Adnan Örnek’ten zehir zemberek açıklama!

Bursaspor'un eski kaptanlarından ve teknik adamlarından Adnan Örnek, Bursaspor Kulübü Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan'a ateş püskürdü.

Bursaspor Kulübü Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan‘ın altyapı ile ilgili açıklamaları hakkında sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Adnan Örnek‘in ifadeleri şöyle:

HAYRET!!! Zannedersin Bursaspor altyapısı yeniden kuruyor. Yıllardır milyon euroluk oyuncular buradan çıkmamış, ilk defa UEFA A Lisanslı antrenör çalışıyormuş, ilk defa performans antrenörü alınmış, üniversiteyle ilk defa işbirliği altyapısı yapılmış, analiz departmanı ilk defa kullanılmış (Bu arada 2 sene öncesinde analiz antrenörü olarak altyapıya aldığımız arkadaşımız şef scout oldu Bursaspor‘a) …manav demiş , dünya rengiymiş, izole falanmış…

O bahsettiğin yenilikler altyapısı yıllardır burada zaten altyapıda uygulanıyor. Bursaspor Türkiye‘nin en iyi altyapılarından biri ve her şeye rağmen o altyapıdan çıkan oyuncuları satıp gelir elde etmeye çalışıyorsunuz…

Parmaklarınla forvet buluyor muşsun, diğer parmakla defans buluyor muşsun. Ya sen gecen sene işe yaramaz altyapısı yabancıları hangi parmaklarınla buldun? Sen uzaydan mı geldin, sen gecen sene Samet hocanın ekibinde değil miydin? Biz bu gençlerle düşmeyiz tahtaya açmaya gerek yok diyen siz değil miydiniz? Profesyonel takımların altyapılarında bile çalışmaya bile iznin olmayan B diplomanla sen ne ara altyapı uzmanı oldun? Ne ara futbol uzmanı oldun? Bunca yıl emek veren antrenörler hiç bir şey yapmadı öyle mi?

Sen o sihirli parmaklarınla bakalım neler başaracaksın, dünya rengimiz bizim..

64 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Adnan Örnekin hakli olduğu yanlar var ama O da kendine baksin .
  Afrikadan getirdiği yabancilar Serdarin ayağini kirip kaçti.
  Sonra kendisi takimi düşme potasinda birakti

  Selçuk Erdoğan daha yeni başladi göreceğiz bakalim.
  Bu şehirde Batalla ve Mustafa Er hep iyi anılır.
  Çalişana aferin demeyi biliriz

  173
  18
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Bir dönemin maç satan adamları çıkmış şimdi martafal okuyor ! Adnan’ a bak sen ! Ali nail – yalçın – adnan rahmetli babam hep anlatırdı…

   13
   20
  2. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Adnan Örnek sen kimi çıkardın övündüğün altyapıyla..hele son birkaç sene fısss.çıkanları görüyoruz. Bakınız trabzon altyapısına bak altınorduya.galatasaray bile almanyaya yıldız gönderdi.. Bursa altyapısı bitik geçmişle övünmeyi bırak.. Sen getirilmedin altyapıya diye bu afra tafra..

   22
   10
   1. @Sen yorumuna yanıt olarak

    beklentiler boşa çıkınca koltuk başkasına gidince bırbırbır. son maç öncesinde kaçıp gidince bir daha utancından Bursaspor bile diyemezsin sanıyordum ama sende utanç kalmamış adnan. ahkam bile kesiyorsun hayret bir şey. mümkünse bir daha açıklama yapma. utanmaz adnan!!! hadi al mendilini başka kapıya burda ağlama.

    11
    6
   2. @Sen yorumuna yanıt olarak

    Vokan şen sercan yıldırım ozan tufan enes ünal gibi yıldızlar Adnan ÖRNEK alt yapı sorumlusu olduğu dönemlerde yetişti bilmiyorsan öğren daha sonra eleştir kardeşim

    18
    6
  3. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Biz kendi içimizde bir sürü hain barındırıyoruz bu gidişle zor iflah oluruz ! Bu yaptığın açıklamaların şimdi sırası mı ? Anlaşılan kendisine görev verilmediği için baya içerlemiş ! Sana güvenilip geçen senelerde çok büyük görev verildi takımın başına getirildin ama sende komisyoncu samet gibi düşeceğimizi anladığında kaçıp gittin unutmadık adnan hoca ! Eskilerde bursaspor’ da oynadığınız zamanlarda yalçınlarla falan sattığınız maçları çok iyi bilir hep anlatırlardı…

   25
   15
  4. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Adnan örnek döneminin çok iyi bir futbolcusu, çok iyi bir insan, ve çok da iyi bir bursasporlu olabilir ama asla iyi bir konuşmacı, planlamacı ve antrenör değil. Bu tür yaklaşımların ne yeri, ne zamanı ne de mekanı.
   Bunlar en çok, başta kendi olmak üzere kulübe ve camiaya zarar verir.

   26
   3
   1. @Bursam yorumuna yanıt olarak

    Adnan örneğin maçlarını stadta izlemiş biri olarak kendisine değer veririm ve o zamanlar 8taşın ısrarla istemesine rağmen bu takımı şimdi ki alt yapıda ki oyuncularımız gibi satıp gitmeyi tercih etmedi,yıllarca BURSASPORUMUZUN her kategorisinde hizmet etmiş birisi olan Adnan hocaya bence biraz yanlış yapılmakta,o gün neden son maç gittiğini ben tahmin edebiliyorum,eğer gitmeseydi biz zaten o sene küme düşmüştük.Çünkü Adnan hoca bu işi başaramayacağını gördü ve son maç bari takımın bir şansı olsun istedi. Keşke her başarısız, Adnan hoca gibi gitmesini bilseydi zamanında başta ali ay denen şahıs.

    17
 2. Adanan hocam bazı konularda haklı olabilirsin ama bu takım küme düşerken bırakıp kaçma nı asla af edemem. Adama derler ilk önce aynaya bak .

  93
  8
  1. @Metin yorumuna yanıt olarak

   A takımda zor dönemde görev alması ve görevini bırakmak zorunda kalması (bu konu ayrıca tartışılabilir ) söylediklerinin doğruluğunu ortadan kaldırmaz.Eleştirenleri ,sorumluluk alanları böyle susturmaya çalışırsak yanlışların üzerine gitmezsek.Bölükbaşı gibi ,Ali Ay gibi insanlar gelirler klübün içine ederler giderler.Ondan sonra altından nasıl kalkacağız diye düşünür dururuz.Adnan Örnek alt yapıda başarılı olmuştur.Alt
   yapımızda ki başarısı ile milli takımlarda görev almıştır.Bizim alt yapımızdan çıkan ,A takımımızda en uzun süre oynayan futbolcularımızdan ve kaptanlarımızdan ,nasıl özveri ile oynadığını eski kuşaklar bilir.FUTBOLCULARDAN ,TEKNİK ADAMLARDAN ,YÖNETİCİLERDEN ,İŞ ADAMLARINDAN VEFA BEKLERKEN ,AYNI VEFAYI TARAFTAR OLARAK BİZLERİNDE GÖSTERMESİ GEREKİR.

   17
   6
  2. @Metin yorumuna yanıt olarak

   Adnan Örnek kaçmadı birkere
   Bıraktırıldı .
   Sadece bunu o günün şartlarında kulübe zarar vermemek için konuşmadı.

   19
   24
   1. @Bursasporlu:16 yorumuna yanıt olarak

    Zaten 5 maçta 9 puan çeken, Rize’den 6 yiyen hocadan ne hayır gelir?Trabzon kaçına o çıksa zaten kazanamazdıj.Çok şükür takım Mustafa Er e kaldıda yırttık.O Adnan gibi ağlamadı çıktı ve kazandı.Takım düşse onun ismi tarihe yazacaktı fakat helal oldun onu düşünmedi bile.Şokçu Adnan zaman geçti bazı şeyler unutuldu sanıyor herhalde.Şunu unutma Tarih Boyunca sen bizim gibi taraftarın gözünde Son Maça Çıkmayan Takımı Yarı Yolda Bırakıp Kaçan Korkak Hoca olarak kalacaksın.

    9
    7
 3. Hocam azıcık sus … Şimdi niye ortaya çıkıp konuşuyorsun. ..Canımız yanıyor .. Takım ın durumunu görüyoruz borç gırtlağı aşmış dertler çoook. Sen bari konuşma. . AZICIK SUUUS. …

  64
  10
 4. Vallahi o Rizespor maçında 6 tane yedikten sonra deplasman da takımı bırakıp kaçarken seni gördüm ya. Artık ne desen benşm için boş.. Zaten senin dediklerini bizde biliyoruz

  21
  5
 5. Daha hiç bir şey bitmeden.Basın toplantısında zırlayarak bizi Cümle aleme rezil eden Adnan Örnek değil mi bu ?

  17
  3
 6. Şu an sesini duymak istemediğim insanlardan birisin. Küme düştük. Erdoğan konuşacak siz oturacaksınız. Mestan ve ekibi başarılı olursa sizler bu kapıdan içeri bile göremezsiniz. Unutulup gideceksiniz. Ay dede ve saz arkadaşları.

  16
  3
 7. Yav konuşma takım küme düşerken sen değil miydin işine bak şuanda takımın başında iyi ya da kötü bir yönetim ve teknik heyet var. Ortalığı bulandırma.

  13
  2
 8. Küme düşme hattında Bursaspor u ağlayarak bırakıp kaçan Adnan Örnek değilmi bu …..Şimdi çıkmış eleştiri yapıyor. Sen önce aynaya bak.

  13
  3
 9. Adnan hoca Uefa B diploması profesyonel takımların alt yapısında çalışır.Sen bunu bilmeden 12 yıl nasıl alt yapıda çalıştın onu araştırmak lazım.

  12
  3
 10. Adnan hoca, işsiz kaldığın belli.Durup duruken bayram değil seyran değil nerden çıktı bu sataşma. Geçen gün başkana salladın şimdi Erdoğan’a.Niyetini anlamış değiliz.

  11
  3
 11. Türkiye’de birtane parmakla gösterilecek futbol adamı yok ki Bursa’da olsun Bursa’da yokki bursa futbolunun durumu ortada onçün oturun evinizdeyaaaa.

  9
  2
 12. Yahu bu arkadaş ne anlatiyor lafontenden hikayeler getirdigi yabancilari profosyonel yaparak o donem alt yapida olan cocuklarin hakkini yedi takimi sirt ustu birakip kaçti yazik

  8
  3
 13. Adnan Õrnek in bu takıma futbolculuk zamanından bu yana çok emeği var fakat şu an konuşması oldukça zamansız.
  Çünkü TD olarak takımın başındayken son maçtan önce takımı bırakıp arkasına bile bakmadan çekip gitti.
  O yüzden de şimdi konuşmaya hakkı yok diye düşünüyorum.
  Yeri ve zamanı değil.
  Herkes işine bakmalı.
  Ayrıca kendi zamanında alt yapıya getirdiği kara çocukları da unutmadık.
  Kendi kendine sormalı isbilirlik bu mu dur diye.
  Ayrıca kendisi de saygı duyduğum soyismi gibi örnek bir kişidir.
  Tek hatası son maçtan önce takımı bırakıp gitmesi olmuştur.
  Haricinde emeği çoktur.
  Saygılarımla.

  8
  2
 14. Çok konuşma adnan. Kaç senedir camianın en altından en üstüne kadar içindeydin de kaç tane futbolcu çıkardın da klüp para kazandı ? Ben hiç görmedim de duymadım da açıkçası .

  5
  2
 15. Bu şehirde konuşacak kişiler,1-İbrahim yazıcı(rahmetli oldu)2- Levent Kızıl 3-Mustafa Er 4-Ertuğrul sağlam 5-deniz kolgu,6-sedat 3
  7-bahtiyar yorulmaz 8-nejat biyediç(rahmetli oldu)9-battalla 10-Tulipan 11-ivan ergiç 12 ivankov 13-gancev 14-krita 15-Enes Ünal
  16-mesut ünal sayın ADNAN ÖRNEK KÜME DÜŞECEK denen takımı bırakıp kaçan adam olarak hafızalarımızda yer almaktadır

  4
  2
 16. Sen hiç konuşma bence. Senin en son bu kulüpten hangi durumda nasıl gittiğini unutmadık. Hala gündem olma cabasindasın adnan hoca

  3
  2
 17. Sen baştan kendine bak ağlayarak bırakıp kaçmadın mı son anda takıma şok lazımmış asıl sana şok lazım da uzak dur şimdi meydan boş salla hadi ordan sizin gibiler yüzünden bu hallere düştük..

  3
  1
 18. Bir kombine bırakın bir forma bir atkı bile almamış adamlar burada ahkam kesiyor.
  Beyler uyanın , yıllarca Adnan hocanın kurduğu altyapının ekmeğini yedik ve bitti .
  Ayrıca son maç hoca istifa etmeseydi biz hak ettiğimiz yere çok evvelden düşmüştük.

 19. ne adnan örneki, ne de Selçuk erdoğanı yakından tanımıyorum. bu yüzden haklarında konuşamam.
  ancak bir gerçek var ki, alt yapımızdan, örneğin Trabzonlu abdülkadir, Yusuf yazıcı gibi top kullanma becerisi olan, saha içinde sorumluluk alan, inisiyatif kullanan, yüksek öz güvenli elit futbolcu pek çıkmıyor.
  bunun nedeni her ne kadar % 60 ı medya ve tribün baskısı olsa da özellikle mental anlamda eksik ya da yanlış eğitim aldıkları da bir gerçekmiş gibi duruyor.
  mümkün olduğunca bursa futbolunu takip etmeye çalışan biri olarak burada çok süper genç nesil antrenörler çıkmaya başladı. bunu görüyorum. ama aynı şeyleri adnan örnek ve jenerasyonu için söyleyemem.
  sanırım Erdoğan-örnek arasındaki uyuşmazlık yaş ve anlayış farklılığından kaynaklı.

  2
  1
 20. Adnan hocaya katılıyorum geçen sene atıp atıp tuttular gençlerle çıksak düşmeyiz ilk 10 agireriz yalanları.hangi genç oyuncuyu parlattınız pardon Samet abinizle.Ben bu adamın enerjisinden sahtekarlık seziyorum umarım yanılırım

  1
  6
 21. Adnan ornek iyi bi konusmaci deyil kendini dogru ifade edemiyor hocalik yaptigi donemden herkes biliyor bursaspor sevgisini yurekten yasiyan bi adam olduguna zerre kadar supem yok ama herkez birlik beraberlik mucadelesi icindeyken ucurumun kenarindaki takimda gorev yapan hocayi bu sekilde elestirerwk camiyayi bolmeye gerek yok haklisindir deyilsindir tartisilir ama tasin altina elini koymus adamlara destek olmaktan baska her yol bursasporu dahada dibe ceker birak adamlarin ozguvenini kirma iste cocuklar calisior kim iyi kim kotu onumu tartismaliyiz birlik olup onumuzemi bakmaliyiz onu dusunmwk lazm

  1
  1
 22. Adnan arkadaşım senin BURSASPOR lulugunu tartışılmaz fakat şu anda yaptığın açıklama zarar veriyor senin ve sonraki zamanda yapılan uygulama ‘da adamı olan çocuklar üst guruplara gidiyordu ne yetenekli çocuklar arkaları olmadığı için yok oldular bunları da bütün bursa biliyor lütfen konuşurken ve demeç verirken dikkatli olalimki BURSASPOR zarar görmesin

  1
  2
 23. Sen hiç konuşma senin bizi son hafta satıp kaçtığın günleri unutmadık mustafa er kurtardı bu sefer samet aybaba düşürdü emeği olanların hepsinin allah belasını versin

  1
  1
 24. İşler iyi giderken kimse altyapıya bakmıyor, işler bozulduğunda herkesin gözü Vakıfköy’e dönüyor. Her gelen altyapıyla ilgili güzelleme yapıyor, 3 kuruşluk bir ihtiyacı senelerce oraya vermiyorlar. Yeni tüzükle oranın bağımsız bir bütçesi olacaktı, onu da beceremediler. Altyapıya fide ekmeden meyve vermesini bekliyorlar. Önce oradaki fiziki ve zihinsel gelişimi tamamlayın, sonra o çıkacak bu çıkacak beklentisinde olun. Adnan hocanın doğrularından birisi geçen sezon neden buraya gerekli yatırım yapılmadı? Selçuk hocanın yanlışı neden geçmişte yapılanlara çamur atma yetersiz görme ihtiyacı duydu?

  1
  3
 25. Utanmıyor musun sen değil misin 2 sene önce son hafta bu takımı bırakan küme düşmüş hoca olarak anılmak istememe bir de konuşuyorsun ama suç senin değil sana söz verenlerin

 26. Sevgili Bursasporlular bakın hep hata yapıyoruz bu haberin altına sanki duayyen bilir kişi bizmişiz gibi yorum yazıyoruz yorumlarımız yine saygı ve sevgiden uzak bakın Adnan Örnek i beğenirsin beğenmezsin lakin bu takımın kaptanlığını yapmış senin alt yapından çıkmış başka hiç bir takımda oynamamış ,yabancı dil bilen,arsenal da asistan hocalık yapmış ,ve yurt içi yurt dışı diplomaları olan bir futbol adamına hakarete varan eleştiriler yapılmamalı evet Adnan hoca geçmiş yıllarda ki Bursaspor antrönörlüğünde hata yanlış yapmış olabilir lakin bu eleştirşleri yapan kişiler bir kombine bir forma almaz sonra buradan sallar ben Adnan Örnek in avukatı değilim lakin bu caminın içinden gelmiş bir futbol insanını da bu kadar eleştirilmesi sevgi ve saygının olmadığı bir yerdeyiz bu kadar eleştiri yapanlardan kaçı kongre üyesi eleştirdiğin adam ayrıca kongre hatta sanırım divan üyesi yani biz lütfen ilk önce taraftar olalım lütfen sevgi ve saygıyı kaybetmeyelim evet tirbüncü abileriniz çıkar peşinde olabilir,onlar farklı dünyadalar uçuyor hepsi ama biz gerçek bursasporlular uyanın artık

 27. Korkak Ado son nefeste satıp gittin bu takımı Yürekmi yedin şimdi delikanlı adam bedava çalışırım der atar kendini ortaya MM başarırsa bu işi o kapıdan bir daha hiç biriniz giremiyceksiniz inşallah ÇOK BİLDİNİZ YILLARDIR DONLARA ŞAKITTINIZ..

 28. Sayın Adnan örnek yıllardır Bursaspor,un ekmeğini yiyorsunuz sporculuk döneminde sonrası yorumculuk döneminde yıllarca yani yaa sizin Bursaspor,a ne faydanız oldu gerçekten Bursasporluysan bu zor günlerde takıma yönetime destek vermek gerekmez mi televizyonda spor proğramları yapıyorsunuz Bursaspor sayesinde olduğunu unuttunz herhalde o genç insanlara destek olun köstek değil bu takım hepimizin yani koskoca Bursa şehrinin hatta Türkiye’nin takımı inşallah düştüğü yerden en kısa zamanda kalkacaktır başarılar Bursasporuma

 29. neyin kavgasını veriyorsunuz. o kadar çok talep varki bursaspor altyapısına, 50 yıldır futbolcu yetişiyor. emeği geçenlere teşekkürler. Bundan sonra devam etmesi için, kavga değil, birlikteliğe ihtiyaç var. Görev sırayla herkese verilir.

 30. Adnan örnek. Bursasporun yetiştirdiği en iyi kaptanlardan biridir. Adnan ın alt yapı da çalıştığındaki başarılar belli. Yetişenler de belli. Futbolculuguda verdiği emekte. Keşke tüm eski oyuncularımız Adnan Örnek kadar Bursaspor a hizmet etse. Bilenler bilir. O Bursaspor a Aşıktır.

 31. Kimse Türkiye’nin en iyi alt yapısı falan demesin . Hain yetiştirmekten bahsediyorsanız eyvallah (Enes Ünal hariç ) madem mükemmel alt yapımız vardı da neden düştük Adnan ? Bırak millete fesatlık yapmayı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu