Ali Ay “Adaylığa karar vermedim!”

Başkan Ali Ay Galatasaray maçındaki tablonun kendisini çok mutlu ettiğini ve gururlandırdığını söylerken. “Allah taraftarlarımızdan razı olsun ne kadar büyük bir kulüp olduğumuzu dosta düşmana bir kez daha gösterdiler” dedi.

Bursaspor’un maddi ve sportif anlamda düzlüğe çıkarma çalışmalarına devam ettikleri bir süreçte böylesi taraftar desteğinin kendilerini motive ettiğini belirten Başkan Ali Ay kentteki herkesin bu şekilde kulübe destek olması gerektiğini ifade etti.

Bu şehrin iyi bir takımı hak ettiğini bunu bildikleri için de küçülerek değil, gelirleri artırarak düzlüğe çıkamaya çalıştıklarını ifade eden başkan Ay, Taraftarımız iyi bir takım istemekle haklı; ama şehrin geneli o iyi takım için gerekli katkıyı koymuyor. 6500 kongre üyemizden 1500’ü kombine almış.

Dergi satışı için giden arkadaşlarımızı bile tersleyenler var. Anlayacağınız tribündeki taraftarımız kadar şehrin geneli fedakarlık yapmıyor maalesef. Ben bunları söylediğimde eleştiriliyorum; ama bazı şeyleri neden yapamadığımızı başka nasıl anlatabilirim?”

STAT İSMİ

Stat isim sponsorluğu ile ilgili dün bir görüşme gerçekleştirdik. Bursaspor gibi popüler bir kulübün stat ismi çoktan satılmalıydı. Stadımızın mimarisi de çok özel. Şampiyon kulübün bu özel stadına ismini yazdıracak olan firma marka değerini artırır. Bu konuda en kısa zamanda bir sonuç almayı hedefliyoruz.

YENİ PROJE 

Bunun yanında Bursaspor’un mali sıkıntısını gidermek için sürekli proje üretiyoruz. Şimdi yine çok önemli bir proje üzerindeyiz. Bu projenin de emlak üzerine olduğunu söyleyebilirim. Çözdüğümüz anda Bursaspor’un sıkıntısı kalmayacak. Ben ve arkadaşlarım çok çalışıyoruz.

ADAYLIĞA KARAR VERMEDİM

Gelecek sene kongre var, aday olup olmama kararını vermiş değilim o yüzden gelecek olan yönetimi de bağlayıcı adımlar atmak istemiyorum.

Başkan Ay sözlerinin sonunda “Genel anlamda ise taraftarımızın desteğine tekrar çok teşekkür ediyorum. Tüm şehrin onları örnek alarak lafta değil somut desteklerini göstermesini bekliyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak
Bursa.com

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Mali Kriterler Yüzünden Avrupadan Men Olan Bursaspor Vardı … Başkan Olmasını İstediginiz Ama başkan Olmayınca Bursaspora İhtarname cektiren mesut mestanlar vardı .. Başkanlıgı kazansamda kazanmasamda ben bursasporluyum OPEL’i Bursaspora sponsor yapacagım diyen NOYAN’ lar vardı .. körüstan ve bölükbaşından kalan iflas çeken bursaspor vardı .. şuanda çok iyi durumda degiliz ama gelir ve giderlerimiz kısmi dengede .. eski başkanlara tanınan fırsat bu başkana tanınmıyor .. önceden koşulsuz arma için stada gelinirdi .. şimdi 1 galata maglubiyeti 6.haftada belki BURSASPORA gelmiş en iyi teknik direktör hatta türkyieye gelmiş en iyi teknik direktöre 1 yenilgide sallamaya basladık demekki neymiş .. bizde koşulsuz arma sevdalısından cok istanbul takımlarını tutan bursalılar gibi başarı sevdası varmış .. içinde hala savaştıgı halde kazanamayan bursasporu eleştiren varsa bıraksın tutmasın bu takımı maçlarada gelmesin .. sonra full stadyumda kavga küfür ve kuru kabalıktan başka birşey kalmıyor ..

  47
  3
  1. @Clegane yorumuna yanıt olarak

   yazdıklarına katılıyorum bursasporun taraftar kitlesi max20 bindir onun üstünde gelenler çift takım tutan haysiyetsizlerdir. son maça gelenler bjk fb birazda gs li olanlardır. sırf gs ye küfür etmek için geldiler. faturayı taraftara ve külübe kitlediler gittiler bunların ben ta..

  2. @Clegane yorumuna yanıt olarak

   Aday ol çünkü kadir topbaşı patlattiklari gibi yakında defineciyide patlatcaklar,onun güdümünde n kurtulursan daha iyi işler yapabilirsin diye düşünüyorum, taraftara kulak ver bu teknik direktörü kesinlikle bırakma sana da bize de yeter.

 2. bence aday olmalısın başkan kötü niyetli değilsin kulübün parasınada dokunmazsın bizi kurtlar sofrasına atma lütfen aday ol BAŞKANIM!!!

  31
  15
 3. 1- taraftarlık her şeyden önce gönül işi.
  2- rakamlar yalan söylemez. diploma ile adam olunamadığı gibi, kongre üyeliği de bursasporluluk için yeterli kriter değil.
  3- emlak işleri, siyasetçi ve iş adamı desteği önemli konular ama, marka değerinin yükselmesi anlamında ana kurtarıcı kulübün taraftarı ve onun vereceği destektir.
  4- gs maçında yaratılan ortam 1 sezon sürsün, 2. yıl timsah arena para basar. baksana bir maç sonunda stat isim hakkı konusunda görüşme yapılmış bile. üstelik bu zor bir şey değil. insanlar sadece aidiyet ve sorumluluk duygusu içinde 15 günde bir arenanın yolunu tutup,10-15 lira vererek maça girecek.
  5- dolu stadın yaratacağı görsellik şehrin somut desteğini ateşleyecektir.
  6- son yıllarda kulübün yaşadığı travmalar sanki medya ve taraftarı olgunlaştırdı. bu yıl eskisi kadar kulüp üzerinde baskı yok gibi. böyle devam ederse, kulübü yönetecek kapasitede olan insanları cesaretlendirip başkanlığa ya da yönetime aday olmalarını sağlayabilir.
  7- ali ay devam edecekse, kendisine nacizane tavsiyem şunlar olacaktır.
  a- kulüpteki görev dağılımını teknik işler ve idari işler olarak ikiye ayırsın.
  b- teknik işlerin başına le gueni getirsin.
  c- idari işer için sportif direkör bulsun.
  d- ofisini özlüceden timsah arenaya taşısın. kendisinin her dakika özlücede olması le guenin otoritesini sarsar. futbolcularına, çalışanlarına ve medya ya karşı yüzünü eskitmesin. her önüne uzatılan mikrofona konuşmasın. özelliklede sportif konularda. bu konuşmaları sportif direktöre bıraksın.
  e- yönetimiyle birlikte sadece ekonomi işlerine yönelsin.

  30
  1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

   Harika bir öneri planlaması olmuş kardeşim tebrikler, bu planlamayı bile dikkate alıp üzerinde geliştirerek çalışma yapsalar kulüp sınıf atlar, hep kısa vadeli bakışla yönetildiği için kulüp bu durumlara geldi, kimse uzun vadeli hedefler peşinde değil, anlaş LE Guen ile 5 yıl saha içi sistem, taktik, tüm otorite, futbolcu transferi, gönderilmesi son kararı hepsi onda toplansın, Sportif Direktör olarak da benim önerim; futbolun içinden gelen, Dünya futbolunu yakından takip eden, futbolcu portföyü olan SERKAN REÇBER Altyapı, Yeşil Bursa, Anadolu ligleri, Avrupa, hatta dünya da futbolcu izleme ekibi kurma imkanı verilsin bu adam çok güzel işler yapar, yönetimle Hoca arasında da köprü olur, üstelik bize de yabancı değil 1 yıl oynamasına rağmen çok başarılıydı, çok iyi iz bıraktı bu kulüpte onla da 5 yıllık anlaşma yaparsın, başarısızlık durumunda gönderme maddesi koyarsın ama bu 2 ismin bu kulübü bir üst seviyeye taşıyacağına eminim

   10
  1. @timsah777 yorumuna yanıt olarak

   Geçen yıl formaya adını yazdır’a katıldık, formamız geldi ama o formayla maça çıkacaktı takım :)) Yalan oldu tabi :)) Gerçi geçen sezonu hatırlamak isteyen olur mu acaba..?! Velhasıl taraftara verilen sözler biraz bolkepçe dağıtılıyor.. Tuğlalar, formalar, çilekler :)) İnsanları beklenti altına alırsanız, sonra o beklentiler sizi baskı altına alır.. Etki tepkiyi doğurur.. Herkesin farklı bir meziyeti vardır..
   İyi niyetindem şüphem yok ancak maalesef başkanımızda liderlik vasfının olduğunu düşünmüyorum..

 4. oday olmaman temennisi ile 2-3 galibiyette seni affeden taraftar zihniyeti bölükbaşınıda körüstanıda affetti gs maçının 2. yarsısı bursasporun gucu goruldu ki ligi 8veya 9 da tamamlarız ınşallah başkan olmama temennisi ile tüm renkdaşlarıma iyi günler.

  14
  12
 5. Valla kulübü düşürdüğünüz durum ortada borç içine soktunuz. 50 milyon TL verdiniz ama bunlar haneye borç olarak yazıldı. Gelir getirici hiç bir hamleniz olmadığı gibi kadroda satacak futbolcu da bulundurmuyorsunuz. Kısacası camia geriye gitti. Bu borç yükünün altına da kimse girmez. siz iyisi mi kulübü batirana kadar devam edin

  12
  31
  1. @Halil yorumuna yanıt olarak

   Kimse kusurabakmasinda 50 trilyon ne demek ya kim kime verir yane karsiliksizsa eger bence BURSASPOR tarihinin en bursasporlu baskanlarinda ilk 3 e girer herkez çaldı çarptı bu cebinden servet harcadı helal olsun niyeti kötü değil o paranın 50 de 1 bende olsa hayatım kurtulurdu ne para be

  2. @Halil yorumuna yanıt olarak

   Halil kardeşim ,bu adamlardan önce kulüp batma noktasındaydı.Geriye dönün bi bakın,b.k atıyorsunuz ama biraz bilerek atın,ben bu çok iyi demiyorum biraz geriye dönün nerelerden geliyor bu borç yükü,camia da senin gibi düşünenler yüzünden daha çok geriye gitti.destek verin geçen senede destek verin diyordum gene diyorum.

   45
   3
 6. Ali başkan 2 senedir takımı eksik birakman geçen sene ara tranferde takımın halini görüp iyi tranfer yapacakken çöp alman bu sene forvet almaman futbolla ne kadar alakasız bir başkan olduğunu gösterdi bursasporu sevebilirsin eyvallah ama bence tekrar dan başkan olma kendini ve bursasporu düşün sen bu röportajı boşuna yapmadın şu anda nabız yokluyorsun bence

  11
  25
 7. 100 Milyon TL kredi kullanıldı ödemesi henüz başlamadı, 7 yıl boyunca Bursasporum borç ödeyecek ve TFF gelirleri bize ulaşmadan ilk önce kredi borcuna aktarılacak, Başkan da cebinden 50 Milyon TL’ye yakın para verdi etti mi sana 150 MİLYON TL, TFF Süper lige hoşgeldin bedeli olarak 30 MİLYON TL verdi, geçen yıl mali tabloyu düzelticegiz denip doğru düzgün bonservis bedeli ödenmedi, maliyeti düşük oyuncular kadroya katıldı, ama haberlere bakıyosun kasada para yok Ekim ödemeleri 21 MİLYON TL bu işte bir yanlışlık var bence Mali Müşavirin, Mali Danışmanın yok mu senin parayı nasıl kullanacaksın, nereye ödeme yapcaksın kısa ve orta vadeli ödeme raporları olmaz mı Milyonların konuşulduğu bir sektörde, bu kulübe futboldan anlayan SPORTİF DİREKTÖR, paradan anlayan MALİ MÜŞAVİR şart oğlu şart, profesyonellerin amatör ise işin çok zor Başkan

  6
  1
 8. Bence ağız yapıyor. Yalvaracak değiliz. Sen bilirsin. Zerre futboldan anlayan biri çıksın senden iyi yapar. Beni koysaniz Scout başına şimdi hayal bile edemeyeceğiniz futbolcular secerdim….

 9. Kim ne derse desin kimse o kadar borcun altına yatnazdi bu adam yattı allah razı olsun tamam hatası var ama bu sene telafi edecez seneye daha fena olacsz bence kalmali ali ay . Borç batagindayken geldi kötü gününde geldi bursasporun basına bazilari gibi iyi günde gelmedi kacip gitmedi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu