Ali Akman sözleşme istemedi

Bursaspor’da her gün daha da yıldızı parlayan genç isimlerden Ali Akman’ın geçtiğimiz sezon sonunda Mesut Mestan ve yönetimi tarafından kontrat uzatma ve maaşında iyileştirmeye gitme talebi genç futbolcu tarafından kabul görmedi.

Ataberk ile beraber görüşmeye çağırılan futbolcu gitmek istemese de daha sonra Mesut Mestan ile masaya oturdu ancak kontrat uzatmayı kabul etmedi.

Bursaspor’da kalmak istediğini ve önceliğinin Bursaspor olduğunu söyleyen genç futbolcunun bu konuda kariyerimi planladığım kişiler olmadan imza atamam dediği öğrenildi.

Amcası Ayhan Akman’ın ise bir televizyon programında “Çok talep var Ali’ye. Ancak bizim önceliğimiz Bursaspor ve şu anda başka tekliflere bakmıyoruz” demişti.

Ali Akman’ın ise Hollanda liginde bir takımın radarında olduğu ve transfer için hazır olduğu biliniyor.

41 Yorum Onay bekleyen 24 yorum var

 1. Sözleşmeni uzat, kulübe bonservis bedeli kazandır. O şekilde git. Sözleşme bitiş tarihi yaklaştıkça Bursaspor’u zor durumda bırakacaksın. Sözleşmeni en azından 2 yıl daha uzat.

  162
  8
  1. @Riyadh Bouazizi yorumuna yanıt olarak

   Gidecekse şimdi gitsin, yada sözleşmesini imzalasın. Burada kendini parlatıp, sözleşmesi bitip gidecekse, burası aliakmanı kalkındırma derneği değil. Sen buranın altyapısında eğitilip, bursasporda kendini geliştirip bursaspora katkı vermeden gideceksin. Amcan sana ders versin, kulüp ayarlasın. Ayhan akmanın yeğenini parlatmaya çalışmasının sebebi açık. Onların sözleşmeye niyetleri yok. Gönderin vakıfköye, orda dolansı dursun. Nasılsa bu senede gelecek senede gitse, bursaspora bir katkısı olmayacak. Bu cezayı vermezsen bundan sonrakilerde aynısını yapar, yol olur. Vakıfköyde dursun, gençlerdede olsa maçlarda kadroya almayın.

   6
   1
  2. @Riyadh Bouazizi yorumuna yanıt olarak

   kaçanlar kurtuldu.
   kubilay kaldı (kubi-1) çöp oldu.
   görünen o ki gitmezse, bu yıl burak kapacak (kubi-2 vakası)
   gelecek yılda ali akman (kubi-3 vakası) olacak.
   daha sonra sırasıyla kimler gelir, onu bugünden bilemem.

   ama adım bildiğim bir şey var, bu kulüp bu
   YÖNETİM-MEDYA-TARAFTAR
   zihniyeti ile artık bir adım öne gidemez. çünkü bir kulübü kulüp yapan bu üçlü sac ayağının hiç bir ayağı Bursa da yere sağlam oturmuyor.
   koskoca şampiyon takımı batırma anlamında bir şehir nasıl bu kadar başarılı olabilir yemin ederim anlamıyorum..!

   26
   46
  3. @Riyadh Bouazizi yorumuna yanıt olarak

   Ali akman kardeşim Bursaspor önceliğiniz olmalı sizi yetiştiren kariyer yapmanızı sağlayan Bursaspor’ dur ! Ahde vefa duygusunu unutma derim ! Bu takım her oyuncu için elbetteki sıçrama tahtasıdır. Ama bu senin için daha çok erken ! Bence kendini iyice ispat et geliştir, içinde bulunduğumuz şu zor şartlarda hem takımına hem kendine faydalı ol ! Daha 18 yaşındasın !?

   32
   8
  4. @Riyadh Bouazizi yorumuna yanıt olarak

   Aliye hak vermiyor değilim. Senelerce kendisinden daha yeteneksiz birisi ilk 11 de forma giydi. Bu sene tahta acık olsaydı yerine başka biri gelecekti yine oynayamıcaktı. Çocuk ptt de kariyerini bitircegine gitsin avrupa kulüplerine düzgün antrenörlerle düzgün teknik direktörlerle calıssın. Ali tam 18 yaşında yani “genç yetenek” diyorlar ya hah tam o yaşta. Sözleşme uzatıp kulübe para kazandırsa iyi olurdu ama uzatmıyorsa da kimsenin kızmaya hakkı yok bence.

   41
   17
   1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

    adam haklı beyler dağılın.amcası yerini yapmaya başladı trtde zaten. ali şöyle böyle diye. seneye alıp götürecek zaten.bu halde imzalamıyorsa derhal defolup gitsin. bir gol attı diye baş tacı yapacaksak yandık.

    15
    3
     1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

      Mükemmel bir yorum.Hemen 11 den çıkartırılmalı . Adam yönetimini ve takım içi disiplini beceremezsek zaten yok olup gideriz.17 yaşındaki çocuğun ergence,bencilce kaprislerini çekmek zorunda değiliz.

      24
      6
   2. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşı eksilemişsiniz ama yorumunda doğruluk payı var ! Kimse Bursaspor’ dan üstün değildir ! Daha 17 yasında çıktığın yumurtanın kabuğunu beğenmiyorsan çok abdest bi durum ama bence çocuğun suçu yok bu şekilde yönlendiriyorlar…!
    Kısaca artık spor spor olmaktan çıktı biz çok duygusal düşünüyoruz. Futbol artık koca bir endüstri…?!

    30
    9
 2. Öncelik Bursaspor demişti dayısı !? Gerçekten de öyleymiş..!
  Kaçan kaçana arkadaş !? Formaya reklam verecek sponsor bile bulamıyoruz ? Türkiye’ nin kalbi koskoca sanayi şehri BURSA’ da BURSASPOR’ a destek veren yok !? Kimse yok mu orda mısınız gün geçtikçe ERİYORUZ…!!!
  Koskoca Şampiyon kulüp ne hallere düştü ?! Bizi bu hale getirenler utansın…!!!

  53
  8
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Ataberki tanımadan yorum yapmayın. Çok karakterli bir çocuktur şahsi olarak sohbetimiz vardır. Bursaspor’da kalacaktır. Kalmasa bile sözleşme imzalayıp gider.

   13
   6
 3. Asıl hainlik budur işte
  Ne serdar, ne volkan, ne ozan, ne kubilay
  Bu takımda yetişip de en faydalanacagimiz
  Para kazanacagimiz dönemde sözleşme yenilemeye
  Yanaşmayan adamı kadro dışı bırakıp
  Vakıfköye göndereceksin

  32
  8
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Gönül ister ki kalsın ama empati yapınca ben olsam bende giderim
   Geçen sene önünde sarhoş seleznov kazma Kubilay oynadı bu sene mecbur kaldık diye kıymete bindi çocuk ama büyük potansiyel bence Avrupa’da böyle topçuları el üstünde tutuyorlar

   7
   14
 4. Ali Hollanda’ya gideceksen arkana bakma kardeşim. Ama seni yetiştiren kulübüne de para kazandır. Sözleşmene bu konuda madde koydurmak zor değil.

  24
  1
 5. Bir gol atti orasi burasi ayri oynuyor birak ya oynatmayin gerekirse çıktığı yeri beğenmiyorlar boyle cocuklara sonra guvenelim savunalim diyoruz vefasizlar hadi okan kocuk gibi sende yedek kulubesine demirle

  17
  7
 6. Çin olmadan adam çarpmaya kalkıyor hepsi. Biraz Trabzonlu gençlerden örnek Alın be kardeşim, adamları kovsan neredeyse gitmeyecekler bizimkiler kaçmak için fırsat kolluyor. Tamam git te en azından bu takıma olan borcunu öde de git. Yazık ki ne yazık.

  13
  4
 7. Bak çocuk ,ne oldum delisi olma sakın sonra yeşille beyazı çok ararsın…elbette zamanı gelince bir yerlere gidersin ama daha pişmen gerek evlat. Birde bu ayhan akman çocuğun menejerimi ki her şeye karışır. Tamam anladık amcasın ama bu çocuğun önce babası karışmazmı bu işlere. Aman ali yem olma çakallara. Sen kimseyi dinleme takımdaki hocanı dinle bence.

  9
  2
 8. Eğer sözleşme yenilemeyecekse ve oara kazandıraxaksa ve tabiki tahta açıksa gidebilir.inşaallah gitmez ve bursaya uzun yıllar hizmet eder.süper ligde olsak belki şampiyonluğa oynayacak takımda olacak bursasporlu gençler şimdi giittikleri takımlarda birkaçı hariç vasat topçu görünümünde.

  8
  3
 9. Ali Akman kardeşimiz hakkında çok şeyler yazıldı çizildi.
  Bu gidişle daha çok şeyler yazılır çizilir.
  Bursaspor’lu mu değil mi vakti gelince göreceğiz.
  Umarım kariyerini planlayan kişiler bu çocuğu yanlış yönlendirmezler.

  8
  1
 10. Bu da diğerleri gibi bedava girmeye çalışıyor. Sözleşme uzatmaya yanaşmayanları yol yakınken satın sonra bedava gidince ahlar vahlar çekiyoruz. Bu vakıfköy başına aidiyet yeteneği tespit edebilecek bir antrenörde yerleştirin. Bir yerlere gelen gideceği takımdan daha çok para koparmak için feshedip kaçmaya çalışıyor. Hiç goygoy yapmaya gerek yok gitmek isteyene yolu gösterin gitsinler. Biz illa ki düzlüğe çıkarız, bizden kaçanlar camiasız kimsesiz sahipsiz kalmaya mahkum olacaklar.

  8
  2
 11. Altyapıda ki bütün futbolcu grubu ile yollarını ayırican tekrardan düzenleme yapicam oyuncu alırken de sağlık taramasından önce kişilik karakter testi yapicam lakin bizim alt yapidakilerin kanı bozuk şunu unutmasınlar gün olur devran döner bu takım iyi yerlerde olduğunda karşıdan bakıp çok ah çekecekler Ali Akman en başında hicbiriniz bir Enes Ünal olamadınız yazık size

  6
  8
 12. ALİ bu kafa ile bursaspora nasıl maç kazan dıracak olacak şey değil…galiba 3 milyon şehir uyutuluyor..bursaspor artık bitmiş adım atacak hali kalmamış.her an ölümü bekliyen hata misali..gelen yönetimde hastaya kan can olmıyacak durumda..adamlarda kan yok ki bursaspora can versinler..inanın altın ordu bu hafta 5 tane yağlar ve bizim yöneticilerde sadece izler..buna hocada dahil.

  4
  2
 13. BENDE OLSAM BENDE YENİLEMEM..ADAM YILLARDIR KENDİSİNDEN DAHA YETENEKSİZ BİRİNİN ARKASINDA BEKLİYOR..BU SENE TAHTA AÇILSA YİNE BEKLEYECEKTİ..BURSASPORDA BİR GELECEĞİNİN OLMADIĞINI O DA BİLİYOR..BİR DE İRFAN BUZ GİBİ KAŞAR GELİP PLAY OFF YARI FİNALİNDE ÇOCUKLA TAŞAK GEÇER GİBİ SON 1 DK OYUNA ALIP DUYGULARIYLA OYNUYOR..NE YAPACAK BURSASPORDA KALIP..HAYALLERİNİN PEŞİNE GİTSİN..

  2
  3
  1. @Cedric Bakambu yorumuna yanıt olarak

   ŞİMDİ ‘ GİTSİN AMA PARA KAZANDIRIP GİTSİN’ DİYEN HEMŞEHRİLERİM OLACAKTIR..ADAM SALAK MI GİDECEĞİ YENİ TAKIMINA YÜK BİNDİRSİN..BELKİ DE ÜÇ BÜYÜTÜLMÜŞLERDEN HERHANGİ BİRİ ALİ’NİN SÖZLEŞMESİNİN BİTMESİNİ BEKLİYOR..BELKİ DE YURT DIŞINDAN BİR KULÜP UZUN ZAMANDIR TAKİPTE VE SÖZLEŞME BİTİŞ TARİHİNİ BEKLİYOR..TAMAM BURSASPORDA YETİŞTİ BENCE DE PARA KAZANDIRIP GİTMESİ EN DOĞRUSU..AMA PARA KAZANDIRACAĞI DÖNEMDE BİZ NE VERDİK ONA? KAÇ MAÇTA KAÇ DK SÜRE VERDİK ? GELİŞMESİ İÇİN NE KADAR KATKI SAĞLADIK? BUNLARI DA DÜŞÜNMEK LAZIM..

   2
   3
 14. Yavaş ta olsa bu şehrin bu takıma bakışını yaşayarak öğrenmeye başlandı tabiki bedeli de var zamana ihtiyaç olduğu için acılarla sükunet içinde beklemesini bilitis biz sabırlı bir bursasportaraftariyiz geldimi an agirlimizi koyariz

  1
  2
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   HOCAM SANA ŞÖYLE SÖYLEYEYİM..BEN X BİR TAKIMIN YÖNETİCİSİ OLSAM,SÖZLEŞMESİ 6 AY SONRA BİTECEK BİR TOPÇUYA VERECEĞİM BONSERVİS PARASINI,6 AY SONRA TOPÇUYA VERİRİM..O TREN KAÇTI ALİ AKMAN’I BİZ KULLANAMADIK,VİTRİNDE SERGİLEYEMEDİK..KUBİLAY YERİNE GEÇEN SEZON ALİ OYNASAYDI ŞU AN GÜZEL BİR PARAYA SATMIŞ OLURDUK..BİZE GELEN HOCALARIN KUBİLAY ISRARI, ELİMİZDEKİ EN YETENEKLİ OYUNCUNUN BONSERVİSİNDEN ETTİ BİZİ..AMCASI AYHAN GERİZEKALI MI SANIYORSUN ?

   2
   2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı