Aklımdan bile geçmedi!..

Gözümüz yine zirvede Yeni sezonun ilk idmanı öncesi basın mensuplarına açıklamalar yapan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, hedeflerinin yeniden zirve yarışında mücadelesi vermek olduğunu söyledi. 2011-2012 sezonunun Türk futbolu ve Bursaspor’a hayırlı olması dileğinde bulunan başarılı çalıştırıcı, “Taraftarını mutlu eden, güzel futbol ortaya koyan bir Bursaspor takımı oluşturacağız. Bu doğrultuda takviyelerimiz ve gönderdiklerimiz oldu” dedi.

 

Daha da iyi olacak Bir gazetecinin, "Yargı sürecinde yaşanan olayların ardından Bursa'dan gitmeyi düşündünüz mü?" yönündeki soruya Sağlam, şu yanıtı verdi: "Bursa'dan ayrılmayı aklımın ucundan bile geçirmedim. Sıkıntılı günler geride kaldı. Toparlanıp eski düzeni yakalamak için önemli bir süreçteyiz. Özellikle transferde arada duraksadık ama aynı seviyeye gelmek için yoğun çaba harcıyoruz.”

İki yabancının alternatifleri hazır

İskoç sağ bek Whittaker ve Kamerunlu orta saha N'Guemo ile görüşmelerin sürdüğünü ifade eden Sağlam, bu transferlerin olmama ihtimaline karşı da alternatif futbolcuların bulunduğunu söyledi. Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her şey bir kaç gün içinde netleşecek. Oyunculara zaman verdik. Olumlu dönerlerse Bursa’ya davet edeceğiz. Ancak cevaplar olumsuz olursa alternatiflere yöneleceğiz. Avusturya kampı başlamadan transferi bitirmek istiyoruz."

Takıma sahip çıkın

Bursaspor’un sıkıntılı dönemi atlatmasında taraftarlara büyük iş düştüğünü anlatan Sağlam, “Onların desteği çok önemli. Kombine alarak bize destek olmaları gerek. Taraftara önemli görevler düşüyor. Bursa'da yaşayıp, Bursasporluyum diyen herkesin sorumluluk alıp bu takıma katkı sağlamasını istiyorum" dedi.

 

Altidore’dan vazgeçtik!

Bursaspor’dan ayrılan 6 oyuncuya mesaj gönderen Sağlam, “Altidore’a ve kalbimiz kırık da olsa, Bekir Ozan’a da teşekkür ediyorum” dedi.  

Bursa unutmayacak;

Timsah’ın şampiyon ve üçüncü olan kadrosunda yer alan 6 futbolcuya teşekkür eden Ertuğrul Sağlam, Bursa’nın bu isimleri unutmayacağını vurgulayıp, “Yollarımızı ayırdığımız Dimitar Ivankov, Ali Tandoğan, Mustafa Keçeli, Hüseyin Cimşir, Ivan Ergiç’e teşekkür ediyoruz. Onlar bu kulüp için önemli isimler. Kendilerine futbol hayatlarına başarılar diliyorum. Kalbimiz kırık da olsa, Bekir Ozan’a da teşekkür ediyorum" diye konuştu. Sözlerinin sonunda “Altidore'a da teşekkür ediyoruz” diyen Sağlam, Amerika’daki kupada sakatlanan ve 1,5 ay sahalardan uzak kalacağı belirtilen ABD’li forvetle ilgilerinin kalmadığı mesajını verdi.

 

Kaynak:Bursa Gerçek  

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu