Algı olmasın yeter

Sercan Yıldırım, Gazişehir'in transfer teklifini doğrularken, bir algı operasyonuna kurban gitmek istemediğini söyledi.

Tecrübeli futbolcu Paul Le Guen’le de hiçbir sorun yaşamadığını dile getirdi. Sercan tek dileğinin yeniden forma giymek olduğunu kaydetti.Nasıl Paul Le Guen’i farklı bir karakter olarak kabul ediyorsak, Sercan Yıldırım’ı da bir o kadar farklı görebiliriz…
Zirveyi de gördü dibi de…
Hem de bu tecrübeleri futbolunun baharında yaşadı…
İnişi de çıkışı kadar hızlı oldu…
Normal şartlarda oyuncu-ların bizlere verdiği demeçler kulüp iznine tabi…
Bu konuda Bursaspor‘dan anlayış bekliyor ve Sercan’ın dün kaleme aldığım kendisiyle ilgili yazıya verdiği cevabı sizlerle paylaşıyorum…
Sayın Başkan Ali Ay‘dan da ricam, Sercan‘a izinsiz konuştu diye bir ceza kesmemesi yönünde…
Ama elbette onun da kararına saygılıyım…
Peki, ne diyor Sercan?
Öncelikle içini dökmek istedi, bir aracı vasıtasıyla telefonuma ulaştı, ardından da başladı yaşadıklarını anlatmaya…
En çok yakındığı konu; Algı…
Bu konuda belki de en zarar gören futbolcu benim” dedi ve devam etti…
Parayı dert etmeyeceğimi beni tanıyan herkes bilir. Gazişehir’den teklif geldiği doğru. Ama ben gitmek istemedim. Çünkü bu takımda kalmak ve kendimi bir kez daha ispatlamak istiyorum...”
Sercan bu cümleleri kurarken, şu soruyu yönelttim; ‘Transfer döneminin bitmesine birkaç gün kala sakatlık geçirdin. Bu herkesin dikkatini çekti. Durumun tam olarak nedir?
Yanıtı şöyle oldu Sercan’ın; “Yine şanssız bir dönem yaşadım. Tam çıkış yakalayacağım bir dönemdi. Bu sakatlıkla karşılaştım. Şimdi Milli Takım arasını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum ve inanıyorum ki, aradan sonra takımda yer almak için şansım biraz daha artacak…
Ve herkesin merak ettiği konu…

Paul Le Guen Sercan’ı sadece performansından dolayı mı kadroda düşünmüyor, yoksa ortada başka bir sorun mu var?

Sercan bu soruya da içtenlikle yanıt verdi;
Paul Le Guen saygı duyulacak bir teknik adam. Bizlere çok yakın davranıyor. Biz de ondan her gün yeni bir şey öğreniyoruz. Hocamın bana ön yargıyla yaklaştığını kesinlikle düşünmüyorum. Onun da benim gelişmemi istediğinden eminim. İş bende bitiyor. Daha çok çalışıp formayı kapacak olan kişi benim. Bir kişinin daha bende son dönemde çok emeği var. Yardımcı antrenörümüz Yves Colleu. Gerçekten benim yeniden doğmam için sürekli motivasyonda bulunuyor. Buradan hem Le Guen’e hem de Yves Colleu’ya teşekkür etmek istiyorum…

Sercan’la kısa ama derin sohbetimiz onun şu cümlesiyle sona erdi…
Tek istediğim üzerimde bir algı operasyonunun yapılmaması. Ben yeniden forma giyeceğim günleri iple çekiyorum. Bu konuda da herkesten destek bekliyorum…
Sercan’ın görüşleri böyle, elçiye zeval olmaz…

Yoluyla
Süha Gürsoy

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. devre arası transfer dönemine kadar, santrfor bölgesinde stancu,deniz,kubilay gibi ağır futbolcular oynayacağına Sercan Yıldırım oynasın daha iyi olur.yedeğide sinan bakış olmalı.

  44
  14
 2. Bence Sercan algı operasyonunu bu telefonu ederek kendi yapmış.Ana fikir yıllık 2,5 trilyon alırken beni rahatsız etmeyin demiş.Bu kulübü çok seviyorum,kendimi ispatlayacağım,şanssızım göreceksiniz taca çıkan topun peşinden koşup ardından armayı nasıl öpeceğim vs.vs…….

  28
  8
  1. @MK yorumuna yanıt olarak

   buradan tüm antrenör,hoca,başkan vs.. hepsine sesleniyorum.yıllık 1 trilyon verin. stancu+deniz+kubilay+secan’dan daha fazla gol atmazsam kendimi bitmeyen timsah arenanın kafasında sallandırırım.

   11
   6
 3. sercan ı çok sevmesemde bu takımda her zaman yedek olarak oynar ve son 15 dakika oyuna girip hareket getirebilir. O kadar gereksiz adam varken sıra sercan a anca gelir bence ve sezon başı yönetim gitmesini istedi düşüncesindeyim.

  22
  5
 4. Umarım kulüp Sercan’a 100 bin euro’ya kadar ceza kesebiliyordur da. Yatarak aldığı paradan biraz kazanmış oluruz. Darısı Faty gibi yetenekli futbolcularımızın başına. Süha bey devamını bekliyoruz 🙂

  21
  12
 5. Ah be Sercan sen bu senaryoları güzel oynuyorsun iyi düşünüp yerinde çıkışlar yapıyor ve istediğini elde ediyorsun Keşke bu aklı futbolda kullansan şimdi efsane olurdun bu takımda yeteneklerini ortamlarda değil Yeşil sahada göster artık yaşını başını aldın Bursaspor da yattığın yerde paranıda aldın artık biraz da aldıklarının hakkını ver adam gibi çık oyna kap formayı bu taraftar yine basar seni bağrına merak etme

  20
  6
 6. 60 dan sonra kanat yokluğunda bence 60’dan 70’den sonra oyuna girebilecek biri. en azından elinden geleni yapan biri. deniz gibi lay loy lom yapmıyor. kapasitesi neyse zorluyuor. sercan 60’dan sonra hamle oyuncumuzdur. denize verilen şans sercana verilsin arkadaş. stancuya verilen şans sinana verilsin arkadaş. sttancu yerine sinan bakış cincon maçındaki pozisyonları yakalasaydı mesela ne olurdu merak ediyorum.

  12
  7
 7. Hocanın artık bu Stancu ve Deniz ısrarı son bulmalı birazda Sinan ve Sercan’a süre vermesi gerektiğini düşünüyorum.

  6
  4
 8. Ne algısı sercan. Senden ne koy ne kasaba.Bunu sende biliyon.Bursasporda böyle yapmacık demeçler, yapmacık koşular ve hareketlerle gününü nu doldurmak paranı da cebine koymak.Baska hiç bir yerde oynama şansın yok..istenmiyorsan kendine güvenin varsa git kardesimm.Ne bekliyorsun .

  4
  8
   1. @Haydut yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim kusura bakma ama hoca denize bile şans verip sercana vermiyorsa sercan biraz iğneyi kendine batıracak.Hamza hoca buna yeteri kadar şans verdi.Benim ve çoğu taraftarın gözünde sercan kuru gürültüden başka hiçbir anlam ifade etmiyor.Bu demecide onun kuru gürültüden ibaret olduğunun göstergesi.Tepkiler her zaman olur.Oyuncu çıkar topunu oynar.Yeni evli gelin gibi durmadan gazetelere demeç vermez.Velev ki sercanı dinledik algı olmadı veryansın destek verdik.Ondan sonra yine başaramadı o zaman ne olacak?yine savunacak mısın?Ben çoluğumun çocuğumun rızkından kesip kombine alıyorum!Bu sercan karıyla kızla gecelere akıyor.Onun için mi ben rızkımdan kesiyorum.Benim gibi insanların ahını alıp topunu oynamadığı için bugün bu halde sercan başka bir şey değil.Sen savunmaya devam et.Ben doğru bildiğimden şaşmayacağım.Hatırlatayım 1 euro =4.2 tl yapıyor.Sercana verilen 500 bin euro. 500.000 x 4.2 = 1.000.000 tl para yapıyor hatırlatırım.Sonra ali ay ağlıyor basına para yok diye.

    1
    2
 9. Serdara karşılık takas olarak alınan sercan furkan bilal bursasporun ne kadar acemice yönetildiğinin kanıtıdır. Gs ye bu iyiliği babası yapmaz

  4
  4
 10. Sercan herkesin güvenini kaybetti yeniden doğar mı bence hayır. Sercan boş lafları çok seviyor. Ayağına gelen topa değil her gelen nigmete vurdu.

  1
  4
 11. Çıkış yaptıgın, pirim yaptıgın donemde beraber ezdik paraları dimi, gecerde orda burda …Şimdi de haklısın yeniden adam olman için beraber çalışmalaıyız… Desdek olmalıyız sana …Haklısın kardeşim ..

  1
  5
 12. Burak Yılmaz’ın yeniden doğduğu bir ligde Sercan’da parlayabilir. Paul Leguen özel ilgilense ve yönetim disiplini konusunda gerekli tedbirleri alsa Sercan’dan kanatta forvette olur. Kendi çocuklarımıza fazla acımasız davranıyoruz. Bu takımda 800-900 bin Avro alıp oynamayan o kadar çok oyuncu var. Umut bile vaat etmiyorlar. Bursaspor, güney amerikalıların ve afrikalıların artıkları ile gelen hocanın eski talebelerinin rahat para kazandığı (düşük vergilerde cabası) bir yağma yeri olmamalı. Bursanın kendi yetenekli çocuklarının bulunup eğitildiği ve futbola kazandırıldığı bir kulüp olmalı. Aksine ne para yeter nede şehrin kapasitesi. Önce iyi bir yönetim, sonra altyapıya dayalı bir futbol sistemi kurulmalı. Bunun içinde futbolu ve yönetimini bilen idareciler ile eski iyi futbolcu ve antrenörlerimizden yararlanılmalı. Bir Bursalı ve Bursaspor altyapısında oynamış ve A Takıma çıkmayı hayal etmiş yaşlı bir taraftar olarak düşüncem budur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı