Aktaş “Bursaspor’a yine katkı sağladık”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor'un Süper Lig'e yakışan bir kulüp olduğunu belirtirken, "Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Son 6 hafta şehir dinamiklerinin katkısıyla aşılacak" dedi. Aktaş, futbolcular arasında COVID-19 bulaşma kaygısı taşıyanların olduğunu da söyledi.

Bursada Bugün TV’de Aysın Komitgan’ın moderatörlüğündeki  ‘Politik‘ programındaGenel Yayın Yönetmeni Mesut Demir ve köşe yazarları Hasan Boztürk ile Mehmet Ali Ekmekçi’nin sorularını yanıtlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Coronavirüs sebebiyle ara verilen liglere ilişkin TFF’nin sezonu kaldığı yerden oynatmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bursasporlu futbolcularla geçtiğimiz hafta online bir görüşme gerçekleştirdiğini kaydeden Başkan Alinur Aktaş, “Selçuk Şahin İzmir’deydi, Özer Hurmacı İstanbul’daydı, Kubilay Kanatsızkuş Bursa’dan katıldı, Ali Akman da İnegöl’deydi. Sporcular başlamasını istiyor. Bir çekince de var. Hatta, ‘bir futbolcuda COVID-19 görülürse tüm takım mı karantinaya alınacak‘ diye sordular. TFF Başkanı Nihat Özdemir ‘şimdilik’ 12 Haziran’da liglerin başlayacağını söyledi. Bunların hepsi Bilim Kurulu’ndan aldıkları kararlar neticesinde hayata geçiriliyor” diye konuştu.

SON KRİTİK 6 HAFTA

Bursaspor’un Süper Lig’e çıkmak gibi bir arzusu olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, ” Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. 6 kritik hafta var. Şehir olarak inançlıyız. Mali problemler var. Bursaspor Süper Lig’i hak ediyor. Seyirci kapasitesi, şehir potansiyeli ve tesisleri de bunu gösteriyor. Bu yıl bize büyük paralar harcamadan küçük paralarla da başarılı olabileceğini gösterdi. Yıllarca bir sürü yabancı geldi, geçti, hiçbir yöneticiyi eleştirmek için söylemiyorum. Şu 6 haftayı kazasız belasız aşmanın zamanı. Ben yine seferberlik ve kenetlenme olacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.

 

KISA BİR SÜRE ÖNCE YİNE KATKI SAĞLADIK

Yeşil Beyazlıların Süper Lig’e adım atarak belli gelirlere yeniden kavuşacağını söyleyen Alinur Aktaş, “İyi bir planlamayla 3-4 yıllık süre zarfında süreç normalleşirken, Bursaspor da Süper Lig’de yerini alacak. Oranın havası başka, Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve şehir takımları var. Bursaspor kesinlikle Süper Lig’de olmalı. Bu işin ekonomik ve şehrin tanıtımı anlamında da ciddi faydaları var. Şampiyonlar Ligi’nde ve UEFA’da bulunduk. Bize düşen bir sorumluluk varsa da elimizden geleni yaparız. Kısa bir süre önce de buna benzer bir şey oldu. Şehir dinamiklerinin de katkılarıyla son 6 haftayı aşmayı umut ediyoruz” ifadelerini kullandık.

22 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Mali gelir sağlayın sayın başkan. .. El avuç açarak nereye kadar döner bu çark. .. Umut dünya sında yaşatıyorsunuz. .. Bu takım bu klüp bunları hiç hakketmiyor. … LÜTFEN KALICI GELİR SAĞLAYIN. ..

  27
  4
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Kalıcı gelir sağlarlarsa bu tip haberlerle nasıl gündeme gelecekler. Özellikle bu zihniyet her şeyi kendi yönetsin ister ve ona bağımlı olmanı bekler. Belediyeler üzerindeki baskıyı izliyoruz hepimiz.

   1
   5
  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Kardesim kalıcı gelirler ne oldu araziler fabrikalar benzinlikler ver çakallar yesin sen olsanda vermezsin şirket olsun dendi taraftar bozuntusu üyeler karşı çıktı tabi mamaları kesilecekti takımdan beslenen kan emiciler olduğu sürece bu takımın işi zor.

   5
   1
  3. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   kalıcı gelir mi istiyorsun?
   al sana 3 milyonluk futbol kentine 45 bin kişilik timsah arena. orasını doldur, oradan, protestoyu, küfürü, cezaları kaldır, desteği arttır kulübün ve şehrin marka değeri tavan yapar.
   marka değeri demek, timsah arenanın başta isim hakkı olmak üzere tüm ticari alanlarının değerinde ve kolayca pazarlanması… o da çuvalla para ve kaliteli kadro demek…
   elin 450 bin nüfuslu borusia dortmundu maçlarını kapalı gişe 80 bin kişiye oynuyor. kombineleri daha çıkmadan bitiyor.

   kalıcı gelir mi istiyorsun?
   al sana vakıf köy. oradan gelen gençlere biraz zaman tanı. biraz sabret. biraz sevgi göster. göster ki şehre ve kulübe olan aidiyetleri gelişsin. ilk fırsatı bulduklarında kaçmayı düşünmesinler.
   kendilerini göstersinler. kulüplerine katkı sağlasınlar. zamanı geldiğinde de giderlerken para kazandırsınlar.
   örnek mi? kubilay ve enes. bu örnekleri çoğaltmak mümkün.
   kalanların hali ve gidenlerin durumu arasında gece ve gündüz kadar fark var.
   aslında yazacak çok şey var da değişen bir şey yok…

  4. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Bu adam Bursaspor’un tek düzenli gelir kaynağını elinden almadı mı yahu? Otoparkı ben mi hiç ettim!? İmajını temizlemeye çalışıyor ama yemezler! Bursaspor’a Recep Altepeyle ikisi çok büyük zarar verdiler.Tabi bu zararın en büyük müsebbibi taraftarın kendisidir.Bunu anladıkları gün tekrar şampiyon olmak için yola çıkacağız!

   19
   15
   1. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

    Çok doğru yorum işte. Bu işin sorumlusu bunların peşine takılan taraftar. Bunların peşini bıraktıkları ve Bursaspor dan uzak durdukları gün tekrar şampiyonluğa oynarız. Altta ki yorum işte gayet güzel örnek. Bu adam olmasaymış lige -15 puan ile başlayacakmışız. Bu adam ve bunun peşinde koşup kulübü siyasetin kulu yapmasalardı. Zaten düşmeyecek bu durumlara da gelmeyecektik. Bunu anlasalar zaten iş çözülecek.

    1
    4
   2. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

    Bugunlere kadar gelen her belediye yardım etti fakat yönetimler de kendi alacaklarına karşılık ya sattılar yada sahibi oldular enson otokop un ordaki benzinlik gibi ne oldu ali ay el koydu transfere ne harcadığını bilmeyen yöneticiler geldiği müddetçe bursasporumuzda kalıcı gelir çok zor

    5
    1
   3. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

    alinuru korumuyorum ve pekte sevmem ama paraya sıkışık zamanda tahta açılmadan önce adam destek olabileceği kadar oldu ve göğüs reklamını üstlendi ayrıca otopark mevzusu ise sanıştay müffetişleri yüzünden oldu bursasporumuz ödediği paradan çok fazla para elde elde ettiğinden alınma kararı çıktı alinurun yapacak birşeyi yoktu sonuçta adam belediye başkanı en fazla ne yapabilir ki bursadaki belediye başkanlarına sallamayı bırakında sözde bursa firmaları bir kuruş bile destek vermiyor ve destek olanlarda az destek oluyor örn btso çok az rakamla destek oldu gülünç bir rakam valla alinur gibi , eski belediye başkanı mustafa bozbey gibi bursaspora destek verenleri kararlamanın anlamı yok benim için parti önemli değil bursaspora destek oluyorsa helal olsun demek düşer

    1. @OKAN yorumuna yanıt olarak

     Bırak bunları kardeş. Göğüs reklamı karşılığı verdiği hepi topu 3 milyon Tarikatlara verdiği yemek otel masrafları altin ibrikler vs hiç bir karşılıksız 9 milyonlcuk. Adam zaten BJK Li Mecburen yardım ediyor. Belki biraz oy alırım diye

     1. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

      Ya sevgili kardeşim, inkar uğruna kendini bu kadar zorlayıp komik duruma düşme.
      Adamın hakkını veriver. merak etme. Ak Parti olmazsın.
      Onun da senin kadar olmasa da bursasporlu olma hakkı ve şansı var.
      Elbette kulübün iş adamları ve belediyeye muhtaç olması hoş bir şey değil.
      ama belediye olmasa kulübün öğle yemeğine koyacağı bir dilim ekmeği ve bir baş soğanı yok.
      Bunun da sorumlusu başkaları değil, taraftarlar olarak biziz.

  5. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   evet dogru katılıyorum acilen kalıcı gelirler bulunup kulübe aktarılması gerekir.değirmen suyuyla nereye kadar.ve bunu ilk yapması gereken önce Bursaspor kulübü başkanı ve yönetimidir.bulamıyor veye yapamıyorsa da ben bu işi beceremedim deyip bayragı teslim etmesi gerekir.

   20
   2
   1. @YAŞLI TİMSAH yorumuna yanıt olarak

    devlet ve belediyeler kulüplere yardım etmesinler abi. bunların asli görevi kulüpleri kurtarmak değil ki,
    ettiler de,ediyorlar da (yok ziraat kupası, yok ptt ligi. vergi afları, vergi muafları, yapılandırmalar. çeşitli destekler) ne oldu.
    yönetimler kendi egoları, yada medya taraftar baskıları sonucu yanlış ve pahalı transferlerle bu yardımları çar-çur edip kulüplerini borç batağına sürüklemediler mi???

    devlet ve belediyeler kulüplere yardım etmesinler ab. etmesinler ki, kulüpler ayaklarını yorganına göre uzatmayı. kendi ayakları üzerinde durmayı öğrensinler.
    parasız kaldıklarında yaşlı ve pahalı transferlere gideceklerine kendi alt yapılarına yönelsinler. böylece takımlarına ve ülke futboluna yeni yıldızlar kazandırmış olurlar.
    artık devlet baba bunlara balık ızgara yedirmeyi bıraksın abi. balık tutmayı öğretsin…

    4
    1
 2. Siz bu kulübün yakasını bırakırsınız bu kulübe en büyük faydayı sağlayacaksınız otoparkın hesabını ver Aktaş onun yerine verilecek döküm sahası noldu bırakın bu işleri

  6
  8
 3. BURSASPORA BU ZOR GÜNDE DESTEK ÇIKAN KATKI SAGLAYAN BUTUN BURSA BASKANLARI YÖNETİCİLER İŞ ADAMLARI TESEKKURLER BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

 4. Ben mensubu olduğunuz partiyi desteklemiyorum ancak Bursaspora kim ne destek veriyorsa Allah bin kere razı olsun. Şehir büyükleri destek çıkmazsa sonumuz gaziantep gibi olur maalesef

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu