Alex de Souza’dan Bursaspor mesajı

Ünlü yorumcu Bolivia Zica, armasında timsah sembolü olan Brasiliense takımını etiketleyerek, dünyadaki en çılgın stadyum. Kontrol edin yazdı.

Alex de Souza ünlü yorumcuya cevabı ise “İnanılmaz bir kalabalık var Bolivia. Onlara karşı oynamak muhteşemdi. Çok iyi bir atmosfer.” ifadelerini kullandı.

Boliva cevaben, “Çok güzel bir gün gitmek isterim.” dedi.

39 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. BİZ ATATÜRK STADIMIZI TERCİH EDERİZ…..AMBALAJI İYİ OLAN HER MAL İYİ DEĞİLDİR..STADIMIZ YIKILIRKEN ÖYLECE BÖN BÖN BAKTIK..NE DEEDİLERSE HAY HAY DEDİK..BU SONU BİRAZ DA BURSA HALKI HAZIRLADI..DİZLERİN TİTREDİĞİ O BURSA DEPLASMANI RAKİPLER İÇİN TURİSTİK SEYAHAT OLDU…

  122
  36
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Şu stadı yerine yapacaklardı. O zamanlar üç beş ağaç kesilecek diye anitlar kuruluna baski yapan gezici zihniyet yüzünden stad buraya yapıldı o zaman bunlara boyun eğen başta altepe ve akp hükumetinin suçu çok büyük

   7
   23
   1. @Fb li yorumuna yanıt olarak

    stadla alaksı yok bu 40.000 kısı stadta biz neler yaparızda olay baskanlar… ne taraftar ne baska bişi….yanlıs yonetım ve transfer polıtıkası mahvetı bızı burda batalla bakambu beluschı vs olacak istanbullular etek giyerdi.

    8
    2
  2. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Stadyum trafik akışının çok olduğu yerde olmaz.Tabi bu söylemim yanlış anlaşılmasın ha acemlerde olmuş ha altıparmakta fark etmiyor.Normalde bu stadyum buttimin arkasında büyük arsa vardı orya yapılacaktı lakin altepe tanıdığını yere yaptırdı.o terminale doğru giden tren yerin altından yapılacaktı ve ayrıca kestele doğru yeni yapılan yerde alttan gidecekti daha ucuz olsun diye böyle karar alınmış üstüne 2022 yılına kadar ki olan bütçe tüketilmiş. Alinur ilk geldiği zaman elimde olsa doğanbey konutlari , acemlerdeki stadyumu ve terminale giden treni yıkardım demişti adam linç yedi Türkiyede adam kayırma çok adalet yok ülkede Osmanlı zamanında kısasa kısastı rütbesi , akrabası vs farketmiyordu örn Fatih Sultan Mehmet zamanında hristiyan mimarın ellerini kesmiş mimar şikayette bulunmuş duruşma zamanı Kadı Hızır bey Fatih Sultan Mehmedi murad oğlu mehmed diye çağırır ayakta bekletir.Kısas ayeti okuyup Hızır bey Fatihi suçlu bulur ve kısas uygulanması söyler yani bu Fatihi elleri kesilmesi demekti bu adalet karşısında hristiyan mimar kesilmesini istemez diyet kabul eder ve orada müslüman olur bunu anlatma sebebim adalete değinmek istememdir bu zamanda üst makamlardan olsun veya onların akrabası olsun adalet işlemiyor olan garibana oluyor şuanki belediye başkanları veya meclistekiler halkın hakkına giriyorlar iyi iş yapılmıyor ve üstüne yüksek maaşlar alıyorlar bunlar ceza almıyor sence hak mıdır bu siyasiler o kadar vatanperverse ülkeleri çok seviyorlarsa o aylık aldıkları 25.000 tl vs bağışlasınlar senelik belediye başkanı , milletvekili , bakan vs 30 milyona tl gidiyor senelik hem işlerini düzgün yapmazlar hemde bu parayı alıp yerler adalette herkes eşit olmalı bunları yapan altepe hala dolaşıyor

   12
   17
   1. @ORHANGAZİ yorumuna yanıt olarak

    Kardeş burada spor daha doğrusu Bursaspor yorumları yapılıyor şimdi Fatih Sultan Mehmet i kötülemek de ne demek…O zamanlar Osmanlı dan başka hiçbir yerde hiçbir kimse İmparatoru yargılayamıyordu…lütfen bir çağ kapatıp bir çağ açan Fatih Sultan Mehmet Han a biraz saygı…

    12
    1
    1. @AvRuPa TeXaS yorumuna yanıt olarak

     Kardeşim ben burada Fatih Sultan Mehmedi kötülemiyorum.En sevdiğim padişahlardan birisidir kendisi lakin hikaye doğrudur hayatta kimse dört dörtlük değil Fatih Sultan Mehmette insan nefsine yenilebilir öfkelenebilir ben burada adalet anlayışından bahsettim şuanda bizim ülkemizde olmayan adaletten

   2. @ORHANGAZİ yorumuna yanıt olarak

    Atatürk stadı eski yerindeyken toplu taşıma ile gidiyorduk ve rahattık. İstediğimiz zaman taksi dolmuş otobüs metro ne varsa atlayıp gidebiliyorduk. Kültürparkından tut çevresinde yakın olan mekanlara kadar bir dünya yer vardı. Maçtan saatler öncesinde toplanıp kimseye rahatsızlık vermeden gidip o mekanlarda demlenir maç saatini beklerdik. Maçlarda galibiyetten sonra sırf kutlama için altıparmaktan heykele kadar yürürdük. Şehir bizimdi. BURSASPOR BURSA’ydı. Bizim düzenimizi mazimizi herşeyimizi bozdular. sadece 40 milyon TL ye stadyumun çevre düzenlemesi, kapasite artırımı vs herşey eski yerinde halledilecekti. Ama biz bu stadyumu yıkıp yerine suriyeli bahçesi yaptırdık. Kimse de zamanında tepki göstermedi. Bugün de hertürlü adaletsizlik oluyor yine kimse ses etmiyor.
    Neyse stadyum yapıldı hemen yanına okul ve hastane yapıldı az ilerisinde camii var. yol üzerinde hüdavendigar parkına doğru giderken solda 1 okul daha var stadyumdan 200 – 300 metre ilerde. KURAL ŞU! 11.06.2013 tarihinden itibaren örgün eğitimin, sağlık kuruluşunun ve ibadethanelerin bulunduğu bölgelerde 100 metrelik alan içerisinde alkollü içki satışı yapan hiç bir mekan bulunamaz. Sadece hali hazırda varsa ve sonradan bu yerler açıldıysa oralara karışılmaz. Bunlar hep planlı projeli hareketler. Okulu hastaneyi diktiler de ne oldu?! Kendileri kaybettiler. Herkes Acemlerden geçerken lanet ediyor!
    Seneler oldu belediye stadyumu durduğu yerde eskidi. Hala çevre düzenlemesi bitmedi 10 yıl daha bitmeyeceğine emin olabilirsiniz.

    19
    8
    1. @TG. yorumuna yanıt olarak

     Belki doğru diyorsun lakin ben şehirin merkezlerinde trafik yoğun yerlerde olması kötü olur diye düşüyorum acemlere yapılması zaten büyük hataydı acemlere yapılacağına aynı yerde durması daha iyi olurdu

     7
     4
    2. @TG. yorumuna yanıt olarak

     Kısacası… Bayram havasına döndürürdü taraftar bursamızın kalbini.
     Çok zevkli oluyordu…

     Sonra takımı beklerdi taraftar, gelenek oluşmuştu.

     Çok da zevkliydi!!

     Yaşamayan anlamaz Zaten!

     13
     7
   1. @B-Devi yorumuna yanıt olarak

    Bursaspor ismi geçmiyor. Stadyumun resmini paylaşıp Braziliense takımını etiketlemişler ve stadyum çılgın bir stadyum demişler.

  3. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Bu yeni stad’ın bize pek uğrulu gelmediğini görünce öyle diyoruz.
   Zamanında şampiyon olduktan sonra, yani Atatürk stadı hıncahınç dolarken Büyükşehir Belediyesi’ne yeni stat için ne kadar baskı yapan biz Bursa’lılar değil miydik?
   Hatta hatırlıyorum Altepe biraz serzenişte bulunmuştu, yeni stat için taraftarın büyük baskısı var, ama bunun maliyeti münasebetiyle bu durumda Bursa’nın başka ihtiyaçları yerine yüksek bir kaynak stat için harcamış olacağız demişti. İşte o zaman yeni stada gerek yok, bu kaynağı başka yatırım için harcayın diye hangimiz çıkıp söylemiştik?

   18
   3
  4. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   ne kıyafetler gördüm içinde insan yok. ne insanlar gördüm üzerinde çul yok. hz. Mevlana.

   keramet statta değil, içindeki taraftarda.
   bu takım Atatürk stadında 2.500 ortalamaya top oynadı.
   üstelik, şampiyon olduğu, 5 yıl aralıksız avrupaya gittiği dönemlerde. ve süper ligde ya 3. ya da 4. sıradayken.
   yine o dönem Rahmetli Yazıcıya verilen ültimatomları, nasıl istifasının istendiğini, ve nelerle suçlandığını.
   sonrasında şenol güneşin o muhteşem takımının paso ligi protesto ediyoruz bahanesiyle rakipleri karşısında nasıl yalnız bırakıldığını. 4 bin ortalama.
   iki basit hatalarında kendi oyuncularımızın nasıl ıslıklandığı, yuhalandığı, aşağılandığı, ağlatıldığı hatta dövüldüklerini saymıyorum.
   içinde taraftar yoksa, isterse zemini atlas halıdan, kurnaları altından olsa, onlardan şerbetler aksa ne yazar. artık o stat beton yığınından başka bir şey değildir.
   o beton yığınına ruh verecek olan da o kulübün nicelik li değil, NİTELİKLİ taraftarıdır.
   kimse onu-bunu-şunu suçlamasın.
   taraftarlar olarak biz kendimiz ettik, kendimiz bulduk.

   28
   2
 2. Buradan yeni gelecek yönetime seslenmk istiyaorum ! Allahınızı severseniz 30 yaş üstündeki papazları takıma transfer etmeyin. gençler bu sene pişti sayılır bunların yanına 6 tane koşan kuvvetli topçu ilave edin ki rahat rahat maçlarımızı izleyelim son 5 hafta da çıkmayı garantileyelim alem takım görsün. tekrar söylüyorum 30 yaş üstünde topçu ( özer aykut cüneyt recep gibi boşları toplamayın …) sağlıcakla kalın.

  44
  1
  1. @Katarli Timsah yorumuna yanıt olarak

   Valla ne bilem be abi. Bizim oynadığımız zaman atmosfer müthişti. Geliyoduk Bursa’ya, haşırt diye geçiriyodunuz, kös kös dönüyoduk. Ama şimdi duyuyorum ki, Keçiören, Menemen falan gibi bi sürü zibidi takımı Bursa’ya gelip, bir iki tane atıp dönüyolarmış. Çok yazık.

   13
   3
 3. Alex abiii, bizm şampiyon olduğumuz gün Bursaspor’a yaptığın o kıyağı hiç unutmayız. Kadıköy’de Trabzon’a karşı 50 tane gol kaçırıp, hele bi de o son saniyede o topu boş kale yerine minare boyu havaya dikip avuta attın ya, o günden beri sana dua ediyoz ve seni çok seviyoz abii. Her zaman kalbimizdesin. Şampiyonlukta Ertuğrul hoca kadar katkın var.🙏

  8
  2
 4. Şu stad başka bi ulkede olsaydi,hergün binlerce turisti buraya çekerdi.. ve tonlarca para kazanirdi..instagramda,twitterda yabancılarin yorumlarini okuyorum.ve çoğusu bu stadin fake oldugunu,böyle bir stadın gerçek olamayacağini söyluyor.gòzlerine inanamiyorlar açıkcasi…yani kısacasi dunyaya bu stadi tanıtamamişiz bile..bize iyi bir vizyon lazim.hem bursa şehrine hem bursaspora..profesyonel yöneticilerimiz olsa bursa da,bursaspor da bambaşka yerlerde olabilirdi..elimizde böyle para basacak bir değer varken sadece paslanmasini bekliyoruz.yazik yemin ediyorum yazık.

  7
  1
 5. istanbulun üç büyütülmüşlerine gelipte karekteri bozulmayan ender insanlardan biriydi, bizle ilgili böyle nükteler yapması güzel tabiki

  5
  1
 6. Hepiniz doğru yazmışınız efendi adamdı…Alex o zamanlar esas rakibimiz Bursaspor diğerlerini bırakın dediğinde bütün üçüz taraftarları gülmüştüler…ama adam haklı çıkmıştı biz Şampiyon olmuştuk..

 7. Gelecek olan başkan stadyum ismini Lacoste ile sponsorluk yapsa 433 fln çıktı stadyum kimse öyle isim mi olur demesin sağlam para kaldırır kulüp

  2
  1
 8. bak bakalım ATATÜRK STADI’nı yıkıp o stada geçtikten sonra BURSASPOR’un bir başarısı var mı?
  Olmaz olsun

 9. Stadyumların yeri trafikle, konumla, rantla belirlemez, ruhla belirlenir. Atatürk stadyumunda bir tarih vardı, ruh vardı, babadan oğula miras vardı. Artık iş işten geçmiştir yeni tarihler yazmak, yeni bir ruh oluşturmak lazım. Saygılarımla…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu