Ali Ay adaylık için beklemede!

Mali anlamda oldukça sıkıntılı günlerden geçen ve büyük bir belirsizliğin olduğu Bursaspor'da kısa bir süre kalmasına rağmen ortada tek bir somut aday yok. 

Bu sezon Spor Toto Süper Lig‘e veda eden Bursaspor‘da tüm camia kongreye odaklandı. 15-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan genel kurulda başkan adayları için son gün 8 Haziran. O gün adaylar Divan Başkanlık Kuruluna başvurularını yapmak zorunda. Mali anlamda oldukça sıkıntılı günlerden geçen ve büyük bir belirsizliğin olduğu Bursaspor‘da kısa bir süre kalmasına rağmen ortada tek bir somut aday yok.

GERİ ADIM ATTI 

Mali tablo tüm adayları korkuturken, uzun süredir ismi konuşulan Hüseyin Akdemir, aday olmayacağının mesajını önceki gün verdi. Akdemir, şehrin bütünleşmeden Bursaspor‘un bu durumdan çıkmasının zor olduğunu ifade etti. Daha önce ligler devam ederken aday olduğunu açıklayan Timur Noyan‘dan da ses seda çıkmadı. Ekip arkadaşlarıyla toplantılar yapan Noyan‘ın, maddi imkansızlıklar nedeniyle geri adım attığı konuşuluyor.

FARUK ÇELİK NE YAPACAK?

Uzun süredir ismi gündemde olan Faruk Çelik ise Bursaspor camiasından isimlerle toplantılar yapmaya devam ediyor. Çelik‘in aday olmasa bile yeşil-beyazlı kulübün kurtuluşu için elini taşın altına sokacağı belirtiliyor. Mevcut Başkan Ali Ay‘ın ise gelişmeleri yakından takip ettiği ve yaşanacaklara göre bir haber vereceği öğrenildi. Aday çıkmaması durumunda göreve devam etmesi beklenen Ay‘ın yakın çevresiyle bu bilgiyi paylaştığı belirtildi.

56 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sayende bayramımız zehir oldu nemrut suratlı herif bu şehir dönüp dolaşıp yine sana kalacaksa amatöre de düşer kapısına kilitte vurulur bu kafayla bize herşey mustehak

  147
  3
  1. @Mustafa D. yorumuna yanıt olarak

   bu herif şu anda diğer kulüp başkanlarıyla kulis yapıyor lig 21 takımlı olsun diye, bugün alanya ve kayseri başkanları lig 21 takımlı olsun açıklaması yaptılar, diğerleri de yolda..Kulüpler Birliği muhtemelen tff ye başvuracak önümüzdeki sezon için.Atasözü sen önünü kış tut, yaz çıkarsa bahtina derler. ptt ligini kabul edelim ve benimseyelim ama böyle bir ihtimal de var.

   1
   3
  2. @Mustafa D. yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay bu kulübün yanından aracıyla bile geçmemeli.Şampiyon olmuş takımı düşürerek tarihe geçtiniz.Torunlarına çok güzel bir miras bıraktın.Tebrikler!

   1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

    Adaylık için değil,verdiği paraların kalanını almak için pusuda.Eğer tekrar başkan olursa,para yapan futbolcuları üçe beşe bakmadan satar.paraları üstüne alır.ve Bursaspor Karabük gibi olur.İnegöl spor,un yanına düşer.

    14
    2
  3. @Mustafa D. yorumuna yanıt olarak

   Taraftar olarak bir aday seçelim biz aday olalım. Ayda 5-10 TL verebilecek 1 milyon bursasporlu bulabilirsek aylık 5-10 milykn tl bütçeli kulübümüz olur. 5-10TL temsili konusuyorum. Baktık durum kötüye gidiyor birkaç ay 20-25 TL toplarız, durum normalleşince 5-10 TL’den devam ederiz. Kendi göbeğimizi kendimiz keseriz, kendi oyuncumuzu kendimiz alırız. Öte yandan bunu yapabilecek taraftar bulamazsak zaten bize yazıklar olsun. Altına imzamı atıyorum tüm dünya çalkalanır.

   45
   2
   1. @B-Devi yorumuna yanıt olarak

    Maalesef acı ama gerçekler, senin 7/24 yatıp kalktığın,
    Bursaspor için bu şehirde 5-10 TL bile verecek 1 MİLYON harbi,
    Bursasporlu yok, hayatın gerçekleri bunlar

   2. @B-Devi yorumuna yanıt olarak

    Bence değişik güzel bir fikir ne derece başarılabilir bilemem ancak böyle birşey olsa dünyada gündem oluruz heralde. Gerekirse taraftar olarak gruplar oluşturalım ama aklı başında kişilerden oluşsun bu gruplar gidelim sanayicilere planlarımızı projelerimizi anlatalım destek isteyelim .Ben böyle birşey kimsenin cevapsız kalacağına inanmıyorum. Şuan şehrin ileri gelenleri destek vermiyorsa sebebi yine sorunlu taraftarlar sorunlu yönetimler. Bazilarimiz küfür şiddet peşinde yönetimler de paraları çarçur etme peşinde para kolay kazanılmıyor kim başkası çarçur etsin diye para versin ki hatalı bir yönetime.

    5
    1
    1. @B-Devi yorumuna yanıt olarak

     ben verırım her ay abı 100 tl kent swıtch içmem sarma sıgara içerim o parayı her ay bu takıma verırım helali hoş olsun

  4. @Mustafa D. yorumuna yanıt olarak

   Faruk Çelik aday olmazsa tutabileceğimiz bir takım kalmayacak. Tüm olası adaylar geri çekildi. Tüm Bursa kenetlenip son çare olarak Faruk Çeliği getirmeliyiz. Tek şansımız bu. Ancak hala kimseden ne ses ne seda var. Galiba herkes Ali Ay’ın tekrar başkan olmasını istiyor.

   45
   18
   1. @TSMBursa yorumuna yanıt olarak

    %95 Faruk Çelik başka olacak tek aday o çıkacak ve başkan olacak sadece şuan beklemede istihbarat sağlam yerden.. 1 haftaya gelir haberi ama başkan o olacak.

    3
    8
   2. @TSMBursa yorumuna yanıt olarak

    Zaten Akp nın de ıstediği senelerdır bu takım kumru düşsün aday olmasın ele gecırelım senaryo bu denize düşen yılana sarılır misali piyon ali ay Ak-it’ler devrede artık

    13
    9
 2. Senetleri aldi. Parasini kurtardi
  Bursaspor kimin umrunda.
  Geçmiş 5 yilda en çok oyuncu satan takimiz.
  Para nerde ????????????
  Ali ay ve Recep altepe gitse bile bu takimin ahini aldilar
  Ligden düştük

  42
  3
  1. @Pab10Batalla yorumuna yanıt olarak

   sen olsan çıkarmısın? ben çıkmam. neden çıkayım ki?
   iki maç kaybetsen, ya birinin adamı, ya hırsız ya da başka bir ucube ilan ediliyorsun.
   futbolcu için de aynı şeyler geçerli. iki basit hata ya da top kaybı yap, ya kazma, kürek. ya da çer, çöpsün. sonra da ağlanıyoruz neden bu adamlar bizde top oynamıyorlar. neden buradan kaçarcasına gidiyorlar?
   o ruh haliyle nasıl oynasınlar. o kaotik ortamda nasıl kalsınlar?
   futbol da hep kazanmanın garantisi yok.
   şehrin beklentisi çok yüksek.
   bjknin kombineleri satışa çıktı. en düşük kombine 1500 lira kapış, kapış. bizim ki 200 lira, alan yok. bilet 5 lira diyorsun stat dolmuyor.
   lafa gelince mangalda kül bırakmayanlar, iş icraata, fedakarlığa gelince, yan yattı, çamura battı! hava soğuk, fallar bozuk! kıl, yün!..

   8
   2
 3. Şu adamın başkan olduğu bir kulübün taraftarı olamam gerekirse amatörde mücadele edelim ama bu adam olmasın

  24
  3
 4. Cavit caglar nerde kardesim oglu tff de olucagina Bursaspor da gorev alsin ulan Bursaspor kimsenin umurunda degil lafa geldi mi mangalda kul birakmazlar.Tff nin koltugu tatli tabi

  21
  2
 5. Faruk Çelik aday olmazsa tutabileceğimiz bir takım kalmayacak. Tüm olası adaylar geri çekildi. Tüm Bursa kenetlenip son çare olarak Faruk Çeliği getirmeliyiz. Tek şansımız bu. Ancak hala kimseden ne ses ne seda var. Galiba herkes Ali Ay’ın tekrar başkan olmasını istiyor.

  18
  9
 6. Nedemek ali ay …aday çıkmasın diye dua ediyordur.
  Sevmesekte sevsekte faruk çelik fahri olarak camiayi toparlar.

  17
  5
 7. Ya bu nebicim bi şerefsiz herif takımın içine etdin transfer yapma, oyuncuları sat, borçları daha çok yükselt, takımı küme düşür, bir tane sağlam gelir getirirci proje yapma…. bu taraftar senden nefret ediyor ve bunu biliyor ve hala istifa etmiyor

  14
 8. Çocuklar ben sizi anlayamıyorum,adayda olurum başganda olurum,daha tabanca gibi takım kuracağım,takıma çilek erik elma armut alacağım,hoooppp ver elini Tff 2.lig kırmızı yada beyaz grup !!!!

 9. ADAY OLMA ARTIK ALİ AY…SORUN PARA KOYMAK DA DEĞİL…İŞİ BİLMEDİĞİNDEN CİDDİ PARA KOYSAN BİLE KAT BE KAT FAZLA YANLIŞ TRANSFERLERLE ZARAR ETTİRİYORSUN KULÜBE…ÇOK BURSASPOR LUYSAN DIŞARIDAN DESTEK OL…

 10. Marmara Gazetesi !!!!
  Mehmet Ali YILMAZ DAVA DOSYASI YAZİSİ!!¡¡!!!!!!!
  Nitekim, bu “bilirkişi raporunu” da değerlendiren Bursa 5’nci Asliye Ceza Mahkemesi tümü hakkında daha önce dilekçeye bakan Cumhuriyet Savcısının verdiği “takipsizlik” kararını onayladı.

  Ha! Agresif davranarak medyayla, spor camiasıyla doğru ilişki kuramadı Bölükbaşı, kendisini anlatamadı, en büyük hatalarından biri de buydu işte.

  Örneğin bindiği lüks makam aracının Erkan Körüstan zamanında yapılan bir sözleşmeyle uzun vadeli kiralandığını, Bölükbaşı gerek olmadığı için iade etmeye kalktığında şirketin bunu kabul etmediğini, onun da kızıp “madem öyle bundan sonra s.çmaya bile o araçla gideceğim a. koyim” dediğini ben yeni öğrendim mesela!

  Sonra, Balat’ta “kızına ve oğluna ev aldığı” yönünde iddialar da vardı.

  Hani baştan taksitle almış da transferlerden sonra gidip paralarını peşin ödemiş filan…

  Kızına, oğluna, hatta gelinine kadar tüm banka hesaplarını ve mal varlıklarını incelemiş savcılık!

  Hiçbir şey çıkmamış!

  Çok günahını aldı herkes adamın, hem de pek çok.

  Geçen onca zamanda Bölükbaşı’na demedik laf bırakmadı millet.

  Daha soruşturma tamamlanmadan adı tüm dosyalara “borçlu” olarak eklendi.

  Şirketi küçüldü, hacizlerle, icralarla boğuşmak zorunda kaldı.

  Uykusuz, sinir harbiyle geçirilen geceler…

  Tertemiz çıktı üstelik de “yargı kararıyla” sonra ama.

  Bursaspor’un şimdiki kulüp başkanı Ali Ay, Ay dedemiz…

  Ben senin yerine olsam Recep Bölükbaşı ve arkadaşlarını da davet ederek önce bir basın toplantısı düzenler, kameralar önünde onlardan özür dilerim bu sonuç üzerine, sonra da güzel bir akşam yemeğinde ağırlarım hepsini.

  Hepsinin “ahı” var üzerinde, “helallik” almazsan sen de iflah etmezsin ona göre!

  Ay dede, Ay dede…

  Bundan sonra kulübün paralarını doğru düzgün say dede

  2
  25
  1. @HELALLİK yorumuna yanıt olarak

   RB varken vizyon vardı ,enerji vardı , kalite vardı., Adamı harcadılar bu taraftar ona istifa buna istifa o hırsız bu söyle bu böyle diye diye bu takım bu hale geldi.
   Ali ay projeydi Levent kızıl, Cavit Çağlar Recep Altepe projesiydi çöktü. Olan Bursaspor’a ve RB ye oldu.

   3
   7
  2. @HELALLİK yorumuna yanıt olarak

   70 milyonluk futbolcu satıp üstüne 270 milyon borç ekleyen Bölükbaşı Şenol Güneş takımı bozma kalayım demesine rağmen onu kovarcasına gönderen Bölükbaşı milyon euro’luk çöpleri yıldız diye transfer eden Bölükbaşı (transferlerde kim ne kadar cenine indirdi kim bilir) Bursaspor küme düşmüş en az Ali ay kadar suçlu olan birini iyilik meleği gibi anlatıyorsun kusura bakma da sen BURSASPORLU falan değilsin

   11
   1
 11. Adam vizyonsuz mizyomsuz ama hiç değilse takıma sahip çıkıyor.bunca kalın bok var bursada bir tanesi piyasada yok.bak bölükbaşı falan esamesi yok.vurdu voliyi defolup gitti.arkasına bile bakmıyor.evet yeteneksiz vizyonsuz ama vefasız değil…

  2
  10
 12. diger adaylar neden cekildi ..demekki bursaspor umrunda degil hicbirinin..hepside reklamini yapmak icin baskan olmak istiyor..ptt de kim taip edicek bursasporu..cok az bir medya Gurubu..bursasporu resmen reklam amacli kullanmak istiyolar..

 13. Ali dede valla helal olsun sana fatiha süresini bilmeyenler sayende sen git diye 5 vakit namaza başladı….sende bi s..tir git artık

 14. Koskoca takımı bu kadar rezil hale getirenlere yaptıdıkları borçlarıyla, kadro içi, kadro dışı bıraktıkları futbolcu bozmalarıyla beraber satılsın. Alsınlar nasıl öderlerse ödesinler.İsmini İlayda Spor mu, Burs_ay Spor mu koyarlar . Ne koyarlarsa koysunlar. Bakalım nasıl oluyormuş görsünler. şehrin kaderiyle oynamak nasıl oluyormuş Bu takım yeniden Vakıfköyden U21’den çocuklarla bu ligten rahatlıkla çıkar.Yine Bursaspor olarak yolumuza devam ederiz hemde daha güçlü bir şekilde.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu