Ali Ay 89’da terketti!

Bursaspor yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğu dün Erzurum'daydı.

Alınan 2-0’lık yenilgi sonrası şok yaşayan yöneticiler, büyük üzüntü yaşadı. Başkan Ali Ay ise 89.dakikada stadyumu terk etti.

54 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @İso yorumuna yanıt olarak

   Biraz Şerefiniz onurunuz varsa çıkıp kalan 3 maçı alır kümede kalırsınız o da şerefiniz varsa tabi ! Şampiyon kulüpte oynuyorsunuz be reziller ! Kalan 3 maçı aldınız aldınız almadınız bizden günah gitti ! Ruhsuzlar…

  2. @İso yorumuna yanıt olarak

   1- ”parasıyla rezil olmak” denen şey bu olsa gerek.
   2- aslında bu durum bundan sonra aday olacaklar için de ibretlik bir örnek.
   3- ben şahsen trilyonlarım olsa bir şehir takımına, hele hele bursaspora başkan adayı olarak ortaya çıkmaya cesaret edemem.
   çünkü bilirim sonuçlar gelmediğimde sonum yazıcı da dahil önceki başkanlar gibi olacak.
   çünkü bilirim, futbolda kısa vadede skorun garantisi yok. çünkü bilirim mevcut bütçe, borç, baskı, görev karmaşası, ve her türlü müdahalenin bu kadar yoğun olduğu bir yerde sportif başarı çok zor hatta imkansız.
   4- hayal bu ya, bir gün biri gelir, ”al bu Bursaspor özlüce ve vakıfköy de dahil olduğu gibi babandan sana miras kaldı, istediğin gibi yönet!” dese, şu emekli maaşımla bile kulübü alır, başlangıçta çok zor bir 2-3 sezon, ama 5 yılın sonunda,
   borçları sıfırlanmış, % 60 ı alt yapı orjinli olmuş kadrosu ile ilk 5 e oynayan bir takımı büyük bir gururla bursalılara teslim ederdim.
   5- kimse alınmasın ve kusura bakmasın ama ilk yapacağım şey, özlüce ve vakıfköye medya yasağı koyar, maçlarımı da seyircisiz oynardım.
   6- çünkü, nicelik olarak devasa görüntü veren Bursaspor medyası ve taraftarı, sanılanın aksine kendi kulübüne katkı anlamında ve nitelik olarak aynı büyüklükte değil…

   16
   12
  3. @İso yorumuna yanıt olarak

   Ne oldu Ali dede bacak bacak ustunde seyredemedinmi sandalyeye oturamadinmi birşey mi var orada.Allah seni ne biliyorsa onu yapsın…….

   35
   2
   1. @Efsane yorumuna yanıt olarak

    Ligin sonuna geldik, ligin dibindeyiz. Çünkü bu koca kafalı Ali Ay Ünitimsahlı 50 öğrenciyi Bursa’da dergi sattırdı sonra da paralarıno vermeyip gönüllü ilan etti. O para öğrencinin emeğiydi ama Allah çok büyük. Yürüdüğüm onca yolu, cebimden cıkan parayı bile helal etmiyorum huzur içinde ölme Koca Kafalı.

    26
    1
  4. @İso yorumuna yanıt olarak

   Daha dur.. seneye 1.ligden 2.lige de düşürecek.Bal ligine kadar gönderecek bizi .kulübü paramparça edecek..sonra gidecek..daha görev tamamlanmadı.. arkasinda büyük abiler var..

   42
   2
 1. Neden izleseydin ya bu takım senin eserin değil mi 3 senedir bu takım senin elinde değil mi insan kurduğu takımla gurur duyar.sen niye kaçıyorsun

  75
  2
 2. Koskoca tertemiz şampiyon olmuş camiayı 3-5 kuruşluk elaleme rezil ettiniz, 3 yıldır başaramadığını sonunda başardın, tamam düştük işte hadi istifa et.Göztepe maçında öyle 89. Dakika kaçacak yerin bile olmayabilir!!

  67
  2
 3. Ali Dedeeeee ne oldu fenamı geldi. Bu işler sana 10 gömlek fazla Sen git tekstil fabrikana sahip çık. Allah belanızı versin çorbacı yandaşlarınızla beraber.

  55
  2
  1. @Madida yorumuna yanıt olarak

   Kongre yap 3 yıl daha kal. Sonra bal ligine düşür 89 da terk et. 1060 kişiyle beraber terk et. Yalnız terk etme.

   41
   1
 4. Artık gerçeklerle yüzleşmenin zamanı geldi. Şapka düştü kel göründü. Takımı bu duruma düşürenlerin hesap verme zamanı geldi ve geçti bile. Fakat görüyorum ki hâlâ sert bir tepki gösterilmiyor camiadan.

  31
  1
  1. @1616 yorumuna yanıt olarak

   İnsan bişeye alışmaya görsün.
   Hele hele bizim toplumumuz alışınca her kötülüğü yap kaldırır.
   Mesele alıştırmakta Buda süreç isteyen bişi.
   E 3 sezonda bunun için kâfidir.
   Alışmışız sinirlenmekle kalıyoruz.
   Recep Altepe nezaman bu klübe girdi iş bitti

   15
   1
 5. BAşkan 1060 + futbolcuları al, kendi fabrikanda çalıştır. Orayı da batırın, gidin, seninle ilgili bir iz kalmasın bu şehirde

  20
  1
 6. Futboldan anlamıyor olabilirsin ama Yönetim Kurulunda bulunan diğer üyeleridir Kulüp Yönetimine ortak etseydin , futbolun başına profesyonel yönetici atasaydın böyle mi olurdu , Sayın Başkan Ay siz tek tek adamcılığı tercih ederek ve parayı veren düdüğü çalar dediniz.

  11
  4
 7. İste bu zihniyet bizi batırdı. Sizin gibilere neden koyun denildiğini şimdi anlayabiliyormusunuz ? Nerede sizde o farkındalık.
  Cebinden para vermekle övündüğünüz ali ayınız bu paraları vermeseydi, hatta hiç maçlara gitmeseydi ve zamanında bu işi bıraksaydı bunlar başımıza gelmezdi. Koskoca camianın potansiyelini görmedi, görmek istemedi ya da göremedi. Bursasporun düştüğü bu duruma mı üzleyim, sizin gibi taraftarların olmasına mı üzeleyim bilemedim.

  8
  1
  1. @Zihniyet yorumuna yanıt olarak

   Şampiyon olduğumuz yıldan sonra yapılan yanlışlıkları yazdığımız için mi, insua lara steinert lere tagoe lere bilal lere daha bir çoklarına karşı çıktığımız için mi eleştiriliyoruz.
   Yoksa mevcut başkan a sow u almayın dediğimiz için mi.
   Ya da açın şu transfer tahtasını ve iyi bir golcü ile iki forvet ve çok iyi bir oyun kurucu alın dediğimiz için mi?
   Beyler son seçimlerde mevcut başkanı seçenler bu düşüşün mimarıdır fakat ondan öncesinde rahmetli başkan dan sonra ortalıktan kaybolup kenara çekilen sayın başkanlarımızda meydanı bıraktıkları için bu düşüşü hızlandırmışlardır.
   Neyse dünyanın sonu değil.
   Düşeceğiz ve ne kadar sürer bilmem fakat yeniden geleceğiz.

   4
   2
 8. Ulan yalvardik yapmayın vermeyin şu adama oy diye bu adam için tribünde beraber atkı salladiginiz adamlari düşman ilan ettiniz ananızı babanizi savunmazsiniz bu adamı savunduğunuz kadar şimdi mutlu musunuz

  7
  1
 9. Ali başkan adamdır cebinden verdikleri ile takım deplasman masrafları sorunu yaşamıyor. İşini gücünü bırakıp takımının peşinden koşturuyor daha ne yapsın. Başkanın yarısı kadar topcular sorumluluk alsa sorun kalmaz.

  6
  50
  1. @Cumhur yorumuna yanıt olarak

   Kardeş kişiler başkan seçiliyorya işte tam da bunun için.
   Seçilmiş kişinin görevidir yukarıda saydıklarını yapmak için gelirler ve iyi veya kötü bir şeyler yaparlar..
   Ha unutmadan kim Bursaspor a katkı koyup para verdi ise zamanı gelince de geriye alır.
   Kimsenin parası kalmaz.
   Esasında deplasman parası kalmadı ise kasada eğer tamtakırsa o zaman durum vahimdir.
   Eskiden de deplasmanlar için sponsor bulunur ve kimsenin haberi olmazdı.
   Şimdi ise sadece görevi olan bir işi yaptı diye insanlar adam oluyor.

   3
   1
  2. @Cumhur yorumuna yanıt olarak

   Beceri denen bir olay var. Servetini dökse ne olur. Beceri yok, beceri. Beceremeyen gider, beceren gelir. S.Demirel’in meşhur sözlerinden biridir.

   3
   1
  3. @Cumhur yorumuna yanıt olarak

   Sen ne diyorsun senin gibi kıt mantıklılar yüzünden bu kulüp bu hale geldi bu futbolcuları kadroyu kim kurdu yıllardır bağırmadıkmı iyi futbol kaliteli futbolcularla oynanır diye aldımı almadı şimdi kalkmış futbolculara b.k atıyorsun adamların kalitesi bu sabaha kadar oynasalar olmaz ama senin gibi değnekciler bizi bu durumlara getirdi git kardeşim başkanınıda al git senin kalitende bu kadar bize lazım değilsiniz allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın yazık…!

   4
   2
  4. @Cumhur yorumuna yanıt olarak

   Ya sen trolmü yapiyon yoksa bunları gercektenmi yazıyon.Eger ciddiysen sende Baskanın gibi yuzsuz,cibiliyetsizin tekisin aslanım.Baskanin diyorum cunku bu karaktersiz senin gibi 3 5 satilmışın başkanı.Gercek Bursasporlular Ali Ay ve senin gibi yardakcilarını hep belayla anacak.Düsürdü rahatladı.Sımdi toplasın itlerini defolsun gitsin.

   8
   1
 10. Cesaretle yaşamayanlar esarete ölürler. YAVUZ SULTAN SELİM. Birkaç sezon hariç, kulüp tarihinin özeti. 3.ölüm kapıda. Musalla taşında Bursaspor varken hoca soracak. Hakkınızı helal ediniz. Ölüme neden olanlar büyük bir kaypaklıkla ve onursuzlukla helal olsun deyip gömecekler. Ama bu kulübün gerçek sahipleri onbinlerce taraftar bu beceriksiz yüzsüzlere haklarını helal etmeyeceklerdir. Ancak kibir içindeki bu güruhun yüzü dahi kızarmayacak.

  4
  1
 11. Sayın başkan lig de kalsa da kalmasa da bu takımı bu kulübü sil baştan yeniden kurmak gerekecek.
  Hatırlayın ne demiştiniz ilk geldiğinizde.
  Bir yıl içinde borcu yarıya indiremezsem çeker giderim.
  Olmadı ve olamazdı.
  Şimdi herkes şöyle düşünecek.
  Başkanın da umudu kalmadı diyecekler.
  Halbuki maçın sonuna kadar bekleyip oyuncuları soyunma odasında karşılayıp olsun siz elinizden geleni yapıyorsunuz demeliydiniz.
  Ne olursa olsun birlik beraberlik adına böyle olmalıydı.
  Çünkü ligden düşsek de oyuncular, teknik ekip, başkan, yöneticiler, taraftarlar ve tüm şehir hep beraber düşeceğiz.
  Ligi sonuncu olarak bitirip küme düşsek ne olur ki.
  Dünyanın sonu mu?
  Bakın en yakın Eskişehir örneğine.
  Onlar da bir kaç yıl evvel düştüler fakat u21le çıkıp biz buradayız dediler.
  Bence öyle bir açıklama yapın ki herkes vay be desin.
  Sayın başkan alnımızın akıyla tertemiz düşelim ki geri dönmek kolay olsun.
  Evet tarih sizi takımı düşüren başkan olarak yazacak fakat tekrar şampiyon başkan olarak da yazabilir.
  O yüzden takımın başında olmalısınız.
  Şimdiden İrfan Buz hocayı getirip önümüzdeki yıl alt lig de nasıl şampiyon oluruz diye kafa yormalısınız.
  Bırakıp giderseniz herkes enkaz edebiyatı yapacak bunu da unutmayın.
  Ne diyelim her işte bir hayır vardır. Unutmayalım nasıl ki şampiyon olurken hep beraber tüm şehir şampiyon olduk şimdi de Bursa şehri olarak düşeceğiz.
  Şimdi maçı erken terketme zamanı değil tam tersine sonuna kadar sahiplenme zamanı.

  2
  9
   1. @eren yorumuna yanıt olarak

    Biraz düşünme yeteneğin olsa aslında yorumda yapılan yanlışların nelere malolduğunun yazıldığını anlayacaksın fakat nerede o anlama kabiliyeti.
    Bizler bu platformlarda tüm ülkeye öyle örnek olacağız ki eleştirdiğimiz kişi bize teşekkür edecek.
    Bizler Bursa ve Bursa lı olma kültürünü her zaman ön planda tutacağız.
    Tabiki sayın başkan diyeceğiz.
    Saygıda kusur etmemiz mümkün değil.
    Biz sayın diyelim gerisi kolay.
    Şunu da unutmayalım süperlig den her yıl üç takım düşüyor. Bu yıl da kısmet bizeymiş. Düşeceğiz ve yeniden çıkacağız.
    Bu gelişmiş ülkelerin hepsinde böyle.
    Ayrıca mevcut başkanla devam edelim denmiyor yorumda. Bu günlere sen getirdin maçı erken bırakıp gidemezsin deniyor.

    1
    3
   2. @eren yorumuna yanıt olarak

    Sayın eren kardeşim lütfen yorumumu bir daha ve anlamaya çalışarak oku ve aslında takımı bu duruma getirdiniz ve şimdi maçı erken terk edemezsiniz dediğimi de anlamaya çalış.
    Kıt akıllı biraz ağır olmuş.
    Yorumları anlamaya çalış ki sonra başkaları sana aynı yakıştırmayı yapmasın.
    Bir de şimdiden takımın başına İrfan hoca yı getir ve birinci lig de nasıl şampiyon olurum diye kafa yor demek kıt akıllılık olmaz diye düşünüyorum.
    Aksine o yakıştırmayı okuduğu yorumu anlayamayanlara yaparlar.

    2
    2
 12. Bu yeteneksiz futbolcuları kim seçti? Bu kadro nun mimarı kim ? ali ay dan sonra suçlu bu kişi ya da ekip . Hadi ali ay bu işleri bilmiyor sizler neden müdahale etmediniz ? Yetersiz olduğu daha sezon başından belli olan bu kadroya neden takviye için ali ay a yüklenmediniz? Hiç mi maldan anlamıyorsunuz ?!!!!!

  2
  1
  1. @Kim Seçti. yorumuna yanıt olarak

   Yeteneksiz futbolcuların yanında Teknik Direktörlerinde çok günahı var. Antrenmanlar hep tek düze. Isınma koşusu, 5 e 2 pas çalışması, taktik çalışması, çift kale maç. Sonra çok iyi hazırlandık sözleri. Hadi canım sende! Her maça çok iyi hazırlanıyorsunuz da sonuç ortada. Böyle çok iyi hazırlanmak mı olurmuş!
   Pozisyon çalıştırın, pozisyon!

   2
   1
 13. Hoca 3 maçımız alınacak 9 puanımız var anlamında açıklama yapmış. Devamı da: 2 maç 6 puan, 1 maç 3 puan derken küme düştük. Devamında da 500 milyon borç. Ptt 1.lig de gelir kaynakları yok gibi. Yani: ödenemeyecek borçlar, transfer yasakları, silinecek puanlar dolayısı ile -6,-9 veya -12 puanla lige başlamalar. Paraşütsúz olarak amatöre düşüş ve kulübün kapanışı. İbretlik bir son. İtirazı olan varsa duygusal davranmadan gelir olmadan 500 milyon borcun ptt 1. Ligde nasıl ödeneceğini akla uygun şekilde izah etsin.

  1. @Mehmet Bıçkı yorumuna yanıt olarak

   Kimse izah edemez kardeşim.
   Çünkü bu durum akla ve mantığa uymuyor.
   Dediklerin felaket tellallığı gibi fakat yakın gelecekte yüksek ihtimal hepsini yaşayacağız.
   Bu takımı bu kadar borçla kim devralır ki.
   Hemde ptt 1.lig de.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu