Alec Georgen ile anlaştık ama PSG vermedi!

Bursaspor Kulübü Teknik Direktörü Paul Le Guen’in PSG forması giyen genç oyuncu Alec Georgen transferi için babasıyla anlaştığını ancak Fransız kulübünün izin vermediğini açıklandı.

Fransa’nın ünlü kulübü Pasis Saint-Germain’in 18 yaşındaki genç yıldız adayı için devreye giren Paul Le Guen, Alec Georgen’in babası Pascal Georgen ile genç oyuncunun Bursaspor’da kiralık olarak oynaması konusunda anlaşmaya vardı. Sağ ve sol bek olarak görev yapabilen genç oyuncu için kulübü PSG’den izin çıkmayınca bu transfer gerçekleşmedi.

Fransa’nın ünlü yayın organı Lequipe gazetesine açıklamalarda bulunan baba Georgen “Paul Le Guen oğlum ile yüz yüze bir görüşme gerçekleştirmişti ve bu görüşmenin ardından Alec, Türkiye’ye gitmeye oldukça istekliydi. Ancak daha sonra Paris Saint-Germain oğluma izin vermedi. Şimdi kendisine şans da vermiyor. Unai Emery genç insanlara güvenmiyor. Kulübün büyüklüğü göz önüne alındığında kendisi ve PSG için karmaşık olduğunu biliyorum, ancak tutarlı olmalıyız.” dedi.

Yoluyla
Bursasporluyuz.org

21 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Iste adamin medya gucu, varsin azzpir,mtvspor,tr spor haber yapmasin Insallah kazandikca,le guen durdukca avrupa spor kanallarini seyredecegiz..SteamkeyboxCoins!.

  69
  1
 2. Kariyerli hoca, uluslararası vizyon… Sonuç: Dünya medyasında tanınırlık… BeinSport’un Fransa’da yayınlayacağı Süper Lig maçlarından biri de Bursasporumuzun maçları sanırım.

  66
  1. @Kun aguero yorumuna yanıt olarak

   PSG, kubilaya yapılanları gördükten sonra vazgeçmiştir. le guen, kubilay için ”’kumaşı kalite. mutlaka olacak ama zamana ve desteğe ihtiyacı var”’ derken. bizim yerli morinyolar, ”’hocam, seni sever, sana inanırız. ama bu konu da yanlışsın fazla ısrar etme, biz kavundan! anlar gibi futbolcudan da anlarız. bundan bi şey olmaz”’ deyip konuya le guen’den daha hakim olduklarını ısrarla söylüyorlar… elbette alec georgenler gelsin, ama kubilaylar da DIŞLANMASIN. TAŞLANMASIN. ve de HARCANMASIN…

   46
   16
   1. @soru-yorum yorumuna yanıt olarak

    Kubinin protestolara karşı hırs yapıp daha çok çalışması gerekiyor ama mücadele ruhu yoksa olmaz bu işler

    2
    1
   2. @soru-yorum yorumuna yanıt olarak

    Çok güzel bir yorum.
    Kubilay biraz iyi işler yapmaya başladığında, bilin ki bugün o eleştirenler, övgüde de sınır tanımayacaklar; bugün verin gitsin diyenler o zaman 20 Milyon Euro Kubilay için az diye yaygara koparacaklardır.
    ne yapalım, biz böyleyiz,

    3
    1
   3. @soru-yorum yorumuna yanıt olarak

    Kubilay ve diğer genç arkadaşlar o zaman verilen şansı iyi değerlendirecek çok çalışacak podyum parkın otoparkından maçtan bir gün önce karı kız beklemicek gecenin on ikisi birinde hak et mi yorlar ne saygıyı nede o formayı adam olsun çalışsın çabalasın Ertuğrul ve Kubilay Sercan ve Ozan tufan ikilisi gibi oldum oldum şimdi ceviz kırma zamanı ama yanlış zamanlama beter olsunlar onlar genç ayakkabı boyayan evine ekmek götürmek için üçlü vardiya ordan düğün salonu extra yapanlar ne

    4
    1
   4. @soru-yorum yorumuna yanıt olarak

    Kubilay ve yerli genç oyuncular konusunda “DIŞLANMASIN ,TAŞLANMASIN,ve de HARCANMASIN…” konusunda yerden göğe kadar haklısın.Ancak Kubilaylar ve genç futbolcularda kendine bakacak,kendini geliştirecek,eksikliklerini geliştirmek için ekstra antrenman yapacak.Bir çok dedikoduya malzeme olmayacak.Yoksa birçok yetenekli ama tembel,disiplinsiz futbolcu gibi yok olur gider.

    21
    3
    1. @timsah1964 yorumuna yanıt olarak

     sevgili kardeşim, kubilay benim babamın oğlu değil. kendisini tanımam etmem. sadece sahalardan tanırım. ancak şuna adım gibi eminim, bu gençlerin hiç biri senin düşündüğün gibi sorumsuz değiller. o seviyeler sanıldığı kadar kolay değil, çalışmasalar, fedakarlık yapmasalar şu anda bulundukları yerlere gelmeleri mümkün değil. inan bu çocukların rüyalarına top tan başka bir şey girmiyordur. görüntüsü aldatmasın. fiziksel gelişimini tam olarak tamamlamadığı gücü için tam oturmadı. ayrıca yaşına ve tecrübesine göre çok fazla sorumluluk verildi. kulübün yaşadığı sıkıntı ve stres ortada. aslında bu yaştaki çocuklar takım galip oynarken son 15 dakika, 20 dakika 30 dakika, 2.yarı ve 90 dakika gibi giderek artan zaman dilimleriyle takıma monte edilmeliydi. şu anda ruhsal ve fiziksel anlamda çökmüş, öz güveni sıfır durumda. bu çok yanlış ve üzücü. bu durum başta ülke futbolu, bursaspor ve kendi adına büyük kayıp. tribünler bu anlayışı kesinlikle terk etmeli…. neden yıldız çıkmıyor? neden oyuncularımız avrupaya gidemiyor diyoruz ya. elbette bunun bir çok sebebi var. ama en önemlilerinden biri, belki de ilki, işte bu hastalıklı davranış biçimimiz…

     2
     2
 3. Ertuğrul, hamza ve mutlu gibi kendini hiç geliştiremeyen adamlardan sonra le guen mucize gibi geliyor. Aslında yapılması gerekenleri yapıyor. Çalışıyor, dünyayı tanıyor, ilişkileri iyi. Gördük ki ertuğrul ve hamza’nın edirne’nin dışında bir bildiği ve takip ettiği oyuncu yok. Tanıdıkları 3-4 menejerin getirdiği oyuncular bunların oyuncu portföyünü teşkil ediyor. Sonuç şimdi ikiside işşiz. Bu durum aslında tüm yerli teknik adamlara ders olmalı. Bu işler çalışmadan kendini geliştirmeden olmuyor.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu