Ali Ay “5 sene içinde 5 milyon € karâ geçeceğiz”

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, basın mensupları ile yaptığı sohbet toplantısında önemli konulara değindi.

Başkan Ali Ay, mali açıdan durumların kötü olduğu ancak yaptıkları proje ile en geç 5 yıl içinde borcun biteceği ve kulübün artı 5 milyon Euro kara geçeceğini söyledi.

İşte Başkan Ali Ay’ın değindiği bazı konular: “Sadece Bursaspor değil bütün kulüpleri mali durumu kötü. Ben şunun sözünü verebilirim; mali tablo açısından Mayıs‘ı görmemiz halinde çok güzel şeyler olacak. Bu sene çok önemli. Zaten hepiniz farkındasınız, teknik kadro ve menajerlik ücretleri dahil 14 milyon Euro‘lardayız. Bu da fazla. 2-3 oyuncuyla yollarımızı ayırsaydık 12 milyon Euro’lardaydık.

Bu rakamları önümüzdeki sene daha da aşağılara çekmemiz gerekiyor. Bir proje yaptık. 5 senelik bir proje. İstanbul‘da profesyonel bir firma ile çalışıyoruz. BTSO‘nun da danışmanlığını yapıyor. 5 sene sonunda böyle devam ederse artı 5 milyon Euro‘ya geçiyoruz. Belki 5 sene sürmeyebilir, 3 sene de olabilir. Stat isim hakkını iyi fiyata satarsak belki 1,5 sene de olabilir.”

44 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. bir ara basın toplantısında sordular, başkanım büyük bir süprizden bahsediyordunuz, neydi o? başkan cevap verdi neydi hatırlamıyorum çocuklar..bu projeler de aynen öyle at atabildiğin kadar, yiyenler olur.

  105
  4
 2. Senin imza attirdiğin , Gereksiz para alan 15 oyuncu sayabilirim. Ne anlatiyorsun. . . Yusuf erdoğan devre arasi gitsin 3. Ligde forma vermezler. Bu paranin yarisini kimse vermez. Bide konuşuyorsun. Hakkimi helal etmiyorum. .. Kembo ile birlikte paralari alin ve afrikaya yerleşin

  46
  8
 3. 5 yıl ile 1,5 yıl arasında kararsız kalmış Ali Efendi. Danışmanlık şirketi de kaynamış buna belli. Saf adam diye yiyorlar herhalde zavallıyı. Yarın öbür gün çıkıp “Kandırıldık, taraftarımız ve Rabbimiz beni affetsin” der.

  36
  5
 4. Kemal Sunal i gectin Ali Sunal gibi oldun…Ali Dede
  Degil 5 sene sen bu sene olmazsa seneye kesin Bursaspor u düsürürsün..Takimi kücültmek baska rezil etmek baska ! Seneye 10 milyon avroluk takim yapacagim diyorsun bir zähmet 1.Ptt ligin bak takimlarin degeri ne kadar..
  Ama diyorsanki illa bir proje sunacagim o zaman Istifa et !
  Biz de küfür degil Dua ederiz…..

  16
  1
 5. Şöyle yapalım,bütün yabancıları gönderelim,tamamen Vakıfköyden takım kuralım ! Böylece maliyeti 2-3 milyon eurolara düşürmüş oluruz ! Nasıl ? İyi fikir dimi ? Ha tabi artık bu işin sonunda 3.ligdemi oluruz Bal ligindemi oluruz bilmem,yalnız hakikaten bu adamın kafası hiç çalışmıyor !!! Çok net ya ! Borcu 5 sene boyunca düşük maliyetli takımlar kurarak düşüreceğini zannediyor,ne diyelim,Allah akıl fikir versin !!!

  16
 6. Belkisi melkisi yok abi yok 5 yıl yok 3 yıl yok 1.5 yıl sen bütçeyi düşürerek başarılı olacağını mı sanıyorsun Ali bey ?

  14
  2
  1. @mert1963 yorumuna yanıt olarak

   Aynen öyle bolukbasi korustan bizleri bu hâle getirdi rahmetli yazicinin paralarını yiyen kemiklerini sızlatan bu 2 adam pardon adam dedim onlara kusmadınız kin bu adama borcun altına giren adama kusuyonuz

   14
   24
   1. @Sas yorumuna yanıt olarak

    Vay be 200 borçla alıp 500 milyon yapıp,Bursasporuda Küme düşme potasının gediklisi yapan adamı borcun altına giren adam olarakmı görüyorsunuz şimdi ? Bence o borcun altına girmedi,borcun altını üstüne getirdi,üzerinede tüy dikti !!!

    18
    6
    1. @aziz yorumuna yanıt olarak

     İki Senem önce 200 milyon borçla al iki sene sonra 500 yap değil kardeşim borçlar dolar ve Euro üzerinden hesaplandığı için kur arttıkça borçları da arttı Türk kulüplerinin doğal olarak yani dolar 2.50 Euro 3 olsa yine 200 -250 arası borcumuz olucak

     5
     7
     1. @Beşyolteksas yorumuna yanıt olarak

      Yalçın Canbazın sunduğu mali tablo 30 Haziran yalnız dakkatini çekerim.Doların uçması Ağustos ! Yani o günkü 450 eski 450 ! Anlayabilirmisin bilmem !!!

      4
      1
 7. SAYIN BAŞKAN.. EN BÜYÜK AVANTAJI SENİN BU KULUP BAŞKANLIGINI BIRAKTIGIN GÜN OLACAKTIR SAYIN ALİ AY..YOKSA HER SENE BU KULUP GERİYE GİTMEKTE NEREDE İSE KÖY KASABA TAKIMLARINA YENİLECEK DURUMUNA GELMİŞTİR..SENİN BIRAK BEŞ YIL SONRASINI KULÜBÜN MENFAATİ İÇİN DERHAL AMA DERHAL ŞARTSIZ OLARAK BU KULÜBÜN BAŞKANLIGINI BIRAKMAN, ŞAYET İMKANIN VARSA O 1060 DELEGEYİ DE BERABERİNDE GÖTÜRMENDİR…….

  8
  1
 8. BU dede 5 yıl daha burdayım diyo resmen, kabus gibi:))
  Bi git artık, dede düş şu şehrin yakasından,
  Sen yokken biz çok mutluyduk halbuki

 9. Bursa taraftarı şampiyonluğu kaldıramadı şımardı. Bursasporun şu an en büyük rakibi kendi taraftarı. sövülmesi gereken bizleri bu hale sokan selimi tekmeleyen körüstanla bütün takımı satan bölükbaşı gidin ona sövün ,cebinden 20 milyon euro cıkardı verdı , bu adamın degerini sonra biliceksiniz yazıcı gibi , kim kime 1 lira verir lan hayrına adam 130 trilyon cebinden veriyor bos yapmayın , güzel yerler gelicez beyler

  2
  8
  1. @mert1963 yorumuna yanıt olarak

   Abartma arkadaşım 20 milyon euro para diyorsun o parayı kulübe verse şampiyonluğa oynarız yarısı bile yok abartılan rakamlar verdiği rakam 20 tirilyon civarı bir para ve bu parayı euro olarak verdiği için euro olarak alacak yani hiç kaybı yok.Ali ayın 20 milyon euro su yoktur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu