Ali Akman sözleşme istemedi

Bursaspor’da her gün daha da yıldızı parlayan genç isimlerden Ali Akman’ın geçtiğimiz sezon sonunda Mesut Mestan ve yönetimi tarafından kontrat uzatma ve maaşında iyileştirmeye gitme talebi genç futbolcu tarafından kabul görmedi.

Ataberk ile beraber görüşmeye çağırılan futbolcu gitmek istemese de daha sonra Mesut Mestan ile masaya oturdu ancak kontrat uzatmayı kabul etmedi.

Bursaspor’da kalmak istediğini ve önceliğinin Bursaspor olduğunu söyleyen genç futbolcunun bu konuda kariyerimi planladığım kişiler olmadan imza atamam dediği öğrenildi.

Amcası Ayhan Akman’ın ise bir televizyon programında “Çok talep var Ali’ye. Ancak bizim önceliğimiz Bursaspor ve şu anda başka tekliflere bakmıyoruz” demişti.

Ali Akman’ın ise Hollanda liginde bir takımın radarında olduğu ve transfer için hazır olduğu biliniyor.

63 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sözleşmeni uzat, kulübe bonservis bedeli kazandır. O şekilde git. Sözleşme bitiş tarihi yaklaştıkça Bursaspor’u zor durumda bırakacaksın. Sözleşmeni en azından 2 yıl daha uzat.

  174
  8
  1. @Riyadh Bouazizi yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşlar Profesyonelleşmeliyiz saçma sapan yorumlar yapanlar şunu kafaniza sokun başkanda ve oyuncularda gidicidir tek kalıcı olan bursaspordur ali denen sozleşmesini uzatmayan bebe direk vakıfköye gonderilmeli sen hangi hakla sozleşmeni uzatmiyorsun tabi amcasi olacak zat trt de ovüp duruyor bedavaya gidecek yabancı takımlara bana sakın haklı falan demeyin seni bu zamana kadar kim yetiştirdi kim zahmet çekti bursaspor demi bursasppr hakkı değil mi senden birazcık para kazansın size soruyorum ali haklıdır diyenler eğer bir gram bursasporluysaniz düşünüp oyle yazarsınız bizim hakkımız değil bu yetiştirilen oyunculardan para kazanmak ayrica argo ve küfür konusuna gelince bazı terbiye yoksunlarıyla tüm bursaspor taraftarını sorumlu tutamazsınız ben maç izlemeye gittiğimde adam gibi argo küfür kullanmadan izlerim desteğimi verip gidiyorum evime bu siteye gerçek bursasporlulurın girdiğinden şüphe ediyorum geçen sefer ads li éşék taraftari vardi yalanlar savuruyordu

   4
   2
  2. @Riyadh Bouazizi yorumuna yanıt olarak

   Gidecekse şimdi gitsin, yada sözleşmesini imzalasın. Burada kendini parlatıp, sözleşmesi bitip gidecekse, burası aliakmanı kalkındırma derneği değil. Sen buranın altyapısında eğitilip, bursasporda kendini geliştirip bursaspora katkı vermeden gideceksin. Amcan sana ders versin, kulüp ayarlasın. Ayhan akmanın yeğenini parlatmaya çalışmasının sebebi açık. Onların sözleşmeye niyetleri yok. Gönderin vakıfköye, orda dolansı dursun. Nasılsa bu senede gelecek senede gitse, bursaspora bir katkısı olmayacak. Bu cezayı vermezsen bundan sonrakilerde aynısını yapar, yol olur. Vakıfköyde dursun, gençlerdede olsa maçlarda kadroya almayın.

   14
   1
  3. @Riyadh Bouazizi yorumuna yanıt olarak

   kaçanlar kurtuldu.
   kubilay kaldı (kubi-1) çöp oldu.
   görünen o ki gitmezse, bu yıl burak kapacak (kubi-2 vakası)
   gelecek yılda ali akman (kubi-3 vakası) olacak.
   daha sonra sırasıyla kimler gelir, onu bugünden bilemem.

   ama adım bildiğim bir şey var, bu kulüp bu
   YÖNETİM-MEDYA-TARAFTAR
   zihniyeti ile artık bir adım öne gidemez. çünkü bir kulübü kulüp yapan bu üçlü sac ayağının hiç bir ayağı Bursa da yere sağlam oturmuyor.
   koskoca şampiyon takımı batırma anlamında bir şehir nasıl bu kadar başarılı olabilir yemin ederim anlamıyorum..!

   27
   50
    1. @Eser yorumuna yanıt olarak

     1- ”ali akman sözleşme istemedi!”
     taraftarın çok düşünmesi gereken bir durum. aslında bu cümlenin altında çok şeyler yatıyor, tabi anlayana. artık gençler kulübe maalesef böyle bakıyor. yani burada gelecek görmüyorlar.
     2- ”bu kubilay seni de yer. demedi deme!”
     ne yapalım yani sevgili kardeşim, 3-5 eksi alacağız diye inandıklarımızı yazmaktan vaz mı geçelim? o zaman aynaya nasıl bakacağız? gece başımızı yastığa nasıl koyacağız?
     3- kubilay benim babamın oğlu değil. ismi ali olmuş, veli olmuş fark etmez. ben Bursaspor taraftarıyım. adı üstünde tarafım. takımımı ve oyuncumu her şart altında kayıtsız şartsız savunurum, savunuyorum, savunacağım.
     4-bu işler arz-talep işi. adama gel demişsin gelmiş. forma verirsen kapasitesi oranında oynar. oynayamıyorsa takıma koymazsın, veya gönderirsin. ama linç edemezsin. sonuçta herkesin bir ailesi, eşi, dostu, onuru, gururu ve sevdikleri var.
     5- kubilaya yapılanlar neresinde bakılırsa bakılsın, sportif, insani, ve ahlaki anlamda çok hoş şeyler değil. diye düşünüyorum.

     3
     3
  4. @Riyadh Bouazizi yorumuna yanıt olarak

   Ali akman kardeşim Bursaspor önceliğiniz olmalı sizi yetiştiren kariyer yapmanızı sağlayan Bursaspor’ dur ! Ahde vefa duygusunu unutma derim ! Bu takım her oyuncu için elbetteki sıçrama tahtasıdır. Ama bu senin için daha çok erken ! Bence kendini iyice ispat et geliştir, içinde bulunduğumuz şu zor şartlarda hem takımına hem kendine faydalı ol ! Daha 18 yaşındasın !?

   33
   8
  5. @Riyadh Bouazizi yorumuna yanıt olarak

   Aliye hak vermiyor değilim. Senelerce kendisinden daha yeteneksiz birisi ilk 11 de forma giydi. Bu sene tahta acık olsaydı yerine başka biri gelecekti yine oynayamıcaktı. Çocuk ptt de kariyerini bitircegine gitsin avrupa kulüplerine düzgün antrenörlerle düzgün teknik direktörlerle calıssın. Ali tam 18 yaşında yani “genç yetenek” diyorlar ya hah tam o yaşta. Sözleşme uzatıp kulübe para kazandırsa iyi olurdu ama uzatmıyorsa da kimsenin kızmaya hakkı yok bence.

   43
   20
   1. @Koris yorumuna yanıt olarak

    senelerdir giydiyse bundan 3 yıl önce ali ortaokula gidiyordu o mu oynayacaktı ilk 11 de ? mantıklı bişey yazın şuraya dişimizi kıralım.

  6. @Riyadh Bouazizi yorumuna yanıt olarak

   Dün bu cocuga star muamelesi yapanlar,bu gün ayni cocugu vatan haini ilan ederler,ama normal dun birbirine kufredenler,bu gün kuzu sarmasi oluyor burasu türkiye..

   45
   6
   1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

    adam haklı beyler dağılın.amcası yerini yapmaya başladı trtde zaten. ali şöyle böyle diye. seneye alıp götürecek zaten.bu halde imzalamıyorsa derhal defolup gitsin. bir gol attı diye baş tacı yapacaksak yandık.

    19
    3
     1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

      kardeş mrb. hani tahtayı açmamışsın daha. Yaptığın transferler şu an vakfköyde bekliyorlar olmalı. La milletle iyi maytap geçtin ha helal bu işler sana

     2. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

      Bursaspor her zaman üç büyüklerin arka bahçesi olmuştur. Bu birilerinin dur demesi lazım tam kıvama gel başka takımlar ayartsın ve yetişcirilik parasını gitsin bu kulubü n bunca emeği ne olacak porefesyonel olurken en az beş altı yıl İmza attırıcan bu kulüpte birşeyler kazansın. Yoksa yazık oluyor

     3. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

      enes ünalı avrupa kulüplerine gidince şak şaklıyorsunuz başka kulübe gidince hain öyle mi. gitmek isterse gider. sizin gibi taraftarı görüp kim kalmak oynamak ister. otobüs basıp futbolcu döven güruh

      1. @Mümtaz yorumuna yanıt olarak

       Puahahahahhahahahaha, neden eksilediniz kardeşlerim? Çocuğun belli ki bir kariyer planı var önünde, Ayhan Akman zaten kariyerini çizmeye başlamıştır. Çocuk sadece bu kararı tek başıma veremem demiş, ne ortalığı velveleye veriyorsunuz, Mesut Mestan kulübü amatörce yönetti diye suçlusu Ali mi oluyor?

     4. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

      Mükemmel bir yorum.Hemen 11 den çıkartırılmalı . Adam yönetimini ve takım içi disiplini beceremezsek zaten yok olup gideriz.17 yaşındaki çocuğun ergence,bencilce kaprislerini çekmek zorunda değiliz.

      27
      6
   2. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşı eksilemişsiniz ama yorumunda doğruluk payı var ! Kimse Bursaspor’ dan üstün değildir ! Daha 17 yasında çıktığın yumurtanın kabuğunu beğenmiyorsan çok abdest bi durum ama bence çocuğun suçu yok bu şekilde yönlendiriyorlar…!
    Kısaca artık spor spor olmaktan çıktı biz çok duygusal düşünüyoruz. Futbol artık koca bir endüstri…?!

    30
    9
 2. Öncelik Bursaspor demişti dayısı !? Gerçekten de öyleymiş..!
  Kaçan kaçana arkadaş !? Formaya reklam verecek sponsor bile bulamıyoruz ? Türkiye’ nin kalbi koskoca sanayi şehri BURSA’ da BURSASPOR’ a destek veren yok !? Kimse yok mu orda mısınız gün geçtikçe ERİYORUZ…!!!
  Koskoca Şampiyon kulüp ne hallere düştü ?! Bizi bu hale getirenler utansın…!!!

  55
  8
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Ataberki tanımadan yorum yapmayın. Çok karakterli bir çocuktur şahsi olarak sohbetimiz vardır. Bursaspor’da kalacaktır. Kalmasa bile sözleşme imzalayıp gider.

   13
   6
 3. Asıl hainlik budur işte
  Ne serdar, ne volkan, ne ozan, ne kubilay
  Bu takımda yetişip de en faydalanacagimiz
  Para kazanacagimiz dönemde sözleşme yenilemeye
  Yanaşmayan adamı kadro dışı bırakıp
  Vakıfköye göndereceksin

  34
  8
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Gönül ister ki kalsın ama empati yapınca ben olsam bende giderim
   Geçen sene önünde sarhoş seleznov kazma Kubilay oynadı bu sene mecbur kaldık diye kıymete bindi çocuk ama büyük potansiyel bence Avrupa’da böyle topçuları el üstünde tutuyorlar

   8
   17
 4. Ali Hollanda’ya gideceksen arkana bakma kardeşim. Ama seni yetiştiren kulübüne de para kazandır. Sözleşmene bu konuda madde koydurmak zor değil.

  28
  1
 5. Ali kardeşim sen bari yapma. .. Nerede kaldı ah de vefa. . Tamam gidebilirsin ama bu şekilde olmaması lazım. . Ne oluyoruz ya giden gitmek isteyen çok gelen kimse yok. ..

  27
  5
 6. KADRO DIŞI BIRAKIRIM KİMSE BURSASPOR’U KULLANAMAZ KİMSE BURSASPOR’DAN BÜYÜK OLAMAZ SEN KİMSİN ULAN 18LİK

  22
  5
 7. Bir gol atti orasi burasi ayri oynuyor birak ya oynatmayin gerekirse çıktığı yeri beğenmiyorlar boyle cocuklara sonra guvenelim savunalim diyoruz vefasizlar hadi okan kocuk gibi sende yedek kulubesine demirle

  19
  7
 8. Çin olmadan adam çarpmaya kalkıyor hepsi. Biraz Trabzonlu gençlerden örnek Alın be kardeşim, adamları kovsan neredeyse gitmeyecekler bizimkiler kaçmak için fırsat kolluyor. Tamam git te en azından bu takıma olan borcunu öde de git. Yazık ki ne yazık.

  14
  4
 9. Ali Akman kardeşimiz hakkında çok şeyler yazıldı çizildi.
  Bu gidişle daha çok şeyler yazılır çizilir.
  Bursaspor’lu mu değil mi vakti gelince göreceğiz.
  Umarım kariyerini planlayan kişiler bu çocuğu yanlış yönlendirmezler.

  11
  1
 10. Bak çocuk ,ne oldum delisi olma sakın sonra yeşille beyazı çok ararsın…elbette zamanı gelince bir yerlere gidersin ama daha pişmen gerek evlat. Birde bu ayhan akman çocuğun menejerimi ki her şeye karışır. Tamam anladık amcasın ama bu çocuğun önce babası karışmazmı bu işlere. Aman ali yem olma çakallara. Sen kimseyi dinleme takımdaki hocanı dinle bence.

  11
  2
 11. Bu da diğerleri gibi bedava girmeye çalışıyor. Sözleşme uzatmaya yanaşmayanları yol yakınken satın sonra bedava gidince ahlar vahlar çekiyoruz. Bu vakıfköy başına aidiyet yeteneği tespit edebilecek bir antrenörde yerleştirin. Bir yerlere gelen gideceği takımdan daha çok para koparmak için feshedip kaçmaya çalışıyor. Hiç goygoy yapmaya gerek yok gitmek isteyene yolu gösterin gitsinler. Biz illa ki düzlüğe çıkarız, bizden kaçanlar camiasız kimsesiz sahipsiz kalmaya mahkum olacaklar.

  10
  3
 12. Eğer sözleşme yenilemeyecekse ve oara kazandıraxaksa ve tabiki tahta açıksa gidebilir.inşaallah gitmez ve bursaya uzun yıllar hizmet eder.süper ligde olsak belki şampiyonluğa oynayacak takımda olacak bursasporlu gençler şimdi giittikleri takımlarda birkaçı hariç vasat topçu görünümünde.

  9
  3
 13. Altyapıda ki bütün futbolcu grubu ile yollarını ayırican tekrardan düzenleme yapicam oyuncu alırken de sağlık taramasından önce kişilik karakter testi yapicam lakin bizim alt yapidakilerin kanı bozuk şunu unutmasınlar gün olur devran döner bu takım iyi yerlerde olduğunda karşıdan bakıp çok ah çekecekler Ali Akman en başında hicbiriniz bir Enes Ünal olamadınız yazık size

  7
  8
 14. ALİ bu kafa ile bursaspora nasıl maç kazan dıracak olacak şey değil…galiba 3 milyon şehir uyutuluyor..bursaspor artık bitmiş adım atacak hali kalmamış.her an ölümü bekliyen hata misali..gelen yönetimde hastaya kan can olmıyacak durumda..adamlarda kan yok ki bursaspora can versinler..inanın altın ordu bu hafta 5 tane yağlar ve bizim yöneticilerde sadece izler..buna hocada dahil.

  5
  2
 15. BENDE OLSAM BENDE YENİLEMEM..ADAM YILLARDIR KENDİSİNDEN DAHA YETENEKSİZ BİRİNİN ARKASINDA BEKLİYOR..BU SENE TAHTA AÇILSA YİNE BEKLEYECEKTİ..BURSASPORDA BİR GELECEĞİNİN OLMADIĞINI O DA BİLİYOR..BİR DE İRFAN BUZ GİBİ KAŞAR GELİP PLAY OFF YARI FİNALİNDE ÇOCUKLA TAŞAK GEÇER GİBİ SON 1 DK OYUNA ALIP DUYGULARIYLA OYNUYOR..NE YAPACAK BURSASPORDA KALIP..HAYALLERİNİN PEŞİNE GİTSİN..

  2
  5
  1. @Cedric Bakambu yorumuna yanıt olarak

   ŞİMDİ ‘ GİTSİN AMA PARA KAZANDIRIP GİTSİN’ DİYEN HEMŞEHRİLERİM OLACAKTIR..ADAM SALAK MI GİDECEĞİ YENİ TAKIMINA YÜK BİNDİRSİN..BELKİ DE ÜÇ BÜYÜTÜLMÜŞLERDEN HERHANGİ BİRİ ALİ’NİN SÖZLEŞMESİNİN BİTMESİNİ BEKLİYOR..BELKİ DE YURT DIŞINDAN BİR KULÜP UZUN ZAMANDIR TAKİPTE VE SÖZLEŞME BİTİŞ TARİHİNİ BEKLİYOR..TAMAM BURSASPORDA YETİŞTİ BENCE DE PARA KAZANDIRIP GİTMESİ EN DOĞRUSU..AMA PARA KAZANDIRACAĞI DÖNEMDE BİZ NE VERDİK ONA? KAÇ MAÇTA KAÇ DK SÜRE VERDİK ? GELİŞMESİ İÇİN NE KADAR KATKI SAĞLADIK? BUNLARI DA DÜŞÜNMEK LAZIM..

   2
   5
 16. Yavaş ta olsa bu şehrin bu takıma bakışını yaşayarak öğrenmeye başlandı tabiki bedeli de var zamana ihtiyaç olduğu için acılarla sükunet içinde beklemesini bilitis biz sabırlı bir bursasportaraftariyiz geldimi an agirlimizi koyariz

  1
  2
 17. Daha 3 gün önce dedim ayhan amcası yedirmez bunu bize diye. Vakıfköye gönderin yaşıtlarıyla maça çıksın

  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   HOCAM SANA ŞÖYLE SÖYLEYEYİM..BEN X BİR TAKIMIN YÖNETİCİSİ OLSAM,SÖZLEŞMESİ 6 AY SONRA BİTECEK BİR TOPÇUYA VERECEĞİM BONSERVİS PARASINI,6 AY SONRA TOPÇUYA VERİRİM..O TREN KAÇTI ALİ AKMAN’I BİZ KULLANAMADIK,VİTRİNDE SERGİLEYEMEDİK..KUBİLAY YERİNE GEÇEN SEZON ALİ OYNASAYDI ŞU AN GÜZEL BİR PARAYA SATMIŞ OLURDUK..BİZE GELEN HOCALARIN KUBİLAY ISRARI, ELİMİZDEKİ EN YETENEKLİ OYUNCUNUN BONSERVİSİNDEN ETTİ BİZİ..AMCASI AYHAN GERİZEKALI MI SANIYORSUN ?

   2
   3
 18. ZAMANINDA ALİ AKMANIN AMCASI AYHAN AKMAN BURSASPORU İSTEDİMİ İSTEMEDİ.vefa istanbulda bunlar öyle vefadan anlamaz işin icinde amcası varsa uzak durucan ali akman ne olduki daha uzatmassa uzatmaz kendi bilir.ama ama bursaspor taraftarının bedduha ettigi topcular adam olmusmu bir bakın arastırın hic biri adam olamadı mutlu olamadı inanın.ALİ AKMANDA NAMKÖRSE oda bedduha yer ALLAHTAN.

 19. yeter be kardeşim amma şımardınız aa iki gol atan kendini bişey sanıyor sen amcanın gazına gelip bursaspora ihanet et bak gör bu bursasporu yarın mumla ararsın senin iyi bir gölcü olman için daha en az iki seneye ihtiyacın var kusura bakma bursasporda top oynuyorsan eski yöneticilerin beceriksizliği sayesinde oynuyorsun sen şu halinle bırak süper ligi ,1,ligi ikinci ligde bile banko oynuyacak kapasiteye gelmedin daha mecburiyetten oynuyorsun kimi böyle çok şişirdiysek hepsi bizi pişman etti kubilay bile istenmediği halde onu kesemiyorsun anla işte fazla böbürlenmeye gerek yok

 20. Bu konu ile alakalı değil ama benim anlamadığım başkan geziyor ediyor tamam gezsin yapsın ama bir açıklama yapsın. Desin tahta açılmıyor şuralara buralara başvurduk olmadı. Yada tahtayı açacağız böyle olacak. Sadece geziyor . Formada reklam yok. Demişti ya sponsor var herkes şok olacak diye nerde o sponsor olmadı desin. Böyle suskun kalmakla olmuyor. Sponsor geliri olmadan taraftar maça gitmeden bu ekonomiyi nasıl düzeltecek. İbrahim başkan rahmetli olduğundan beri bir sezon iyi durumda olduk sonra yok. Bu takım eski günlerine ne zaman dönecek. Bizde kan ağlamaktan nasıl kurtulacağız.

 21. Bu taraftar kulübe 7 milyon euro kazandıran ozan tufana 6 milyon euro kazandıran volkan şene ve 4,5 euro serdar azize demediğini bırakmadı üstelik bu futbolcularda kulübüne oynadıkları dönemde çokta faydalı oldular şimdi kalkmış 17 yaşındaki bebe Bursaspora posta koyuyor önüne sözleşme konmalı imzalamıyorsa derhal vakıfköye gönderilmeli. ben kendi adıma serdardan, ozandan ve volkan şenden özür diliyorum Allah onlardan razı olsun kulübümüze yaklaşık bugünkü kur ile 150 milyon tl para kazandırıp gitmişler.

 22. 1 gol attı diye göklere çıkarmayın ali de hiçbirşey yok ayhan akman transfer teklifleri var diyormuş ali ne yaptıda bu kadar transfer teklifi geliyor valla anlamadım.aliye ptt 1.lig bile çok lûks 2.ci ve 3.cü ligde anca oynar .

 23. Yahu noldu Tahta olayı? Yönetim uyuyor mu çalışıyor mu? Şeffaflık diye bir şey kalmadı. Hala transfer olmasın diyen TFF 1.Lig’den çıkmak istemeyenler var. Gençlere güveniyoruz fakat sezon boyu bu süremez Ikinci yarı düşüş yaşıyorlar, riske edilecek bir sezonda değiliz. Bir sene daha bu ligi kaldıramaz takım.

 24. Bi gol attı diye hemen havalara sokmayın
  Çocuğu iyi şeyler düşünelim iyi bitsin sonu
  Herkezin Gönlünde bi Aslan yatar
  Biraz sabırlı olalım

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu