Ahmet Kandemir’in küfürleri raporda!

Bursabasket.net’in haberine göre ING Basketbol Süper Lig'inin 3. haftasında Nilüfer Tofaş Spor Salonu'nda oynanan Frutti Extra Bursaspor - Beşiktaş ICRYPEX karşılaşmasında yaşanan olayları nedenleri ortaya çıkmaya başladı.

Maçın devre arasında Beşiktaş ICRYPEX Başantrenörü Ahmet Kandemir’in Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel ile yaşadığı gerginlik tribünlere de yansımıştı.

Nedim Yücel devre arasında Ahmet Kandemir’in kendisine küfür ettiğini ifade etmiş ve “21 yıl profesyonel oyuncu, 5 yıldır da Genel Menajer olarak bulunduğum parkede ilk defa böyle çirkin bir görüntü içinde bulundum ve bundan dolayı da spor camiasına özürlerimi sunarım. Fakat maç boyu tek amacı maçı provoke etmek olan O şahsın (Kandemir) bana dönerek, hayatımda en önemli değerlerimle ilgili söylediği, yanımdaki maçın gözlemcisinin de duyduğu sözleri, biraz cesareti varsa, kamuoyu ile paylaşmasını bekliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Bu ifadeleri Ahmet Kandemir cevapsız bırakırken Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, dün gerçekleştirilen toplantı sonrası resmi siteden yapılan açıklamada taraflara para cezası verildiği belirtildi.

Gözlemci raporlarında açıklanan ifadelerde Nedim Yücel‘in haklılığı ortaya çıktı. Maçın gözlemcisinin raporunda Kandemir’in Yücel‘e ettiği küfürler açıkça görülürken Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu‘nun konu hakkında ne ceza vereceği merak ediliyor.

İşte o rapor;

“Müsabakanın devre arasında B Takımı Antrenörü Ahmet Kandemir, A Takım Genel Menajeri Nedim Yücel‘e “S**** A**** S*****”diye küfür etti, ardından A Takım Genel Menajeri Nedim Yücel koruk girişinde B Takım Antrenörü Ahmet Kandemir‘e arkasında yumruk atmaya çalışmış fakat A Takım kondisyoneri Batuhan Ersoy araya girerek Nedim Yücel‘in yumruk atmasını engelleyerek olayların büyümesini önlemiştir.

Bu sırada B Takım Menajeri Murat Murtezaoğlu olayları sakinleştirmek istese de engel olamamıştır.

Bu olayların ardından soyunma odaları girişinde yer alan 108 numaralı tribünde bulunan 30 kişilik ev sahibi takım taraftarları ile resmi güvenlik güçleri arasında arbede-olaylar başlamış, diğer bloklardan gelen ev sahibi taraftarların da olayları karışması ile 3 taraftar güvenlik güçleri tarafından salon dışına çıkarılmıştır. Bu olaylar nedeni ile müsabakanın ikinci yarısı 3 dakika geç başlamıştır. Müsabakanın ıkınıcı yarısı başlamadan önce devre arası yaşanan olaylar nedeni ile müsabakanın baş hakemi tarafından1 nolu anons yaptırılmıştır.”

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. BURSASPOR taraftarımız asla tahriklere ve tertiplere gelmemlidir.Yıllar önce daha stada girmeden,otelde iken taraftarın arasına giren BURSASPOR forması giymiş ve olayları organize edenler olarak sağda solda hava atan birçok bjklinin bu ifadelerini duymuştuk.O zaman maalesef mülki idareciler toplum içinden yeterli isitihbaratı yapmamsı,kolluk kuvvetlerinin orantısız güç kullanımı bazı taraftarların mağduriyeti ve kulübünde hem puan hemde para cezasına neden olmuştur.

    BURSA daki maçlara hiçbir zaman BJK ,BJK ile deplasman maçlarınada asla BURSASPOR taraftarı alınmasın.

  2. BU ŞUURSUZ YÖNETİCİLER ÖNCE YAPTIKLARI VE SÖYLEDİKLERİYLE FUTBOLU KATLETTİLER..ŞİMDİ SIRA BASKETBOLA GELMİŞ… SORUMLU KİŞİLER BÖYLE DAVRANIRSA TARAFTAR OLAYLARI AZ BİLE KALMIŞ OLUR…

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu