Akdemir’den adaylık açıklaması

Bursaspor'da başkan adaylığı için ismi yeniden geçen Hüseyin Akdemir, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Son seçimli genel kurulda başkan adayı olan ve küçük bir fark ile başkanlık yarışında Ali Ay‘ın gerisinde kalan Hüseyin Akdemir, kongre gündemi ve yeniden adaylığı konularında Bursa.com‘a özel açıklamalarda bulundu.

“SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”
Bir süredir ABD’de bulunduğunu ve Bursaspor‘un içinde bulunduğu durumdan büyük üzüntü duyduğunu belirten Akdemir, “Biz Bursaspor için doğru bir kurgu ve bambaşka bir gelecek üzerinde çalışmıştık fakat kaybettik. Bu takdir üzerine köşemize çekildik ancak hayal ettiğimiz Bursaspor için networkümüzde bulunan profesyonellerle görüş alışverişinde bulunmaya devam ettik. Süreci yakından izliyoruz” dedi.

“HANGİ KONGRE?”
Açıklanan kongre kararı üzerine, yeniden adaylığı hakkında çıkan söylentilere de değinen Hüseyin Akdemir, “Hangi kongre?” sorusu ile başladığı sözlerine “Henüz netleşen bir kongre tarihi yok. Bu sebeple söyleyeceğim her şey kadük kalır. İhtimaller doğrultusunda çalışabiliriz ama ihtimallere göre karar vermeyiz” diyerek devam etti.

“GELECEK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Belirsizliğin hem mevcut yönetimin, hem de aday olmayı düşünenlerin, yani Bursaspor‘un işini zorlaştırdığını savunan Akdemir ayrıca “Sık yaşanan tartışmalı kongre süreçleri camianın birliğine zarar veriyor fakat gerekli sevgi, saygı ve güvenin tesisi için yeni bir başlangıç şart. Bunun zamanlaması da hayati öneme sahip. Temmuz ayına sarkacak bir kongrede gelecek yönetim birçok hamle için geç kalmış olacak. Gerekli kaynak yaratılmazsa Haziran’da alınabilecek olası transfer yasağının diyetini yeni gelen yönetim mi ödeyecek?” şeklinde konuştu.

35 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Hacivat yorumuna yanıt olarak

   Bir defa kaybettin bence camianın kafasını karıştırma bizim artık gerçek proje sunan başkanlar seçmemiz lazım ben seni en son kongre de tanıdım yoksa senin ne Bursaspor lu olduğunu biliyorum nede Bursa da yaşadığını o yüzden siz işinize bakın ben duyuyorum Bursaspor a yakışacak adaylar alttan alttan çalışıyor.

   17
   38
   1. @Abdullah1963 yorumuna yanıt olarak

    Adamın Bursaspor’un B’si ile alakası yok. Zafer Plaza ve Korupark’ın sahibi olan eniştesi Aziz Torun, kendisine gel buraya aday ol demiş, o da garibim naapsın, İstanbul’dan kalkıp gelecek Bursa’ya ve Bursaspor’u yönetecek. Sonra da al sana ikinci Ali Ay vakâsı.

    15
    10
    1. @Hayal Bu İşler yorumuna yanıt olarak

     Bu yazdıklarının tamamı yalan 🙂 Adamın İstanbul’da yaşadığını sana kim söyledi? Kendisi Bursa’da oturuyor ve fabrikası Gemlik serbest bölgede.

     1
     1
  2. @Hacivat yorumuna yanıt olarak

   LEVENT KIZIL YADA CAVİT CAĞLAR GİBİ ADAMLAR GELMESİ LAZIM Kİ İDEAL BAŞKAN İDEAL KADRO KURULSUN YOKSA, KESKELERE KALIRIZ YİNE SUANLIK TEK DÜŞÜNCE LİGDE KALALIM YETER AMA BAŞKAN KİM OLUR DERSENİ LEVENT KIZIL DERİM…

   18
   24
 1. 41 yıllık Bursaspor taraftarıyım.Son 3 yıldır şimdiye kadar gördüğüm en kötü en duyarsız taraftar profiline sahibiz.
  1-Sosyal konulara duyarsız
  2-Kötü yönetimlere duyarsız
  3- Eğitim seviyesi giderek düşen
  Bir Profile büründük.Bursaspor kişilerin egoların değil Bursa şehrinin en değerli markası bunu kimse unutmadım.

  41
  2
 2. Hacı abi eğer sende klübü şimdi ki yönetim gibi yönetecek isen bir kere daha düşün. … Yok ben onlardan daha iyi yönetirim daha iyi Topçular alırım takımı dereceye oynatırım diyorsan başımız gözümüz üstüne. .. Ama taraftar ı üzmeyin koskoca BURSA yı üzmeyin. .. 3.sezondur kan kusuyoruz. . BURSASPOR İÇİN CAN FEDA. ….

  32
  14
 3. Şu adam dururken sırf siyasi iktidarin yönlendirmesiyle ali ay gibi birine tekrar oy verip başkan yaptiniz.. allah sizi bildiği gibi yapsin

  25
  5
 4. Gecen secimde en gercekci projeleri olan baskan adayiydi.para deseniz vardi.Istanbul lobisi vardi.O 1060 var yaa 1060.Bu takımi bu hale getiren corbacilar.Su adamı harcadıniz baska bir ise yaramadıniz.Cok merak ediyorum o Bursaspor dusmanlarindan 1 tanesi oturup Bursaspor macı izleyebiliyomu?Su forumda bir taneside cıkip bende Ali Ay a oy verdim diyemedi.Ama Bu sehir sizi affetmicek.Hakkıni helal etmicek bunu böyle bilin.

  19
  5
  1. @Yeşil yorumuna yanıt olarak

   Otoparkı kulüpten omu aldı yoksa belediyemi aldı ? Belediye kulüpten alıp ihaleye çıkardı,gitti biri aldı alandanda Akdemir aldı kulübün arsalarına çökenlerle karıştırmayın.

  2. @Yeşil yorumuna yanıt olarak

   Adam otoparkı alıyor göz göre göre, bunu yazınca beğenmeyen insanlar çıkıyor. Zimmete geçirilmeyen kale direkleri kaldı. Aday olur mu Hüseyin olmaz tabi.

   4
   8
  1. @Kurnaz yorumuna yanıt olarak

   Kurnaz nikin kurnaz ama sen pek degilsin galiba.Otopark Alinur Aktas ile Ali Ay ın pazarligi sonucu ihaleye cıktı.Alinur Ali Ay’ın coktugu arazileri imara açti.Ali Ayda otoparki Peşkeş çekti.Ihaleye ciktiktan sonra Adamda para varsa neden almasın.bu karaktersiz 1060 adamı secmemis.ne dicekti.30 milyonluk yeri Bursaspora bagisliyorummu dicekti.Zaten adam klube 1 milyon hibe etti.Kusura bakma Kurnaz kardeş.Parasi var ve cikar ugruna peşkeş cekilen para basan bi yeri basmış 30 milyonu almıs.Sen burda alana laf atacagana satanı sorgulucan.Saygilar.

 5. Paralı değil tecrübe li insanlara ihtiyaç var bu da gelsin emin olun Ali Aydan daha iyi olmaz çünkü hiç tecrübesi yok çok iyi iş adamı olabilir ama spor yöneticiliği ve başkanlığı çok baş ka birşey Ali Koç Ali Ay gibi

  12
  5
  1. @Kaan İşler yorumuna yanıt olarak

   Siz hala sportif başarının başkanla geleceğini sana durun millet kara deliği fotoğraflıyor. Adam profesyonellerle çalışmaya devam ediyoruz demiş daha ne diyecek daha onu anlamamışsın.

 6. Eyvah eyvah göz göre düşüyoruz… Umudumuz çok zayıf ne yazık. Ali Ay’a git Ay’da kal ordan dönme inşallah…

  9
  2
 7. 1- sn. akdemirin söylediği, ”gerekli sevgi, saygı ve güvenin tesisi için yeni bir başlangıç şart!” sözü işin en önemli fakat bir o kadar da en zor tarafı.
  2- çünkü burada medya çok sonuç odaklı, taraftar da çok sabırsız. bir yönetimin olası medya/taraftar muhalefetine rağmen başarılı olma şansı sıfır.
  3- diyelim ki aday oldu ve seçildi. ilk 3-5 hafta da sonuçlar iyi olmazsa onunda sonu rahmetli yazıcı, köristan, bölükbaşı ve ali aydan farklı olmaz.
  4- aday olacak adaya naçizane tavsiyem, beklentiyi çok yüksek tutmadan, uzun ve kısa vadeli projelerini camiaya sunmasını, teknik adam ve transfer tercihlerine müdahale edilmemesini ve bu projelerin hayata geçmesi için sonuçlar ne olursa olsun en az bir sezon boyunca medya ve tribünlerden ”çatlak ses çıkarmayacağız!” sözünü alması olabilir.
  5- şu anki mevcut kaotik ortam ve ekonomik tablo karşısında takımın kısa sürede ayağa kalkıp koşması mümkün değil.
  6- yeni başkan için en gerçekçi hedef,
  a düşersek tekrar süper lige çıkmak.
  b- kalırsak, gelecek sezon ligde kalmak.
  c- 2020-2021 sezonu ilk on.
  d- 2021-2022 sezonu ilk beş olmalıdır.
  7- şahsen trilyonlarım olsa böyle bir ortam ve şartta Bursaspor a başkan olmayı göze alamazdım. çünkü burada herşey sonuca odaklı ve ne yazık ki futbolda da sonucun garantisi diye bir şey yok.
  ve de büyük ve kalıcı başarılar için sabır ve zaman şart.
  8- bütün bu yazdıklarımı sn akdemirin de bildiğine ve yoğurdu üfleyerek yiyeceğine adım gibi inanıyorum.

  7
  6
 8. Daha önce söyledim borç döndürebilecek bir borç değil burada ali ay a oy verenlere beddua okuyorlar ama yeni seçilemeye aday başkana da beddua okuyacaksınız akli başında biri bu vebalin altina girmez ali ay parasini cekmekle tehdit ederek kazandi suan alacağını işleme koysun bu takım amatöre kadar gider herkes aklini başına alsın kulübü bu hale getirenin %70 recep bölükbaşı %30 korustan %10 ali ay sebeb olmuştur

  6
  24
  1. @Namık kemal yorumuna yanıt olarak

   Bu kulübü bu hale getiren %10 yönetimler %45 yerel basın, %45 de Tribünlerdir.
   Yönetim, hoca ve futbolcunun bu kadar çok itilip, kakılıp, aşağılandığı yerde olacağı bu.

   3
   3
  2. @Namık kemal yorumuna yanıt olarak

   Senin kafan iyimi ne içiyorsun merak etim 230 borçla bırakan Bölukbaşı nın kurduğu takımın değeri 60milyon € idi şimdi borç 500 milyon takım değeri 10 milyon hepside çöp sen de herhalde lanet olası 1060 kişiden birisin herhalde yalaka çorbacı sizin yüzünüzden bu takım bu halerde

   10
   2
 9. kis uykusundan uyanmis belli oldu secilemedikten sonra ortalarda yoktun simdi de kaybol. Bursasporlu baskan istemiyoruz anamizi aglattiniz bir siz Bursasporlusunuz yampecler

  6
  8
 10. Sn Hüseyin bey profesyöneller ile çalışacağım derken Sn YÇ ile de çalışmazsınız umarım neden mi çünki son 3 yönetimde hep o etkendi lütfen yanınızda yol arkadaşı olarak aldığınız isimlere dikkat edin ayrıca otobüs ün basılmasında da malesef onun eli vardı
  bence siz seçimi YÇ alarak kaybettiniz

  3
  3
 11. Bu adam mı kulübü düzlüğe çıkaracak.. Oy uğruna gitti Abdullah Avcı ile boy boy resimler çekti, servis etti.. Kısacası piranalar sarmış kulübü..

  3
  1
 12. Yönetiminize eski yönetimlerden kimseyi almayın zaten bir şey yapsalardı bu durumda olmazdık seçimi kazanmak için yanına A.T-,Y.Ç.-İ.K. ve Fethiye tayfasını alırsan aynı problemleri yaşarsın bilgine grinin bir tonu olur o kadar

  3
  1
 13. ali aya kızmakta çok haklısınız ama ali ay harıl harıl para araken bunlar nerelerdeydi takım kötü duruma düşsün bize muhtaç kalsın planları bunlar bursaspor çok yaruldu çok

  2
  6
  1. @ottoman1299 yorumuna yanıt olarak

   kimse parasının çarçur edileceğini bile bile para mara vermez Bursasporu bu duruma düşürenler belli onların ağzı ile konuşmayın hata yapmış olursunuz. çarçur edileceğini bilerek çocuğuna 10 lira bile para vermezsin milletten trilyonları kolay kolay istemeyi biliyorsunuz

 14. Bence ilk hedef ligde kalmak ,ama oda zor görünüyor , Akhisari yenemedik,büyük bir şans kaybettik,şimdi Erzurum maçı var çok zor bir maç birde rakım farkı var 2000 rakımda oynuycaz,inşallah takımı olumsuz etkilemez,bu maçı alamazsak kesin DÜŞTÜK

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu