Ali Akman Dünaynın en yetenekli oyuncuları listesinde

Football Manager 2021'de Bursasporlu Ali akman Dünyanın en yetenekli oyuncuları listesine girdi.

Ali Akman Dünyanın en çok oynanan menajerlik oyunlarından olan Football Manager 2021‘de 20 yaş altı “wonderkid” “harika çocuk” olarak tabir edilen en yetenekli 37’nci oyuncu oldu.

Ali Akman ayrıca forvetler arasında listeye girmeyi başaran tek Türk futbolcu olarak yer aldı…

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Erim yorumuna yanıt olarak

   Her sene FM oynarım müthiş bir yetenek değerlendirme ekipleri var yıldız olacak diyen yüzde 90 tutar iyi yere gelir. FM 20de dünya yıldızı santrfor potansiyeli vardı. Biraz düşmüş ama yine iyi değer vermişler

  2. @Erim yorumuna yanıt olarak

   bizde güzel bir söz var, ”ne oldum deme, ne olacağım de!”

   şu an ali akmanın önünde iki yol var.
   1- GELİŞİM. 2- PARA ve ŞÖHRET.
   sercan bunların ikincisini seçmişti bugün ne halde?
   oysa birincisini seçseydi bugün para ve şöhreti belki de yüze, bine katlanacaktı.

   aslında hayat sanılanın aksine çok adil. eğer kendisi ve ailesi zaaf gösterip sadece kendi menfaatini düşünen menajerinin aklına uymasa bugün önlerine konan faturaları ödemeyecekler ve böyle bir kötü kadere razı olmayacaklardı.

   samimi olmak gerekirse genel anlamda medya, taraftar ve yönetim profili ve yapısı itibarıyla Bursaspor kulübü gençler için çok uygun yer değil.
   çünkü burada herşey her dakika gece-gündüz kadar farklı.
   kazandığında şampiyonsun, aslansın, kaplansın, kahramansın.
   kaybettiğinde ise düştük, düşüyoz, kazma-kürek, ya da hain, falan-filan.

   ama yaşanan şartlar, (yani borçlar, mevcut altyapının varlığı, transfer ve seyirci yasağı) yine de gençler ve gelişimleri için bu kulübü çok önemli ve uygun hale getirdi.
   çünkü gençler yeterli sayıda, süre de ve rahatlıkta oynuyorlar.
   çünkü ortada kulübün ne başka bir seçeneği var. ne de pandemiden dolayı tribün baskısı.

   umarım iki tarafta bunu iyi değerlendirir.
   ali akman 1-2 yıl daha kalarak.
   Bursaspor da kurumsallaşmayı önceliğine alarak.

   15
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Ayhan Akman’ın şişirmesi ile gündemde.
    İy sporcu ama daha zaman var, çok çalışması lazım. Bursa spordaki arkadaşlarından bir farkı yok bence.

 1. Bize ne? Çok yakında hayatinda bursasporun b’si bile kalmayacak.. aklina bile gelmeyecek bursa veya bursaspor..son macta bilerek sarı görup ankarada takımı yalniz birakmasi bile karakterini gösterdi bize.. onu ali akman haline getiren camiasi umrunda bile degil..tek derdi bir an önce basıp gitmek..

  60
  9
  1. @Selim yorumuna yanıt olarak

   AYNEN BURSA SPOR UMRUNDABILE DEĞIL
   GELSELER DE HEMEN GITSEM DERDINDE
   BASKAN VE YONETIMDE HERZAMAN OLDUGU GIBI
   KULÜBÜ DEGIL CEBINI N DEDINDE BU YONETIM TAHTAYI AÇAMAZ
   ISTE BÖYLE HER SENE BÖYLE
   TARAFTARA BÖYLE…………

   5
   3
  2. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Yaw sen ne camiasından bahsediyorsun be adam. taraftar mı var klubun basında. koronadan bahsetmiyorum yıllardır başkanlar batırırken klubu neredeydi camia. simdi ali seni camia buraya getirdi demeye hakkın yok. o çocuk antremandan hariç kendi çabasıyla 1 saat daha çalısıyorsa senin bunda ne gibi bir katkın olabilir. çocukken elinden tutup sen mi götürdün vakıfköye. boş yapmayın kimse bilmez vakıf köy ortamını. fener gs bjk formalarıyla seçmelere gelenler cirit atıyor. bu cocukta başka takımlıysa senin bursanı takmaz. 3-5 gol attı adını duyurdu çeker gider üzerinde emeğin varmış gibi konusma boş boş. bırak gitsin nereye gidiyorsa. bu fizikle bana alinin süperligte geçebileceği 1 tane stoper sayın. kimseye değerinden fazlasını vermeyeceksin. oynamak isteyen kal demeden de oynar zaten

   12
   5
 2. Çok yetenekli çocuk, bu bir gerçek. Ancak umarım doğru yoldan sapmaz. Daha bu kadar genç iken bir anda basının ve diğer etkenlerin sebebiyle yanlış kararlar vermez umarım. Bursaspora daha katacağı şeyler olduğunu düşündüğüm bir kardeşim kendisi, umarım sözleşmesini yeniler ve takıma fayda sağlar taraftarı da mutlu eder. Eğer başka bir takıma gidecekse de tek temennim ilk 11 adamı olması ve bizi Avrupa’da gururlandırması.

  28
 3. Bu ne kin bu ne şiddet..Bursaspor umuzun hali ortadayken ortamı daha fazla germenin kime bir faydası var…bu çocuklar para almadan oynuyorlar ..takımın paralarını hortumlayan eski yöneticelere kızacağınıza takıma yüklenin…Hani bizim Dinamitler nerede bol keseden atan ama bir kombine bile almayan..onlara niçin kızmıyorsunuz ..Şu an takım sahipsiz kendi başına birşeyler yapmak isterken lütfen
  takımın havasını bozmayalım..
  Ali nin Beın Tv de röportajına baktım ilk tercihim Bursaspor Vakıfköy bambaşka dedi bizim başkandan hiç bir açıklama gelmedi..Anlaşılan bedava oynayın gerekirse 3 ya da 10 sene oynayın para demeyin der gibi…Kim bedava çalışır 3 sene 5 seneyi bıraktım 3 ay bile oynamaz biz düşünce bizi bırakıp kaçanları ne
  Çabuk unuttunuz…

  15
  5
 4. Shin young rok ta bu listedeydi.O da ahimizla kaçar gibi gitti ve futbol hayatı bitti.Karaktersizlerin,hainlerin,vefasizlarin,kahpelerin kaderi hep aynı Ali.Seninde futbol hayatın bu şımarık,paragöz tavırlarınla çok fazla sürmez.

  10
  8
 5. ALİ AKMAN İÇİN YÖNETİME ÇAĞRI:
  Ali Akman görünüşte takıma oynuyor görünse de aslında artık sadece kendisine oynuyor. Geçen yıl yedekteyken ve bu yılın ilk maçlarında daha sempatikti. Ancak anlaşıldı ki, artık bu şartlarda imza atmayacak ve kendi görüşleri ve akıl hocalarının yönlendirmesiyle yolunu çizecek. En son söyleşilerinde kaçamak yanıtları ve beden diliyle, son aldığı kartla hep bunları açığa vurdu. Gördüğümüz bu maalesef. Çok üzgünüm ki, takımına sadakat duygusu yok. Sözleşmesi bu yıla kalmadan uzatılmalıydı, maalesef yönetim boşluğu yüzünden geç kalındı. Çevremdeki diğer takım taraftarları hep “Ali’yi bize verin diyor.” Ne yazık ki durum böyle.
  Şimdi bu durumda bize daha fazla Ali’nin geleceği ile transfer olursan ilgili şöyle olursun, böyle olursun gibi onun hoşuna gitmeyen, bizimse hiç hoşumuza gitmeyen söylemler ve ona yalvarmak yerine ne yapmamız gerektiğine bakalım. Birkaç ihtimal var:
  1. Cezalandırmak. Sözleşme yapmazsa kadro dışı bırakmak. Hiç hoş değil, tercih etmiyorum. Bize faydası yok, ona da çok zararı yok. Antrenman yapar, 5 ay sonra gidecek zaten. ZARAR EDERİZ.
  2. Bir şey yapmamak, oluruna bırakmak. Onu ucuza bir devre daha oynatırız ve gelirden oluruz, sadece yetiştirme bedeli alırız. Sezon sonunda nereye isterse oraya gider. Bu onun istediği yol ama yine tercih etmeyiz. Bizim için gelir kaybı. ZARAR EDERİZ.
  3. Ali’yi ve akıl hocalarını ikna etmek. Yüksek maaşlı yeni sözleşme yapmak için uzlaşmak. Her iki taraf için de kazanç sağlayacak şekilde, kabul edilir yüksek bir rakam önerilir pazarlık edilir ve serbest kalma tazminatı konur. Oyuncuya değerini veririz. İsterse de takıma gelir sağlayarak omuzlarda transfer olur. TAKIM DA KAZANIR ALİ DE.
  4. Eğer sözleşme kabul etmiyorsa ara transfer döneminde yeterince piyasası oluşacaktır. Oyalanmadan en iyi teklife satılmalıdır. En azından bir miktar para kazanılır. Takımdaki belirsizlik biter. Sadece, ikinci devrede belki atacağı 10 golden mahrum oluruz ama yerine yenileri gelir. İKİNCİ MAKUL SEÇENEK.
  Olay bu kadar net. Bu saatten sonra kimse Ali’ye yalvarmasın. Ali’yi birçoklarının tahmin ettiği gibi formamızla belki son kez izledik. Umarım bu maceranın sonu mutlu bitsin.
  Takımımız için en doğrusu yapmak yöneticilerimize düşüyor.

  8
  2
  1. @Diego yorumuna yanıt olarak

   Ali’yi satınca Bursaspor’a maalesef para gelmeyecek temliklere gidecek. Geçen biri yazmıştı Ali bi takıma gidip imza parasını verecek diye öyle olursa o para hesaptan yatırılmazsa yani yönetimin eline geçip kullanılabilir böyle bir durumda var!

 6. Bu çocuk biraz abartılıyor gibime geliyor. Çok top eziyor, ikili mücadele kaybediyor… Fiziksel olarak güçlenmesi gerekiyor… çok hızlıda değil… Ama çocuk gol kokusunu iyi alıyor… Ben kendisini gösterme fırsatı bulduğu kulübe vefa borcunu öder diye düşünüyorum…

 7. Artık ali için hiç bir söz söylemeye hakkımız kalmadı.
  Herhangi bir sözleşme haberi olmadığı için ali artık bossmann kurallarına göre Bursaspor un oyuncusu değildir.
  Bu gerçeği bilelim ve ona göre davranalım.
  Hatta akşam 00.01 itibarı ile ilk görüşmesini yapmış olabilir.
  Her iki tarafa da hayırlı olsun.
  Sayın başkan ve kenar yönetim kendisine sözleşme yenileme hakkı verebilir ya da hemen yerine eldeki gençlerden bir oyuncuyu monte edebilir.
  Sezon sonu transferine kadar sözleşme yenilemez ise kadroda tutmayabilirler.
  Bundan sonra bu konuya taraftarlar olarak müdahil olmamalıyız.

 8. sözleşme imzalamayacak kimse kendini kandırmasın kadro dışı bırakılsın orada batuhan oynasın arkasında vefa oynasın bize VEFA gösterecek oyuncular lazım kendine oynayıp çekip gidecek hainlere yeterince doyduk!

  2
  1
 9. Ya hain ya da kahraman ilan etmek bize bir şey kazandırmıyor. Altyapı oyuncularımızla kontrat konusunda ciddi problemli bir kulubüz. Kulüp olarak önce bunu kabul etmeli ve bu sorunumuzu çözmeliyiz. Bi ton komplo teorisi üretmekten çok daha faydalı iş yapmış oluruz. Gun Aguero’ya imza attırıp kulübe 40 milyon dolar kazandırmak, kulübün oyuncuya verdiği güvenle olur. Kontratı bittiği halde sırf takıma para kazandırmak için imza attı. Bunu biz de başarabiliriz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu