Ali Akman “Enes Ünal gibi olacağım”

Bursaspor'un 16 yaşındaki santrforu Ali Akman Bursa Hakimiyet'in sorularını yanıtladı.

Gelecekte Türk futbolunda adından söz ettirecek aday futbolculardan biri olarak gösterilen genç krampon, çıkış sürecini anlattı. Vakıfköy‘ün kendisi için çok büyük anlam ifade ettiğini belirten Ali Akman, “Vakıfköy benim için çok güzel şeyler ifade ediyor. Futbola Vakıfköy‘de başladım. Sonra kendimi geliştirdim ve A Takım‘a çıktım. Şimdi benden sonra altyapıdaki arkadaşlarım da kendilerini geliştirmeye çalışıyor ve A Takım‘a yükselmek adına çok çalışıyor. Umarım hem ben hem de diğer arkadaşlarım hedeflerimizde başarılı oluruz” dedi. Bu sezon alt yaş kategorilerinde U16- U19 ve U21 takımlarında da gol atan tek futbolcu unvanını elde eden Ali Akman Bursaspor A Takımı ile sahaya çıktığı hazırlık maçlarında attığı akıl dolu şık gollerle de dikkat çekmeyi başardı.

FORMA İÇİN SABIRSIZLANIYORUM

Bursaspor A Takım kadrosunda olmasına rağmen henüz Samet Aybaba tarafından resmi maçlarda sahaya sürülmeyen Ali Akman sıranın bir gün kendisine de geleceğine inandığını söyledi. 16 yaşındaki santrfor, “Her hafta oyuna girmek için hazırlanıyorum. Tabii ki bu işler kısmet. Oyuna girdiğim zaman en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum” diye konuştu. Ali Akman rol model olarak gördüğü Enes Ünal’ın çizgisinden gitmek istediğini dile getirerek, “Hedeflerim çok büyük. Önceliğim Bursaspor A Takımı ile güzel işlere imza atmak ve kendimi katlayacak bir oyun sergilemek. Bursaspor’dan sonra kesinlikle Avrupa’ya açılmak istiyorum. Enes Ünal abi gibi ben de Bursaspor’dan Avrupa’ya giden bir oyuncu olmak istiyorum” şeklinde görüş belirtti.

Sakho çok destek oluyor

Takımdaki santrforlarla ilgili de görüşlerini açıklayan Ali Akman, Diafra Sakho ve Umut Nayir‘in farklı stilde oyuncular olduğunu fakat ikisinin de tecrübelerinden faydalanmaya çalıştığını kaydetti. Genç futbolcu, “Sakho ve Umut Nayir benim pozisyonumda oynayan ağabeylerim. İkisinin de farklı özellikleri var. Sakho’nun sakatlığı geçmek üzere. Umut Abi çok iyi bir futbolcu. Attığı güzel gollerle de kendi kalitesini gösterdi. Umut abi kesinlikle daha iyi işler yapacaktır. Sakho abi de çok iyi bir futbolcu. Antrenmanlardan sonra benimle konuşuyor. Neleri yapıp yapmamam konusunda uyarılarda bulunuyor. Sakho bana çok destek oluyor.” dedi.

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @apoli yorumuna yanıt olarak

   eski mersin idman yurdu lu Wellington alınmalı hadi arkadaşlar yönetime welington aldıralım destek bekliyorum

   1
   15
  2. @apoli yorumuna yanıt olarak

   Junior Hoilett , Max Gradel, Firmin Mubele , Sam Larsson(hem kanat hem 10 numarada oynuyor) bu adamlardan birini getirebiliriz kiralık yada satın alma gibi ama benim düşünceme göre satın alamayız çünkü kasada para yok anca kiralık getirebiliriz o da biraz zor gibi gözüküyor ama inşallah en az 2 oyuncu getirilir

   2
   3
 1. Aynı şeyleri hep duyduk Ali kardeşim. Enes dışında da sözüne sadık olan kimse olmadı. Amcanın Ayhan Akman olmasından dolayı, senin geleceğinin Bursaspor’da parlayıp İstanbul takımlarına gitmek olacağını gösteriyor. İnşallah öyle olmaz.

  45
  2
 2. Bu çocuk iyi işler yapmaya başladığında İstanbul basını sürekli Ayhan Akman’ın yeğeni olduğunun altını çizerek 6S veya 8JK altyapısı oyuncusuymuş gibi algı yaratacak. Biz de kahrımızdan saç baş yolucaz gibi bir his var içimde

  42
  3
 3. Torpilli bir arkadaş.Bursapor altyapısı tamamen bu şekilde dönüyor.Enes Ünal dahil alayı torpilli topçu bunların.1994 senesinde minikler kategorisinden itibaren altyapıdaydım.iki üç kademe geçtik dördüncüsünde torpil döndü.Topa vurmasını bilmeyen adamları seçtiler iyi oynayan oyuncular seçilmedi.Enes Ünalın kardeşini bile futbolcu yapmaya çalıştılar.Altyapıda dayın arkan varsa ilerlersin.

  16
  7
  1. @Ufuk raifoğlu yorumuna yanıt olarak

   Enes unalin kardesi suan galatasaray altyapı sinda diye biliyorum bi arkadasimla ayni sitede oturuyolardi mesut abi hasan basri gercekten topa vurmayi bilmeyen bi kardesimiz

   4
   2
 4. Arkadaşlar, Ayhan Akman’da Bursa İnegöllü. Ali Akman’da Bursa doğumlu. Kendi çocuklarımızı kendimiz gömmeye çalışmayalım. Gitmeyi kafaya koyarsa kimse zorla tutamaz, bunun örnekleriniz çok gördük. Önemli olan iyi bir sözleşme ile bu çocuğumuzu uzun sure elde tutmak, gelişimini sağlayıp gidecekse de en iyi fiyatla pazarlamak. Futbol piyasasının gerçeği bu. Son olarak tekrar ederim ki kendi yetişdiğimiz oyuncularımızı kötüleyip psikolojilerini bozmayalım, fazla beklenti içine sokup hayal kırıklıkları yaratmayalım. Tabii ki bunlar için profesyonel Bursasporlu idareciler şart…

  7
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu