Ali Ay “1000’den fazla kaçak giriş olmuş!”

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Galatasaray maçında Büyükşehir Stadyumu'na yapıldığı iddia edilen kaçak girişlerle ilgili OLAY SPOR'a konuştu.

Bundan sonraki süreçte kimsenin gözünün yaşına bakmayacaklarını ifade eden Başkan Ay, ‘Biz tam olarak detaylı bir açıklama yapmadık. 2 bine yakın özel güvenlik vardı. 1800 civarında da emniyet. Kaçan girenler var mı, var. Onların hepsini tespit ettik. Herhalde binin üzerinde kaçak giriş oldu. Tabii ki bunlara öncülük edenler de var. Gerekli kurumlarla temasa geçtik ve şikayetlerimizi ilettik‘ dedi.

BEN CEBİMDEN ÖDÜYORUM

Bundan sonraki süreçte gerekli önlemlerin kesinlikle alınacağının altını çizen Başkan Ali Ay, şöyle devam etti: ‘Bu böyle olmaz tabii ki. Kelli felli insanlar bedava maça girmek için uğraş veriyor. Buna çok üzülüyorum, kahroluyorum. Cebinizden 200-300 TL çıkartıp vermeyeceksiniz, gelmeyin. Ayıplıyorum bu kişileri. Bana da çok tanıdığım geldi. Ancak paralarını kendi cebinden ödüyorum. Bursaspor’un 1 kuruşa ihtiyacı varken, böyle şeylere kalkışmaları beni sarsıyor. Bursaspor’u maddi olarak da desteklemek lazım.

BURSASPOR ELDEN GİTMESİN

‘Amatör branşların yıllık 12-13 milyon TL gideri var. Biz gelirleri arttıramazsak Bursaspor her sene 50-70 milyon TL arası zarar eder. Ben gerçekleri söylemek zorundayım. Ya gelirler artacak, ya da giderler azalacak. Aksi takdir Bursaspor elden gidecek diye üzülüyorum. İnşallah güzel çalışmalar olacak. Bunun için çalışıyorum. Toprak işiyle ilgili temaslarımız devam ediyor.’

ÖDEMELER ZAMANINDA OLMALI

‘İstediklerimizi yaparsak borçlar sıfırlanır ve kulübümüz rahat eder. Bursaspor benim senin değil tüm Bursa’nın takımı. Hatta Türkiye’nin takımı. Ben de istemiyorum kötü durumda olmasını. Futbolcuların ödemeleri zamanında yapmak istiyorum. Cari hesapları zamanında ödeyelim diye uğraşıyorum. Herkesin karşısına göğsümüzü gere gere çıkalım istiyorum. Projelerimiz ve hedeflerimiz var. Mali yapı ne zaman iyi olursa o zaman mutlu olacağım.’

Barış’ın çıkması hocanın hamlelerini etkiledi

Galatasaray yenilgisine çok üzüldüğünü ifade eden Başkan Ay, ‘1,5 yıldır görevdeyim. O kadar maç seyrettim. Ancak en üzüldüğüm maçlardan biri oldu. Yenseydik Türkiye’nin gündemine oturacaktık. İlk yarı 3’lükte yapabilirdik. Takım iyi oynuyor. Rakibin attığı 2 golün asistini de bizden. Barış’ın erken çıkması hocanın hamle değerlendirmesini etkiledi‘ dedi.

İkinci yarı neden destek yoktu?

2-1’lik randevuda takımı destekleyen taraftarlara teşekkür eden Başkan Ali Ay, ‘Bursaspor taraftarının nasıl olması gerektiğini gösterdiler. Yalnız ilk yarı yaptıkları tezahüratın ardından durdular. Maç sonuna kadar devam etmeleri lazımdı. İnşallah bundan sonraki maçlarda 90 dakika desteklerler‘ diye konuştu.

Ortada bir maç

Yarınki Kayserispor maçı hakkındaki görüşlerini de açıklayan Ay,  ‘Kayseri’de Batalla oynamayacak. Hoca farklı bir şeyler yapabilir. Kayseri’de iyi bir takım. Mücadele ediyorlar ve tıpkı bizim gibi savaşıyorlar. Ortada bir maç. İnşallah kazanan biz oluruz ve milli araya moralli gireriz‘ şeklinde konuştu.

Kaynak
Olay

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. hataları var mı ? VAR. Rahmetlinin yeri ayrıdır ama şu zamana kadar gördüğüm en iyi başkan. Maddi desteğinin yanı sıra ömrünü verdiğini görebiliyorum bu adamın. 1.5 yılda çok yaşlandı. Başka biri olsaydı Bursasporuuzu kendi firması için reklam adına kullanacaktı. Bugüne kadar hiç öyle birşey gördünüz mü ? HAYIR.
  İyi bir ekibe ihtiyacı var..

  76
  5
 2. Bedava dağıtılan 4075 davetiye ve btso ya verdiğiniz artı 12 bin kombine buna dahilmi utanmadınız mı zor koşullarda çalışıp ailesini zorla geçindirenler maça gelsinler gelir düzeyi stada gelenlerden fazla kişilere bedava passoligsiz giriş bu passo sadece bizemi uygulanacak

  34
  5
 3. Son Maçta Kuzey kalede aile trübini sorunu , aile yeri diye satılan yerlere bazı kendini bilmezler işgal etmekte ve de ailelerle kalkmamak için tartışmakta , insanlar eşi ve de çocukları önünde bu kişilerle kavga etmek zorunda mı? Bu arada ortada güvenlikçiler ki yok bu zorbaları kaldırsın. Biz çocuklarımızı böyle mi Bursaspor’lu yapacağız veya ailelleri böyle zordurumda mı bırakacağız ?

  24
 4. Bukadar güvenlik neden var anlamiyorum kaçak 5 bin e yakın vardır şayet stad kapasitesi 45 binse.ayrıca aklınızda bulunsun,bir daha kombineleri biletleri btso veya başka kurumlara vermeyin , bir çoğu kombineleri değil bursasporada yakın bizans taraftarlarına bursa düşmanlarına bile dağıttı, bunu bidaha bize yaşatmayin gelmeyen gelmesin.

  17
  2
 5. Demek ki avantacılığın, haram yemenin yaşı ve statüsü yok !

  “Kelli felli insanlar bedava maça girmek için uğraş veriyor. Buna çok üzülüyorum, kahroluyorum.”

  10
  1. @Dede Korkut yorumuna yanıt olarak

   1978-1999 YILLARINA KADAR BURSA ATATÜRK STADINDA 20 YILI AŞKIN SÜRE STAD GÖREVLİSİ OLARAK BULUNDUM…YILLARCA GÖZLEDİMŞ , STADA NASIL,KİMLERİN BEDAVAYA GİRDİKLERİNİ,BAZEN KULÜP MÜDÜRLERİNE,BAZENDE BEDEN TERBİYESİ STAD SORUMLULARINA SORUNLARI O YILLAR BAZEN SÖZLÜ BAZENDE YAZILI OLARAK UYARDIM..İNAN SONUÇ NE OLDU BİLİYORMUSUNUZ..TÜM SORUMLU KİŞİLER..BU İŞLERİN BİGİMİZ DAHİLİNDE OLDUKLARINI,BU İŞLERE KARIŞMAMAMI,UZAK DURMAMI TEMBİHLEDİLER…EE NASIL OLSA BEDAVAYA GİRENLER YILLARCA ALIŞKANLGI OLDUGUNDA DEVAM ETTİ..BU SONUÇ PATLAK VERDİ..HAYATINDA MAÇLARLA İLGİSİ OLMAYANLARA BEDAVAYA BİLET,PASOLİG,DAVETİYE VERİRSEN BU SONUÇLARA KATLANIRSIN.STADDAN SORUMLU GÜVENLİKÇİLERE ŞARTNAMEDE ŞAİBELİ BİR DURUM ORTAYA ÇIKAR BU ANLAŞILIRSA EN AZ 1 MİLYON EURO TAZMİNAT MADDESİ KOYSAN,KENDİ ÇALIŞN PERSONELİ BU KONUDA UYARSAN,ALDIGIN BELEŞ SEYİRCİ SENİN İŞ AKDİNİN FESHNE NEDEN OLUR DERSEN,BURSA EMNİYETİNİ GÖREVLİ PERSNELİNİ GİRİŞLERDE KENDİNİNDE DİKKATLİ OLMASINI İKAZ ETSEN…SORUN ÇOK AZA İNER VEYA HİÇ OLMAZ…YOKSA HER BİZANS TAKIMLARININ MAÇLARINDA BUNLARI YAŞAR..MAÇTAN SONRA HEP BİR AGIZDAN AYNI ŞİKAYETİ BAGIRIRSIN…TABİ BU ARADA GÜÇLERİ TİMSAH ARENADAN LOCA ALMAYA YETECEK OLAN HOLDİG PATRONLARININDA MAÇLARA ŞEREF TÜRÜBÜNÜ VEYA SATILMAYAN LOCALARDA AGZINDA PURO,DİGER ELLERİNDE DE ÇAY VE KAHVE FİCANLARI DA OLANLARA BİR TEBBİR ALIRSAN, O TÜRÜBÜNDE BİBİR ZORLUKLA PASOLİG ALAN,O STADA GELMEK İÇİN YEVMİYESİNİ TERKEDEN BENİM TARAFTARIMA DA BİRAZ SAYGI GÖSTERMİŞ OLURSUN………….SAYGILAAR…

   10
   1
 6. Stadın ismine bak büyükşehir stadiymis nerde Atatürk stadı nerde bu isminde hayır yok bir kere bile gelmedim Gelmemde benim için bursaspor canlı izleme dönemi Atatürk stadının yıkılmasıyla bitmiştir ki ben trabzonda adana ya erzurum bile deplasmana gitmiş biriyim ama akp nin rantina alet etmem kendimi yakında bunlar bursaspor un ismini bursa buyuksehirbelediyespor yaparlar olmaz demeyin istesinler her türlü yaparlar taraftarda izler sadece her zamanki gibi eserler sadece safi rüzgar bursaspor taraftarının ismi kalmış gercekte bir numara yok gerçi bursa bitmiş suriye gibi olmuş bursaspor bitmiş çok mu nasıl hakedersen öyle yönetilirmişsin gerçekten de öyle bu laf sanki bursa için soylenmis

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu