyor

  1
  1
 20. Bursa şampiyonluğu kaldıramadı, şımardı , en büyük düşman Bizi bu hallere sokan körüstan bölükbaşının yanında çorbacı taraftardır, zamanında bu corbacılar rahmetli başkanada istifa çekti , rahmetli vefat etti , abisi aday oldu ama bu çorbacı taraftar onu istemedi ve bölükbaşı seçildi , 1 liralık adamlara ( frey taiwo) 5 6 maaş teklif eden ardından kaçan ve. Yerine gelen bölükbaşı donumuza kadar satan paraları alıp oda istifa eden bunların en büyük sorumlusu bu 2 si bide taraftar

 21. O kadar topcu sattik yine bitmedi bu borclar
  Paralar nereye gidiyor nerede delik var kim hortumluyor paraları onları bulmak lazım
  Yorumlarda baş baş bağırıyorum kasımpaşa antalya alanya gibi bizim seviyemizden düşük takımlar kaliteli topcu aliyoda biz niye hep çöp alıyız su an 2 kaliteli yolcumuz olsa üst sıralara oynariz

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu