Aktaş “Bursaspor’un 350 milyon lira yönetici borcu silinmeli!”

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, olay.com.tr’de yayınlanan Gündem Özel programında Bursasporla ilgili de önemli açıklamalar yaptı.

Bursaspor‘la ilgili bir çok telefon aldığını belirterek sözlerine başlayan Aktaş, şunları söyledi:

“Kimisi projesi olduğunu, kimisi başka bir durumla ilgili konuşmak istediğini söylüyor. İsimler önemli değil. Arayanlara, “benimle ne için görüşmek istiyorsunuz?” diyorum. Ben Büyükşehir Belediye Başkanıyım, Bursaspor buranın yan kuruluşu değil ki. Furkan Banaz başkan 20-25 gün önce bir basın toplantısı düzenlendi zaten. Bursaspor‘la ilgili bir kanaati oluşan varsa her türlü fedakarlığa hazır olduğumuzu söyledik. 40 milyon 500 bin lira gibi bir rakamı hibe olarak verdik.

Herkes bana –Bursaspor’u ne yapacaksınız- diye soruyor. Ben trilyoner değilim ki. Belediyenin helal parasını da vermem mümkün değil zaten kanunen de olamaz.

Biz o dönem takımı sahipsiz bırakamazdık. Bu takıma ödenen para da ortada.

Bursaspor sadece belediye başkanına, Furkan Banaz’a yıkılacak bir iş değil. Kimse kaçak güreşmeyecek. Herkes taşın altına elini koyacak. Şu an proje bile konuşamıyoruz. Şunu kimse gözden kaçırmasın; bu takım 2.Lig’de. Transfer tahtasını açmak için 140 milyon lira lazım. Ben yineliyorum Büyükşehir Belediye Başkanı olarak her türlü gayreti ortaya koyacağım. Ancak, benden gelecek parayla takımı idare etmeye çalışanlar varsa böyle bir dünya olmadığını bilmeliler. Ben kuyumcular çarşısında kutu gezdirerek altın toplayamam. Ben artık –Bursaspor‘la alakalı ne yapıyorsunuz- sorusundan bunaldım. Bursaspor bu noktadan çıkmasını bilir. Ama inanmak ve plan programla olur bu. Takım 1.Lig’de kalsaydı da bu dertler bitmeyecekti. Herkes acı gerçeği görmekten kaçıyor.

Başkan Alinur Aktaş, olay.com.tr’de yayınlanan Gündem Özel programında Mustafa Özdal ve Yaman Kaya’nın sorularını yanıtladı…

Bursaspor benim şahsi malım değil. Bu süreçte Furkan Banaz başkanla iki kez görüştüm. Sadece elimden geleni yapmaya çalışırım dedim. Hesabınızı kitabınızı iyi yapın dedim. Zaten yakında kamuoyuna bir açıklama yaparlar diye düşünüyorum.

Geçenlerde Mustafa Er’le anlaşıldı diye bir haber çıktı… Bana farklı hoca isimleri de yazanlar var. Benim işim bu değil. Hiçbirini de tanımam. Ayrıca, Bursaspor daha ortaya ne yapacağını da koymuş değil. Mesele şu an hoca meselesi değil. Bursasporluluk hamasi nutuklarla olmaz. Ben bu işi tek başıma üstlenemem. Dün olduğu gibi yarın da üzerime düşen sorumluluk neyse onu yerine getiririm.

Bursaspor’un 350 milyon lira yöneteceği alacağı var. Önce, bu rakamın silinmesi veya farklı bir formül gerekiyor. Benzinliğin üzerinde ipotekler var. Ama onun da banka borçlarının ödeneceğini düşünüyorum. Devlete olan borçlar bir şekilde yapılandırılır. Sporculara olan borçlar var. Önce bunların masaya yatırılması gerekiyor.”

55 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Oyundan sonra yorumuna yanıt olarak

   Hirsiz başkanlar dan hesap sorulmali gerekirse mal varlıklarına el konulup ibret olsun hayatlarını karartır o hırsızların başkanların isim isim hepsi ortada zaten inşallah

   7
   3
   1. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    bursaspor a.ş. olmalı bence, samsunspor da 3.lige düşmüştü şirketleşti 2 yıl sonra 1.lige tekrar çıktı.
    şöyle yılport holding gibi bir hayırsever şirket çıksa da satın alsa bursaspor’u.

    1
    1
   1. @Öğretmen yorumuna yanıt olarak

    Hay ben senin döküm saha nı sinemaya götüreyim!..
    Onu da versinler gelen başkanlar orasınıda götürsünler diye mi?
    Uleyn adamlar ateşten gömlek giymiş, takım yerle bir olmuş hala siyaset yapıyorsunuz.

    39
    21
  2. @Oyundan sonra yorumuna yanıt olarak

   Muhasebede çift haneli hesap yapma şekli vardır iki taraf deneme balans olması gerekir büyük olasılıkla Bursaspor’un hanesinden bu yönetimler 350 Milyon TL alıp kendi işlerinde kullandılar ve 350 Milyon TL’de Borç Gösterdiler Eğer Hesaplar İyi Araştırılsa Bursaspor’un Borcu 700 Milyon TL Birden Silinir Ama Hep Nedense Bu Mesele Uzatılıyor Uzatılıyor Burada Bursaspor Batıyor Vakit Daraldı!

   35
   1
 1. Belediye başkanı demiş ki; ”Belediyenin helal parasını da vermem mümkün değil zaten kanunen de olamaz. 40 milyon 500 bin lira gibi bir rakamı hibe olarak verdik.” Bu iki cümle tezat oluşturuyor. Hibe edilen para kanun dışı mı oluyor?

  84
  52
  1. @Reputation yorumuna yanıt olarak

   Banaz daha önce yönetim olarak 40 milyon hibe ettik diye açıklama yaptı devre arasıda tahta böyle açılmış oldu.
   Nasıl takip ediyorsunuz Bursasporu anlamıyorum!!!
   Biride çıkmış katlı otoparkı geri verin diyor. Sayıştay kaç soruşturma açtı hem ucuza ihale edip hemde tahsilat yapılmıyor diye. adamların bir yerlerinde boza pişiriyorlardı Bursaspor yüzünden. Asıl sorgulanması gereken para basan otoparkların cüzi kiralarını ödemek yerine gelirin tamamını yönetici borçlarına ayıran başkanlar.

   22
   3
   1. @ÖMER TARIK yorumuna yanıt olarak

    Minareliçavus ve derecavusa sulanan başkan bozuntuları,Bursasporun aldığı arsaları ne için kendilerine borclandirdilar acaba.Belediye Bursaspora bursayi verse bunlar parsel parsel alırlar verdikleri para borç ve faiz yazarak.Türkiye’nin en bozuk işleri başkan olmak ve elini kolunu sallaya sallaya gitmek.

  2. @Reputation yorumuna yanıt olarak

   Buna halk dilinde TAVŞANA KAÇ TAZIYA TUT derler . Hem belediyenin helal parasını , tüyü bitmemiş yetimin hakkını Bursaspora veremem de . Hem de KIRK MILYON hîbe ettik de . Bu KIRK MİLYONU kimse BABASININ HAYRINA vermeyeceğine göre demek ki yine Belediyenin helal parasını , tüyü bitmemiş yetimin hakkını vermişsin .

   27
   25
  3. @Reputation yorumuna yanıt olarak

   Yav dön dolaş aynı muhabbetler.
   Arkadaşlar kulübün sahibi TARAFTAR …
   Dolayısı ile bu borç TARAFTARIN borcu..
   Bu borcu sahibi yani TARAFTAR ödeyecek.
   Eğer taraftar ödemiyorsa borcu o zaman bu organizasyon bitecek ve dükkan kapanacak.
   Kimse kimsenin eğlencesinin sponsoru olmaz ve olmamalı.
   Kimse seni beni eğlendirmek için Futbol ile ilgisi olmayan insanın parasını harcamamalı.
   Varsa babasının parasını harcayacak çıksın harcasın.
   Tek örnek var Ali Koç. Oda manyakmıdır delimşdir anlamadım. Başkalarını eğlendlrcem diye para harcıyor hem hakaret ve küfür yiyor.
   Garip bir durum

   32
   21
   1. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    ne diyosun reyis kafan mi guzel? nereden benim borcum oluyormus yahu? ben ne yaptim bu kulup borclansin diye? ben yonetici miydim de borcun sahibi sorumlusu oluyorum? iyice sacmaladiniz.

    18
    2
    1. @osman yorumuna yanıt olarak

     İyi de kardeşim bu borçları yapanları kulübün başına leylekler getirmedi ki. Bursasporlular getirdi. Taraftarlık futbolcusunu oynatma sanatıdır. Futbolcun oynamıyorsa geleceğin nokta burasıdır.

     5
     3
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim katlı otopark Bursaspor’un değil Belediye’nin malı idi.Bursaspor oraya çok çok cüzi bir kira ödüyordu,fakat sayıştay denetlemelerinde bu kira çok düşük bulundu,bunun üzerine Bursaspor ile sözleşme fesh edilmek zorunda kalındı,kısaca olayın özeti bu belediye Bursaspor”un otopark’ını elinden almamıştır,inşallah anlaşılmıştır,zira bir ilkokul çocuğu’nun anlayabileceği kadar sade yazdım.Artık şu otopark mevzuunu kapatın.

   23
   22
   1. @Mes yorumuna yanıt olarak

    Kirayı rayiçe göre ayarlayıp, yine Bursaspor a kiralasalardı. Amaç Bursaspor u zarara uğratmaktı, zira otoparkın devrinde avanta döndü. Kime neden satıldığın bakın gerçek amacı anlarsınız. Sayıştay işin bahanesi

   2. @Mes yorumuna yanıt olarak

    Biz de aptaldik yedik dimi ! Bursa’ nin göbeğindeki katlı otopark senelerdir kulübe gelir sağlıyordu, senelerdir Sayıştaya takılmadı ne hikmetse şimdi takıldı ?! Ya bırakın bu algı operasyonlarini ! İstediğiniz şeyleri kanuna uydurun istemediklerinizi uydurmayin…
    Bu sayıştay yeni mi kuruldu ?! Milleti artık aptal yerine koyduğunuz yeter !

    35
    17
    1. @Eser yorumuna yanıt olarak

     Beyin yok galiba ilk önce ali aya söylenmen lazım o konuda ali ay cüzi ücret ödemiştir ondan sonra bu olay patlak verdi sizin gibi siyaset yapanların hiç girmemesi lazım anca akp yi eleştir lakin chp ye gelince sus yok öyle birşey burası bursasporundur anca bursaspor konuşulur siyaset yapacaksanız defolun gidin siteden siyaset meydanı değil burası ben kim hangi parti olursa olsun teşekkür ederim hepsinden particilik yapmam sizde yapmayın iyide veya kötüde olsa

     5
     12
     1. @Selçuk yorumuna yanıt olarak

      Kulübü Akp batırdı, tabii ki Akp yi suçlayacağız. Taraftarın bile Atatürk düşmanı olanlarını desteklediler, bu tipler de onların köpeği oldu.

      5
      1
     2. @Selçuk yorumuna yanıt olarak

      Beni ak kara ilgilendirmez aklınız fikriniz eleştiriye takılmış ne eleştirisi kardeşim bu insanlar hiç birşeyi sorgulamaycak mı !? İnsanların iradesi senin elinde mi ? Asıl siyaseti yapan sizlersiniz…!
      Senden olan cici olmayan tukaka yok böyle bişey…!

      11
      4
    2. @Eser yorumuna yanıt olarak

     Sen ne yedin bilemem ama adam ilk okul çocuğuna anlatır gibi anlattı..bu ülkenin CHP gibi bir kamburu belası varken sayıştayında haberi olur başkasınında..otoparka gelene kadar nilbak diye dernek açıp belediyenin paralarını vakıfa vakıfın başında kızını geçirenlere sor Bursaspor’a ne faydanız oldu niye otopark vermiyorsunuz diye..

     5
     17
     1. @Aaa yorumuna yanıt olarak

      böyle bir olay olacak ne a haber durur ne atv yandaşlık olsun diye 36 şehit verdiğimizde bile 3 gün sonra haber yapan bu kanallar anında chp ülkeyi sattı diye sür manşetten haber verir ama sen ve senin gibiler insanlara iftira atmaktan asla vazgeçmezsiniz bu dünyanın öbür tarafıda var yinede rabbim acısın kurtarsın sizleri çünkü öbür tarafa göç ettiğinizde orada akp ve yandaş yalancı kanallar olmayacak gecenlerde a haber izledim kıymanın kilosu 90 tl miş gibi yorum yaptılar kasaba gittim 1 kg kıyma istedim benden 160 tl vermemi istedi bende dedimki az önce haberlerde 90 tl diye dinledim neden 160 tl istiyorsun dedim adam bana sen ya atv izlemişsindir yada a haber dedi onlara bakarsan türk lirasınında dolar euro karşısında yükselişe geçtiğini hep söylüyorlar dedi hayaller paris gercekler komboçyay mış meğersem ama yinede mutlu oldum evden kasaba gidene kadar kıymanın kilosu 90 tl olduğunu zannetmekte iyi bir şey diye düşündüm

      2
      1
  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   “Takım 1.Lig’de kalsaydı da bu dertler bitmeyecekti. Herkes acı gerçeği görmekten kaçıyor” diyerek aslında konuyu özetlemiş ! 1 milyarın borçla bu kulüp ayakta duramaz, kapatalım gitsin demiş !
   Bakın arkadaşlar tekrar söylüyorum formaliteden 1 sene daha oynatacaklar sonrası malum…!?
   Çocukluk aşkımız Bursaspor’ u kalbimize gömelim…!
   Elveda ŞAMPİYON BURSASPOR !!!

   37
   36
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşlar Eser haklı şampiyon Bursaspor kalbimize gömelim gömsek bile unutmayalım
    BURSASPOR HER ZAMAN KALBİMİZİN BİR KÖŞESİNDE

    6
    14
  1. @Pirlo yorumuna yanıt olarak

   belediye ilgilense siyaset, ilgilenmese ne iş yaparsınız. denir….. 1980 ve 1990 lı yıllarda belediyenin bursaspor ile işi olmazdı. çünkü sevdalıların tamamı fabrıkatör ve tüccar idi. Futbol da amatörce zevk için yapılırdı. Futboldaki parayı gören, GÖZLERİ DOYMAYANLAR, kulüpleri yediler. Sonra belediye sahip çıksın ödesin., destek olsun… GÖZLERİ DOYMAYANLARDAN HESAP SORALIM, deseniz adamları bulamazsınız. Bölükbaşı nerede, adanur nerede,….

   12
   1
    1. @Eser yorumuna yanıt olarak

     Onlar siyasetçi idi ama kulübe siyaset sokmadılar. Bu Akp kendinden başkasına yaşam şansı vermeyen, Atatürk düşmanı, şehire ihanet eden, yaşadığı şehirli bile olmayan tipler

     3
     1
 2. başkan açık açık diyorki bursa tahtayı kapatsın bankaya olan borcu benzinlik öder taraftar yönetici alacaklarını halletsin bende vergi borçlarını halledicem diyor anlayana bu iş bu kadar basit aslında

  10
 3. Yöneticilere olan borçlar silinmeli, Bursa sporun bu duruma düşmesinde yönetimlerin hataları ve menejer kumpaslarının etkisi büyük. Konuyu bilmiyorsan yönetici olmıcan . Rekklamın iyisi kötüsü olmaz. Bursa spora yönetici olmasalardı, kaç kişi
  ERKAN KÖRÜSTAN ,RECEP BÖLÜKBAŞI, ALİ AY,MESUT MESTAN, ERKAN KAMAT, EMİN ADANUR. U taınrılardı. Bursassop sayesinde kendi reklamlarını yaptılar. Bu borçlar reklam bedeli olarak sıfırlanmalı.

 4. Sayın başkanım, sizin ilgi ve seçilmişlik alanınız elbette farklı.Bunu şimdi farketmis gibi beyanat veriyorsunuz. Futbol takımını yönetmek çok farklı kulvar, keşke bunu geçen yılın başında animsamis olsaydiniz! Şimdi Bursaspor kamuoyu size Emin beyle aranız niçin limoni oldu diye sormaz mı? Demek ki dolaylı olarak kendi işinize sizin karismanizi istemedi, zaten doğru olan da buydu. Texas taraftarınca, sürekli küfür yiyen Emin başkan da bıraktı gitti!!! Takım sahipsiz kaldı diyerek zorunlu olarak biz sahiplendik demeye getirdiniz. 2.yari kurtarıcı diye getirdiğiniz Mustafa hoca ve 4 futbolcu başarılı olsaydı şimdilik farklı şeyler konuşuyor olacaktınız. Başarısızlığı gelin etmişler kimse almamış! Sözün özü, keşke Bursaspor başkanlığı sizin asıl işiniz olmadığını bilip izleseydiniz, desteğinizi o şekilde yapsaydınız. Yani kulüp başkanı ile aranız keşke acilmasaydi ve hem başarıya veya başarısızlığa ortak olsaydınız. Su pozisyonda başarısızlığa ortak bulamazsınız ve yanlız kalırsınız. Başarıyı her kes üstlenir. Yaptığınız maddi yardımı da insanlar sorguluyor doğal olarak.Dogal olarak ta takımı çalıştıracak hocayı bulma veya görevlendirme işini çözmenizi bekliyor. Çünkü birinci sorumlu siz siniz! Her ne kadar ön planda görünmuyorsaniz da bu böyle. Günler geçip gidiyor, her nekadar henüz kabullenemezsek te 2. Ligte başarılı olmak, tekrar layık olduğumuz yer ve yerlere gelmek için karar ve tedbirler alınmalı. Hoca işi tahta işi mücadele edecek takım işi öylece duruyor. Rakipler çocuk yol aldı. Geçen her gün aleyhimize….

  7
  3
 5. Sevgili Bursasporlular Bursaspor halkında belediye başkanı yani siyasetçi konuştuğu maşallah tüm Bursa yorum yapıyor yahu ne çok seviyorsunuz siyaseti ne çok seviyorsunuz birbiriniz ile dalaşmayı yahu şu memlekette siyasete yoracağınız aklınızı samimiyete ahlak a çalışmaya yorsaydınız bu şehirde bu ülkede sevgi saygı ahlak en mükemmel bir toplum olurduk hep sen ben kavgası didişin bakalım sonunuz ne olacak yahu şehir 3 kademe düştü sizler neyin kafasındasınız hala internet üzerinden a partisi yaptı b partisi daha iyi yapar bu çok çaldı biz çalmayız muhabbetini yapıyorsunuz bunun için ülke olarak gelişimi yapamıyoruz yahu bu memlekette sağ sol diye onca genci katlettiler hala akıllanmıyoruz herkes birbirini hain ilan ediyor hain olan belli RA RB AA ED MM şunu unutmayın hainler kimi zaman dini kimi zaman siyaseti kimi zaman parayı kullanır bu arada bir hain grubu da malum tirbüncüler amigolar

 6. Zaten 350 milyon silinse
  200 milyon banka borcu arsa karsiligi kapansa, 150 milyon da devleti taksitlendirsen uzun vadeli
  Geriye sadece geçmisten gelen futbolcu alacaklari kaliyor onlarda faiz+avukatlik gibi ücretlerinde %50 indirime gitse zaten
  200-250 milyon ile bu iş tamam bence

 7. Ara transferleri siz yaptınız kusura bakmayın da emin adanur (ligden düşmemizin baş sorumlusu) çıkıp bana yarı dönem transfer yaptırmadınız yapsaydım belki ligde kalırdık dese ne cevap vereceksiniziz ya da yarı dönem transferlerini yapmayan adama bizi sen düşürdün demek ne kadar doğru ekstra dediğiniz gibi siz kulubun sahibi degilsiniz o zaman hazır zaman varken kongre kararı alın aday olmassa devam edersiniz emin le siyasi kavganızı başka mecralarda yapın Bursaspor da değil aynı zamanda kalem kalem Bursaspor un borçlarını açıklayın taraftar olarak biz de destek olalım baskı yapalım

  4
  2
 8. Kulübün başına yazıcı gibi biri gelir önce acil olan borçlar yavaş yavaş ödenir geri kalan borç ta uzun vadede ödenir fakat sorun bence bu değil mesele şu borçları ödersiniz gelir kulübün başına biri gene kulübü soyup soğana çevirir gene eski tas eski hamam hukuki yollara baş vurulmadığı sürece hiçbir yere varamayız kulübü soyanlar yargı önüne çıkarılmalı yoksa bu soygunun sonu gelmez..

  3
  3
 9. külübü ya bursa büyük şehir belediye bursaspor yapın,Yada külübü BEDELSİZ,KIZIL AİLESİNE DEVREDİN,TARAFTARDA SADECE MAÇA GELSİN,İDARİ OLAYLARA KARIŞMASIN,FUTBOLCU YUHALAMASIN,TEKNİK DİREKTÖRÜ AĞLATMASIN,YADA FK OLARAK YOLUNA DEVAM ETSİN,ALT YAPI OYUNCULARINI BOŞUNA AÇ KARNINA KOŞTURMASIN

  2
  5
 10. Allah belanızı versin garibandan kesin böyle şerefsizler in borcunu silin adamlar kötü yönetsin fatura devlete ciksin

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu