Ali Ay: Bursaspor’u el birliğiyle kurtaralım

Bursaspor'da Recep Günay'ın başkanlığı günden güne Bursaspor camiasında tepkilere neden olurken camianın aday olması yönünde ortak noktada buluştuğu isim olan Ali Ay beklentisi hakkında konuştu.

Bursaspor‘un içinde bulunduğu durumdan dolayı her Bursasporlu gibi üzgün olduğunu belirten Ali AyBursaspor hepimizin ortak değeri. Zamanında her ne olduysa artık geriye değil, önümüze bakma zamanı. Camiada ismimin adaylık için geçmesi tabii ki gurur verici. Şu anda mevcut bir Başkan ve yönetim kurulu var. Onlara da saygısızlık yapmam istemem ancak yönetimin “Güçlü bir aday çıkması halinde bırakacağız” dediğini biliyoruz.

Şahsen kendimi güçlü olarak addetmekten imtina ederim. Güçlü bir yönetim için tüm Bursa‘nın istekli olması gerekiyor. Bu iş ekip işi ve şimdiye kadar yönetimde olmak için bana gelen istekli bir isim de olmadı. Çalışmalarım devam ediyor ancak zaman da oldukça daraldı. Bursaspor için bir şeyler yapılacaksa bunu el birliğiyle çok kısa bir süre içinde yapmamız ve Bursaspor‘u bu çukurdan çıkartmamız gerekiyor.” dedi.

50 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Benim anlamadığım bir şey var.

  Recep Günay aday olurken neden aday olmadı?

  Şimdi neden aday oluyor?

  Recep Günay tüm pislikleri ortaya çıkaracağı için mi şimdi aday olmaya kalktı?

  Belediye ile beraber coktukleri benzinlikleri ve arazileri vermemek için mi aday oluyor?

  Bu kadar pr çalışması neden Ali ay için yapıldı?

  Neden Ali ay kurtarıcı olarak gösteriliyor?

  Ben Ali Ay’ın bir proje olduğunu düşünüyorum.

  Recep Günay bir şeyleri eselemeye başlayınca tüm herkesin pislikleri ortaya çıkacak diye bu adamı aday yapmaya başladılar.

  125
  94
  1. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor kulüp üyesi isen,Sen mahkemeye verebilirsin gelmiş geçmiş yönetimleri..sağlam bir avukat bul ..istediğin belgeyi iste kulüpten incele.En doğal hakkın.Dernek üyesi olarak..

   1
   2
  2. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

   Salakmısınız siz ya mahkeme sonuçlansa nolcak hadi diyelim eski başkanlar suçlu bulundu bursaspor kurtulacak mı yönetim parasız futbolculara ödeme yapmazsan hepsi gider kulüp kapanır bizde davayı kazandık diye seviniriz

   3
   1
  3. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

   Anlamadığın o kadar çok şey var ki.
   Belki de anlıyorsun da varlık nedenin gereği anlamamazlığa geliyorsun!
   Yeter artık, çekmeyin şu kulübün formasını diyeceğim ama dinlemeyeceksin ki..!

  4. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

   yahu arkadaş! bir insan bir taraftar sitesinde nasıl bu kadar çok politika yapar?
   yahu arkadaş! bir insan nasıl bu kadar kin, nefret ve öfke dolu olabilir?
   yahu arkadaş! bir insan ispat gerektiren suçlamalar da nasıl bu kadar rahatlıkla yalan, iftira ve istismara yönelir?
   yahu arkadaş! bir insan nasıl olurda teknik ve idari anlamda Bursaspor ve futbolu bu kadar tersinden yorumlar?
   yahu arkadaş! bir insan kendi gibi düşünmeyen hiç tanımadıklarına nasıl bu kadar rahat çamur atıp, karalayabilir?
   yahu arkadaş, bir insan nasıl olurda bu kadar göbekten konuşmayı ve işkembeden sallamayı becerebilir?
   tüm bunların nedeni kısaca şöyle olabilir.
   22 senenin verdiği ”siyasi yenilmişlik, siyasi eziklik ve siyasi ümitsizlik” dir diye düşünüyorum.
   siz bu kafada gittiğiniz sürece, bırakın seçim kazanmayı, iktidarın sigortası olmaktan öteye gidemezsiniz.
   ne bileyim belki de size verilen rol ya da görev bu.
   ama,
   ya bunu bilerek yerine getiriyorsunuz? ya da bilmeden…

   8
   1
  5. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

   Yahu kardeşim nasıl bı kafa sizinki ben anlamadım yaaa adam en çok alacaklı ve büyük Bursaspor’lu bu yüzden dayanamıyor ve bu çukurdan takımı çıkarmak istiyor biz senin yanındayız diyeceğinize yaptığınız yorumlara bak sorsan en büyük Bursaspor’lu sizsiniz bu takıma bagislasana 100 bin TL yada aylık 1000 TL 3 sene taksit öder gibi eğer bu takımı düşünüyorum diyorsanız böyle yaparsınız çözüm Ali ay yanındakiler de iyi yöneticiler olacak Banaz yonetiminden tum bursa ama fakat demeden para ile destek olacak basta çok bilen taraftarımız benim projem su 40 bin kişi yada kurum aylık 1000 TL 12 ay boyunca para verecek ve koltuklara 3 yıl boyunca adı kazinacak 480 milyon yapar ve borç felan kalmaz büyük Bursaspor taraftarları var mısınız ben 2 kişi olarak katkıda bulunacagim ya sizzzzz

   15
   24
   1. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

    Bir de Ali ayı aday yapıp Recep gunayı kötü gosterecekler.

    Yeni pr çalışması bu olacak bence.

    Koltuğu bırak diye corbacilar üzerinden harekete geçecekler.

    İlerleyen günlerde lolipop cemil,baba selim,sinyal Tansel ve aklıma gelmeyen diğer isimler Recep gunayı istifaya çağırır.Demedi demeyin.

    48
    49
    1. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

     İstifaya cagirmiyacak ta ne yapacaklar sorarım size para yok vizyon yok hala eski kafada 5 bin TL verene reklam yapıyorlar cemizgezek spor değil burası herkes haddini bilecek başkan olmak kim Recep Günay kim yazıktır günahtır başkan Sedat 3 olsa idi ona lafım olmazdı herkes etrafında toplanirdi ama bu kimdir Allah aşkına şimdi de birakmam doğru olmaz diyor hani süre kazanmak için aday olmuştun git konuş Ali ay ile al kongre kararını kurtarın bizi bu izdiraptan

     4
     14
  6. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

   futbol kirletildi…
   kirli para peşinde çok insan var….
   vakıfköy için, emek verenler gençler için,
   mücadele edenlere destek olmak lazım…
   nazilli maçı sonrası, istifa ve hakaretler bunu açık göstergesi….
   kirli para beklentisi tribünlerde de artmış….

   28
   3
  7. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

   O zaman aday olmaz kardeşim,cunku öyle talimat almis,buyuk kurtarici ya,öz bursasporlu ya simdi talimat gereği demeç veriyor,aylarca ne bekledin, neden simdi konusuyosun,sana hergun ana avrat kufur edilen bir yere girmek icin bu istahin ne,@Rasputin sana eksi veren banada eksi verecek yorumcularin ,en az yarisi ali aya kufredip,adami tehdit etmistir, birak ali ayi 1060 diye bir sayi ortaya atip onlarada aylarca burdan sallamislardir onun icin sen ne anlatirsan anlat onlar gücten yana olduklari ıcin eksi vermeye devam edeceklerdir..

   29
   24
  8. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

   Recep günay fifadan gelen transfer yasağını bile kabul etmiyor, resmi olarak belli olan borçları bile kabul etmiyor, bu adam zaten bursasporu dahada batıracak, vergi borcunu ödemezsek eksi puan alacaz, 5 bin verenin bile reklamını yapıyor sitelerde bu adam şuan gelmiş en kötü başkanlardan olacak bu gidişle. Futbolcular bile bu yönetimi istemiyor adam gelmiş, futbolcu geliyor bir şey söylüyor bu adam aniden masadan kalkıyor trip atıyor böyle başkan mı olur. Başkan seçildiğinde bile söylenenlere cevap veremeyince trip atıp ben bir daha gelmem diyerek terk etmişti stadı.

   30
   17
   1. @Günaydın yorumuna yanıt olarak

    Recep bey aday olurken, Ali amcanız başka ülkede mi yaşıyordu! Tüm yalvarmalariniza rağmen neden o zaman aday olmadı daaa, şimdi aday oluyor. Bursaspor sevdası şimdi mi aklına geldi. Yoksa birilerinin yaptığı pislikler ortaya çıkacak diye mi korktular. Takıma katkı sağlamak istiyorsa bskan olmadan da katkı yapabilir. Elini tutan mı var!

    1. @Krc yorumuna yanıt olarak

     O zamanda ali ay aday olmak istedi ama şartı ekibindeki herkes para verecekti. Ekip para vermeyince vaz geçti ve yeni ekip aramaya başladı aç biraz haber oku. Ve recep günay güzellemesi yapma adam bildiyin tuaf biri. Kanun tüzük hiç bir şeye inanmıyor kabul etmiyor, düz yaşlı

  9. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

   Eski kulüp başkanlarına borç 350 milyon
   Resmi verilere göre eski kulüp başkanlarına olan borç 350 milyon TL seviyelerinde. Eski başkan Ali Ay ve yönetimine 323 milyon 632 bin TL, Mesut Mestan’a 20 milyon TL ve Emin Adanur’a 12 milyon 309 bin TL borç mevcut.

   Bu haber adanurun kitlediklerini bağışlamadan önceki bilanço. Adam daha alacağından vazgeçmemiş recep efendi iyidir kötüdür tartışalım da tam mahkeme yoluyla geriye dönük pislikleri akıtmaya başladıktan sonra sesi çıkmayan en büyük alacaklının bir anda KAHRAMAN KURTARICI MESİH ilan edilmesi zamanlamasıyla birlikte çok manidar. Ali başkanınızı alın aşınıza çalın birlikte kurutun sömürün klübü artık umrumda değil ya bıktırdınız insanı. bundan sonra en iyisi haftasonları Batalla çalıştırdığı takımın maçlarına gidip desteklemek sanırım. çünkü Bursaspor artık eskisi gibi yeşil ve beyaz değil..!

   34
   4
   1. @msbsholl yorumuna yanıt olarak

    Ya kardeşim recep gunay i niye kotu göstersinler zirbos un teki ali ay gerekli desteği alıyorsa aday oluyorsa gunay kusura bakmasın tıpış tıpış bırakıp hemen teslim etmesi lazım bursasporun 1dk dahi kaybedecek zamani yok

  10. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

   Recep Günay ile kulübün bir geleceği yok. Bunu kendisinde dillendirdi.Ali Ay konusuna gelince,Levent Kızıl aday olmak istiyorda, camianınmı haberi yok.Şuan camiada bırakın başkanlığı, yöneticilik yapmaya kimse yanaşmıyor.Bu kulübün yaşaması için, ya para lazım, yada şirketleşmeli lazım.

   48
   8
   1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşlar, Su an öyle veya böyle Bursaspor un bir bskni var. Hem de hiç kimsenin korkudan talip olamadığı bir ortamda babalar gibi aday oldu. Prosedüre uygun olarak bsk.secildi,! Yani darbeyle falan bsk.olmadi. Çok değer verilen(değerli bir isadami olabilir saygı duyariz) kişinin takım sevdası şimdi mi aklına geldi. Atı alan Üsküdarı geçti yani. Yeni seçilen Recep beye niye haksızlık yapılıyor. Suçu takıma sahip cikmak mi? Olmasaydı şu an belki kayyum atanmıştı. Hepimiz aklıselim düşünelim. Şöyle mi düşünelim, nas olsa köprüyü geçtik!

   2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

    Rasputin’in aksini iddia ettiğini düşünmüyorum.Bence Rasputinin demek istediği şey,Ali ay para vermeyecek.Sadece ortaya çıkarılmaya çalışılan pisliklerin üstünü örtmeye çalışacak.Rasputin bunu demeye çalışıyor bence.Ben de bunlara ek olarak Ali Ay’ın kendi başkanlık dönemini hatırlatmak istiyorum.O dönemde de yapılabilecek en ucuz transferleri yapmış harcanabilecek en az parayı harcamisti.Ali.ay gelirse bana göre para falan harcamayacak.Yapacagi en büyük kötülüğü yapıp gerçeklerin üstünü örtecek.Ben Rasputinin dediklerine katılıyorum.Ali ay iyi bir niyetle gelmeyecek bence.

    32
    21
    1. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

     Ek olarak aşağıda “LeventHoca” nick’li kullanıcının bence çok ilgi çekici ve kesinlikle sorulması gereken başka bir sorusu var : “En büyük alacaklı olan Mesut Mestan’ın neden sesi çıkmıyor?”

     “Levent Hoca” nick’li kullanıcının yazdıkları :
     Çöktüğü arsa arazileri gidecek korkusu ile aday oluyor, koyduğu temlikler kalkacak korkusu, borçlarını tahsil edemeyecek korkusu, 1aydır aklı nerde? Recep günay eşeledikçe avukatları yalakaları araştırıyordur en büyük alacaklı mestanın niye sesi çıkmıyor?

     17
     8
   3. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

    bu kulüp senin dediğin gibi olmuyor bu kan emiciler bursaspor şampiyonlar liginde oynarken bursaspora çökmeye başladılar erkan körüstan hikmet şahin recep bölük başı recep altepe ve ali ay sizler ölmeyle bayılmayı karıştırıyorsunuz ali ay bursasporu kurtarmaya gelmiyor bütün pislikleri ortaya çıkacak diye korkuyor sen zannediyorsun ki ali ay gelecek tahtayı açacak tranfer yapacak tff 1lig sonra süper lig rüyanda görürsün 1 ay önce kongre oldu neden aday olmamış o zaman elini kim tutmuş bursaspor son 4 senedir sürüm sürüm sürünüyor yenimi aklına gelmiş çıksaydı kongrede aday olsaydı bursasporun geleceği kalmamış demişsin bak ne güzel söylemişsin bursasporun geleçeğini kimler çaldı bak bir araştır ali ayın parasıda batsın başkınlığıda batsın rcep günay kimsenin aklına bile getirmediği bir iş yaptı kongrede aday olarak bursaspora sahip çıktı recep günay aday olarak çıkmasaydı kulüp kapanma noktasına gelirdi hala ali ay diyorlar bırakın şu yüzsüzleri

    33
    9
   1. @Darmstadt yorumuna yanıt olarak

    Kaybetcek 1 dk miz bile yok olcaksan aday ol hemen hazırlıklara başladı su saçma sapan hoca ve ekibin yerine gerçekten ozer yada daha düzgün 1 hoca ve ekip ile anlasin bunlar herseyi ayağa düşürdü eger aday olmucaksanda milleti beklentiye sokma

    6
    10
 2. Çöktüğü arsa arazileri gidecek korkusu ile aday oluyor, koyduğu temlikler kalkacak korkusu, borçlarını tahsil edemeyecek korkusu, 1aydır aklı nerde? Recep günay eşeledikçe avukatları yalakaları araştırıyordur en büyük alacaklı mestanın niye sesi çıkmıyor?

  42
  23
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Anlamazlar Levent Hocam.

   Bu halk, “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” mantığıyla hayat güdüyor.

   Bunlar böyle seviyor.

   Kafasına kuş pisleyince sayısal oynayan bireyler bunlar.

   Bunlar popülizm sever.

   Rasyonel düşünceden uzaktırlar.

   Herkes hak ettiğini yaşar.

   Biz de bu profil çoğunluk olduğu için bunu hak ettik bunu yaşıyoruz.

   Şimdi bunun altına rereröcüler toplanıp küfür ve hakarete başlarlar.

   Ben kaçayım.

   Hayırlı günler.

   34
   31
   1. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

    Türkiyede en çok makarna tüketen şehiriz ee olsun o kadar çık makarnayı üç öğün yersen o makarnayı sana layık görenlere aşık olursun bursaporu soyup soğana çevirmişler çevirenlerden hala medet umuyoruz işte bursasporun ve bursasnın hali temel fıkraları gibi bir şehir olduk aslında türkiyenin yarısından fazlası bu durumda örnek vereyim emekliler 15 bin tl yi beğenmediler istemediler şimdi 2 bin tl iyileştirme için sokaklara çıkacaklarmış uyanında balığa gidelim bu güne kadar tayyibe bir tane oyum yoktur ama sırf şu emeklilere vermediği zam için tayyibe oy vereceğim sürünmek isteyenin istediğini yerine getireceksin dahada beter olsunlar

    26
    9
    1. @kanka yorumuna yanıt olarak

     15.000 tl yi veremeyecek adamın nesini beyenecez,önce batırdıkları izmir, istanbul,ankara belediyesindeki işçilerin maaşlarını ödesinler

     1
     7
 3. Bence daha ne kaybedebilirz evet berbat yönetmiş olabilir ama elimizde çare yok o zaman mecburen ali ay lazım başka çare olsa eminim onu seçerim ama maalesef böyle günlere kaldık

  24
  29
  1. @Ali ay'cı yorumuna yanıt olarak

   Ek olarak aşağıda “LeventHoca” nick’li kullanıcının bence çok ilgi çekici ve kesinlikle sorulması gereken başka bir sorusu var : “En büyük alacaklı olan Mesut Mestan’ın neden sesi çıkmıyor?”

   “Levent Hoca” nick’li kullanıcının yazdıkları :
   Çöktüğü arsa arazileri gidecek korkusu ile aday oluyor, koyduğu temlikler kalkacak korkusu, borçlarını tahsil edemeyecek korkusu, 1aydır aklı nerde? Recep günay eşeledikçe avukatları yalakaları araştırıyordur en büyük alacaklı mestanın niye sesi çıkmıyor?

   4
   8
 4. Bu açıklamaları Recep Günay yapsa; paran yok niye başkan oldun ?.. Sen git Ali Ay gelsin vs.
  Ali Ay yapınca; Gel Başkan bizi kurtar !..

  Hoşunuza gitse de gitmese de, kabul etseniz de etmeseniz de, Recep Günay dışında;
  Eski yöneticilerin yaptığı yolsuzluklar hakkında dava açan bir yönetim ben daha önce görmedim.
  Eğer Ali Ay gelmeyi bu kadar istiyorsa, yaptığı işleri örtbas etme çabasından başka bir şey değildir.

  17
  2
 5. Bu kulüpten alacağı olan herkes bu kulübü yaşatmak zorunda yoksa bütün alacakları hacı baba olacak çok yakında

  13
  2
 6. bu sabah bursaspor yorumlarına baktıktan sonra hadi arabamı alıp biraz gezeyim dedim önce kent ormanına gittim arkadaş ne güzel her yer suriyeli kaynıyor exstrem spor yapıyorlar mangallar nargileler altlarında son model arabalar yaaa dedim misafirlerimi,ze ne güzel şeyler sunuyoruz helal olsun bursalılara dedim sonra bir markete girdim bizim kendi vatandaşlarımızla karşılaştım kendileri çoluk çocuklarına market market gezip ucuz süt bulmaya çalışıyor ucuz sütün de içine su katıyor içiriyor suriyelilerde kent ormanında şov yapıyor bizim insanımız suriyeliler için yapmış olduğu fedakarlık gözlerimi yaşarttı bursaslılarla gurur duyuyorum ulan dedim ne bursasporu ne zammı ne pahalığı düşünemez oldum gerçekten helal olsun bursalılara patates soğan makarna ye 10 suriyeli ye bak dedim artık bu suriyeliler dönmezler ama dönenlerde bursa halkını asla unutmaz kendi çocuklarına bakmadılar aç açık bıraktılar ama bizlere sonsuz güzellikler sundular derler bu gurur bursaya yeter yemişim bursasporu yemişim zammı yok dolar artıyormuş euro artıyormuş banane lan yaşasın suriyeliler hadi bu akşam hep beraber tura çıkalım seçim akşamıda çıktığınız gibi ohhhh ohhh çekiyordunuz buyrun sokaklara bu gurur bursanın

 7. Taraftar istifa…kendini geliştirmeyen, 2 tezahürat bile üretemeyen, topçusunun otobüsünü basan, tehdit eden, ülkede 1 Gr etkisi olmayan….. dahası koskoca bir SIFIR olan bende dahil tüm taraftarlarımız istifa diyorum…. Bakın takım nasıl düzeliyor o zaman…

 8. Sevgili Bursaspor’lular herkes her konuda yorum yazıyor lütfen yorumlarınızı birliktelik için sevgi saygı için olsa daha güzel olmaz mı yok şöyle yok böyle yahu o kadar çok iyi biliyorsunuz da neden kongrede konusmuyorsunuz

  1
  3
 9. Hey gidi günler heyyy nerde bu duayyen başkanlar nerde bu aday olmak için yarışan beyler demekki neymiş sevda değil sadece reklam ve ardından da servetine servet katmak geriye kalan düzgün iş insanlarında yapılan bu soyguna bile bile artık paralarını kaptirmalarindan uzak durup yardım etmemeleri tabi haklilarda sonuç işte bogle ortada kalmak hayırlısı bir babayiğit in kivilcimi ile tr canlanirmi hep beraber gorecez inşallah diyelim yoksa kilit yakın sayilir

  1
  1
 10. Her b.ku çok bilen arkadaşlar hala aynen devam ediyor. Her b.ku bilenler için Recep günay diyoruz. Büyük başgan size müstehak

  1
  2
 11. Takımın idman yapacağı kamp yapacağı dönemde başkan belli değil koca sene takım bu dönemde yediği idmanla maçlara çıkacak bunların beyni bu kadar çalışıyor nasıl bir döneme geldik Yarabbim.

 12. 3 gün sonra yeterli desteği bulamadım deyip vazgeçtim der aklı başında birinin Bursaspor başkanı olma ihtimali yok kaçınılmaz sona doğru gidiyor kulüp geri kalan hepsi boş laf

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu