Ahmet Suphi Evke “Taraftarımız biraz da bizim için coşkulu olsun”

-HOCAM BURSASPOR KAMPINI TAKİP ETMEK İÇİN BURADAYIZ. BURSASPOR KAMPI YARIN BAŞLAYACAK. YEŞİ BURSA’NIN KAMPI İSE PAZAR GÜNÜ SONA ERİYOR. TAKIMINIZIN KAMP PERFORMANSINI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Biz takım olarak buraya en iyi dönemde geldik. Kamp yaptığımız tesisler çok güzel ve kaldığımız otelin doluluk oranı da, başka takımın burada bulunmaması bizim için verimli bir kamp ortamı yarattı. Kalabalık olmayan sakin bir dönemde çalıştık. Tüm oyuncularımız burada kamp ortamında bulunmanın keyfini yaşadı. İdmanlarımızın oyuncularımızın birbirine olan alışma evresini çabuklaştırdığını düşünüyorum.

-YEŞİL BURSA BİR PROJE TAKIMI OLARAK SENE BAŞINDA LANSE EDİLMİŞTİ. SİZ BU PROJEDEKİ HEDEFLERİ YAKALAYABİLDİNİZ Mİ?

Bizden beklentilerin farkındayız. Takımdaki tüm oyuncuların yaşı oldukça genç olmasına rağmen ilerideki hedefleri Bursaspor’a yararlı olabilecek kalitede futbolcular olmak. Bizler Bursaspor’un ve Bursa’nın değerlerini, kırmızı çizgilerini anlatarak onları hazırlamaya çalışıyoruz. Projelerimizdeki ilk hedefi oyunculara aşılama bazında yakaladığımızı düşünüyorum.

-TAKIMA TAKVİYE YAPMAYI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

Evet takıma takviye yapmayı düşünüyoruz. Sezon başındaki kadromuzdan Batıcan Aday, İbrahim Sürgülü, Semih Özen takımımızdan ayrıldı. Dolayısıyla ayrılan bu arkadaşlarımızın yerine takviye yapmamız gerekiyor. Ancak takviye yapacağımız oyuncular için ilk tercihimiz Bursaspor’un altyapısından takıma katabileceğimiz futbolcular olacak. Bu takviyeler için gerekli isimleri belirledik.

-YEŞİL BURSA OLDUKÇA GENÇ BİR TAKIM VE DIŞ SAHA PERFORMANSI İÇ SAHA PERFORMANSINA GÖRE DAHA İYİ BUNUN NEDENLERİ SİZCE NEDİR?

Takımım dediğiniz gibi çok genç oyunculardan kurulu ve bir anlamda kendilerini deplasmanlarda daha farklı motive ediyorlar. Coşkulu bir taraftar topluluğu önünde oynamaktan keyif alıyorlar. Taraftar baskısı bizim takımımız için olumlu bir motivasyon aracı oluyor.

-BURSASPOR TARAFTARINDAN BU ANLAMDA BEKLENTİLERİNİZ NEDİR.

Ben Bursaspor Basketbol Takımı maçlarını da takip ediyorum. Oradaki taraftarımızın coşkusunu bizim maçlarımızda görmeyi bekliyorum. Genç bir ekip olmamızdan dolayı oyuncularımızın taraftar desteğiyle maçlarda daha fazla motive olacaklarını ve onları mutlu edecek sonuçları elde edeceklerini düşünüyorum. Bursasporlu taraftarları, pilot takımlarını yalnız bırakmamaya davet ediyorum.

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu