Ali Akman en iyi 10 arasında!

Bursaspor'un genç yeteneği TFF'de gelecek vadeden 10 santrforun çağrıldığı özel antrenmanda boy gösterdi. Genç krampon idmanla ilgili, "Gelişimimiz için çok faydalı geçti" dedi.

TFF Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas‘ın yönettiği ”Genç Milli Takımlarda mevkiye özel antrenman programları” başladı. Bu kapsamda ilk olarak tüm yaş gruplarındaki santrforların yer aldığı çalışma yapıldı. Tolunay Kafkas’ın gerçekleştirdiği antrenmanda 10 santrfor, iki de kaleci yer aldı. Bursaspor‘dan Ali Akman da çalışmada boy gösterdi.

FAYDASINI GÖRECEĞİZ

Türk futbolunun gelecek vadeden oyuncuları arasında gösterilen Ali Akman antrenmanla ilgili olarak, “Güzel geçti. Böyle şeylerin olması gerçekten çok güzel. Milli takımda da böyle forvet özel antrenmanları yapmamız gerçekten iyi. Bunun faydasını göreceğimizi düşünüyorum. Bence güzel bir çalışma da oldu. Keyif de aldık. Hocalarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

   Cahille tartışmak en zor, en saçma şey.
   Emirhan, Kubilay, genç mi? Adamların yaşı 22 ???
   Ben hoca oynatır oynatmaz karışmam ben algıyı yanlış buldum.
   Genç oyuncuyu surantrene olmasın diye oynatmazsin ama ‘ yedirtmem’ yanlış bir algı.

  2. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

   1- ironiyi severim ama ”bilinçli-yerinde-zamanında!” olursa.
   2- Bursaspor camiası önce neye oynayacağına karar verecek.
   a- şampiyonluğa mı?
   b- oyuncu yetiştirmeye mi?
   3- ali akman da dahil her maça 8-9 gençle çıkarsa şampiyonluk gelmez. Eskişehir galibiyeti aldatmasın. lig sonuncusu karşısında futbol olarak nasıl ezildiğimizi herkes gördü. Karagümrük maçını saymıyorum bile.
   4- genç kadro ile de şampiyonluk gelir ama bu en az 4-5 seneyi bulur. bursa da bu sabrı gösterecek yerel medya ve taraftar var mı?
   5- özellikle son 10 senedir iki basit hatasında genç oyunculara. iki kötü sonuçta yönetim ve hocalara neler yapıldığını yaşayarak gördük.
   6- genç oyuncu medya ve taraftar baskısını kaldıramaz. 3-5 maç sonunda değil futbolcu olmak, o çok sevdikleri futbol topundan tiksinir hale gelirler.
   7- bunları yazıyorum ama, ne demek istediğimi anlayıp-anlamadığından pek emin değilim.

   34
   2
   1. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    Bana mı söylüyorsunuz anlayıp anlamıyor diye 🙂
    Futbolcu eskisi, Beden Eğitimi Öğretmeni, Futbol altyapı eğitmeni 🙂
    Eyvallah haklısınız . Barcelona 16 yaşında oynatıyor.
    Benim anlatmaya çalıştığım şu; kadroda en iyi kimse o oynar yaşı 16 da olsa 36 da olsa.
    Ali Akman yeterli değil peki İgor kupa maçı hariç ne yaptı?

    5
    5
    1. @Musa ÇELEBİ yorumuna yanıt olarak

     1- haber tazeliğini yitirdi. kimse okumayacak biliyorum ama olsun. biraz sana özel olacak.
     2- eski futbolcu, beden eğitimi öğretmeni ve alt yapı antrenörü olup, futbolun doğasını, etiğini ve tekniğini bu kadar kötü yorumlaman daha da üzücü. esasında meslektaşının (koşukavak’ın) yanında yer alman gerekirdi.
     3- Barselona oynatıyorsa, Bursaspor da Kubilay, Emirhan ve rüştü yü banko oynatıyor. yarın performanslara göre diğerleri de oynayabilir. sonuçta formayı hoca vermez, futbolcu alır. yaşı 16 ya da 36 olmuş hiç fark etmez.
     4- madem antrenörsün şunu da bilirsin. hiç bir antrenör takıma ve kendisine katkı sağlayacak oyuncuyu takımdan kesmez. kesemez.

    2. @Musa ÇELEBİ yorumuna yanıt olarak

     “” Kadroda en iyi kimse o oynar. Yaşı 16 da olsa, 36 da. “”
     Tamam da, ama bırak ta bunun kararını takımın teknik sorumlusu versin.
     Ayrıca her eski futbolcu ve beden eğitimi öğretmeninden gerçek bir futbol adamı çıkar diye Futbolda bir kural yok.

 1. Elestirmiyim diyorumda Allah aşkına Tolunay ve topçu gelişimi ne alaka TFF başarısız hocalara emekli futbolculara ekmek kapısı olmayı bırakır işini iyi yaptığı için iyi hocalarla çalışırsa Türk futbolu gelişir.

  17
 2. Tolunay’ın yaptığı bu tür organizasyonların yararlı olacağını düşünüyorum hatta daha ileri gidilip kapsamı genişletilmesi lazım -Türkiye Futbolunun geleceği Galatasaray Fenerbahçe vs bırakılırsa transfer ettikleri 33-35 yaşındaki yabancı oyuncuları dün akşam gördük maç 5-10 sıfır PSG galibiyeti ile bitebilirdi hala pembe gözlüklü gazeteleri kaçırdık vs yazıyorlar tam kafa! ilk 11’de Türk yoktu akşam yani bunlar işte Türk futbolunun içine ediyorlar geçen hergün hele Antrenöre ne diyelim 19 senede Avrupa’da tek başarı yok ve 100’lerce milyon kazandı Galatasaray’ın genç takımı 5-1 PSG genç takımına yenildi yani Tolunay Koşkuvak ve Genç Türk oyunculara şans veren olmasa ne Zeki Çelik ne Kubilay ne Ali Akman umrunda değil GS FB BJK nin ama TFF en fazla parayı onlara veriyor bence ceza sistemi getirilmesi lazım bu takımlara parayı Türkiye’den kazan ve verdiğin geriye sıfır!

  10
  1. @Cansuyu yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşlar yazıyı iyi okuyun mevkiye göre antrenman daha devamı gelicek sırasıyla.Buraki sıkıntı şu neyi ne kadar nasıl biliyoruzda eleştiriyoruz? Tolunay hakkında ne biliyorsunuz şahseb3ben bilmiyorum şunu iyi biliyorum eleştirenler de çok bilmeden laf olsun diye eleştiriyoruz.SABIR ALLAH AŞKINA SABIR BİRAZ SUKÜNET VE SABIR.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu