Ali Ay aday mı oluyor?

Bursaspor’un 2 Temmuz Pazar günü kaderinin belirleneceği, çoğunluk aranmaksızın Sütaş Timsah Park’ta yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu öncesinde Ali Ay'ın aday olmayacağı yönündeki haberlerin ardından dün gece dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Bursaspor Kulübü eski başkanlarından Ali Ay‘ın dün gece geç saatlerde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile bir araya geldiği öğrenildi.

Merinos‘ta bulunan Gönül Dostları Tesisleri‘nde gerçekleşen Ali Ay ile Alinur Aktaş görüşmesinin Bursaspor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu ile ilgili olduğu ve Aktaş‘ın Ali Ay‘a aday olması yönünde istekte bulunduğu iddia edildi.

Ali Ay‘ın daha önceden olumsuz baktığı adaylık konusunda Aktaş ile yaptığı görüşmenin ardından kararının değiştiği ve gün içinde ekibi ile toplantı yapıp adaylık açıklamasında bulunabileceği gelen haberler arasında yer alıyor.

34 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @MRT1675 yorumuna yanıt olarak

   İste basindan beri dedigimde buydu,ali ay neden alinur aktas la gorusuyor,onun kulüpte yaptirimi ne,adaylarin kendisinden icazetmi almasi gerekiyor,banaz la gorüsse diyecegim ki yapiyla,borclarla,sorunlarla ilgili görus alisverisi yapiyorlar,ama bu gorusmenin anlami ne bi gidin artik arkadas,belediyenin butun elamanlari ekside verse umurumda degil.

   44
   21
   1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

    Sen BURSASPOR lu olduğunu zannediyor sun fakat değilsin olsaydın BURSASPOR UMUZU bu durumdan ancak devlet eliyle çıkabileceğini anlar ve böyle yazmazdın belediye kimde ise ancak oradan destek geleceği için bu görüşme olur chp li biri olsaydı durum değişmezdi

    6
    8
    1. @Shiptar 16 yorumuna yanıt olarak

     Aynen öyle zamanında Süper lig’de iken de kulübün kapısına kilit vurulma durumu oluşmuştu zamanın belediye başkanı Erdoğan bilenser sahip çıktı o zamanlar kanunen serbestti başkan oldu da kulübü ayakta tutabildik elbette ki futbol takımlarını hatta diğer sportif branşları belediyeler destekler mahalle takımı kuruyorsun muhtar destekliyor kardeşim bunda yanlış nerede?

  2. @MRT1675 yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursaspor’lular AA her daim yanlışlarından dolayı eleştirdim lakin Bursaspor şu an 3 lig kategorisinde camianın kulübün içinde bulunduğu durum itibarı ile vede mevcut başkanların konumu profili de bgoz önünde bulundurulduğunda olması gerek AA dir yani ya kaybolup gideceğiz yada çıkışa geçeceğiz lakin AA lütfen işini iyi bilen profesyoneller bulsun Hamit Altıntop dan mi Almanya da mi gelicek gelsin bu arada tirbuncu amigolari destekledigi EA lar ve diğer başkan adayları hiç güven vermiyor

   50
   14
   1. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşım, AA zaten yönetimde değil mi? Yönetimi bıraksın diyen mi var? Zorla mi, illa aklımızı kiraya mi vereceğiz! Olmuyor işte, beceremiyorlar. 1.ligte aldıkları yönetim takımı 2.lige düşürdü. Az daha 3.lige dusuyorduk. Bu durum başarı mi? Siyaset dışı bir başkan takımı bu hale getirseydi neler olurdu, söylenirdi düşünemiyorum. Bırakın adam belediyecilik yapsın. Futbol yönetim işine de başkaları baksin. Korkmayın, bundan daha kötüsü olamaz.

    5
    3
   2. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

    Emin adanur niye güven vermiyor kardeşim,adam 1 dönem başkanlık yaptı hataları olmuştur ders çıkarmıştır,adam bütün alacağını klübe hibe ettimi? Etti,aki ay o kadar alacağı var 5 kuruş bağışladımı,yok.Ali ay 2 dönem başkanlık yaptı,dedilerki ilk dönem acemiydik hatalarımızdan ders çıkaracağız,2 dönem daha kötü oldumu oldu,neyini tartışıyorsunuz daha bursasporu 22. Lige düşürenler bunlar,klübün dibine dinamit döşeyip gelen yönetimleri kilitleyenler yine bunlar,bırakın allahaşkına daha bu aptalı savunmayı.ali ay gelecekse klübü kapatın daha iyi en azından kahır çekmeyiz,vardı bir sevdamız rahmetli oldu der yasını tutarız.

    17
    18
  3. @MRT1675 yorumuna yanıt olarak

   Salak salak konuşmayın. Hayatında 1 defa bile Bursaspor maçına gitmemiş, elin keko galericisi gelmiş, Bursaspor kulübünü indiragandi yapmak istiyor, diğer tarafta Bursaspor’u düşündüğü için, işi gücü belli olan ve gerçekten büyük bir işadamı olan Ali Ay’ı ikna ediyor diye Belediye Başkanına siyaset üzerinden sallamak büyük ahmaklık. Sizin bu kafanız yüzünden hayat boyu kırolara Muşlu’lara böyle dikilirsiniz işte. Asla ve asla Ak Partili olmamama rağmen Alinur Başkanın bu ikna çabasını ayakta alkışlıyorum. Bugün aday olan 0 3 ismi topla, üst üste koy, ikiyle çarp, eğer Ali Ay’ın sağ testisi kadar yer kaplayabilirlerse eşek gibi anırırım. Ali Ay görevi kabul edebileceğini baştan da söylemişti. Kendisi 2 milyon dolar (500 trilyon) koyacağını söylemiş ve Alinur Bey’den de 500’er bin dolar verebilecek 10 tane işadamı bulursa böyle bir yönetimle Bursaspor’u kurtarabileceğini söylemişti. Ama Bursa’da o parayı verecek başka kimse çıkmayınca işler Bekir Ön, Emin Arka ve galirici keko’nun başkan adaylığına kaşmıştı. İnşallah Ali Ay görevi kabul etmiştir.

   75
   23
   1. @Doğrucu yorumuna yanıt olarak

    Dözgün konuş dingil 10 senedir düzenli her sene kombine alıp maça giderim bu günlere gelmemize sebeb ali aydır ak partili deilmiş sen ve senin sülalen ak partiye oy vermiyosa bende hiç bişey bilmiyorum yalama seni

    28
    32
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Ne feragatı kardeşim? Emin adanur 17 milyon alacak sildi, 3 genç futbolcuyu satıp cebe indirdiği ve kaçtığı çeklerin toplamı sadece30 milon (zamanın parası. Bugün o para 100 milyon) Ali Ay ise ben gelirsem 2 milyon dolar koyarım diyor. Dolar bugün 25 TL’yi geçti amk. Bi hesabını yap, ondan sonra yaz çiz. Çakıl taşı değil bu. Dolar..

   23
   7
   1. @şenol DOLAR ! yorumuna yanıt olarak

    Bunlara atamazsın . Bu kulübün en çok borçlandığı tarih 2015 ama recepten kalan borç yoksa hepsi Ali ay sayesinde çıkardı cebinden verdi ama anlat anlatabilirsen

    2
    2
 1. Emin adanur korkusu 🙂

  Gelecek kişinin öldük bittik kapanmasın kulüp geldik falan diye değil ortaya süper lig vizyonu koyması şarttır

  Bursasporun ne durumda olduğunu biz hepinizden daha iyi biliyoruz merak etmeyin

  34
  14
  1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Tim matavza 2 milyon Euro vermiş neredeyse hangi vizyon . Aldığı futbolcuların ederlerine ve ödendiğine bak . O parayla süper ligde kadro kurulur

   16
   5
 2. bence sadece ali ay değil, erkan kamat mesut mestan recep bölükbaşı erkan körüstan hepsi aday olsun zaten düşüp düşebileceğimiz 1 lig daha kaldı onada düştük mü “mission complete”. çok yalamak istiyorsanız gidin levent kızılı yalayın hani oraya buraya destek için gidip görüşülüyor ya masaya yumruğunu vurup konuşabilecek tek adam o. gerekirse şirket yapılıp ömer kızıla yönetim sağlanabilir. zaten başımıza ne geldiyse dernek statüsünde kalmaya ısrar edilmekten geldi.

  13
  5
 3. Sayın Ali Ay madem bu kadar çok
  Aday olmak istiyorsun ve samimisin
  Çık ve açıkla aday olursan eğer
  Ben bursasporluyum ve yaptigim
  Hatalardan pişmanim bu sebeple
  Bursaspordan olan tüm alacaklarimin
  Başkanlik yapacagim süre boyunca
  Şirketlerimin sponsorlugu-loca ve
  Kombine karşiliginda feragat ediyorum
  Deyip önce bi samimiyetini görelim

  10
  2
 4. Vay be. celladına aşık olmuş bir kulüp. ali aya da emin adanur’a da hayır. ama ikisi arasında tercih yapmak zorunda kalırsak emini tercih ederim. dediğim gibi Ali Ay’a da emin’e de hayır. ama illa bir tercih lazımsa emin’i tercih ediyorum. Aktaş bey illa birileriyle görüşecekse gitsin levent kızılla veya şampiyon başkan yazıcının oğluyla görüşüp ikna etsin.

  7
  7
 5. Şu alacak verecek meselesinde çok boş yapıyor taraftar . Bu takımı Erkan korustan ve Recep Bölükbaşı soydu neymiş Recep arnavutmus zartmis zurtmus . Bu paralar nereye gitti diye soran oldumu hiç recebe Ali ay geldi cebinden para harcadı evet çok salakça transferler yaptı ama kendi cebinden yaptı bağışlasın dediğiniz para 500 milyon herşey aradan kaç yıl geçmiş herşey açıklanmış tek tek. Ali ay 2016da geldi 2015de kadrodaki herkes satıldı aynı yıl en çok borç yapılan yıl hala nasıl oluyor diye bunu sormuyorsunuz. Ali ay geldiğinde bu kulübün tek kuruşu kalmamış borç üstüne borç binmiş Ali ay onca para harcamış hala soyana hesap sormuyorsunuz armayla birlikte soyulana sovuyorsunuz . Levent kızıl Ali ay Mesut Mestan bu adamları omuzlara almamız gerekirken hala en çok bu adamlara küfür ediliyor anlamiyom . Hala adamcilik yapıliyor . Garajalti tayfası recebe CHP tayfası emin adanura akp tayfası İnegöllüye toz kondurmuyor ya adaş okuma yazma biliyoruz hamdolsun kimin ne yaptığını anlamak bu kadar mı zor

  6
  5
 6. Ali ay bize hiç acı çektirmeden ve işi uzatmadan en kısa yoldan her sene küme düşürerek amatöre kadar düşürür..

  5
  9
 7. aktaş bey bursaspora bir iyiliğiniz dokunsun gidin levent kızıl veya şampiyon başkanın oğlu ile ertuğrul sağlamı ikna edin. batacaksak bunlarla batalım.

  5
  9
 8. Bence furkan Banaz yönetiminden de bir çok isim devam etmeli. Ali Ay kendi koyduğu paradan çok benzinlik vb projeleri alan kişiydi. Devamını alabilir. şehirden gelecek desteklerle 1 yıl daha acı çekip borçlardan kurtulabiliriz.

  4
  1
 9. Alinur aktaş ne karışır adaya kardeşim şov yapıyodunuz yok sahip çıkan olsa bir dakka durmayız falan filan.Ee adaylar çıkıyor seçilen adaya destek versenize niye adamımız olsun diye uğraşıyonuz.

  3
  3
 10. Ali şahsına ve ailene bir ömür küfür yedirmemem için. Bursa’da en çok canlı sende var..al baskanligi bas cebinden parayı dusurdufun yerden kaldır su takımı..senin hatalarının bedeli koca şehir binlerce taraftar ödüyor..

 11. istemzükçüler doluşmuş gene….. beyler siz yorum yapmayı bırakın takım bir lig yükselir. maça gelmeyi bırakın süper lige geri döner. ulan ne biçim taraftarımız var anlamıyor. la oğlum bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı bırakın.

  2
  1

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu