Ah be Bursaspor!

TRT Spor sosyal medya hesaplarından yapılan bir paylaşım Bursasporlu taraftarların yüreğini cızlattı.

“Süper Lig’in 64 sezonluk puan cetveli“ başlıklı yapılan paylaşımda Bursaspor’un 50 sezon ile Süper Lig’de mücadele ettiği görülüyor.

Yeşil-beyazlı takım sıralamada 5. sırada yer alıyor.

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sevgili Bursasporlular tüm şehir olarak herkesimin yapmış olduğu hatalar sonucu bu durumdayız yeniden ayağa kalkmak için öncelik kentin ileri gelenleri bu işe sahiplenmeli akılcı dürüst bir yapılanma olmalı birliktelikle sevgiyle bu kent yeniden ayağa kalkar

  32
  25
  1. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

   esasında bizi buralara düşüren ”futbol pastası!” nın sahibi istanbulun 3 büyütülmüşleridir.

   nedeni, şampiyon olduğumuzda potansiyelimizi gördüler ve bundan korktular.
   çünkü pastaya yeni bir ortak daha istemiyorlardı.
   bizi önce durdurma, devamında da bitirme kararı aldılar.

   içimizdeki bazı uzantıları ile,
   bazen gururumuzu okşayarak, bazen olduğumuzdan büyük göstererek, taraftarı kulübe karşı kışkırtıp gidişatımızı ve birliğimizi bozdular.

   rahmetli yazıcıya verilen ültimatomlar, kendisine yapılan istifa çağrıları, gitmesi için protesto amaçlı boşaltılan tribünler, kazanılan süper lig ikinci, üçüncü, dördüncülüklerine dudak bükmeler, 5 yıl aralıksız avrupa kupalarına katılmaya burun kıvırmalar bizim için yazılan acı senaryonun birer film kareleriydi.
   bu oyunun başrol oyuncuları da ne yazık ki kendi taraftar guruplarımız oldu maalesef.

   eskişehir, sakarya, ve kocaeli, gibi ileride kendilerine rakip olabilecek potansiyeli yüksek şehirler ile aynı kaderi paylaşmamız elbette rastlantı ya da tesadüf değil.
   bu konuda büyük bir bölgeyi temsil ettiği ve lobisi güçlü olduğundan güçleri de pek yetmediği için hala ayakta durabilen trabzonu biraz ayrı tutuyorum.

   22
   6
  2. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

   An itibari ile: Bursaspor dernek çatısı altında bu kulübe hiç bir sanayici, tüccar, esnaf İNANÇSIZLIK ve GÜVENSİZLİK nedeni ile destek olmaz. Geçmişte Sayın İbrahim Yazıcı SONRASI, kendi menfaatleri adına yönetici olan, bu takımı batağa sürükleyen, çalan, kara parasını aklayan, kendine bedava piar yapan, güruh kaynaklı bu DERNEK iflas etmiştir. Bu iflasın bir nedeni DE, bahse konu olan güruhtan nemalanan ve kendine menfaat sağlayan TARAFTAR GRUPLARI ile BURSA BASINIDA yönetici güruhları kadar bu iflasta sorumlu ve pay sahibidirler.
   ÇÖZÜM: Yeni kurulacak ve halka arz edilecek BURSASPOR A.Ş. ‘dir. Bu şirketin her şartta onursal Yönetim Kurulu başkanı BURSA Valisi olmalı, yine onursal başkan yardımcısı ise Bursa Büyükşehir Beledi Başkanı olarak ( atama değişiklikleri ve siyasi parti gözetmeksizin) şirket anayasası olarak belirlenmelidir.
   Gerçekte Yön. Krl. Bşk. BTSO Başkanı olarak belirlenmeli, Şirket yönetim ise Bursa’nın siyaset dışında kalan Bursa’nın gerçek sahipleri olan Sanayiciler, Tüccarlar, Esnaflar, İşçi Temsilcilerinden oluşan karma ancak kontrollü bir yapıdan oluşturulmalıdır. Yeniden oluşacak bu yeni yapı ile GÜVEN ortamı oluşturulmadığı sürece BURSA ‘nın SPORU gider adı kalır.
   Bu meşaleyi yakabilecek Bursa’ nın gerçek ileri gelenlenleri tarihe yine ALTIN harfler ile yeniden yazılacaktır.
   Saygılarımla.

   26
   14
 2. Bu hem bizim ne kadar büyük bir klüp olduğumuzu hem de Türk futbolunun ne kadar kalitesiz olduğunu gösterir.Biz ve bizden sonraki klüplerin neredeyse hepsi alt liglerde ve yok olanlar var.Bazıları anadolu yok olsun istanbul takımları beraber oynasın istiyor.İşin acı tarafı emellerine ulaşıyorlar.Yazık çok yazık hem bize hem Türk futboluna…

  23
  6
 3. Yiyici ve hırsız başkanlarla biryere varamaz bu kulüp eski günlere dönebilmemiz için biri gelip bu kulübü satın alması lazım.

  1
  7

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu