Ali Akman için yeni sözleşme teklifi geliyor

Bursaspor yönetimi sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Ali Akman ile yeni sözleşme imzalamak için masaya oturacak.

Bursaspor‘un bu sezon parlayan yıldızı olan Ali Akman için Erkan Kamat yönetimi harekete geçti. Eski Başkan Mesut Mestan‘ın daha önce sözleşme uzatma teklifini kabul etmeyen Ali Akman‘ın Kamat yönetimine ne cevap vereceği merak ediliyor.

Sözleşmesi 30 Haziran 2021 tarihinde sona erecek olan Ali Akman‘ın güncel piyasa değeri 500 bin €‘ya yükseldi. Bu sezon yeşil-beyazlı forma ile 4 gol ve 1 asistlik performans sergileyen genç oyuncu takımın en skorer ismi konumunda bulunuyor.

49 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Bu arada bein sport sitesinde Ali’nin gol sayısı 3 görünüyor. BU haftaki buz gibi gollerinden biri yazılmadı neden bilmiyorum. Siteye de bildiremedim durumu(?) Mesaj yollanmıyor?!

  2. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Bu cocugun daha en az 2 yıl daha bizde pişmesi lazım bu cocuk büyük takımlara giderse kurtlar sofrasına oturmuş olacak ve arada harcanacak gs gitse Falcao yu mu kesecek gercekçi olmak lazım yedek kalır bunun sayısız örnekleri var bir emre Taşdemir vardı hatırlayanınız varmı nerede?

  3. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   1- bir musibetin bin nasihate bedel olduğu bir kez daha tescil edildi.
   2- tabi alt yapının bire, on, yüz, bin, hatta milyon veren bereketli bir tarla olduğu. ve alt yapıya yapılan yatırımın asla heba olmayacağı da.
   3- soruyorum size, şayet süper ligde olsaydık kembo, cucak, sakho, necid, ve stancuların varlığında, son balıkesir maçına çıkan gençlerimizi görme ve tanıma imkanımız olurmuydu?
   4- bu gençler zaman, zaman elbette yenilecek. ama o mağlubiyetlerden gereken dersleri çıkararak, sürekli üstüne koyarak gelişecekler, pişecekler ve sonunda bu takımı bir daha buralara düşmemek üzere süper lige çıkaracaklar.
   5- bu yönetim ve teknik kadro doğru yolu buldu. şimdi sıra YEREL BASIN ve TARAFTAR DA. camiaya düşen sadece biraz zaman, biraz hoş görü, biraz da destek.

  4. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Geçen yıl kubilay o kadar para alırken, bu çocuğun sözleşmesi düzeltilmeliydi. Şu anda başka santraforumuz kalmadığı için o da ağırdan satacak kendini. Takım içindeki maaşlar çok dengesiz. Performansa göre maaş uygulamasına geçilmeli, sözleşmeler de bu şekilde yapılmalı. Sabit maaşlar düşük, galibiyet primleri yüksek olmalı.

   31
   1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Sen kaçırrrrmaaaayııııııın diye istediğin kadar bi tarafını yırt. O iş geçen sene bitti kardeşş. Fatih Hoca Ayhan Akman’a emir verdi. Bursaspor’la sakın sözleşme uzatmayın, bu sene bonservissiz alalım. Bize bi de bonervis parası sokmayın. Çünkü bizde de para yok dedi. Ayhan Akman da gelecek sene Fatih Hoca’nın teknik ekibinde yer almak için mecburen evet dedi. Bu saatten sonra Ali Akman’la masaya otursan da anlaşamazsın. Herif bu hafta 2 müthiş gol atınca zaten fiyatı bir maçta 5 milyon yuğroya çıktı. Cincon keriz mi Ali Akman’ı bize yedirsin. Biz PTT takımıyız. Onu bizden alacak, 2 sene kullanacak. Bu arada Ali Akman A milli takımın santrforu olarak 2022 Dünya Kupasına gidecek. Çünkü 38’lik Burak Yılmaz’la Cenk Tosun artık havlu attı. A Milli takımın yeni santrforu GS’li Ali Akman olacak. Ve GS kulübü, sıfır bonservisle alıp 2022 Dünya Kupası’nda parlattığı genç golcüsünü bu turnuvadan sonra 25 milyon yuğroya Avtupa devlerine satacak. Demedi demeyin. Bekleyin görün.

    4
    6
   2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Atom Karınca kardeşim çok haklısın.
    Ali Akman ile hiç beklemeden her iki tarafı da üzmeyecek şekilde anlaşılmalıdır.
    Burada büyük sorumluluk başkan ve yönetime düşüyor.
    Ali Akman a düşünmeye bile gerek duymaycağı bir teklif vermeliler.
    Ali Akman bu kulübün en önemli oyuncularından biri olacak.
    En az üç sezon daha oynamayı garantiye alan bir Ali Akman zamanı geldiğinde Avrupa takımlarına hem kendi adına hem kulüp adına çok çok iyi rakamlar ile transfer olacaktır.
    Ali kardeşim.
    Sabırlı ol doğru zamanı bekle ve önce kendi şehrine sonra da ülkene faydalı olabileceğin gün geldiğinde bu kent seni omuzlarda gönderir.
    Hiç merak etme.
    Haydi kardeşim hemen imzala ve yoluna devam et.
    Sana çok ihtiyacımız var.
    Atom Karınca kardeşim iyi günler dilerim.

  5. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Noldu Shehu delikanlıyı bizi seviyordu. yok kadro dışı kalırsa lige cikamazdik. Arkadaş bir daha yazıyorum yetkililer umarım görür. sakın topcunun sene sonu gorusuruze kanmayın sakın ocakta gorusuruze kanmayın. durum net Ali ya imza ya eve. Duygusal olmayın çok gördük bizi sevenleri. Mayıs’a kadar basamak yap sonra bedava. İmza atmadan oynatilirsa Mustafa er ve Erkan kanat aynı mesutun shehuyu kaçırması daki gibi sorumludur. Hiç mi rahmetli yazıcının icraatlarını görmediniz ? Duygusal olmayın yok ben kontrat düşünmem topuma konsantreyim bunlar hikaye oyalama. ocağı bekleme kontrat uzamazsa forma yok net.

   37
   24
   1. @Marcus Hertogen yorumuna yanıt olarak

    Güncel durumdan bir haberdarsın shehu bekledi ama yönetim gerekeni yapmadı gitti belki ali senin dediğin gibi yapar ama ne olursa olsun oynatılmalı çünkü çocukta yetenek var kazandıracağı maçlar bizi üst lige çıkarabilir bizde onu basamak olarak kullanabiliriz ayrıca küstürmezsen belki sözleşme imzalamayı sezon sonu gerçekten kabul eder ama bence iş Alide değil amcası Ayhan akmanda bitiyor Bi çakallık yapıp gs ye bedavaya götürmezse Ali bence sözleşme uzatır en kötü ihtimal güzel paraya satarız

    10
    1
   2. @Marcus Hertogen yorumuna yanıt olarak

    Shehu Bursaspor’ dan sözleşme beklediğini ancak teklif bile edilmediğini söyledi dostum öncelik benim için takımım Bursaspordu dedi…!? Ancak bizim çok bilen yöneticiler elinden kaçırdı para yok diye sözleşme teklifi bile edilmedi adama ! Bi şekilde gidiyoruz ama Allah’ a emanet gidiyoruz ! Eğer takım dağılmadıysa burada geçen seneden kalan özer – serdar özkan – aykut – recep aydın ve Cüneyt köz’ ün çok büyük emekleri var ! Gençlere ilham oldular baksanıza dünkü çocuk ali akman bile sözleşme yenilemeye bile yanaşmadı ! Zaten bu sene çıktık çıktık çıkamadık herkes dağılır gider ödemesini alamayan topçu alacağı karşılığı bonservisini talep eder buna gençlerimiz de dahil ! Aslında bu sene dağılacaktık ancak geçen seneden kalan tecrübeliler emniyet subabı oldular başta özer ve serdar’ ın çabaları çok ! Hepbirlikte duruma el koyup alacaklarından feragat ederek takımın dağılmasını önlediler ! Bir de hala bu adamlara sallayanlar var ! Aykuta recep’ e Cüneyt’ e !?

    26
    5
    1. @Eser yorumuna yanıt olarak

     O yazdığın topçular gençlere ilham olmadı. Gençler onlara ilham oldu.Onlar için bu pırlanta gibi gençlerle oynamak çok büyük şanstır. Elimizde ki gençler ise Bursaspor için büyük şans.Bu dün de öyleydi, bugün de öyle yarın da öyle olacak. Biz dün bunu anlamadığımız için bugün bu kadar borcun için de ve bu ligdeyiz. Bugün de ısrarla bunu anlamazsak, yarınları kurtarma şansımız olmaz,elimizde ki değerleri de bir bir kaybederiz. Tıpkı dün olduğu gibi.

     2
     1
    2. @Eser yorumuna yanıt olarak

     Bravo çok güzel yazmış ve durumu özetlemişsin.Umarım bu yazdıklarını bizim çok bilen faydasızlar okur ve anlar..

     2
     1
  6. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Sözleşme imzalamıyorsa ali akman’ da kadro dışı bırakılabilir ! Madem disiplin diyoruz serdar’ a sedat’ a yaptığımız gibi aynı durumu ona da yaparak adaletli bir tutum sergilemeliyiz…!
   Ali akman’ a acilen sözleşmesi bitmeden yenileme teklifinde bulunulmalı ! Eğer Bursaspor’ a aidiyet duygusu varsa ki Ali’ yi Ali yapan Bursaspor’ dur aidiyet vefa duygusu olmalı ! Ben olduğuna inanıyorum sözleşme yeniler diye düşünüyorum. Yoksa da kendi bilir Bursaspor kimseye futbolcu yetiştirme kulübü değildir !

   43
   9
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    ,😂😂😂😂😂 arkadaş çok komiksin.adamı kederden mesken spordan bile yerine adam koyamazsın.bırakın oynasın çocuklar.bence şimdi baskı altındada tutulmamalı.ne düşünüyorsa öğrenilmeli.yenilemezse sene sonuna kadar iliği kemiği sömürülerek yararlanılmalı.profesyonel olun.

    1
    2
   2. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Evet bence de kovun gitsin. Vakıfköy’de Serdar Özkan dedesi ve Sakar Stoper Sadat abisiyle idman yapsın, aklı başına gelsin. Ama o da abileri gibi kulüp aleyhinde zırt pırt tivit atmasın. Yakışmaz.

    4
    1
   3. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Çocuk daha 18 yaşında . Aklını bulandırıyor olabilirler başta ayhan akman olmak üzere . Yoksa ali ye kalsa çoktan sözleşme uzatmıştı bunu da dikkate alın . Öyle kadro dışı falan diye saçmalamayın .

    22
    2
    1. @... yorumuna yanıt olarak

     Kafasının bulandırılması bahanesi Ali akman’ ın sezon sonu bedavaya gideceği gerçeğini değiştirmez ! Bu konuda acil önlem alınmalı…! Shehu olayına dönecek yoksa ! Shehu ile de sözleşme imzalamadık hem çok çalışkan kesici ve yetenekli bir futbolcudan hem de gelirden olduk !

     5
     2
  7. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Çok doğru yorum kulübün menfaati için sembolik te olsa bi sözleşme yapılmalı transfer olacağı zaman kulüp kolaylık gösterir, bedelini ödeyen takım da transfer eder !

   48
   1
 1. Çok geç kalınmış bir karar. Bu saatten sonra sadece vefa ve aidiyet duyguları ile uzar bu iş. Maalesef acımasız bir piyasa var. Bu sene Mustafa Kapı’yi ( GS) Fransızlar bedavaya aldı. Aynı şekilde Ömer Faruk Beyaz ( FB) onu da alacaklar. Ali Akman sen bizim çocuksun uzmezsin.

  59
  1. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

   dediklerin doğru ancak. bu işlerde aidiyet, vefa, sadakat gibi bir takım insani değerler de var.
   her şeyi madde, herkesi maddeci olarak görmemek lazım. bir orta yol mutlaka bulunur.
   ”kulüp-sporcu” her ikisi de bir birlerinin varlık nedeni.
   her ikisi de bir birine aynı oran da muhtaç.
   ikisi de ortada ki pastadan adil şekilde pay almalı.
   eğer, ali akman (amcası) akıllıysa sözleşme yeniler seneye de burada kalır.
   eğer başkanın yöneticilik! vasfı varsa futbolcusun ikna eder ve imzayı attırır.
   ben tatlıya bağlanacaktır diye düşünüyorum. çünkü aklın yolu bir…

 2. Öncelikle Vefa temeli ve Ali akmanı alt yapimiza kazandiran kişilere teşekkür ederim.
  Bu durumda bile alt yapimiza herkes imreniyor.
  Aynı projelere devam.

  54
  1. @Bursaspor yorumuna yanıt olarak

   Cuenca cucak de sutter…. Kaliteli 4 5 topçu ile su çocukları harmanlasak ve yöneticilerimiz para çalmasa şimdi türk futbolunun tozunu arttırmıştık

   24
 3. ali bedavaya istanbula giden oyunculara bak hiçbirinden birşey olmadı çünkü bedavaya gelince kimse değer vermiyor ozana dğnya kadar bonservis verdi fener olması için nasıl upraştılar sonunda oldu ozan tufan bedava gitseydi şimdi ikinci ligde oynuyordu bunlardan ders al uzat sözleşmeni zaten iyi bir teklifte iki tarafta okey verir

  44
  1
 4. Ne ali ne bursaspor mağdur olmamalı ravilin 2.5 + pay ettiği , 1. Ligde 10 maç oynayan cenk özkaçarın 1.5 + pay ettiği bu piyasada ali akmanın bonservisi çok farklı paralar olabilir.

  34
 5. Ali Akman ile mutlaka 5 yıllık sözleşme imzalanmalı .Bursaspor Ali Akman dan istediği parayı ancak süper ligde Avrupa’ya satarak kazanabilir .

  19
 6. Sevgili Ali,
  Üzme bizi milyonların sevgilisi ol. İyiysen her zaman gidersin, alacak büyük takım üçe beşe bakmaz, bu camia da seni üzmez ama ezik gibi bedavaya da gitme takımına taraftarına ihanet etme. Yap sözleşmeni ne istiyorsan al paşalar gibi kafan rahat oyna. Yaptığınız riskli iş, Allah nazardan saklasın sakatlık hastalık bir sorun yaşarsan bu takım sana kol kanat gerer, garanti paranı alırsın. Hadi evladım, hadi çocuğum, hadi pırlantam, taraftarın gözünde kral ol kral yaşa, takımına sevenlerine ihanet etme…

  17
  1. @Diego yorumuna yanıt olarak

   Tamam Diego abi. Sizi üzmem. Melemen maçından sonra Bursa’ya döner dönmez atıyorum imzayı. Ama yıllık 3 milyon yuğro rica edeyim.

 7. ÖNCELİKLE ALİ AKMAN A GÜZEL BİR TEKLİF YAPMAK GEREK..HEM EKMEK KADAYIFI YİYECEĞİM HEM DE ÜSTÜ KAYMAKLI OLSUN OLMAZ.YANİ HAKKI NEYSE VERECEKSİN..ALİ DE UYGUN ÜCRETİ ALINCA NEDEN GİTSİN? GİTTİĞİ TAKIMDA FORMA BULABİLECEK Mİ,GİTTİĞİ ŞEHİRE ADAPTE OLABİLECEK Mİ,BULUNACAĞI KÜLTÜRE ALIŞABİLECEK Mİ VS..GİBİ BİR SÜRÜ SORUNU NEDEN YAŞASIN?? EN AZINDAN AİLESİNDEN VARSA SEVGİLİSİNDEN VEYA HER ZAMAN GİTMEYE ALIŞKIN OLUĞU YERLERDEN, ARKADAŞLARINDAN NEDEN MAHRUM KALMAK İSTESİN?

  14
 8. 5 yıllık sözleşme
  500 bin tl yıllık maaş
  20 bin tl maç başı +galibiyet primi
  Her sene maaşına yüzde 20 zam
  8-10 milyon euro da serbest kalma maddesi
  Bu şartları kabul etmedigi taktirde
  Vakıfköye gönderin gitsin

  7
  8
 9. sakın imzalama kardeş git önüne bak enes ünal gibi. İki gol kaçır bu taeaftar bozuntuları ıslıklarlar seni. Tüm gençlerimize sesleniyorum bu taraftar bozuntularına güvenmeyin. E.sağlamı bile ağlatarak gönderdiler. Önünüze bakın. Harcatma kendini ali kardeş enesin yaptığı gibi avrupaya açıl. Kaç kurtar kendini. Kendini aileni geleceğini düşün

  6
  20
   1. @Mahmut yorumuna yanıt olarak

    sözleşme uzatsın sonra 2 gol kaçırdı mı otobüs basıp dövün dimi. Sonra ahır muhabbeti yapın. Kimler ahırda gayet açık kardeş. Aynada kendini görmüşsün

    1
    1
   2. @Mahmut yorumuna yanıt olarak

    ben bursasporluğuma sizden onay alacak değilim. Kimler ahırda biliyon mu. Otobüs basıp futbolcu döven maçta oyuncuyu ıslıklayan batajayı haruna bile el kaldıran güruh kimse onlardır ahırda olan.

    1
    1
 10. O devşirme Bursasporlu değil ekmek yediği yetiştirildiği ana kucağı Bursasporumuza ihanet etmez bu arada onları yetiştiren antrenörlerine prim veriliyormu

  5
  6
 11. amcası ayhan çocuğun kafasını karıştırmazsa bizde kalır. Adam yeğeni gs de oynasın ister. Bence bu sözleşmeyide kabul ettircek sonrasında tecrübe kazandıktan sonra gs ye önercek. Ali nin aklı varsa uyup da gitmez

  5
  1
 12. uzatması kendisi için iyi olur şu an süperligte oynayamaz bizim içinde iyi olur üstüne koyması lazım bide bize kazandırması lazım giderken yoksa hayrını göremez onu ali yapan bursaspordur en az birsene daha banko oynuyacak üstüne koyacakki gittiği yerde oynasın yoksa kubi gibi umut mayir gibi silinip gider avantaş olarak çalışmayı sevmesi onu ileri taşır oldum demeden çok çalışırsa pişer yoksa söner gider kubi gibi u 19 mert vardı onun gibi

  4
  1
 13. Evlatlarımıza,kadromuzda olan oyuncularımıza sahip çıkalım çıkalım ki bizi sevindirsinler.Genç evlatlarımıza gelince sadece mali iyileştirme değil onlara mental destek verip gelişimlerini sağlayacak hoca,eğitimcileride verelim ki gelişimleri sağlıklı olsun.

 14. ali git bir an önce kurtar kendini bu gerizekalı taraftarlarla uğraşma, avrupaya git gidebiliyorsan türkiyede uğraşma, bu kulüp 1-2 sene sonra yok zaten düşünme bile

  1
  1
 15. Bu ne be kardeşim üç maç oynadı diye
  Hemen havalara giriyorsunuz oyuncuda
  Feleğini şaşırıyor yapmayın bunu
  Herkez akıl veriyor sanki Başbakanın
  Bukadar Kafası Çalışmıyormu Zannediyorsunuz ?

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu